Bible......?

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Biblická zaslíbení nejsou automaticky platná pro všechny a za všech okolností.

ambassador
Kontaktovať používateľa:

Vždy mě udivují jedinci, kteří mě neprávem obviňují, že opouštím text Bible.

Lída R.

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 14 Sep 2021, 19:55 Vždy mě udivují jedinci, kteří mě neprávem obviňují, že opouštím text Bible.
Ve Tvých komentářích je znát hellerovská mentalita. Právě Jan Heller se ohledně potopy ptá: "A v čem se topím já?"

"Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi." Tak nějak by pravilo přísloví. Jsme prostě ovlivněni tím, co čteme, co studujeme a o čem přemýšlíme.

Nedávno vyšla kniha Dana Drápala o Zjevení. Jmenuje se "Ukážu ti, co se má stát". Autor v knize varuje, že se nejedná o "jízdní řád Apokalypsy" a podává vysvětlení, jak jeho knihu chápat a jak pracuje se symboly.
Přestože kniha není klasickým popisem, co a jak bude, autor se drží dle svého poznání textu Bible a komentářů ke Zjevení dříve vydaných. Už jsem na tu knihu četla i obvinění, že se nedrží Bible :-).

ambassador
Kontaktovať používateľa:

Když se setká staré pojetí s novým vhledem do Biblických příběhů a různých pasáží nebo celých knih, vždy to v církvi "vaří".

ambassador
Kontaktovať používateľa:

Věštírna pravdy - když pasuje text Bible, tak je to pravda a když nepasuje tak pasuje tradice a pravda je na světě. Jak jednoduché.
Stačí jen vytáhnout ve vhodnou chvíli jednu z karet.
Prílohy
img.obrazky.jpg

ambassador
Kontaktovať používateľa:

"Na světě vždy budou existovat despotové v plechových hrncích. V církevních kruzích je často těžko hned rozpoznat, protože většina přichází zahalena do náboženské parády. Nakonec, když si tito lidé najdou cestu do nejvyššího církevního vedení, nezaujmou svůj postoj k Ježíši a přivítají utlačované „hříšníky“ slovy: „Ani my tě neodsuzujeme“. Místo toho se postavili na stranu davu, tentokrát nesvírali kameny, ale svaté písmo – jako kyj připravený pomstít Boha. ....."

(https://spectrummagazine.org/views/2021 ... eep-silent)

Šašo Jašo

Despoti sú všade.

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

To vieme. Čo ideš proti tomu robiť ?

ambassador
Kontaktovať používateľa:

"Ne každé slovo v Bibli je Božím Slovem."

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných