Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Diskusia o všetkom ostatnom.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Vážení návštěvníci fóra!

Zakládám téma "Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?"

Zajímá mne to proto, že fórum už funguje 3 roky nebo tak nějak, tak jestli to má ve vašich očích význam.

Jinými slovy se ptám, zda vám bylo/je toto fórum k něčemu.

Položili jste si otázku nad tím, co jste si řešili: "A čo s tým?"

Zůstalo jen u té otázky, nebo jste podnikli konkrétní kroky? Jaké? Proč?

Přivedlo vás fórum blíže k Bohu, nebo dále od Něj?

Neočekávám zde příval odpovědí, ale pokud se někdo rozhodne reagovat, prosím o slušné vyjadřování. Děkuji.

Moji zkušenost je dlouhodobějším účastníkům fóra známá, takže ji zde nebudu vypisovat.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Q: Jinými slovy se ptám, zda vám bylo/je toto fórum k něčemu.

A: Kedze som uz asi 15 rokov ateista (ex-adventista), tak ma sem priviedla len ludska zvedavost, nuda a chut diskutovat s ludmi, ktori sa vyznaju v biblii a adventisme/krestanstve a maju co povedat (stale hodnotim pozitivne, ze percento ucastnikov, ktori nemaju co povedat a len tu zanasaju balast je prekvapivo velmi velmi nizke na porovnanie s inymi diskusiami) a potom ma sem priviedla asi aj moja zavislost na "trollingu". Forum ma podnietilo, a to je pre mna to primarne pozitivum, po rokoch znovu precitat zname ale hlavne nezname biblicke pasaze, ale tentokrat bez predsudkov (teda bez navodu, co tam mam najst a ako to mam interpretovat). Dalej som pochopil, ze dovod, preco je tolko krestanskych cirkvi a nabozenstiev je ten, ze uz v samotnej biblii su popisane stovky rozlicnych uceni a nazorov, pretoze tak, ako cas bezal, sa nabozenstvo stale menilo a vyvijalo a pisatelia prichadzali stale s novymi a novymi nazormi urcenymi pre novych ludia a novu dobu (vacsina z nas si nevsimla ze od posledneho biblickeho zapisu uplynulo uz 2000 rokov a odmietame moznost, ze sa za tento cas nabozenstvo vyvinulo do uplne inych dimenzii, pritom ak len medzi Mojzisom a Pavlom nastal zasadny myslienkovy posun (a pre nas ktori pozname trochu napriklad aj stredoveku teologiu uz zase diametralne odlisnu), o co dalej by mohlo byt nabozenstvo v 21. storoci...)

Q: Položili jste si otázku nad tím, co jste si řešili: "A čo s tým?"
A: To je uplne jedno co s tym, s adventismom na Slovensku sa uz neda robit nic (je to cele riadene z Ameriky a oni ani nevedia ze existuje Slovensko). Cim dalej menej a menej ludi bude veriacich celkovo v nasej krajine a zvlast adventistov (vid poslednu statistiku pokles na cca smiesnych 2000 ludi, to uz sa centrale v Amerike ani neoplati evidovat) takze uz len podla mna sledujeme dobeh nabozenstiev... otazka je co presne bude potom (islam ?)...

Q: Zůstalo jen u té otázky, nebo jste podnikli konkrétní kroky? Jaké? Proč?
A: Ty si asi stale mylne myslis, ze problem je iba v tom najst nejaku idealnu cirkev do ktorej by trebalo priviest ludi. Lenze problem je skor v tom, ze "Boh mlci" a vsetko si musime iba vymyslat podla fantazie.

Q: Přivedlo vás fórum blíže k Bohu, nebo dále od Něj?
A: Dalej. Ale urobilo ma stastnejsim.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Log:
Ty si asi stale mylne myslis, ze problem je iba v tom najst nejaku idealnu cirkev do ktorej by trebalo priviest ludi. Lenze problem je skor v tom, ze "Boh mlci" a vsetko si musime iba vymyslat podla fantazie.
Tato myšlenka je Tvoje, ne moje. Nehledám ideální církev, do které bych mohla přivádět lidi. Tuto ideologii jsem před hodným časem opustila; teď přivádím, nebo se snažím, přivádět lidi z mého okolí k Pánovým nohám. Aby seděli a poslouchali Jeho slovo jako Marie. Zjistila jsem, že jen to má účinek. Příslušnost k církvi neudělá z člověka automaticky Ježíšova následovníka. Toužím vidět lidi občerstvené "živou vodou". Toho nedosáhneš doktrínami, spíše právě naopak.

K "mlčícímu Bohu": Zrovna předevčírem jsem poslouchala na to téma vynikající vyučování. Máš-li zájem, pošlu Ti ho v soukromé poště. Není to z ateistického, ale z křesťanského hlediska. Sem ho nedávám, protože nechci, aby zde byl řečník jako terč na střelnici, prestože je zdravě "charismatický". Nenutím, jenom když píšeš, tak mě to napadlo.

Jinak Ti děkuji za obšírný a vyčerpávající komentář k tématu a za vlastní názor.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Nemohu tvrdit, že by mě tento web pomohl něco zásadního vyřešit. Kdekoliv vstupuji do diskuze, tak vždy jako nováček, který se v novém prostředí snaží zorientovat, ale ne asimilovat.
Význam toto fórum má, ale ne zásadní. Je možné se vyjádřit a zeptat, což v mateřském sboru může být ožehavé.
Diskuze na tomto webu mě pomáhá formovat své komentáře a také zpětně přehodnocovat to co jsem dříve napsal.
Neřešil jsem si žádnou svou osobní otázku.
Jen mě ujistilo, že nelze spoléhat na člověka a na vyjádření našich předků. Každý se musí sám naučit orientovat ve vlastním křesťanství, tím že tu nebude sypat odpovědi jiných předchůdců. Kdy je s odstupem v čase komentářů zřetelné, že se v tom sám zamotává.
Komentáře hostů se někdy nedají vnímat souvisle. Není jasné, které komentáře komu patří, jestli patří jedné osobě a nebo je zde více hostů. Současně na tomto webu je dost zřetelné, že je problém pouze ve stylu komunikace.


Hosť

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Hosť »

Spadli mi z očí klapky. Až čas ukáže či to bolo dobré.

Neregistrovaný

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Mne pomáha toto fórum v tom, že zisťujem, že nie som sama, čo vidí niektoré veci inak ako väčšina. Zisťujem, že nie som až taká divná :)

Guest_12

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Guest_12 »

Ďakujem za dobrú otázku, Lída.
Názorovo mi je fórum blízke, pretože som síce adventista, ale tak trochu rebel, alebo liberál. Už veľakrát som bol povzbudený dobrým príspevkom. No asi najviac na ňom oceňujem, že človek proste má kde vyjadriť svoj názor. Priamo, ako to vo zbore, alebo pred konzervatívnejšími spoluveriacimi, nemôže. Takúto možnosť cirkev nikde neponúka (ale už som pochopil, že ani nemôže, lebo to by bol začiatok jej konca, asi ako Gorbačovova "glasnosť" znamenala koniec komunizmu). A výhodou je aj to, že tento názor tu nie je len vyslovený, ale zapísaný. Je možnosť sa k nemu z odstupom času vrátiť a znovu uvažovať. Človek si musí premyslieť, čo napíše, aby sa o pol roka za to nemusel hanbiť.A oceňujem aj anonymitu, ktorá poskytuje slobodu (aj zodpovednosť, samozrejme).
A ešte, fórum mi ukázalo, koľko veľa ľudí uvažuje podobne. Vidím to na množstve tém, príspevkov, ale aj na pozretiach. Dobrá téma tu má za pár dní aj stovky pozretí. Fórum za asi stalo bežnou súčasťou života mnohých adventistov, bez toho, aby ho glorifikovali alebo zatracovali. Proste sem prídu a pozrú sa, čo je nové, asi ako ja.
Neviem, čo bude ďalej, ale ak by fórum skončilo, určite by mi chýbalo.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vyřešilo fórum A čo s tým ve vašem životě?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Děkuji všem, kteří odpověděli a kteří ještě odpoví. I Tobě, milý Guest_12.

Píšeš, že názory zde jsou zapsané, a to je výhoda. Další výhodou, kterou zde vidím, je možnost komentář upravit či úplně smazat, pokud člověk zjistí, že komentář již neodpovídá jeho zkušenosti, nebo že by ho dnes napsal jinak. Z toho důvodu doporučuji čtenářům, aby si zajímavé diskuse a komentáře, o které nechtějí přijít, zkopírovali pro případ výpadku fóra nebo kdyby je autor smazal.

Něco (snad) pro Tvé další povzbuzení, Guest_12. Tvůj včerejší komentář beru jako odpověď na jeden svůj "povzdech", který jsem včera předložila na modlitbě Pánu zhruba v 22:20. Komentář jsi napsal v 22:26. No není Pán úžasný?

Takže nejen Ty jsi povzbuzen, ale sám jsi povzbuzením :)


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných