Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Diskusia o všetkom ostatnom.
Lída R.

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 16 Júl 2021, 05:36 Nepřihlášení mají jeden zásadní omyl v každém komentáři, nemohou ho napravit a jejich
chybná reakce v jakémkoliv vlákně tady zůstane "ne věky".
Myslím, že většina nepřihlášených ví, že se pak s komentářem nedá nic dělat.
Při takovém přihlašování se to dá zjistit.

Které reakce považuješ za chybné?

Pokud máš na mysli třeba smajlíka tlučícího hlavou do zdi, taky ho nemám ráda, ale jsem již jeho držitelkou.
A to hned v několikanásobném provedení :). Přiznám se ale, že také nechápu, proč jsi ukazoval na Loga a k čemu to bylo dobré.
Můj komentář nebyl mířen na "smajlíkový komentář".

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Napsal jsem dva na sobě nezávislé komentáře, Jeden je inspirován vláknem "Víra versus věda" v kterém mi host přisoudil větu, kterou jsem nikdy nenapsal.
Další komentátor, který nepůjde do minulosti s ni může pracovat dál, ale s tím, že jsem to napsal ......

Druhý komentář je ve vlákně
"Budúcnosť fóra ACOSTYM?"
Vzhledem k tomu, že jsem zde postřehl určitý styl komunikace (troll), tak jsem napsal co jsem napsal. Použitím příkladu z minulosti jsem konkrétně neukazoval prstem na konkrétní osobu současnosti. Čas ukáže jak to je.

Smajlíky mi nevadí, ale některým nerozumím a to mi vadí. Moji zásadou je porozumět tomu sdělení, které mi posílá druhá osoba. Bez porozumění je diskuze o ničem a nikam nesměřuje, snad spíše k napadání a urážení.

Lída R.

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Děkuji za odpověď.

Co se týče nepřihlášených a opravy komentářů, není nic ztraceno. Kdo chce, tak se může sám zacitovat a svůj omyl opravit nebo se omluvit. Případně požádat admina o zásah, pokud komentář porušuje pravidla fóra.
Po větě, o které je spor, jsem nepátrala, takže nevím. Nicméně je nepříjemné, pokud se o sobě dozvídáme nepravdy.

Trolling nerozporuji. Také si každý představujeme něco jiného pod "ukazování prstem". Budu se opakovat - psaná komunikace je složitější a bez řádné "okecávačky" se náš komentář může jevit úplně jinak.

Když mi byly poslány ty nebohé smajlíky těsně před smrtí utlučením hlavy do zdi, tak jsem to chápala tak, že to, co píšu, je úplně mimo :).
Ten smajlík je komunikační zdroj, který ukazuje, že autor nějakého komentáře je návštěvník z jiné planety.
Takové přemýšlení samo o sobě evokuje, že tam komunikace a porozumění není moc pravděpodobné.

Diskuse na internetu bych nepřeceňovala. Urážení a napadání je poměrně častým jevem. Hodnotné příspěvky se ztrácejí v záplavě agresivní komunikace pro nebo proti něčemu, někomu.
Diskuse na Seznamu už raději ani nečtu.

Přeji hodně komentářů, které mají přesah. Možná se jednou dozvíš, koho jsi tím ovlivnil. Nesouhlasím s Tebou vždycky, ale o tom to není. Některým komentářům nerozumím. Dlouhodobě ale Tvé komentáře patří k tomu lepšímu, co zde je - ve smyslu jejich hodnoty, protože jsou prožité. Dokáži si s Tebou představit dobrou osobní diskusi, kdybychom se někde potkali. Tak se měj fajn.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Efekt zpětného rázu.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Jedním z důsledků konfirmačního zkreslení je i efekt zpětného rázu (anglicky backfire effect), který způsobuje, že pokud jsme konfrontováni s důkazy, které jsou v konfliktu s našimi pohledy, máme tendenci držet se svých původních názorů ještě pevněji či je převést do ještě větších extrémů.
(Wiki)

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vždy se najdou jedinci, kteří se snaží vlomit do diskuze a dělají to mazaně.
Vynechají jedno slovo z vašeho komentáře a tak zásadně změní myšlenku.
Je to záměrné, potřebují vás vtáhnout do nic neříkající diskuze.

MikMik

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa MikMik »

Křesťanství – Víra v to, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu…

Šašo Jašo

Teraz už chápeš mikmiku

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Prečo je kresťanstvo oveľa lepšie ako židovstvo, islám, budhizmus a hinduizmus.

Šašo Jašo

No nezabúdaj mikmiku

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Že to, čo si uviedol, je iba ten vesmírny rámec. Oveľa dôležitejšie je to, ako to ovplyvňuje naše správanie a každodenný život. A tam by bolo veľa čo povedať. Ale povedal to už tieto dni i pápež:

Priatelia, nebanalizujme lásku, pretože láska nie je len emócia a cit; tie sú nanajvýš tak jej začiatkom. Láska neznamená mať všetko a hneď, nezodpovedá logike „použi a odhoď“. Láska je vernosť, dar, zodpovednosť.

Skutočnou originalitou dnes, skutočnou revolúciou, je oslobodiť sa od kultúry provizórnosti, ísť nad rámec inštinktu a nad rámec okamihu, znamená milovať na celý život a celou svojou bytosťou.

Nie sme tu na to, aby sme žili zo dňa na deň, ale aby náš život bol dobrodružnou výpravou. Všetci budete mať na mysli veľké príbehy, ktoré ste čítali v románoch, videli v nejakom nezabudnuteľnom filme, počuli v nejakom dojemnom príbehu. Ak sa nad tým zamyslíte, vo veľkých príbehoch sú vždy dve ingrediencie: jedna je láska, druhá dobrodružstvo, hrdinstvo. Vždy idú spolu.

Na to, aby bol život veľký, je potrebné jedno aj druhé: láska a hrdinstvo. Pozeráme sa na Ježiša, hľadíme na Ukrižovaného, je tu oboje: bezhraničná láska a odvaha dať svoj život až do konca, bez polovičatosti. Máme pred očami blahoslavenú Annu, hrdinku lásky. Hovorí nám, aby sme sa usilovali o vysoké ciele. Prosím vás, nenechajme dni nášho života plynúť ako epizódy v telenovele.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Chodit ve světle znamená žít tak jaký skutečně jsem - bez masky přetvářky. Chodit ve tmě znamená skrývat to jaký jsem - nosit masku usilovné zbožnosti. Chodit ve světle znamená žít transparentně.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bludiště omylů a chyb lidského myšlení.

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Nelze diskutovat s jedincem, který nerozezná úvodní nadpis od přímého citátu. Troll to dělá cíleně.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných