Návrhy a pripomienky

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Prosím vás, pomozte mi porozumět systému poznámek pod komentářem "příspěvek byl upraven".
Jaké je kriterium pro vsunutí takové poznámky?
Jaký to má význam?

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky OZVUČENÁ BIBLIA

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

OZVUČENÁ BIBLIA

Milí príbuzní,

chcel by som upriamiť vašu pozornosť na nasledovnú webstránku :
http://www.obohu.cz/bible/?k=Mk&kap=1&styl=ROH

Je to softvér prekladov biblie do národných jazykov.
Keď na zobrazenom preklade otvoríte "nástroje" (ozubené koliesko vľavo hore)
a zaškrtnete "skryť čísla veršov" , je pripravená audioverzia.
Stačí označiť časť, ktorú si chcete vypočuť (môže to byť aj celá kapitola) a
ozve sa vám príjemný hlas v našej ľúbozvučnej slovenčine.

Takto môžete použiť aj iný slovenský preklad. V tom softvéri sa dajú
samozrejme otvoriť aj preklady v iných jazykoch.
Napríklad čeština má krásnu intonáciu. A funguje aj gréčtina - len beží veľmi rýchlo.

Prajem vám pri tom veľa Božieho požehnania.

Dušan Seberíni

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky - GOLDHEJTER

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Možno, že by nebolo od veci zaviesť súťaž o medailu Goldhejter.
Medaila by sa udeľovala účastníkom fóra každý mesiac anketovým systémom.
Č vy na to?

Pre menej sčítaných encyklopedická definícia:
  • "Slovo hejt vzniklo od anglického slova hate – čiže nenávisť. Hejteri sú ľudia, ktorí píšu nenávistné, diskriminačné komentáre na internet, šikanujú iných, na všetko nadávajú a všetko negujú. Nevyjadrujú tým svoj názor, nediskutujú, nekritizujú, píšu kruté a často nepravdivé veci, ktorými ubližujú konkrétnym ľuďom alebo celým skupinám.

    Hejteri si mnohokrát svoje konanie ani neuvedomujú. Sú to ľudia s nízkym sebavedomím, ktorí sa hejtovaním snažia kompenzovať to, čo v živote nedokázali."

jenb
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 21:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa jenb »

Zbytečná práce .. na tohle místo je tu jeden stalý jasný vítěz pan nejchytřejší, nejzbožnější, skorosvatý M...m :-))))))

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Dušan Seberíni napísal:Možno, že by nebolo od veci zaviesť súťaž o medailu Goldhejter.
Medaila by sa udeľovala účastníkom fóra každý mesiac anketovým systémom.


Pre menej sčítaných encyklopedická definícia:
  • "Slovo hejt vzniklo od anglického slova hate – čiže nenávisť. Hejteri sú ľudia, ktorí píšu nenávistné, diskriminačné komentáre na internet, šikanujú iných, na všetko nadávajú a všetko negujú. Nevyjadrujú tým svoj názor, nediskutujú, nekritizujú, píšu kruté a často nepravdivé veci, ktorými ubližujú konkrétnym ľuďom alebo celým skupinám.

    Hejteri si mnohokrát svoje konanie ani neuvedomujú. Sú to ľudia s nízkym sebavedomím, ktorí sa hejtovaním snažia kompenzovať to, čo v živote nedokázali."

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

Ešte by možno nebolo od veci zaviesť aj súťaž o medailu GoldLiar,

to pre takého klamára a taký príspevok do diskusie, ktorý je podľa Slova Božieho nepravdivý, ktorý prispievateľ označuje za biblický alebo podľa Biblie ale v Biblii pritom vôbec nie je alebo Slovu Božiemu odporuje.

Lebo ak sa dá považovať Slovo Božie za pravdu a nie len hocijakú ľudskú pravdu ale Pravdu, lebo Boh sám je Pravda a Biblia je Božie pravdivé slovo, potom každý, kto napíše či povie niečo čo v odporuje tejto pravde v Biblii je klamár.
Nech je jasné, že Boh je vo svojich prísľuboch pravdivý, kým každý človek je klamár, ako je napísané: Ty Bože, máš pravdu, keď hovoríš, a zvíťazíš, keď budeš predvolaný pred súd.
Božie Slovo je Pravda. Ale to neznamená ani nezaručuje, že aj ľudský výklad Božieho Slova človekom, ktorý je už vo svojej podstate klamárom je tiež Božia Pravda zanechaná nám v Písme. A ak Slovo Božie je pravda, potom iba to, čo je v Slove Božom je možné za pravdu považovať a nie to, čo si človek, klamár od svojej podstaty, vymyslel.

Neregistrovaný

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ešte by možno nebolo od veci zaviesť aj súťaž o medailu GoldLiar,
Membere, člověče, co to tu chceš zavádět? Kdo by tu medaili uděloval a posuzoval příspěvky? Ty?
Jinak odkazuji na Granosalis, kde něco podobného už mají :
http://granosalis.cz/modules.php?name=C ... age&pid=35
anebo na Bludný balvan od Sisyfa:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bludn%C3%BD_balvan_(cena)
Jinak tuto cenu jsme už dostali všichni, protože tak nás vidí bible (a Bůh):
Naprosto ne! Ať se ukáže, že Bůh je pravdivý, ale ‚každý člověk lhář‘..Řím 3:4

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

V systému je systémová vada. Nabadá na škatulkování přítel - nepřítel. To není postaveno na zásadách evangelia Ježíše Krista.
Nedělím na přítel - nepřítel, bratr - nebratr. A kdo se ke mě chová nepřátelsky........to je jeho problém. Kliknutím na klávesnici se tento vztah nezmění.

Tomáš Plechatý

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Také jsem si všiml, že často se zde projevuje myšlení přítel nebo nepřítel.
Řekl bych, že je to v hlavách některých lidí ne v systému.
Ale do toho myšlení se to dostává i proto, že systém umožňuje a možná i podporuje takové myšlení jedinců, kdy svou víru v Boha a osobní identitu spojují s vírou v církevní organizaci a její věrouku. Jakmile potom takový člověk uslyší od někoho negativní hodnocení církve, nebo věrouky zasáhne to i jeho samotného, jeho identitu a napadá to i jeho víru v Boha, alespoň podle jeho vlastního úsudku. I když kritik nemusel mít osobní úmysly hodnotit nebo shazovat jednotlivce nebo jeho vztah k Bohu. To myslím vede k projevům přítel - nepřítel na základě příspěvků, které vůbec toto dělení nepředpokládaly. Sám si pamatuji, jak jsem si poprvé silně uvědomil, že si beru osobně věci, které VŮBEC osobní nebyly. Jeden můj spolužák na TS tehdy při brigádě vyjádřil svůj názor na výklad jednoho proroctví ze Zjevení (úplně jiný, než jakému jsem byl vyučován a jakému jsem věřil) a mě se z toho udělalo úplně špatně od žaludku a pocítil jsem tehdy hněv na toho spolužáka jak to může vůbec vypustit z pusy - vnímal jsem ho jako někoho, kdo mi ubližuje.

Můj bratr mi jednou také řekl, že i když mi rozumí a chápe, proč jsem církev opustil, tak jakmile o něčem ze svého pochopení víry mluvím, tak ho to vždycky začne tlačit do obrany. Až se sám rozumem divil, proč mu to vadí.

Pochopme ale, že to co můžeme mít my jako součást identity, může někomu jinému přijít pouze jako jeden z názorů na výklad bible. Čím rozsáhlejší a přesnější výklad věrouky máme uvnitř spojený se svou identitou jako neměnný, tím menší prostor k diskusi potom zvývá na témata, která nebudeme brát osobně, aby se to nezvrhlo v přístup ,,jsi se mnou, nebo proti mě"

Anděl na to Jozuovi řekl ,,nikoliv, jsem velitel Hospodinova zástupu" (Joz 5,14)

Efezským 6,12
Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla.

2. Korintským 10, 4 Zbraně našeho boje nejsou světské, nýbrž mají od Boha sílu bořit hradby. Jimi boříme lidské výmysly a všecko, co se v pýše pozvedá proti poznání Boha. Uvádíme do poddanství každou mysl, aby byla poslušna Krista,

2 Kor 10,9 Nechtěl bych však, aby se zdálo, že vás chci svými listy zastrašovat.

Otázka by neměla být, jestli je někdo další na mé straně, ale jestli jsem já sám na Boží straně, na straně bible, pravdy a lásky, nebo jestli jsem na straně bezpečí a nechci už vykročit do neznáma kam mě může Bůh volat tak jako Abrahama.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Na začátku mého vstupu na tento web jsem byl nadměrně postihovaný. V pravidlech je chyba. Stačí, aby si na vás pravidelně někdo stěžoval a mohli jste si být jisti, že vás správci webu budou znevýhodňovat. Znevýhodňování přestalo, až se mě zastal jeden diskutér.
Vývoj odálostí:


Odoslané: 01 Mar 2016, 11:13
Od: olinka42
Komu: ambassador
Nasledujúca správa je varovanie, ktoré Vám bolo dané od administrátora alebo moderátora tejto webovej stránky.

Užívateľ bol varovaný, pretože neustále píše príspevky off-topic (mimo tému), upravuje svoje predchádzajúce príspevky, čím narúša diskusiu, nerešpektuje pravidlá tohto fóra.


Od: ambassador
Komu: olinka42
Mohl bych prosit o příklad, kde a jak se dopouštím toho ve varování neustále?
Je také možné požádat o smazání všech příspěvků?

Odoslané: 03 Mar 2016, 12:58
od olinka42
Ahoj ambassador,
príklady tvojich príspevkov mimo tému sú tie, ktoré sme takto označili a v diskusných vláknach sú skryté/zobrazia sa po rozkliknutí. Touto funkciou sme reagovali na zvýšený počet sťažností na to, že príspevky začínajú byť skôr hodnotením druhého diskutujúceho, zosmiešňovaním názorov atď... Alebo slovami jedného diskutujúceho: "v poslednej dobe sa tu objavujú diskutujúci, ktorí svojimi príspevkami neodpovedajú na danú tému, ale snažia sa osobnými otázkami (až dovolím si povedať útokmi) dostať do "úzkych" diskutujúcich a odkláňať diskusiu od témy, a pasujú sa do role moderátorov. " S týmto sme predtým nikdy nemali problém. Diskusie boli k veci, plynulé, diskutujúci sa navzájom neobviňovali. Mrzí nás preto, že takáto situácia vznikla a fóra sa stali veľmi neprehľadné pre ľudí, ktorí sem napríklad zavítajú prvýkrát. Preto sme sa rozhodli príspevky, ktoré sa nevyjadrujú priamo k téme a položeným otázkam, skryť, aby ostatným návštevníkom "nezavadzali", avšak ponechali sme možnosť si ich prečítať. Tiež nás mrzí, že práve ty máš takýchto príspevkov najviac a preto sme museli pristúpiť k tomuto varovaniu.
Takéto príspevky rozoznávame na základe nahlásení a zdravého rozumu.
Áno, ak je diskutujúci zaregistrovaný, môže požiadať o zmazanie svojich príspevkov, ktoré pod týmto registrovaným nickom pridal.


Odoslané: 02 Mar 2016, 22:35
Od: ričard
Komu: ambassador
Ahoj, žiaľ preto, pretože píšeš mimo témy. Tému určuje zakladateľ témy a tvoje príspevky sú veľmi často jednoducho úplne mimo. Osobne mám pocit, že často píšeš len preto, aby si niečo do témy napísal aj keď k nej nemáš čo vyjadriť. Príspevky sú posudzované subjektívne, ale na tom, že často píšeš mimo sa zhodneme všetci vo vedení. My neposudzujeme pravdivosť tvojich príspevkov ale to, že či sú k veci, alebo nie. Navyše na mnohé tvoje príspevky bolo veľa sťažností aj od iných užívateľov.


Reklamace?

Odoslané: 03 Mar 2016, 09:30
Od: ambassador
Komu: ričard
V čem jsem mimo?
Re: Sobota -šabat
Poslaťod ambassador » 29 Feb 2016, 23:12
PROTI
Re: Sobota - šabat
Poslaťod Petr » 27 Feb 2016, 07:45
Pravidla fora
"Citáty by nemali presiahnuť rozsah troch viet, vždy je potrebné uviesť autora a zdroj (pokiaľ možno čo najpresnejšie)."

Re: Slabé body vierouky
Poslaťod Petr » 05 Feb 2016, 17:28
Díky.Konečně někdo ukázal,jak se demagogicky pracuje s textem bez sebemenší exegeze.Příměr je opravdu trefný.
Títo užívatelia poďakovali Petr za príspevok:
• Anonym
Vyřazen
Re: Slabé body vierouky
Poslaťod ambassador » 06 Feb 2016, 08:03


To je jen příklad, že to nemá soulad to redakční síto . Napřed jsem myslel, že to dělá nějaký auto mat, tak jak je to na některých diskuzních webech, snažil jsem se ho zmást! Tak je za tím ve skutečnosti neomylný člověk.

Kritéria správců webu jsou pocity, subjektivita, shoda a vela stížností!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných