Návrhy a pripomienky

Diskusia o všetkom ostatnom.
Tomáš Plechatýý

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

admin napísal: 05 Máj 2021, 20:51 Boli vymazané príspevky užívateľa mikim zamerané proti očkovaniu proti COVID19. Tieto stránky nebudú poskytovať priestor pre konšpirácie tohto typu.
Dobrý den Admine

Zajímá mne, proč nebudou tyto stránky poskytovat prostor pro konspirace tohoto typu.

Na těchto stránkách zaznělo již mnoho různých nadávek, vulgarit, nepravdivých informací, za které se později někdy autoři příspěvku sami omlouvali, že neměli dobré informace.
Pravidelně tu prochází inzerce, spamy offtopic asi generované roboty. V diskusích se objevují diskutující mluvící silně mimo téma a opakující pouze svou agitku a kradoucí jinými založená vlákna a diskuse pro sebe.

Jsou tu příspěvky kde je zhusta překopírováván obsah. Zaznělo tu již vícero různých konspirací.

Proč zrovna proti očkování proti COVID 19 ne?

Je na vás někým vyvíjen přímý, či nepřímý tlak a máte obavu aby nebyly smazány stránky?

Nebo je to váš (nebo vašeho kolektivu) osobní názor a přesvědčení?

Zajímá mne to, protože vás tu zas tak často nevidím nějak do fóra zasahovat a teď najednou.

Zajímá mne jestli šlo o závadnost konkrétního odkazu, nebo samotné téma je problém a podezírat očkování proti COVID 19 z toho, že jeto výsledek spiknutí je samo o sobě nebezpečné a zakázané téma.

Jinak za existenci prostoru k diskusi zde jsem vám dlouhodobě vděčný byť již delší dobu pociťuji, že i díky absenci zdravého moderátora diskuse odsud odešlo mnoho diskutujících a možná i čtenářů.
Chápu, že je časově náročné a nevděčné neustále kontrolovat příspěvky a mazat, takže se za to nezlobím.

Děkuji dopředu pokud budou nějaké odpovědi k mým otázkám.

Tomáš Plechatý

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Fakta považuje někdo za konspirace? Vakcíny proti cividu jsou praktucky k ničemu, když nikoho před covidem neochrání a dokonce ani před těžším průběhem, což zatím také nebylo v žádné studii prokázáno. Na Slovensku se chce nechat očkovat jen asi 39% obyvatel, myslím, že u nás v ČR to bude podobné, spousta lidí v mém okolí ve věku do +-50let, když se s nimi bavím tak se očkovat nechtějí a spolu s nimi i dost adventistických důchodců v našich sborech, kteří se o to trochu více zajímají. Takže se většina z těch mladších co se očkuje tak jen proto, aby mohli jet do zahraničí. Horší to budou mít ti které bude nutit zaměstnavatel, aby se naočkovali.
Administrátor už asi bude také naočkovaný a ve vzteku ty články proti očkování asi smazal :)
Ale raději budu neočkovaný než očkovaný s neustále se množícím kdoví v jakých buňkách v těle spike proteinem, což může vést k nepředvídatelným problémům až klidně k usmrcení, dosud nikdo nezná dlouhodobé účinky vakcíny.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Tomáš Plechatýý napísal: 06 Máj 2021, 15:28
admin napísal: 05 Máj 2021, 20:51 Boli vymazané príspevky užívateľa mikim zamerané proti očkovaniu proti COVID19. Tieto stránky nebudú poskytovať priestor pre konšpirácie tohto typu.
Dobrý den Admine

Zajímá mne, proč nebudou tyto stránky poskytovat prostor pro konspirace tohoto typu.

Na těchto stránkách zaznělo již mnoho různých nadávek, vulgarit, nepravdivých informací, za které se později někdy autoři příspěvku sami omlouvali, že neměli dobré informace.
Pravidelně tu prochází inzerce, spamy offtopic asi generované roboty. V diskusích se objevují diskutující mluvící silně mimo téma a opakující pouze svou agitku a kradoucí jinými založená vlákna a diskuse pro sebe.

Jsou tu příspěvky kde je zhusta překopírováván obsah. Zaznělo tu již vícero různých konspirací.

Proč zrovna proti očkování proti COVID 19 ne?

Je na vás někým vyvíjen přímý, či nepřímý tlak a máte obavu aby nebyly smazány stránky?

Nebo je to váš (nebo vašeho kolektivu) osobní názor a přesvědčení?

Zajímá mne to, protože vás tu zas tak často nevidím nějak do fóra zasahovat a teď najednou.

Zajímá mne jestli šlo o závadnost konkrétního odkazu, nebo samotné téma je problém a podezírat očkování proti COVID 19 z toho, že jeto výsledek spiknutí je samo o sobě nebezpečné a zakázané téma.

Jinak za existenci prostoru k diskusi zde jsem vám dlouhodobě vděčný byť již delší dobu pociťuji, že i díky absenci zdravého moderátora diskuse odsud odešlo mnoho diskutujících a možná i čtenářů.
Chápu, že je časově náročné a nevděčné neustále kontrolovat příspěvky a mazat, takže se za to nezlobím.

Děkuji dopředu pokud budou nějaké odpovědi k mým otázkám.

Tomáš Plechatý
24. 3. 2018 jsem posílala adminům nahlášení vadných příspěvků od uživatele Mikim. Jednalo se o vlákno Dar jazyků.

Uživatel byl napomenut.

Dnes jsem se dívala na to vlákno a je to stejné. Uživatel si z napomenutí nevzal poučení a své příspěvky neopravil, takže Ambassador je stále sluhou satanovým, charoši mají IQ tykve atd.

Také myslím, že toto je jeden z důvodů odklonu diskutérů i čtenářů od tohoto fóra. Věcné, pěkné komentáře zaniknou ve spleti agitek nebo urážlivé "konverzace".

Co si kdo z napomenutí dělá?
A kdo potom ještě bude takové příspěvky hlásit?

Přítomnost zdravého moderátora je nezbytná, ukázal to čas.

Tento web má velký potenciál a já sama dávám lidem, kteří mě osloví, někdy odkaz na zdejší diskuse, naposledy před pár týdny.

Pro případ smazání webu jsem si některé věci zkopírovala už před časem. Bylo to v rámci mého současného ukončování vláken. Nyní píšu třetí a poslední část článku, jak jsem vnímala pandemii a v přestávkách kopíruji některé komentáře, ať to mám celé odbyté.

Na Tvé otázky také čekám odpověď a budu za ni ráda. Adminům i všem přeji krásný slunečný den, u nás bude 18 stupňů.

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Tomáš Plechatýý napísal: 06 Máj 2021, 15:28
Dobrý den Admine

Zajímá mne, proč nebudou tyto stránky poskytovat prostor pro konspirace tohoto typu.
Tieto stránky sú určené pre témy súvisiace s adventizmom. Možno je chyba, že sme neboli v minulosti až takí dôslední a tolerovali sme rôzne diskutabilné príspevky (mimo témy, vulgarizmy a pod.), vždy však išlo o relatívne ojedinelý výskyt. Počet extrémne ladených príspevkov o kovide však už prekročil únosnú hranicu.
Je našim zámerom, aby ste sa tu cítili slobodne, ale mali sme pocit, že takéto smerovanie fóru neprospieva.
Chceme udržiavať toto fórum korektné, preto uvítame vaše upozornenia aj na iné nevhodné príspevky, primerane zasiahneme.
Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Adminům děkuji za vyjádření. Osobně jsem ráda, že Mikimovy videa nebo články na téma koronavirus zmizely.

Váš zásah mne překvapil a až udivil, ale do budoucna je naděje, že to tu bude někdo moderovat. Mě už se to týkat moc nebude, protože já zmizím. Ale moderace ve fóru je nutná.

Jak se bude postupovat s uživateli, kteří neuposlechnou vaše upozornění? Co bude s jejich komentáři?

Oceňuji vaši snahu, adminové, že chcete být svobodné fórum a necenzurované. V praxi takový postup nefunguje, a to na žádném fóru, kde jsou povoleny komentáře. Vždycky je nutná alespoň minimální "cenzura". Nechat to jen na nás, uživatelích, dopadne to tak jako v pandemii. Politici "věří", že lidé budou něco dodržovat (teď nemám na mysli absurdity typu rouška na prázdné ulici), tak žijí mimo realitu. (Zde nechci říct, že nikdo nedodržuje nic, řada lidí zohledňuje to, co je třeba). Vždy je tisíc způsobů, jak něco obejít. "Něco" se zkrátka musí nařídit, zde se prostě musí taky "něco" kontrolovat. Dozrávání ke zralosti vnitřního chtění a činění se děje v rámci "nějakých" pravidel.

Uvědomuji si, že řídit fórum je velké sousto a vyžaduje mnoho času. Udělali jste už kus práce. Pokud se z fóra vytratili diskutéři, nemusí to být jen z důvodu "agitek", (ale domnívám se, že je to primární důvod), je to i přirozený vývoj člověka. Někdo prostě už nemá potřebu. Žádný člověk se nebude věčně zaměstnávat (doufám) diskusemi o adventismu, to je spíš dočasná záležitost. A vy jste těmi, kteří umožňují azyl těm, kteří vnímají, že v některých sborech toto není možné, mají otázky a ostatní jim mohou třeba i poradit, jak věc vyřešili. Internetová platforma je ale svůdná "potvora" k vylévání si zlosti (myslím obecně), to je internet a jeho anonymita.

Od svého odchodu si slibuji i to, že se zde navýší možná počet adventistů, kteří budou slušnou formou přispívat. Teď je fórum výraznou doménou ex. Neříkám, že je to špatně, ale pro někoho toto prostředí není komfortní.

Pokud bude fórum bez moderátora, jeho úroveň bude neodvratně klesat až nakonec fórum zanikne samo.

Takže za mě děkuji za prostor zde být (to ještě není konečné rozloučení). Děkuji za vyjádření, za snahu o nápravu. Neklesejte na mysli, nikdo není bez chyb. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

S přáním pokoje Lída

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Osobně jsem ráda, že Mikimovy videa nebo články na téma koronavirus zmizely.

Lído nejsi trochu drzá a ještě navíc i lhářka? :) Za prvé to nebyly moje články, ale odkazy a nevidím žádný důvod proč by měly být smazány, nikdo tě nenutí klikat na odkazy a číst je. Pokud nemůžu svobodně vyjádřit nejen svůj názor na očkování, pak je tu jen cenzůra.Tobě pokud vím Ačostým nepatří, abys tady o všem rozhodovala. Začínáš se vyjadřovat z mého pohledu nadřazeně jako typická katolička. Neboj nyní se podobné odkazy objeví už jen pod kolonkou iné téma tedy téma o čemkoliv ostatním. Pokud jsem byl občas vulgárnější tak si zatím stojím dodnes. Kdo si přečte celou konverzaci dá mi za pravdu.
Jedním z mnoha důvodů proč sem téměř žádný pravověrný adventista ani nezakopne je hlásání a propagace nekřesťanského římskokatoluckého náboženství, množství ateistických komentářů o ničem a stejně tak např. bláboly Ambassadora, který zde má nejvíce komentářů takřka o ničem. Biblická pravda se zde již téměř nerozebírá a tak tyto stránky jsou již delší dobu pro většinu čtenářů k ničemu.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Drze ani lhářsky se necítím.

Ano, byly to Tebou vložené odkazy a právě takto to bylo myšleno. Vyplývá to z kontextu konverzace.

Ano, máš právo vyjádřit názor na očkování a admin má právo tento názor smazat. Admin má právo mazat cokoliv chce, je to jeho web a kdo s tím nesouhlasí, není nucen zde být.
Jinak ale Tomášovu otázku proč ostatní věci ano a konspirace na Covid tady ne pokládám za oprávněnou.
Na smazání Tvých příspěvků jsem jen vyjádřila svůj názor, který je shodný s Adminy.

Ano, cenzura je v určité míře potřebná.

Nikdy jsem si nemyslela, že by mi web patřil a mé komentáře nebyly psány z pohledu nadřazenosti. Ale nikdy není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.
Pokud se skutečně chovám nadřazeně, nechť adminové smažou všechny mé komentáře a ať je vezme čert (komentáře, ne adminy) :-).

Poslední odstavec Tvého komentáře nechám bez komentáře.

Tomáš Plechatýý

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

admin napísal: 14 Máj 2021, 19:21
Tomáš Plechatýý napísal: 06 Máj 2021, 15:28
Dobrý den Admine

Zajímá mne, proč nebudou tyto stránky poskytovat prostor pro konspirace tohoto typu.
Tieto stránky sú určené pre témy súvisiace s adventizmom. Možno je chyba, že sme neboli v minulosti až takí dôslední a tolerovali sme rôzne diskutabilné príspevky (mimo témy, vulgarizmy a pod.), vždy však išlo o relatívne ojedinelý výskyt. Počet extrémne ladených príspevkov o kovide však už prekročil únosnú hranicu.
Je našim zámerom, aby ste sa tu cítili slobodne, ale mali sme pocit, že takéto smerovanie fóru neprospieva.
Chceme udržiavať toto fórum korektné, preto uvítame vaše upozornenia aj na iné nevhodné príspevky, primerane zasiahneme.
Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.
Děkuji za odpověď

Je to vaše právo.

S projevy Mikima obsahově i s formou velice často nesouhlasím a ctím plné právo adminů mazat nevhodné komentáře, či nepodložené fámy, pomluvy a nařknutí.

Ohledně koronaviru ovšem mám velice silnou nedůvěru v oficiální média a infromace o počtech, účincích, smysluplnosti některých opatření, o vedlejších účincích vakcín i dalších opatřeních a ohledně propojení vedení státu s farmaceutickými prodejci testů, roušek, a vakcín.

Neumím vždy rozlišit fakta a fake new, ale i proto jsem proto, aby existovala svobodná diskuse aby se citovaly různé zdroje a špatné informace se vyvracely lepšími informacemi, ne mazaly, a umlčovaly.

Nečetl jsem většinu příspěvků Mikima, které byly mazány, ale minimálně na některých jsem nacházel i rozumné argumenty z druhé strany.
Já bych za obsah nemazal.
Za formy vyjádření asi ano.

Ale to si myslím jen teď ,když tu zodpovědnost nemám.
Také si umím představit že od určitých příspěvků už nad adminy visí meč v podobě kontroly státní správou a hrozba od udavačů. Dnešní doba v tomto není moc příjemná.

Chtěl jsem zde tímto vyjádřit svůj názor, že lidé kteří nesouhlasí s postojem vlády a hlavního mediálního proudu ohledně koronaviru jako je i Mikim a v něčem i já, nejsou automaticky naivní, hloupí, šílení, či paranoidní.
A že naše názory otázky a pochyby a zdroje informací nejsou automaticky konspirace ve smyslu pouze praštěné pohádky, jak všechno řídí někdo zlý aby nás ovládl a uškodil.

Moderování být má, ale vyřazením některých názorů (a to hlavně pokud nebyly jasně vyvráceny a usvědčeny ze lži) z diskuse může dojít k ochuzení o důležité pohledy na věc.

Chápu, když se maže offtopic, ale koronavirus je celospolečenské téma a nevšiml jsem si, že by byly mazány ohledně koronaviru/očkování paušálně všechny příspěvky.

Ať se daří.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Tomáš Plechatý napísal: Chápu, když se maže offtopic, ale koronavirus je celospolečenské téma a nevšiml jsem si, že by byly mazány ohledně koronaviru/očkování paušálně všechny příspěvky.
Své názory na pandemii v tomto vlákně nebudu rozebírat, pouze upozorním, že na fóru byly ponechány i příspěvky, které se s mainstreamem neztotožňují. Takže ne všechno je smazáno, co s mainstreamem nesouzní. Záleží zřejmě na tom, jakou mají adminové hranici, kterou nechtějí překročit. K tomu se ale mohou vyjádřit sami adminové, pokud chtějí.

viewtopic.php?p=16259#p16259

Lída R.

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Milí adminové,
možná je to již známá věc, ale já teprve nedávno zjistila, že web Pavla Škody www.biblickestudie.cz a internetového magazínu Adialog www.adialog.eu již neexistují. Na Facebooku Adialog funguje.
Proto navrhuji v sekci Odkazy udělat příslušné změny.
Pokud je to ale jinak a něco mi uniklo, tak samozřejmě uvítám opravu mého mínění.
Děkuji.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 27 neregistrovaných