Návrhy a pripomienky

Diskusia o všetkom ostatnom.
SmeJednaCirkev

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa SmeJednaCirkev »

Milí priatelia a návštevníci tohto fóra,
ja vôbec neviem, kde by som mal tento príspevok zaradiť. Je to asi týždeň, čo študujem toto fórum a chcem vyjadriť pár vecí, ktoré mi ležia na srdci. V prvom rade, chcem poďakovať tvorcom tohto fóra za to, že si dali tú prácu a vytvorili tento priestor pre otvorenú diskusiu, kde nezáleží na tom, či som člen, vylúčený člen, kazateľ, alebo člen nejakého výboru. Môj názor sa tu stáva rovnako dôležitý, ako názor kazateľov, ktorí sa tu zaregistrovali – nezaregistrovali. Už mi zrazu nikto nemôže povedať, že mám len niečo málo cez 10 (či viac) rokov a až keď budem starší, tak veciam porozumiem. Diskusia je neformálna a považujem to za správne, nikto sa na nič nehrá, je to perfektný obraz toho, akí v skutočnosti sme.

Viete, keď som sa pokrstil, bol som veľmi ohromený a presvedčený tým, čomu ASD veria (a stále som!). Lenže časom človek zistí, že cirkev je bezzubá organizácia, o ktorú nestála ani sama sestra Whiteová – možno preto sa z počiatku tak bránila organizačnej štruktúre, lebo vedela, kam to celé povedie. Boh jej ale ukázal, že cirkev musí mať poriadok a existovať organizovane. To však nebolo preto (ako sa mnohí domnievajú), aby sa rozdeľovala zvrchovaná moc, ale preto, aby sa mohlo dosiahnuť spoločného cieľa, ktorým bola a stále je evanjelizácia (tieto myšlienky preberám od brata Knighta z knihy Stretnutie s EGW).

Lenže my sme stratili zmysel existencie, zabudli sme na to, čo je našou identitou. Začali sme sa domnievať, že cirkev je nejaká "svetská" organizácia, alebo ostrejšie povedané – nejaká firma tak, ako to tu na fóre bolo spomenuté a s čím sa plne stotožňujem (napokon na riešenie prostredníctvom typických firemných postupov sa tu odvoláva množstvo prispievateľov). Stali sme sa obyčajnou organizáciou moci (aj keď sa tvárime, že tomu tak nie je). Ak niekto z delegátov, ktorí boli na konferencii SZ združenia (ako som bol aj ja) tvrdí opak, tak mal asi nasadené okuliare s veľmi ružovým filtrom, alebo jednoducho klame.

To, čo som si z tohto fóra odniesol je, že ľudia túžia zbúrať mocenské bariéry a budovať rovnocenné spoločenstvo ľudí, kde sa nebude nikto hrať na zvrchovaného panovníka. Sme jedna rodina, tak sa podľa toho aj správajme. Veď ani učeníci (dokonca ani Ježiš, ktorý nám má byť príkladom) nechodili za vedúcimi predstaviteľmi židovského národa osobne, aby im medzi 4 očami povedali, že vo svojej funkcii zlyhali. Domnievam sa, že zmysel argumentu "z očí do očí" bude spočívať v osobných hriechoch (alebo skôr zlyhaniach) do ktorých ostatných nič nie je, nie o tých verejných, o ktorých aj tak všetci vedia.

V žiadnom prípade týmto nechcem povedať, že by sme mali odstaviť posty vedúcich pracovníkov, kazateľov a podobne. Prečo by sme ale mali mať potrebu odkazovať každého na tzv. "oficiálne" cesty, ktoré sú jednoznačne nefungujúce a musia to vedieť všetci, ktorí niekedy podali podnetný návrh na vedenie. Pýtam sa, kto z Vás, ktorí tvrdíte opak, ste to skúšali cez výbory a k niečomu ste dospeli? Rozhodne nie je ideálne, že si to tu prečíta aj "Jožo zo Svidníka", ale ináč to vlastne ani nejde. Nech aspoň ten Jožo vidí, že my nie sme nejakí Svedkovia, ale že nás zaujímajú všetky názory, neignorujeme ich a hodnotíme ich podľa toho, aké prínosné sa zdajú – pretože nám ide o skutočný rast.

Mám súcit aj s tými, na ktorých bolo menovite poukázané, lenže títo ľudia boli/sú vo vedúcich funkciách (čo predstavuje určitú verejnú zodpovednosť) a to, že ich verejné činy, ktoré vykonali pred všetkými – nielen predo mnou, ale pred nami všetkými (argument o 4 očiach je aj z toho dôvodu pre mňa neplatný), budú verejne prepierané je normálne a dokonca správne, môžete so mnou nesúhlasiť, ale ja som skutočne nezaznamenal, že by tu niekto súdil pohnútky ľudí, na ktorých bolo poukázané.

Len toto som chcel napísať, prajem Vám veľa Božieho požehnania.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Vďaka za takéto vyjadrenie SJR,
má to myšlienku, dovolím si že je to až bravúrne vyjadrenie sa k činnosti tohto fóra, hlavne k zakladateľom, nakoľko z ich strany to je obeť, náročné či až riskantné.
To tvoje vyjadrenie by bolo normálne vhodné aj do obežníka SZ - nemusí byť mimoriadny.
Podpora nemusí byť len platonická, spravme každý čo máme spraviť, aj ty sprav čo môžeš aby sme sa posunuli ako spoločenstvo vpred - nielen organizačne, ale sprirituálne a vzťahovo....Sme Jedna Rodina.....všetci.
Sme na modlitbách....

Thomas
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19 Apr 2015, 21:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Thomas »

Admin, nedalo by sa spätne priradiť príspevky od Thomas k môjmu účtu? Rozhodol som sa zaregistrovať a môžem prehlásiť, že všetky príspevky na fóre pod menom Thomas sú naozaj moje (samozrejme do dátumu odoslania tohto príspevku). Ďakujem!
Naposledy upravil/-a ričard v 20 Apr 2015, 14:13, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: To môžem aj ja, hotovo :).

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Chci se zeptat, jak se řeší na těchto stránkách stav, kdy je zřejmé podle komentářů, že je něco lež. Nebo, že komentátor nereaguje na své nedostatky, kdy jeho komentáře nejsou kompatibilní ve své vlastní adrese. Jestli je možné uvést konkrétní příklad v tomto vláknu, na jiných stránkách to takto funguje. Přece není možné, aby administrátor svých vlastních stránek se poděkoval někomu, kdo rozporuje jeho článek na vlastním webu děkovatele. Jestli je tu někdo kdo poctivě čte návaznost, pak si toho musí všimnout, že je i něco falešné a záměrné.

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

Ambassador, neviem co presne mas na mysli, ale prave o tom je diskusne forum, aby sa mohli konfrontovat rozne nazory ... a je pravdepodobne, ze jeden z nich nemusi byt spravny ... Ak by niekto zacal urcovat, co je loz a co nie, tak to by bol koniec slobodnej diskusie ... A nezabudni, cesta k spravnemu poznaniu moze viest cez mnoho omylov ... sam som to zazil ... Ku chybnemu nazoru sa slusne vyjadri a tym su tvoje moznosti (asi) vycerpane ... citatel si diskusiu precita a urobi si nazor ... a to je zmysel vsetkych diskusii ...

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Layman napísal:Ambassador, neviem co presne mas na mysli, ale prave o tom je diskusne forum, aby sa mohli konfrontovat rozne nazory ... a je pravdepodobne, ze jeden z nich nemusi byt spravny ... Ak by niekto zacal urcovat, co je loz a co nie, tak to by bol koniec slobodnej diskusie ... A nezabudni, cesta k spravnemu poznaniu moze viest cez mnoho omylov ... sam som to zazil ... Ku chybnemu nazoru sa slusne vyjadri a tym su tvoje moznosti (asi) vycerpane ... citatel si diskusiu precita a urobi si nazor ... a to je zmysel vsetkych diskusii ...
Nevím jestli se ti daří postřehnout rozporuplnost v některých příspěvcích. Mohu to někde konkrétně doložit, abych nebyl zase napaden, že to sem nepatří?
Snad mi nechceš naznačit, ze je v pořádku, když já budu mít své vlastní stránky, kde uvedu nepravdivý údaj, kterým postavim casd do pohledu, že zachováváme nesmyslně! A tady na tyto stránky děkuji za to co jsem musel opravit na svém webu. Poděkováním zde ukazují proč jsem zde přišel. Letmý čtenář snadno přehledné dvojakost. Povšimni si te diskuze, kde došlo na web MP a ta poděkování za kritiku a následné pozdější tvrzení, že to tam tak není!!
Naposledy upravil/-a ambassador v 02 Mar 2016, 20:43, upravené celkom 1 krát.

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

Ludia uvazuju rozlicne, niektori su rozporuplni ... a tak aj komunikuju. Ludom s lepsie usporiadanymi myslienkami sa nemusi pacit ... A niektori len hladaju cestu, co tiez prinasa so sebou rozpoluplne prejavy ... Ja si rozpoluplnost obcas vsimnem, ale nepokladam za nevyhnutne to opravovat ... (BTW tvoje otazky asi patria adminovi ... )

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Snad jsme na křesťanském webu, kde nás pretrasaju ti co nejvíce hovoří, že maji v srdci Krista a ze mi jsme popletení.

ričard
Moderátor
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04 Jan 2015, 13:19
Zbor: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ričard »

Pre nahlásenie príspevku je tu funkcia, ktorá je umiestnená vpravo hore pri každom príspevku zvlášť (taký výkričník). Ak sa domnievaš, že nejaký príspevok porušuje pravidlá alebo zákon, označ ho. Názorové nezhody ale nie sú predmetom trestného a ani iného zákona. Zatiaľ nám nikto žiadny príspevok kvôli nepravdivým informáciám nenahlásil. Vždy sú to len neadresné sťažnosti o nepravdivosti celého fóra. To, čo robíme je, že dbáme na vulgarizmy, rasistické útoky a podobné záležitosti stanovené legislatívou. Podľa zákona nie sme povinní posudzovať pravdivosť informácií a nie sme ani povinní falošné informácie aktívne vyhľadávať. Nepovažujeme to tiež za správne a objektívne možné. Ctíme slobodu slova bez cenzúry práve preto, že sme na kresťanskom webe.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Moderátor mě v poště káral, ale odpověď mi nedal!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných