Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Diskusia o všetkom ostatnom.
hana
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Apr 2016, 18:04
Kontaktovať používateľa:

Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa hana »

Dobry vecer, bratia a sestry...ked sme sa tu tak zisli, zaujima ma vas nazor, v najlepsom pripade skusenost s partnerom/kou, manzelom/kou z inej cirkvi...kedze v adventistickej sa doporucuje mat polovicku z rovnakej cirkvi, pritom vsetci krestania verime v jedneho Pana Boha. Dakujem za kazdy nazor :)
Naposledy upravil/-a hana v 27 Apr 2016, 09:22, upravené celkom 1 krát.

jenb
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 21:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa jenb »

celej víkend zabitej...v sobotu jde do kostela jeden, v neděli druhý... :-)

Julka

Re: Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa Julka »

hana napísal:Dobry vecer, bratia a sestry...ked sme sa tu tak zisli, zaujima ma vas nazor, v najlepsom pripade skusenost s partnerom/kou, manzelom/kou z inej cirkvi...kedze v adventistickej sa doporucuje mat polovicku z rovnakej cirkvi, pritom vsetci krestania verime v jedneho Pana Boha. Dakujem za kazdy nazor :)
Ja si myslím, že s pohľadu Pána Boha nie je dôležité, z akej denominácie človek je, ak je obrátený kresťan. Ale to je niekedy ťažho zistiť, kto je obrátený :( ::pitiful:: . Ale adventisti sú dosť špecifickí a viem si predstaviť, že keby som mala inoveriaceho manžela mala by som s tým problém. Manželstvo človeka natoľko ovplyvní a zasiahne, že aj keď nás priťahuje človek s inými vlastnosťami, prioritami a názormi, po čase nám práve tie oblasti, ktoré nás priťahovali môžu vadiť.
Takže si myslím, že denominácia partnera je len jedna z mnohých vecí, ktoré by sme mali pred vstupom do manželstva posudzovať. V priebehu života sa aj adventista môže rozhnodnúť odísť z cirkvi a je to jeho slobodné rozhodnutie.

Skrko

Re: Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa Skrko »

Často som za mladi počul vo zbore názor "Len nech to nie je filištínka". Ako keby to bolo jediné adventistické kritérium na výber partnera. Ale ako to tak okolo seba dlhodobo pozorujem, je to určite veľmi slabé pravidlo. Ak by som mal niekomu dať nejaké rady, tak medzi prvých päť by som ho asi nezaradil ...

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

Skrko napísal:Často som za mladi počul vo zbore názor "Len nech to nie je filištínka". Ako keby to bolo jediné adventistické kritérium na výber partnera. Ale ako to tak okolo seba dlhodobo pozorujem, je to určite veľmi slabé pravidlo. Ak by som mal niekomu dať nejaké rady, tak medzi prvých päť by som ho asi nezaradil ...
Bŕŕ, v tom ti dávam za pravdu. Znie to otrasne takto dnes nazvať inoveriacého, len preto, že niektoré vieroučné body vníma inak. Nemáme na to právo.
Samozrejme je treba brať do úvahy, že aj rozdielna príslušnosť cirkvi môže priniesť určité problémy vo vzťahu, je treba s tým rátať. Avšak nie štýlom, že my sme tí praví a to sú tí pohania. Spoločná príslušnosť v cirkvi nie je zárukou dobrého manželstva, ale môže byť pomocou. To platí nielen pre adventistu, ale aj pre katolíka, evanjelika, babtistu atď.

log

Re: Zvazok manzelsky s 'inovercom'

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

hana napísal:Dobry vecer, bratia a sestry...ked sme sa tu tak zisli, zaujima ma vas nazor, v najlepsom pripade skusenost s partnerom/kou, manzelom/kou z inej cirkvi...kedze v adventistickej sa doporucuje mat polovicku z rovnakej cirkvi, pritom vsetci krestania verime v jedneho Pana Boha. Dakujem za kazdy nazor :)
Samozrejme ze kazda cirkev veri v trochu ineho Boha :) Ved Boh katolikov hovori uplne ine ako Boh charizmatikov.

Ale moj nazor - dvaja krestania, je to suma fuk.

Krestan a ateista - tomu ateistovi by som to nedoporucoval :)

Velmi ma pobavil Pavlov list, ako si roztomilo a z praktickych dovodov dovolil dat "vlastny prikaz" :) :
Ostatným hovorím ja, nie Pán: Ak niektorý brat má neveriacu ženu a ona aj naďalej chce s ním žiť, nech ju neprepúšťa. 13 A ak niektorá žena má neveriaceho muža a ten chce s ňou aj naďalej spolu žiť, nech ho neopúšťa. 14 Lebo neveriaci muž sa posväcuje skrze ženu a neveriaca žena sa posväcuje skrze brata. Inak by vaše deti boli nečisté, teraz sú však sväté. 15 Ale ak sa neveriaci odlučuje, nech sa odlúči. V takých prípadoch brat alebo sestra nie sú otrocky viazaní, veď Boh nás povolal k pokoju.

Pragmatizmus a vyjdenie v ustrety clovecenstvu.

By ma zaujimalo, kolko este radi bokom Pavol (a nie Pan) ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 30 neregistrovaných