Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Diskusia o všetkom ostatnom.
Rastislav

Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

„Svet, aký sme vytvorili, je výsledkom nášho myslenia. Nezmeníme ho, pokým nezmeníme spôsob, akým myslíme.“ - Albert Einstein

V kvantovej fyzike sa hovorí že pozorovateľ má vplyv na výsledok pozorovania.
Akú silu môže mať podľa vás myšlienka ?

Neregistrovaný

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

V kvantovej fyzike sa hovorí že pozorovateľ má vplyv na výsledok pozorovania.
Zkus dát odkaz, kde se to píše a v jaké souvislosti.
Akú silu môže mať podľa vás myšlienka ?
Pokud se jedná o Boží myšlenku, tak nesmírnou. Pokud se jedná o lidskou myšlenku, tak "síla" spočívá v její realizaci, ne v tom, že by myšlenka sama měla sílu. Jo, zastánci New age si myslí, že pokud si pomyslíš, že jsi na Marsu, tak tam jsi. Prostě si hrají na Stvořitele a ani to netají.
Takže naše myšlenky realitu nevytváří, ale naše činy uskutečňují naše myšlenky (někdy) a tím tu realitu. Rastislave, jsi znám jako zastánce New age, chodíš po tenké hranici, ale máš samozřejmě na to právo.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vzpomínám si na dobu dávnější v niž se popisovala nějaká událost o měření síly modlitby, kterou měřili nějakým měřícím přístrojem s nulou uprostřed. Podrobena byla žena, která chválila Boha a muž, který Boha proklínal. V případě ženy se ručička vychylovala do plusu a u muže do mínusu. Tento list se šířil po sborech, jako důkaz. Neobviňoval bych nikoho, že je zastánce New age. V naši církvi se také objevuje myšlení New age zabalené do nějakého jiného obalu.
Prílohy
img.obrazky.jpg

Rastislav

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Musel som si googliť čo si tým myslel new age. Pobavilo ma to.


Neregistrovaný

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 31 Júl 2022, 09:00
V kvantovej fyzike sa hovorí že pozorovateľ má vplyv na výsledok pozorovania.
Zkus dát odkaz, kde se to píše a v jaké souvislosti.
Akú silu môže mať podľa vás myšlienka ?
Pokud se jedná o Boží myšlenku, tak nesmírnou. Pokud se jedná o lidskou myšlenku, tak "síla" spočívá v její realizaci, ne v tom, že by myšlenka sama měla sílu. Jo, zastánci New age si myslí, že pokud si pomyslíš, že jsi na Marsu, tak tam jsi. Prostě si hrají na Stvořitele a ani to netají.
Takže naše myšlenky realitu nevytváří, ale naše činy uskutečňují naše myšlenky (někdy) a tím tu realitu. Rastislave, jsi znám jako zastánce New age, chodíš po tenké hranici, ale máš samozřejmě na to právo.
A nepřizpůsobujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou své mysli, abyste mohli rozpoznat, co je vůle Boží, co je dobré, Bohu milé a dokonalé.

Za mne myšlenka vliv má ale jen když jsou ve hře další okolnosti.
Pozornost, emoce, představivost.... a asi i vytrvalost a touha.

Neovlivňuje a nenaplňuje se každá myšlenka, která vám proletí hlavou (díky Bohu - spousta lidí už by byla mrtvých sousta událostí a předmětů už by byla mezi půlkami hýždí a spousta lidí by bylo znásilněno nebo obtěžováno)

Ale ty myšlenky které se vám v mysli zahnízdí a hýčkáte si je , touhy a přání tak to vaše mysl a srdce vysílá jako elektromagnetické vlny to okolí a pokud mezi miliony možných scénářů existuje ten, který má podobnou ,,frekvenci" jako vaše přání tak vaše vysílání ho zesiluje a zvyšuje pravděpodobnost, že nastane ve vaší realitě - že zrovna tuto kombinaci událostí a informací váš mozek zachytí a projeví do vaší ,,reality".

Rastislav

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Neregistrovaný napísal: 01 Aug 2022, 10:51 A nepřizpůsobujte se tomuto věku, nýbrž proměňujte se obnovou své mysli, abyste mohli rozpoznat, co je vůle Boží, co je dobré, Bohu milé a dokonalé.

Za mne myšlenka vliv má ale jen když jsou ve hře další okolnosti.
Pozornost, emoce, představivost.... a asi i vytrvalost a touha.

Neovlivňuje a nenaplňuje se každá myšlenka, která vám proletí hlavou (díky Bohu - spousta lidí už by byla mrtvých sousta událostí a předmětů už by byla mezi půlkami hýždí a spousta lidí by bylo znásilněno nebo obtěžováno)

Ale ty myšlenky které se vám v mysli zahnízdí a hýčkáte si je , touhy a přání tak to vaše mysl a srdce vysílá jako elektromagnetické vlny to okolí a pokud mezi miliony možných scénářů existuje ten, který má podobnou ,,frekvenci" jako vaše přání tak vaše vysílání ho zesiluje a zvyšuje pravděpodobnost, že nastane ve vaší realitě - že zrovna tuto kombinaci událostí a informací váš mozek zachytí a projeví do vaší ,,reality".
Začal si ako veriaci adventista a končíš tak že pripúšťaš kombináciu udalostí, frekvenciu, a prianie ktoré sa zosiluje ale toto už Biblia neni.... a zo to by si bol exkomunikovaný čo je najhorší trest aký môžeš dostať. Ale ďakujem za názor. Zaujímavý.

Neregistrovaný

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ano mám představu, co by mne za takové myšlenky čekalo ve sborech. Ale to je šumák. Ptal ses na to, jalou sílu může mít podle mne myšlenka. Toto je můj názor actak jsem ho dal. Toto fórum je nejen pro adventisty a tak sem cítil že stojíš o odpovědi nejen od adventisticky smýšlejících.

Mne zajímá pravda nebo poznání a porozumění Bohu světu i lidem okolo mne a mě samotnému. Je mi jedno jakou nálepku ty informace a názory mají.

Takže nějaké varování a nálepkování a odsuzování mého postoje pouze na základě CASD tradice si můžete odpustit, nemá to cenu. Asi jako kdybych já zde adventisty strašil tím, že je za jejich levověrnost potrestají orájové podle knihy počátku (fiktivní náboženství ve sci-fiHvězdná brána).

Beru konstruktivni kritiku, dotazy otevřené mysli nebo diskusi nad etikou či dotažením detailů a důsledků a mezer mého světonázoru/víry. Ale to je u vážnějších zájemců spíš na osobní korespondenci napr přes mail. Tady jsou aktivní jedinci kteří vstupují do diskusí dvou, ke které nemají co říci a kradou témata pro svou věčnou apologetiku a agitaci pro své téma.

user

Re: Vytvárajú naše myšlienky realitu?

Neprečítaný príspevok od používateľa user »

https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/l ... istika_ivt

...."Po kariéře cyklisty se vrhl do mnoha oblastí života od energetiky po development či technologie. Spolupracuje i s významnými vědci na zkoumání mozku.

„Poslední vědecký průzkum jsme dělali na téma covid. Měřili jsme vliv meditace na pravděpodobnost nakažení covidem a těžkého průběhu. Výsledky jsou fascinující,“ líčí

Lidé, kteří meditovali, mají o polovinu menší riziko nakažení covidem a o devadesát procent menší riziko vážného průběhu. Zjistili jsme, že je za tím protein, který se vytváří při meditaci v mozku. Brání spikům covidového proteinu navázat se na buňky.“

Věří v sílu myšlenek. „Líbí se mi plně vědecký přístup, kdy se spirituální věci vysvětlují z hlediska vědy tvrdými fakty. Protože věda je nástroj pro pochopení. Když bych řekl slovo čakra, polovina lidí nás přestane poslouchat,“ usměje se....

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných