Bible......?

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Tuto statistiku poskytuje česká biblická společnost, jejíž jsem členem od založení a dostávám pravidelně různé informace s předstihem. Dostupné informace jsou na: http://www.dumbible.cz/
Statistika, kterou jsem uvedl se tam objeví později.
Statistiku je potřeba číst vzhledem k překladům do daného jazyka a počtu llidí znajících jen svůj jazyk. Je to také o gramotnosti. Někde je žádoucí převádět bibli (nebo jen části) do mluvené formy v daném jazyku-dialektu.
Každopádně je to mravenčí práce. "Dny se krátí" a počet překladů do jiných jazyků stále roste.

Tomáš Plechatýý

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Děkuji za informaci.
Nyní už vím tvou pravou totožnost.
Můj děda tě má ve veliké vážnosti a mě osobně se také líbilo mnoho tvých kázání.

už je to déle možná tak kolem roku 2005-8

Vzpomínám si na jedno v kladně, kde jsi mluvil o Mojžíšovi a Samsonovi.

Mojžíš nevěděl, že mu od setkání s Hospodinem hoří tvář.
......
Samson nevěděl, že Hospodin od něj odstoupil.

A závěr byl ten, že si každý den musíme vybrat jestli se chceme ten den Bohu více přiblížit nebo se o něco vzdálíme.

Budu respektovat tvou anonymitu.
Je to ovšem jiné a pro mne hodnotnější číst si příspěvky, když vím, s kým mám tu čest.

Tomáš Plechatýý

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Tomáš Plechatýý napísal: Děkuji za informaci.
Nyní už vím tvou pravou totožnost.
Můj děda tě má ve veliké vážnosti a mě osobně se také líbilo mnoho tvých kázání.

už je to déle možná tak kolem roku 2005-8

Vzpomínám si na jedno v kladně, kde jsi mluvil o Mojžíšovi a Samsonovi.

Mojžíš nevěděl, že mu od setkání s Hospodinem hoří tvář.
......
Samson nevěděl, že Hospodin od něj odstoupil.

A závěr byl ten, že si každý den musíme vybrat jestli se chceme ten den Bohu více přiblížit nebo se o něco vzdálíme.

Budu respektovat tvou anonymitu.
Je to ovšem jiné a pro mne hodnotnější číst si příspěvky, když vím, s kým mám tu čest.
Tak jsem se zmýlil, znám někoho jiného z biblické společnosti ne Ambassadora.
Žel to není poprvé, co jsem vypálil příspěvek unáhleně, spletl se a pak se musel omlouvat a odvolávat.
Kohokoliv z vás to pohoršilo, prosím omluvte mou zbrklost.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatýý napísal: 02 Dec 2017, 20:52
Tomáš Plechatýý napísal: Děkuji za informaci.
Nyní už vím tvou pravou totožnost.
Můj děda tě má ve veliké vážnosti a mě osobně se také líbilo mnoho tvých kázání.

už je to déle možná tak kolem roku 2005-8

Vzpomínám si na jedno v kladně, kde jsi mluvil o Mojžíšovi a Samsonovi.

Mojžíš nevěděl, že mu od setkání s Hospodinem hoří tvář.
......
Samson nevěděl, že Hospodin od něj odstoupil.

A závěr byl ten, že si každý den musíme vybrat jestli se chceme ten den Bohu více přiblížit nebo se o něco vzdálíme.

Budu respektovat tvou anonymitu.
Je to ovšem jiné a pro mne hodnotnější číst si příspěvky, když vím, s kým mám tu čest.
Tak jsem se zmýlil, znám někoho jiného z biblické společnosti ne Ambassadora.
Žel to není poprvé, co jsem vypálil příspěvek unáhleně, spletl se a pak se musel omlouvat a odvolávat.
Kohokoliv z vás to pohoršilo, prosím omluvte mou zbrklost.
Každý si může z odkazu, který Ambassador poslal zjistit kdo ve skutečnosti je, takže sám sebe prásknul. Mgr. P.Č.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vlákno "Bible" je vyloženě o tématu související s Biblí.
Není to o tom kdo je kdo? Pokud nemáte co říci k Bibli
raději nepište.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Hebrejská Bible má své "zvláštnosti", které není možné překladově přenést do jiných jazyků. Je to dáno tím, že "zvláštnost" je nepřeložitelná.
Tím jsme ve své mateřštině trochu ochuzeni. Výklady - Textový rozbor hebrejského jazyka je přínosem
pro hledající a obohacuje věrohodnost Bible. Hebrejská Bible promlouvá i přes tyto "zvláštnosti". Jsou jen dvě možnosti. Buď jsi znalý hebrejštiny a nebo potřebuješ pomoc odborníků na biblickou hebrejštinu.
Tito odborníci publikují o původním biblickém jazyku nebo konají přednášky.
Prílohy
220px-YHWH.svg.png
220px-YHWH.svg.png (2.77 KiB) 4064 zobrazení

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Nedorozumění nad textem Bible vzniká opomenutím antropomorfního jazyka, který pisatel používá. Pisatel nemá jinou možnost popsat Boží akční účast ve vesmírných a pozemských událostech.
Prílohy
220px-Saint_John_on_Patmos.jpg
220px-Saint_John_on_Patmos.jpg (23.71 KiB) 4038 zobrazení

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Bible není kniha s kterou si můžeš dělat co chceš. Zneužiješ-li ji ke svým sobeckým cílům, pak v konečném dopadu ublížíš sám sobě. Slova jsou jako bumerang, netrefíš cíl, zasáhneš sám sebe.
Já jsem uvěřil, že skrze Bibli promlouvá Bůh. Mé svědomí nemůžeš znásilnit. Moje víra v poselství Bible není založena na písmenkách. ale na sdělené myšlence.
To, že někteří lidé či skupiny částečně zneužili, nemění pozitivní dopad na jednotlivce. Atomovou energii také lidé využili k dobru, ale i ke zlu. Přesto ji nezavrhujeme, ale využíváme.
V životě jde o boj v samotném člověku a ten nemůžeme vyhrát bez Boha. Lidem se někdy daří ukrývat prohry ve svém životě. Následně to vede k frustraci, kterou si jedinec vybijí na svém okolí. Musí přece obvinit někoho jiného.
Část lidstva vede marný boj z knihou zvanou Bible. Jiná část lidstva se nechává oslovit Bohem skrze poselství této knihy a do jejich života vstupuje naděje. Další část lidstva používá písmenka této knihy pro své sobecké cíle.
Navzdory zklamání, nikdy není pozdě. Můžeme začíst číst tuto knihu znovu a jinak.

Tomáš Plechatýý

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

ambassador napísal: Bible není kniha s kterou si můžeš dělat co chceš. Zneužiješ-li ji ke svým sobeckým cílům, pak v konečném dopadu ublížíš sám sobě. Slova jsou jako bumerang, netrefíš cíl, zasáhneš sám sebe.
Já jsem uvěřil, že skrze Bibli promlouvá Bůh. Mé svědomí nemůžeš znásilnit. Moje víra v poselství Bible není založena na písmenkách. ale na sdělené myšlence.
To, že někteří lidé či skupiny částečně zneužili, nemění pozitivní dopad na jednotlivce. Atomovou energii také lidé využili k dobru, ale i ke zlu. Přesto ji nezavrhujeme, ale využíváme.
V životě jde o boj v samotném člověku a ten nemůžeme vyhrát bez Boha. Lidem se někdy daří ukrývat prohry ve svém životě. Následně to vede k frustraci, kterou si jedinec vybijí na svém okolí. Musí přece obvinit někoho jiného.
Část lidstva vede marný boj z knihou zvanou Bible. Jiná část lidstva se nechává oslovit Bohem skrze poselství této knihy a do jejich života vstupuje naděje. Další část lidstva používá písmenka této knihy pro své sobecké cíle.
Navzdory zklamání, nikdy není pozdě. Můžeme začíst číst tuto knihu znovu a jinak.
Měl bys tam prostor i pro lidi, které bible nezajímá, ale přesto se nechávají oslovit Bohem?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bible......?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Dobrá otázka Tomáši.
Nemám v úmyslu vytěsňovat kohokoliv. Jen jsem psal o tom, že Bible je dobrou knihou a je škoda
s ní pohrdat jen proto, že jsou a budou lidé, kteří ji zneužili.
Jestli tam mám místo i pro ty co nemají zájem o Bibli?
O tom nerozhodují já. Bůh má nekonečné množství možností, jak oslovit člověka.
Spasení nespočívá v držení Bible ve svých rukou. Spasení je v moci toho o kterém je psáno v Bibli.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných