Bible......?

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Biblická zaslíbení nejsou automaticky platná pro všechny a za všech okolností.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vždy mě udivují jedinci, kteří mě neprávem obviňují, že opouštím text Bible.

Lída R.

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 14 Sep 2021, 19:55 Vždy mě udivují jedinci, kteří mě neprávem obviňují, že opouštím text Bible.
Ve Tvých komentářích je znát hellerovská mentalita. Právě Jan Heller se ohledně potopy ptá: "A v čem se topím já?"

"Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi." Tak nějak by pravilo přísloví. Jsme prostě ovlivněni tím, co čteme, co studujeme a o čem přemýšlíme.

Nedávno vyšla kniha Dana Drápala o Zjevení. Jmenuje se "Ukážu ti, co se má stát". Autor v knize varuje, že se nejedná o "jízdní řád Apokalypsy" a podává vysvětlení, jak jeho knihu chápat a jak pracuje se symboly.
Přestože kniha není klasickým popisem, co a jak bude, autor se drží dle svého poznání textu Bible a komentářů ke Zjevení dříve vydaných. Už jsem na tu knihu četla i obvinění, že se nedrží Bible :-).

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Když se setká staré pojetí s novým vhledem do Biblických příběhů a různých pasáží nebo celých knih, vždy to v církvi "vaří".

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Věštírna pravdy - když pasuje text Bible, tak je to pravda a když nepasuje tak pasuje tradice a pravda je na světě. Jak jednoduché.
Stačí jen vytáhnout ve vhodnou chvíli jednu z karet.
Prílohy
img.obrazky.jpg

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

"Na světě vždy budou existovat despotové v plechových hrncích. V církevních kruzích je často těžko hned rozpoznat, protože většina přichází zahalena do náboženské parády. Nakonec, když si tito lidé najdou cestu do nejvyššího církevního vedení, nezaujmou svůj postoj k Ježíši a přivítají utlačované „hříšníky“ slovy: „Ani my tě neodsuzujeme“. Místo toho se postavili na stranu davu, tentokrát nesvírali kameny, ale svaté písmo – jako kyj připravený pomstít Boha. ....."

(https://spectrummagazine.org/views/2021 ... eep-silent)

Šašo Jašo

Despoti sú všade.

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

To vieme. Čo ideš proti tomu robiť ?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

"Ne každé slovo v Bibli je Božím Slovem."

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Pisatelé Biblických knih používají celou škálu literárního podání. Sdělují to i skrze příběhy.
Následná naše interpretace to může nějak komplikovat.
Například se dost často používá myšlenka ze Zjevení o přidávání a ubírání z této prorocké knihy Zj. 22, 18.19. Když to pasuje, tak to vztahujeme na celou Bibli.
V Genesis ve 3 kapitole je příběh pádu do hříchu. O hadu je napsáno, že byl například nejchytřejší, lstivější,....
Přesto, že je tam použito stejné hebrejské slovo i u Adama a Evy tak u nich je to přeloženo slovem "nazí"
Jestliže se neposlušností dostali na úroveň svůdce, tak je otázkou, jak měl starozákonní pisatel napsat v příběhu, že Bůh se postaral nebo připravil řešení pro tu lstivost, zchytralost. Pokud jsem se dočetl, tak měli problém vyjadřovat abstraktní pojmy.
Pisatel napsal, že jim Hospodin udělal oděv. To je všechno!! Proč k tomu přidáváme zabití zvířete a obětování, když to tam v příběhu není?

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

ambassador napísal: 03 Jan 2022, 16:55 "Ne každé slovo v Bibli je Božím Slovem."
Neviem, čo týmto sleduješ

2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti...

Biblia, ako celok, je práve to Písmo vdýchnuté Bohom a je aj skompletované z Božej moci a to do jednej knihy, ktorá sa volá Biblia.

Ak by som o tom všetkom vedel a aj napriek tomu, by som spochybňoval autoritu Biblie, teda Písmo Biblie, ktoré je vdychnuté Bohom a aj skompletované a zachované až do dnešných dní Božou mocou, tak by som zožal to, čo by som zasieval.

To, že sú tam slová satana, človeka, anjela, je písaná človekom a teda všetky slová v Biblii, nie sú Božím Slovom, predsa neopiera to, že to Písmo Biblie je vdýchnuté Bohom a aj Božou mocou skomletované a uchované.

Keď som napr. autor nejakej knihy, v ktorej sú aj citáty a mená konkrétnych ľudí, ktoré som úmyselne zahrnul do svojej knihy, aby v som s ohľadom aj na tieto citáty vyjadril podstatu toho, čo chcem čitateľovi oznámiť, tak to predsa nemôže popierať moje autorstvo a nikto nemôže namietať, že kvôli týmto citátom nie som autorom.

Biblia, ako celok je Božím Slovom, hoci sú tam výroky satana, človeka, anjelov. Knihy Biblie neboli skompletované do jednej knihy nejakou náhodou a podľa úmyslu človeka, ale úmyslu Boha. Z Božej moci bola skompletovaná a uchovaná tak, aby ukázala charakter Boha a čo všetko Boh učinil pre spásu človeka. No a aby nám Božie slová zapísané v Biblii, boli na zdokonaľovanie a vyučovanie milosťou Božou. Milosť Božia nás vyučuje. Biblia svedčí o tom všetkom, čo Boh povedal a čo činil na slávu a chválu Boha. Celý kontex Písma Biblie, nám zjavuje Lásku Božiu v jeho milosti. Milosť Božia predkladá oživenému a znovuzrodenému srdcu dobrotu a nádheru Boha a všetko zahrňujúcu opateru, aby sa radovalo v Kristu a malo pokoj s vedomím, že je dieťa Božie znovuzrodené a teda oživené Otcom na nebesiach a to do večnosti s ním. Bez tejto istoty svojho postavenia, ako dieťaťa Božieho a teda bez zasľúbenia Božieho, niet v srdci človeka pokoja, ani radosti. To zasľúbenie Božie je zapísané v Biblii. Nové narodenie z Boha sa stane raz a navždy a Boh dáva každému vykúpenému rozumieť zmysel slov v Písme.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní