Bible......?

Diskusia o všetkom ostatnom.
Neregistrovaný

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Viktorrealita napísal: 12 Aug 2022, 10:02
Neregistrovaný napísal: 11 Aug 2022, 20:23 Ne! meleš sračky a já mám pravdu. Nevíš s čím počítám. Protože k tomuto tématu to nebylo potřeba.

Ak neviem, tak to tu oznám s čím iným počítaš, ak nie s Bohom. Vyzerá to, že pri tvojej argumentácii je Boh vylúčený, ako keby neexistoval a teda nemal na nič vplyv. To, že si sa takto ostro vyhol takejto zásadnej odpovedi, tak je vidieť, že všetko následné, čo si napísal, je práve týmto poznačené.
Na tvoji otázku proč je tam právě to co tam je - odpovídám, nikdy tam nemůže být nic jiného, než to co tam právě je.


Bez Božieho pôsobenia a moci, by v Biblii nebolo to, čo tam je a Biblia by bola zaplevelená bludmi KC a jej podobným. No ako vidíme, nestalo sa to a Biblia existuje a je mimo týchto bludov a heréz, lebo exituje Boh a jeho moc.
Ale kdyby došlo v dějinách k podvodu a rozšířila by se díky mocné skupině lidí falešná bible tak ty bys ji slepě obhajoval právě stejnými slovy.


Žiadna skupina ľudí ani satan, nie je mocnejšia, ako zvrchovaný Boh. Presne takáto argumentácia nepočíta s tým, že existuje mocný a zvrchovaný Boh. Jedine Otec zjavuje v srdci pravého Krista, aj keď celý svet je uvrhnutý do množstva bludov. Ako by lož mohla zvíťaziť, ak existuje zvrchovaný Boh a stojí nad všetkým a zjaví Pravdu komu chce a kedy chce? Všetko, aj lož bude zjavená vo svojom čase, aby sa ukázala, že je lžou.
Takže to co říkáš není důkaz pro pravdivost bible je to ukázka tvé víry, že ,,Bible = Boží slovo= tato současná bible" a že ,,Bůh by si určitě nenechal bibli lidmi padělat".


Ak veríš vo zvrchovaného Boha a že jedine jeho milosťou sme spasení, tak prečo by Boh svoje deti a to narodené z Božieho Ducha, nechal zahynúť v blude tohto sveta a nevzkriesil ich do nového života v Kristu? Prečo by nechal, aby sa stali rôzne bludy a herézy súčasťou Biblie. Biblia je na vyučovanie pre tých, ktorých oživil Otec na nebesiach, aby už dokázali vnímať Pravdu Božieho Slova a uveriť jej. Ostatní si z nej robia trhací kalendár a vyberajú a vykladajú si ju tak, ako im to vyhovuje.
Ale přitom sám vidíš, že Bůh ,,si nechal padělat" ,,církev" a to celé věky - a mimochodem bible, na kterou se odvoláváš schvalovala právě ta ,,padělaná" církev.

Nechal padělat, ale nie svojú cirkev
Niečo ti tu nesedí. Prečo potom sa nestali súčasťou Biblie mnohé bludy a márne tradície, ktoré KC učí, ak to teda schvaľovala a hrdí sa tým? Ako vidíme, tak išlo to pomimo jej moci. Keď sa spamätala, tak Bibliu sa už nedalo zničiť a ani preklady Biblii do národných jazykov. Zmohla sa iba na jediné a to schovávať Bibliu pre ľuďmi a zvestovať ľuďom len je vlastný výklad, aby sa legitimizoval úrad pápeža a všetko následné. Teraz sa už nedá Biblia schovať, no stačí mnohé prekrútiť a vyhlásiť, že je nedostatočná, aby sa následne namiesto nej pridalo to, čo padlým cirkvám vyhovuje a vyhlásiť to za autoritatívne.

Kto by našiel v takej Biblii, ktorá by bola produktom padlej cirkvi argumenty práve proti tejto cirkvi, ktorá ju vraj schvaľovala? Ako by mohla vzniknúť reformácia, ktorá si zakladá na Písme a iba Písme, ak by v Biblii neboli argumenty proti učeniu falošných a padlých cirkví? Ale tieto zásadné argumenty v Biblii sú, a v jej svetle sa ukazujú lži falošných učiteľov.

A že tak dlho existuje falošná cirkev – cirkvi? No popritom existuje, aj pravá Kristova cirkev, ktorú ale nevidíš. Bo vie, prečo necháva falošné a tu je odpoveď:

Tes2 8A potom bude zjavený ten bezzákonný bezbožník, ktorého Pán Ježiš zabije duchom svojich úst a zkazí zjavením svojho príchodu, 9toho bezbožníka, ktorého príchod je podľa mocného pôsobenia satanovho so všetkou mocou a so znameniami a s lživými zázrakmi 10a s každým zvodom neprávosti medzi tými, ktorí hynú, pretože nepriali lásky pravdy, aby boli spasení; 11a preto im Bôh pošle mocné pôsobenie bludu, aby uverili lži, 12aby boli odsúdení všetci, ktorí neuverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.
Falošné cirkvi priťahujú falošných ľudí a na konci bude súd nad nimi.
Mnoho lidí jede na víru tam kde dojdou argumenty, nebo na víru bez argumentů, nebo navzdory argumentům. Nebo víru společně s argumenty.
V tom s tebou nemám problém.
Ale klameš sebe a ostatní v tom, že se snažíš vytvářet dojem, že neseš víc než jen víru - argumenty máš slepené logickými chybami - argumenty v kruhu.

Buď je to z nevědomosti(naivity/hlouposti), nebo je to úmyslné podvádění. To druhé mi vadí víc.

V čom je môj podvod? Píšem tak, aby za všetko bola daná chvála a sláva jedine Bohu a aby sa vylúčila chvála človeka, z ktorej sa rodí jeho pýcha? To je predsa jadrom pravého evanjelia Ježiša Krista. Nech som ničím, aby Božie Slovo – Boh bol pre mňa všetkým!
Pořád to samé.
Píšeš, že když někdo nevěří všemu tomu, co ty tak, že nevěří v Boha.

Nafoukanec, co se povyšuje nad ostatní a schovává se za zbožná slovíčka a neumí zkousnout kritiku a přiznat chybu. Vlastně v tomto si můžeš podat ruku s některými radikálními adventisty. V tom jsi stejný jako oni.

Dá se věřit v Boha a nevěřit v neomylnost bible. A pořád jde o toho jednoho stejného.

To že pro tebe je nevíra v bibli = nevíra v boha nezrození z ducha, že tito lidé podle tebe nejsou boží děti a jsou předurčení ke zničení.

To jsou tvoje sračky, které krásně ukazují kam tě takové přesvědčení vede a také to ukazuje, že zrovna i z bible lze nabýt i takové debilní přesvědčení.

Kdybych se chtěl mentálně trochu snažit tak najdu i víru a texty z bible podle kterých by bylo správné lidi jako ty likvidovat.
A pak bych musel vypnout selský rozum srdce a soucit a dostatečně se nábožensky zanítit a rozvášnit a přesvědčit se že tím jednám ve větším zájmů a líbím se tím Bohu.

::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash::

Bůh ti bud milostiv - Vlastně nám všem :) .

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Neregistrovaný napísal: 13 Aug 2022, 08:48Pořád to samé.
Píšeš, že když někdo nevěří všemu tomu, co ty tak, že nevěří v Boha.
Kde som takéto niečo napísal? Píšem, že jedine Otec zjavuje v srdci človeka pravého Krista. No a zjaví ho komu chce a kedy chce. Spasiteľnej viere predchádza oživenie Otcom na nebesiach. Až následne prichádzaju skutky viery a ovocie Ducha.
Nafoukanec, co se povyšuje nad ostatní a schovává se za zbožná slovíčka a neumí zkousnout kritiku a přiznat chybu. Vlastně v tomto si můžeš podat ruku s některými radikálními adventisty. V tom jsi stejný jako oni.
V čom sa povyšujem?
Pravé evanjelium nevyzýva k sebarealizácii, ide tu totiž o sebazaprenie a teda ide o realizáciu Boha - Božieho Slova v srdci človeka. Naše ego, ktoré by nas spasilo, tu nemá žiadne miesto! Preto všetko, čím veriaci je a všetka práca, ktorú v láske k Bohu koná, je výsledkom milosti Božej. Oddelene od Jeho milosti sa pre Boha nemôže konať nič. 2kor4 7No, ten poklad máme v hlinených nádobách, aby svrchovanosť moci bola Božia a nie z nás

Tak teda nie z nás!
Ako Pavol píše – nie ja, ale milosť Božia, ktorá je so mnou

1Kor15 10Ale milosťou Božou som, čo som, a jeho milosť, mne preukázaná nebola nadarmo, ale som hojnejšie pracoval než oni všetci, avšak nie ja, ale milosť Božia, ktorá je so mnou.
Dá se věřit v Boha a nevěřit v neomylnost bible. A pořád jde o toho jednoho stejného.

Ak spochybňujem časti Biblie a vyberám si, ktoré slová Biblie sú pravdou a ktoré sú lžou, je spochybňovať Bibliu celú a týmto spochybňovať Božie Slovo – Boha. No a potom sa chváliť, aký som rozumný a viem rozlíšiť a to podľa nejakých svojích kritérii? No a to má byť viera v Boha – jeho Slovo? Absurdné! Viera nepozná pochybnosti, lebo potom, už to nie je viera. Buď verím, alebo pochybujem – neverím.

Viera, že nejaký Boh existuje, človeka nespasí. Aj pohania veria, že existujú ich bohovia. Taktiež tvrdiť, že verím v existenciu Boha, no súčasne spochybňovať jeho Slovo, tak to nie je vierou v Boha. Boh sa stotožňuje vo svojom Slove, ktoré je Duch a je život. Ak spochybňujem Božie Slovo, tak spochybňujem Boha – neverím mu. Ak verím v Božie Slovo, tak verím v Boha, lebo to Slovo bolo u Boha a to Slovo, bolo Boh.
Ak spochybňujem to čo si napísal, tak spochybňujem teba, že.
To že pro tebe je nevíra v bibli = nevíra v boha nezrození z ducha, že tito lidé podle tebe nejsou boží děti a jsou předurčení ke zničení.

Nikde som nepísal o nejakom zničení neveriacich, ale o spravodlivom Božom súde pre neveriacich! Jedni dostanú Božiu milosť a idú k Bohu a iní dostanú Božiu spravodlivosť a to podľa svojich skutkov. Nikto nedostane nespravodlivosť! To, že bude Boží súd podľa skutkov, tak je jasné, že Boh zohľadní všetko a teda to bude diferencované a spravodlivé. Načo by bol Boží súd podľa skutkov, ak by Boh, tak či tak zničil – uvrhnul všetkých neveriacich
do nejakej neexistencie?
Aj človek má diferencované väzenie a to podľa závažnosti skutkov. No všetci odsúdení sú mimo slobody a to vo väzení.
Ak sa pripraví miesto a príde Kristus, tak si svoje ovce poberie k sebe, aby tam kde je On, aj oni boli. Ostatní nebudú mať účasť na Božej sláve a budú týmto trpieť, plakať a škrípať zubami, ak budú vidieť, že niektorí majú účasť na Božej sláve a oni sú von vyhodení. Luk13 27A povie: Hovorím vám, neznám vás, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci, činitelia neprávosti! 28Tam bude plač a škrípanie zubami, keď uvidíte Abraháma, Izáka, Jakoba a všetkých prorokov v kráľovstve Božom a seba von vyhodených. 29A prijdú od východu aj od západu, od severa aj od juhu a budú stolovať v kráľovstve Božom. 30A hľa, sú poslední, ktorí budú prví, a sú prví, ktorí budú poslední.
To jsou tvoje sračky, které krásně ukazují kam tě takové přesvědčení vede a také to ukazuje, že zrovna i z bible lze nabýt i takové debilní přesvědčení.
Radšej budem v tvojích očiach debilný, než aby som mal neveriť všetkým Slovám, ktoré vyšli z Božích úst.
Kdybych se chtěl mentálně trochu snažit tak najdu i víru a texty z bible podle kterých by bylo správné lidi jako ty likvidovat.
Nič nenájdeš, lebo Kristus učil milovať svojho Boha nado všetko. To je ten Boh, ktorý povedal nezabiješ atd., ktorý povedal miluj svojho blížneho, ako seba samého a ktorý povedal – miluj aj svojho nepriateľa. Ak je toto najväčšie prikázanie, tak si potom vedľa.
A pak bych musel vypnout selský rozum srdce a soucit a dostatečně se nábožensky zanítit a rozvášnit a přesvědčit se že tím jednám ve větším zájmů a líbím se tím Bohu.
Bolo by to jednanie z teba a kto vie z akého ducha, no nie z Boha. Robila to aj KC a to v mene toho Boha, ktorý povedal – nezabiješ a miluj aj svojho nepriateľa. Boh oživuje a to vo svojom čase to, čo bolo predtým duchovne mŕtve. Aj vykúpení a oživení v Kristu mohli byť predtým Božími nepriateľmi, no milosťou Božou sú, čím sú. Ak by niekto v mene Boha likvidoval neveriacich, tak to nie je z viery v Božie Slovo – Boha, ktorý povedal - nezabiješ a miluj aj svojho nepriateľa.

Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo. To nové stvorenie je stvorené z lásky Božej v Kristu Ježišovi.
Potom všetok ten chaos na Zemi, všetky stvorenia, všetky bytosti, hriech, zlo, vedie k jedinému cieľu, aby sa oslávil spravodlivý a milostivý Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby sa v mene Ježiša Krista sklonilo Bohu každé koleno bytostí na zemi, aj na nebi. Boh vykonal dokonalé dielo milosti na kríži a týmto uspokojil svoju spravodlivosť.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Čím dříve jedinec opustí metodu citování jednotlivých veršů z Bible, jako munici proti jinému pohledu, tím dříve se mu čtením celých pasáží může otevřít krása zvěstné náplně v daných pasážích nebo příbězích.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

ambassador napísal: 22 Aug 2022, 08:08 Čím dříve jedinec opustí metodu citování jednotlivých veršů z Bible, jako munici proti jinému pohledu, tím dříve se mu čtením celých pasáží může otevřít krása zvěstné náplně v daných pasážích nebo příbězích.
Zmysel Božích Slov a teda aj jednotlivých veršov zapísaných v Biblii sa vynára v kontexte celej Biblie. No a potom aj argumentácia jednotlivými veršami je v súlade s Duchom v ktorom boli napísané. Teda výklad týchto veršov, má byť v takom duchu, v akom boli Písané. Ak to tak nie je, tak výklad a ich zmysel bude nepochopený, alebo prekrútený. Aj neveriací človek, môže nachádzať krásu pri čítaní celých pasáži Biblie, lebo ho napríklad zaujíma história a pod. No pravý zmysel napr. evanjelia mu uniká.

Mnohí nemajú svoje názory o čo oprieť, keďže odmietli Bibliu – Písmo a teda Slová Božie v nej napísané, ako jedinú autoritu. Hľadajú dôvody, ako iných odradiť, od argumentácie jednotlivými veršami.
Aj Ježiša by si takto napomenul, keď krátko argumentoval satanovi – je napísané?

Matúša 4:4 On odvetil: „Napísané je: »Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.«“
A tie slová Božie, sú zapísané v Písme. Pre kresťana, to má byť nie len každodenným pokrmom srdca, ale to Slovo, je aj mečom Ducha - zbraňou. Slová, ktoré vyšli z Božích úst a teda sú vdychnuté Bohom, tak: 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti,

Tak prečo by sa nemalo aj bojovať touto zbraňou? Satan by najradšej vytrhnul tento meč, z ruky kresťana.
Aj satan argumentoval Písmom, keď pokúšal Ježiša – je napísané. Ako vieme, tak zavádzal. Ježiš mu taktiež oponoval Písmom – je napísané, no v jeho pravom význame.

Aj kresťan má takto oponovať a to proti iným a zavádzajúcim výkladom slov napísaných v Písme.

Svätý Duch je Boh. No a to, čo je napísané v Biblii vo Svätom Duchu a teda bolo ním inšpirované, tak vyšlo z Boha a zmysel týchto slov je pre kresťana autoritatívny. Taktiež pravý zmysel týchto Slov zjavuje v srdci vykúpeného Svätý Duch - Boh a je pre kresťana zbraňou:
Ef 6:12 Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.

Ef14 6 Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti 15a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja. 16A pritom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého. 17A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie, 18modliac sa každou modlitbou a prosbou každého času v Duchu a tým cieľom bdejúc s celou vytrvanlivosťou a prosbou za všetkých svätých, 19i za mňa, žeby mi bolo dané slovo, keď otvorím svoje ústa, aby som prosto a smele oznámil tajomstvo evanjelia, 20za ktoré posolstvujem v reťazi, žeby som ho zvestoval prosto a smele, jako mi náleží vravieť.

Ako sa bude brániť proti úskočnosti ten, ktorý si nevezme meč Ducha – Slovo Božie?

Neregistrovaný

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Viktorrealita napísal: 23 Aug 2022, 07:04
ambassador napísal: 22 Aug 2022, 08:08 Čím dříve jedinec opustí metodu citování jednotlivých veršů z Bible, jako munici proti jinému pohledu, tím dříve se mu čtením celých pasáží může otevřít krása zvěstné náplně v daných pasážích nebo příbězích.
Zmysel Božích Slov a teda aj jednotlivých veršov zapísaných v Biblii sa vynára v kontexte celej Biblie. No a potom aj argumentácia jednotlivými veršami je v súlade s Duchom v ktorom boli napísané. Teda výklad týchto veršov, má byť v takom duchu, v akom boli Písané. Ak to tak nie je, tak výklad a ich zmysel bude nepochopený, alebo prekrútený. Aj neveriací človek, môže nachádzať krásu pri čítaní celých pasáži Biblie, lebo ho napríklad zaujíma história a pod. No pravý zmysel napr. evanjelia mu uniká.

Mnohí nemajú svoje názory o čo oprieť, keďže odmietli Bibliu – Písmo a teda Slová Božie v nej napísané, ako jedinú autoritu. Hľadajú dôvody, ako iných odradiť, od argumentácie jednotlivými veršami.
Aj Ježiša by si takto napomenul, keď krátko argumentoval satanovi – je napísané?

Matúša 4:4 On odvetil: „Napísané je: »Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.«“
A tie slová Božie, sú zapísané v Písme. Pre kresťana, to má byť nie len každodenným pokrmom srdca, ale to Slovo, je aj mečom Ducha - zbraňou. Slová, ktoré vyšli z Božích úst a teda sú vdychnuté Bohom, tak: 2Tim 3:16 Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti,

Tak prečo by sa nemalo aj bojovať touto zbraňou? Satan by najradšej vytrhnul tento meč, z ruky kresťana.
Aj satan argumentoval Písmom, keď pokúšal Ježiša – je napísané. Ako vieme, tak zavádzal. Ježiš mu taktiež oponoval Písmom – je napísané, no v jeho pravom význame.

Aj kresťan má takto oponovať a to proti iným a zavádzajúcim výkladom slov napísaných v Písme.

Svätý Duch je Boh. No a to, čo je napísané v Biblii vo Svätom Duchu a teda bolo ním inšpirované, tak vyšlo z Boha a zmysel týchto slov je pre kresťana autoritatívny. Taktiež pravý zmysel týchto Slov zjavuje v srdci vykúpeného Svätý Duch - Boh a je pre kresťana zbraňou:
Ef 6:12 Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.

Ef14 6 Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti 15a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja. 16A pritom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého. 17A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie, 18modliac sa každou modlitbou a prosbou každého času v Duchu a tým cieľom bdejúc s celou vytrvanlivosťou a prosbou za všetkých svätých, 19i za mňa, žeby mi bolo dané slovo, keď otvorím svoje ústa, aby som prosto a smele oznámil tajomstvo evanjelia, 20za ktoré posolstvujem v reťazi, žeby som ho zvestoval prosto a smele, jako mi náleží vravieť.

Ako sa bude brániť proti úskočnosti ten, ktorý si nevezme meč Ducha – Slovo Božie?
I ten Mikim má víc sebereflexe než ty.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Číst Bibli přes učení církve je zabijákem vztahu s Bohem.

Sasko Jasko

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14
Ak spochybňujem časti Biblie a vyberám si, ktoré slová Biblie sú pravdou a ktoré sú lžou, je spochybňovať Bibliu celú a týmto spochybňovať Božie Slovo – Boha. No a potom sa chváliť, aký som rozumný a viem rozlíšiť a to podľa nejakých svojích kritérii? No a to má byť viera v Boha – jeho Slovo? Absurdné! Viera nepozná pochybnosti, lebo potom, už to nie je viera. Buď verím, alebo pochybujem – neverím.

Viera, že nejaký Boh existuje, človeka nespasí. Aj pohania veria, že existujú ich bohovia.
To je pravda.

Sasko Jasko

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14 Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo.
Co je to nove stvorenie ? Myslis covid a jeho nove varianty ? Ja tu nevidim ziadnu oslavu. Ludia sa dusili az sa v bolestiach udusili. To je to, co sme videli.

Neregistrovaný

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Sasko Jasko napísal: 13 Okt 2022, 21:27
Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14 Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo.
Co je to nove stvorenie ? Myslis covid a jeho nove varianty ? Ja tu nevidim ziadnu oslavu. Ludia sa dusili az sa v bolestiach udusili. To je to, co sme videli.
To je v poho. Covid je na Boží oslavu podle Viktora stejně jako ty. Protože podle Kalvinistů jako je i Viktor prostě někteří nejsou zrozeni z Boha ale ze Zlého aby zde na světě ukázali jak ti co nejsou z Boha jsou stejně k ničemu byli zahubeni k oslavě Boží ;) . NEbo pokud by trval na tom že z Boha narozen nejsi, tak by ti řekl, že tobě nepomůže ani uvěření v Ježíše a Boha protože stejně odpadneš takže stejně nemáš šanci, což on přžece věděl proto tě nezrodil ale nechá tě potrestat a zahubit a to je přece zase k jeho oslavě no ne? ;)

No kurňa nekupte to.

Vůbec nechápu proč ti to vadí. Když se totiž rozhodneš tomu uvěřit tak se přece automaticky vědělo, že ty si byl předurčen k tomu že jednou uvěříš, takže si vlastně byl stvořen z Boha a jsi předem určený ke spáse.

Ještě že se covid nemůže rozhodnout ústy přijmout Ježíše.

Viktorrealita
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Sasko Jasko napísal: 13 Okt 2022, 21:22
Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14
Ak spochybňujem časti Biblie a vyberám si, ktoré slová Biblie sú pravdou a ktoré sú lžou, je spochybňovať Bibliu celú a týmto spochybňovať Božie Slovo – Boha. No a potom sa chváliť, aký som rozumný a viem rozlíšiť a to podľa nejakých svojích kritérii? No a to má byť viera v Boha – jeho Slovo? Absurdné! Viera nepozná pochybnosti, lebo potom, už to nie je viera. Buď verím, alebo pochybujem – neverím.

Viera, že nejaký Boh existuje, človeka nespasí. Aj pohania veria, že existujú ich bohovia.
To je pravda.
Spása je jedine z milosti skrze vieru. Teda, aby bola podľa milosti. Týmto princípom - zákonom viery a teda spasenie jedine z milosti, je chvála človeka vylúčená a všetka chvála za našu spásu je dávaná jedine Bohu. Naopak, učenia, ktoré učia spásu zo skutkov, tak uberajú z chvály Bohu a dáva ju človeku. Z toho sa rodí pýcha. Spasiteľná viera nie je len veriť, že nejaký boh existuje. Spasiteľná viera je viera, ktorou človek prijíma semeno Ducha - Božie Slovo, lebo jedine tým bude človek žiť. Otec na nebesiach dáva uši – oživuje srdce, aby človek vedel, čo je Božie Slovo a spasiteľnou vierou to prijal do srdca. Z tohto Božieho semena ducha, vyrastie v srdci vykúpeného dobrý strom, ktorý už prirodzene donáša dobré ovocie a to jedine na Božiu chválu. To je to znovuzrodenie z Boha, ktorým sa podmieňuje spása.
Ako som písal, tak cit: Taktiež tvrdiť, že verím v existenciu Boha, no súčasne spochybňovať jeho Slovo, tak to nie je vierou v Boha. Boh sa stotožňuje vo svojom Slove, ktoré je Duch a je život. Ak spochybňujem Božie Slovo, tak spochybňujem Boha – neverím mu. Ak verím v Božie Slovo, tak verím v Boha, lebo to Slovo bolo u Boha a to Slovo, bolo Boh.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní