Návrhy a pripomienky

Diskusia o všetkom ostatnom.
admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Ak by ste mali nejaké nejasnosti ohľadom funkcií fóra, prosím píšte sem. Pracujeme na rôznych vylepšeniach a zároveň dorábame preklad redakčného systému phpbb, ktorý nie je vždy ideálny.

Pridávam odkaz na stránku, kde nájdete podrobný popis toho, ako formátovať text v príspevkoch.
http://acos.tym.sk/faq.php?mode=bbcode

Diskutujte slobodne a podľa pravidiel :).

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

admin napísal:Ak by ste mali nejaké nejasnosti ohľadom funkcií fóra, prosím píšte sem. Pracujeme na rôznych vylepšeniach a zároveň dorábame preklad redakčného systému phpbb, ktorý nie je vždy ideálny.

Pridávam odkaz na stránku, kde nájdete podrobný popis toho, ako formátovať text v príspevkoch.
http://acos.tym.sk/faq.php?mode=bbcode

Diskutujte slobodne a podľa pravidiel :).
Bolo by dobré, ak sa to dá, takáto funkcia:
- odpovedať na príspevok niekoho cez tlačidlo ako je teraz - s citáciou, ale tak, aby to šlo aj bez citácie a zároveň v jednej odpovedi reagovať napr. aj na tri mená súčasne. Funguje to tak na niektorých stránkach a je to super.
Čiže aby tomu, na ktorého sa reaguje sa zobrazilo upozornenie rekcie na jeho príspevok a zároveň aby tak bolo možné naraz reagovať aj na viac príspevkov v jednom.

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Ahoj [mention]Rajon[/mention],
dobrý nápad. Pridal som tag [mention] na to. Ak pri písaní príspevku prejdeš na tag kurzorom, tak sa objaví bublinka so špecifikáciou, ako sa dá zmienka použiť (sú 3 možnosti)...

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

mám otázku že v prípade ak chcem niekomu poďakovať za odpove´d nie vždy pri každom je piktogram - palec nahor.
Tzn. technická stránka pre mňa poradiť či zjednodišiť
Ďakujem

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

Ahoj [mention]ngma[/mention] ::hi:: , ďakovať môžeš len užívateľom, ktorí sú zaregistrovaní a naopak. Tebe zas môžu ďakovať len tí, ktorí sú zaregistrovaní. Je tak nastavený systém a bolo by potrebné upraviť veľa vecí na to, aby mohli ďakovať/prijímať poďakovania aj nezaregistrovaní užívatelia. Mám to však v pláne, časový horizont realizácie ale nechám otvorený, pretože mám toho teraz veľa :) ...

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

ok beriem na vedomie, pochopil som

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

admin napísal:Ahoj [mention]ngma[/mention] ::hi:: , ďakovať môžeš len užívateľom, ktorí sú zaregistrovaní a naopak. Tebe zas môžu ďakovať len tí, ktorí sú zaregistrovaní. Je tak nastavený systém a bolo by potrebné upraviť veľa vecí na to, aby mohli ďakovať/prijímať poďakovania aj nezaregistrovaní užívatelia. Mám to však v pláne, časový horizont realizácie ale nechám otvorený, pretože mám toho teraz veľa :) ...
Ja by som to urobil radšej opačne - povolil prispievať iba registrovaným a ostatným iba možnosť čítať. Ale tvoja je to stránka :-)

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

[mention]ngma[/mention] Tak už by mali mať možnosť ďakovať všetci a za všetko :) .

Rajon
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 12 Jan 2015, 22:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa Rajon »

admin napísal:Ahoj [mention]Rajon[/mention],
dobrý nápad. Pridal som tag [mention] na to. Ak pri písaní príspevku prejdeš na tag kurzorom, tak sa objaví bublinka so špecifikáciou, ako sa dá zmienka použiť (sú 3 možnosti)...
Ahoj, ďakujem za snahu, ale stále mi to nejde, alebo som to asi nepochopil?
Nedá sa to urobiť tak, že kde sú tlačidlá Like, odpoveď s citáciou atď. dať aj tlačidlo "Odpovedať" (bez citácie)? Ja to robím tak, že dám odpovedať s citátom a potom vymažem citát, nechám iba to meno i keď netuším, či to vtedy funguje tak, ako má.

admin
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrhy a pripomienky

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

[mention]Rajon[/mention], asi som to mal podrobnejšie vysvetliť, tak sa o to teda pokúsim :) .

Všimol som si, že viacero užívateľov používa osamotený tag [quote=meno]. Je to zbytočné a z príspevkov takto použitý tag musím často zmazať. Prečo? Pretože sa jedná o párovú značku, a to znamená, že ak niekto bude citovať príspevok, kde je takto nesprávne použitá citácia, môže nastať nepríjemná situácia, že sa za citáciu označí niečo, čo ňou nie je (alebo naopak).

Citácia musí byť vždy zapísaná s uzatváracím tagom, teda takto:

Kód: Vybrať všetko

[quote="meno"]citovaný text[/quote] Tvoj vlastný text.
Fungovať nebude toto (pretože systém nenájde v citácii text):

Kód: Vybrať všetko

[quote="meno"][/quote] Tvoj vlastný text.
A teda v žiadnom prípade ani toto:

Kód: Vybrať všetko

[quote="meno"] Tvoj vlastný text.
Ak chceš, aby užívateľovi prišla notifikácia (čo v prípade nesprávneho použitia značky citácie platiť nebude), že si na jeho príspevok zareagoval, ale nechceš ho priamo citovať, tak je tu tag mention. Jeho použitie je jednoduché. Dôležité ale je, že zmieniť môžeš len používateľa, ktorý je zaregistrovaný. Bolo by zbytočné, aby si túto značku používal na neregistrované mená, pretože im nemá kam prísť notifikácia.

Zmienka by teda mala vyzerať takto:

Kód: Vybrať všetko

[mention]Rajon[/mention] Tvoj vlastný text.
Ale nie takto (táto zmienka fungovať nebude, pretože užívateľ nie je zaregistrovaný):

Kód: Vybrať všetko

[mention]clen 666[/mention] Tvoj vlastný text.
Systém by mal vedieť sám ponúknuť mená, ktoré sú zaregistrované. Ak chceš zmieniť nezaregistrovaného užívateľa, tak úplne stačí jeho meno napísať ako text (dôvody som uviedol vyššie). Prikladám dva obrázky a tento odkaz s nádejou, že pomôžu pochopiť fungovanie formátovania a tzv. bbcode značiek. Aj keď robiť zmienky na nezaregistrovaných užívateľov postráda zmysel, môžem to nejak integrovať k tým ikonkám, kde je poďakovanie a citácia. Teda, keď sa mi bude chcieť :D .

Treba si pamätať, že bbcode značky by mali byť vždy premenené na zmysluplné reprezentácie ich vlastností. Vo finálne odoslanom texte by tak užívatelia nemali vidieť v texte niečo ako [mentión]test[/mentión], ale [mention]test[/mention]. Uistiť sa o tom môžeš tak, že pred odoslaním príspevku klikneš na Náhľad (aj keď v náhlade ti neukáže či si správne použil tag mention (neviem prečo, ostatné tagy ukáže) ::scratch::).

1) kde kliknúť pri písaní
Obrázok

2) ako vpísať meno
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných