Bible......?

Diskusia o všetkom ostatnom.
Pripojený
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Sasko Jasko napísal: 13 Okt 2022, 21:27
Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14 Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo.
Co je to nove stvorenie ? Myslis covid a jeho nove varianty ? Ja tu nevidim ziadnu oslavu. Ludia sa dusili az sa v bolestiach udusili. To je to, co sme videli.
Rim8 5 Lebo tí, ktorí sú podľa tela, myslia na veci tela, a tí, ktorí sú podľa Ducha, na veci Ducha. 6 Lebo myseľ tela je smrť, ale myseľ Ducha je život a pokoj, 7 pretože myseľ tela je nepriateľstvom naproti Bohu, lebo sa nepodriaďuje zákonu Božiemu, lebo sa ani nemôže podriadiť. 8 A tí, ktorí sú v tele, nemôžu sa ľúbiť Bohu; 9 ale vy nie ste v tele, ale v duchu, akže Duch Boží prebýva vo vás. Ale ak niekto nemá Ducha Kristovho, ten neni jeho.

Pripojený
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Neregistrovaný napísal: 14 Okt 2022, 05:48
Sasko Jasko napísal: 13 Okt 2022, 21:27
Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14 Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo.
Co je to nove stvorenie ? Myslis covid a jeho nove varianty ? Ja tu nevidim ziadnu oslavu. Ludia sa dusili az sa v bolestiach udusili. To je to, co sme videli.
To je v poho. Covid je na Boží oslavu podle Viktora stejně jako ty. Protože podle Kalvinistů jako je i Viktor prostě někteří nejsou zrozeni z Boha ale ze Zlého aby zde na světě ukázali jak ti co nejsou z Boha jsou stejně k ničemu byli zahubeni k oslavě Boží ;) . NEbo pokud by trval na tom že z Boha narozen nejsi, tak by ti řekl, že tobě nepomůže ani uvěření v Ježíše a Boha protože stejně odpadneš takže stejně nemáš šanci, což on přžece věděl proto tě nezrodil ale nechá tě potrestat a zahubit a to je přece zase k jeho oslavě no ne? ;)

No kurňa nekupte to.

Vůbec nechápu proč ti to vadí. Když se totiž rozhodneš tomu uvěřit tak se přece automaticky vědělo, že ty si byl předurčen k tomu že jednou uvěříš, takže si vlastně byl stvořen z Boha a jsi předem určený ke spáse.

Ještě že se covid nemůže rozhodnout ústy přijmout Ježíše.
Ako som už písal, tak nikto nedostane nespravodlivosť! Boh je milostivý, ale aj spravodlivý a súdi v spravodlivosti. Jedni dostanú milosť a idú k Bohu a druhí spravodlivosť a teda to bude diferencovaný súd podľa skutkov. Neviem v čom majú niektorí s týmto problém.
No a prečo niektorí Bohu upierajú možnosť, že si niektorých vyvolil a iných nie? Práve títo – narodení z Boha tvoria jeho ľud.

No a znovuzrodenie z Boha je podmienkou spásy, ako o tom jasne a dva-krát potvrdzuje - ámen, ámen ti hovorím:
Evanjelium podľa Jána 3:3 A Ježiš odpovedal a riekol mu: Ameň, ameň ti hovorím. Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže vidieť kráľovstvo Božie

Ja som Kristov. No a priradzovať ma k niekomu – teda že som Kalvinov, Lutherov a pod. je divné, nakoľko títo čerpali predsa z Písma a nie zo seba.

1Kor 4 Lebo keď hovorí niekto: Ja som Pavlov, a iný: Ja Apollov, či azda nie ste telesní? 5 Ktože je tedy Pavel a kto Apollo krome toho, že sú služobníkmi, skrze ktorých ste uverili? A to každý, jako mu dal Pán: 6 ja som sadil, Apollo polieval, ale Bôh dal vzrast,

Takže ničím:

7 takže nie je ničím ani ten, kto sadí, ani kto polieva, ale Bôh, ktorý dáva vzrast.


Ako Pavol píše: "A to každý, jako mu dal Pán"

Sadlo Jasko

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Sadlo Jasko »

Viktorrealita napísal: 14 Okt 2022, 09:28
Sasko Jasko napísal: 13 Okt 2022, 21:27
Viktorrealita napísal: 15 Aug 2022, 11:14 Všetky stvorenia sú na to, aby sa oslávil Stvoriteľ – Boh a to v novom stvorení v Kristu Ježišovi, aby to nové stvorenie ho v láske a nekonečnej vďačnosti vo večnosti oslavovalo.
Co je to nove stvorenie ? Myslis covid a jeho nove varianty ? Ja tu nevidim ziadnu oslavu. Ludia sa dusili az sa v bolestiach udusili. To je to, co sme videli.
Rim8 5 Lebo tí, ktorí sú podľa tela, myslia na veci tela, a tí, ktorí sú podľa Ducha, na veci Ducha.

Potom sme všetci podľa tela. Myslíme na to ako sa najeme, napijeme, vyspime, zohrejeme. Nie iba. Ale aj. Nové stvorenia v podobe vírusov Boha z môjho pohľadu nijako neoslavili.

Pripojený
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Sadlo Jasko napísal: 14 Okt 2022, 19:03 Potom sme všetci podľa tela. Myslíme na to ako sa najeme, napijeme, vyspime, zohrejeme. Nie iba. Ale aj. Nové stvorenia v podobe vírusov Boha z môjho pohľadu nijako neoslavili.
Ide o to, čo kraľuje v srdci človeka, tak to ho aj vedie a to aj preferuje.

Chodiť podľa tela, je preferovať svoje vlastné ego, ktoré je závislé na tele. Srdce človeka je týmto zotročené a vôľa je potom len vykonávateľkou túžieb tela. To vedie k hriechu a táto závislosť sa vždy protiví Bohu. Telesný život – preferovanie túžieb svojho tela, nad večné hodnoty majúce svoj pôvod v Bohu, teda telesné žiadosti, pôžitky, výhody, úspech, vlastnú slávu, bohatstvo sveta, tak to vždy vedie k hriešnemu životu. Boh a to, čo má pôvod v Bohu, teda sú to vždy večné hodnoty, sa telesnému človeku javia, ako nepodstatné, pretože v jeho srdci sú povýšené dočasné a márne telesné hodnoty, ktoré vedú k hriešnemu životu. Takýto človek je duchovnou mŕtvolou a teda nevníma svetlo Božieho Slova a večné hodnoty majúce svoj pôvod v Bohu a to presne tak, ako nevníma telesná mŕtvola svetlo slnka.

Chodiť podľa Ducha je preferovať večné duchovné hodnoty majúce svoj pôvod v Bohu, nad dočasnými a márnymi. Znovuzrodené srdce z Ducha, už vníma tieto večné duchovné hodnoty Boha, jeho dobrotu a jeho milosť, ktorá ho už vyučuje a zdokonaľuje vo Svätom Duchu. Preto pre takého človeka už telesné radosti, pôžitky, výhody, úspech, sláva a bohatstvo sveta strácajú svoju príťažlivosť a javia sa už v pravom svetle, ako dočasné a márne a to na rozdiel od večných hodnôt, majúcich svoj pôvod v Bohu.

Iba takýto duchovný človek – narodený z Boha, môže vojsť srdcom do takéhoto kráľovstva pokoja a radosti, ktoré je duchovným kráľovstvom a nie je z tohto sveta.

Je nemožné, aby telesný človek - ten, ktorý sa ešte nenarodil z Ducha – z Boha a teda neuveril spasiteľnou vierou v Krista, dokázal nejako vojsť do tohto duchovného kráľovstva pokoja a radosti v Kristu. Preto ježi Nikodémovi viac- krát zdôrazňuje podmienku spásy: Ján3:3 A Ježiš odpovedal a riekol mu: Ameň, ameň ti hovorím. Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže vidieť kráľovstvo Božie
5 Ježiš mu odpovedal: Ameň, ameň ti hovorím, že ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho.
6 Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch. 7 Nediv sa, že som ti povedal: Musíte sa narodiť znova.


Čo sa narodilo z tela je telo - telesný človek a je vedený túžbami tela, čo vedie k hriešnemu životu, ktorý sa protiví Bohu. Takto sa rodíme všetci – z tela. Aby mohol takýto človek srdcom vojsť do kráľovstva pokoja a radosti – Božieho kráľovstva, ktoré je duchovným kráľovstvom, tak sa musí narodiť znova - z Ducha – z Boha. Aby mohol človek žiť duchovným životom, tak je logické, že sa musí znova narodiť z Ducha.

Čo sa znova narodilo z Ducha, je už duchovný človek a v srdci takého človeka kraľuje Slovo Božie, ktoré ho už vedie k večnému životu. Je potom logické, že iba takýto - duchovný človek, môže srdcom vojsť do duchovného kráľovstva. Iba títo sú deti Božie narodené z Boha - z Božieho semena - jeho Slova.

Sasko Jasko

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Chodiť podľa Ducha je preferovať večné duchovné hodnoty majúce svoj pôvod v Bohu, nad dočasnými a márnymi. Znovuzrodené srdce z Ducha, už vníma tieto večné duchovné hodnoty Boha, jeho dobrotu a jeho milosť, ktorá ho už vyučuje a zdokonaľuje vo Svätom Duchu.
Ktoré konkretne sú to tie večne duchovné hodnoty ?
Preto pre takého človeka už telesné radosti, pôžitky, výhody, úspech, sláva a bohatstvo sveta strácajú svoju príťažlivosť a javia sa už v pravom svetle, ako dočasné a márne a to na rozdiel od večných hodnôt, majúcich svoj pôvod v Bohu.
Ty hovoríš o úspechu, sláve a bohatstvu. Ja som sa pýtal na iné, celkom obyčajné veci - najesť, napiť sa, zohriať sa a pospat si. To pre Teba nie sú hodnoty ? Ty si predsa taký istý telesný človek ako ja, nevidím v tomto medzi nami rozdielu. Od hladu, smädu, zimy a bez spánku umries rovnako ako aj ja.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný
Re: Víra pak znamená......
Príspevok od používateľa Neregistrovaný » Včera, 20:58 ------------- z vlákna "Víra pak znamená".

"To vlákno jsem založil za účelem dělit se o to, jaký má význam v životě víra a nikoliv o vyvracení....."

Ja som chcel poukázať na určité nezrovnalosti v otázkach viery, náboženstiev, Biblie, histórie, poskytnúť aj iný pohľad. Nie len ten jediný "správny". To je môj posledný príspevok v tomto vlákne.

Samozřejmě, že je možné poskytnout i jiný pohled třeba na Bibli.
Víra je ve své podstatě jen "jedna", problém je v tom, že většina dává rovnítko mezi víru a věrouku nebo nauku či dogmatiku. V takovém případě se zde vaří nechutný guláš.
Troll si v tom libuje a snadno strhuje.

Pokud jde o nesrovnalosti v Bibli, tak zde je na to místo, něco se dá vysvětlit, něco pochopit a něco zůstane mimo pochopení našeho mozečku.

Neregistrovaný

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

"Víra je ve své podstatě jen "jedna", problém je v tom, že většina dává rovnítko mezi víru a věrouku nebo nauku či dogmatiku. V takovém případě se zde vaří nechutný guláš."

Ambassador, viera súvisí s vieroukou a dogmatikou, nie je jedna. Snažíš sa tu podsúvať vlastné skreslené predstavy a výsledkom je .... nikomu to nechutí.

Viera v niečo je pojem, ktorý má viacej významov. Z definícií vyplýva zásadný rozdiel medzi vierou náboženskou, ktorú definujeme ako "prijímať, uznávať všetko, čo predpisuje niektoré vierovyznanie" a medzi vierou v zmysle dôvery, ktorú vkladáme do vedeckých poznatkov a racionálnych predpokladov. V angličtine majú slová faith a belief, prekladané ako viera.

Môžem veriť, že naštartujem auto, lebo mám nabitú batériu. Môžem veriť vedcom, že na základe dôkazov a opakovane overených metód mi poskytnú správnu odpoveď. Táto viera je získaná na základe skúseností z tisícok príkladov, ktoré naozaj fungovali (príklad s naštartovaním auta, či všeobecná dôvera vo vedecké metódy a spôsoby ich overovania) a vždy priniesli očakávaný výsledok.

Na druhej strane môžem veriť v nadprirodzenú entitu, ktorá je nedokázateľná a jej opis je v priamom rozpore nie len s doterajším poznaním sveta, ale aj so stovkami iných vier konkurenčných náboženstiev.

Sasko Jasko

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

Neregistrovaný napísal: 27 Aug 2023, 07:19 Na druhej strane môžem veriť v nadprirodzenú entitu, ktorá je nedokázateľná a jej opis je v priamom rozpore nie len s doterajším poznaním sveta, ale aj so stovkami iných vier konkurenčných náboženstiev.
To je jednoduchá rozumná úvaha, ktorú by každý prijal. A zrazu pocujeme alebo čítame - Ale Ty si vyvolený ! Wow. To je slovo. Zrazu na všetko zabudneš. Pre Teba je prichystane nebo, berieš ? A už si tam.

Neregistrovaný

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Sasko Jasko napísal: 27 Aug 2023, 09:54
Neregistrovaný napísal: 27 Aug 2023, 07:19 Na druhej strane môžem veriť v nadprirodzenú entitu, ktorá je nedokázateľná a jej opis je v priamom rozpore nie len s doterajším poznaním sveta, ale aj so stovkami iných vier konkurenčných náboženstiev.
To je jednoduchá rozumná úvaha, ktorú by každý prijal. A zrazu pocujeme alebo čítame - Ale Ty si vyvolený ! Wow. To je slovo. Zrazu na všetko zabudneš. Pre Teba je prichystane nebo, berieš ? A už si tam.
Neza.ierajme to tu Ambassadorovi, je to jeho vlákno! :D

Pripojený
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Sasko Jasko napísal: 27 Aug 2023, 09:54 A zrazu pocujeme alebo čítame - Ale Ty si vyvolený ! Wow. To je slovo.
Odcituj, kto tu takéto niečo tvrdí a ukazuje prstom - ty si vyvolený? Skade si to potom počul, ak istota spásy v Kristu, je čisto osobný vzťah s Bohom.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných