Anonymita

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

___________
Naposledy upravil/-a ambassador v 23 Feb 2017, 04:48, upravené celkom 1 krát.

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

josef napísal:
Jiří Kupka napísal:Josefe, no jo, ale co teď? Teď bys měl uvést i Ty své příjemení, jinak jsi pokrytec :D Tak šup, sem s ním ... . :-)
Anebo nemáš slovo pro nás ostatní, nestojíš si za svým?
Jiří, díky. :)
Už jsem tady na to někomu odpověděl parafrází na Ježíšovo jednání: Dokud se admin bude zatajovat, ani já vám neřeknu, kdo jsem. A dodávám: Pokud admin a jeho tým věrohodně zveřejní svoji totožnost, udělám totéž.
Přidáš se? :)
Zdravím Tě, Josefe.

1. Tož jak se mohu přidat, když už tady pod svým jménem píši. "Kupka" sice možná vypadá jako přezdívka, ale je to mé příjmení, kupku hnoje za tím nehledej :D

2. Že je admin v anonymitě mi vůbec nevadí, v podstatě jsem s ním ještě ani nediskutoval - až budu s ním v interakci, zeptám se jej v SZ a třeba si povíme víc, a bude-li chtít, představí se mi. Asi má k tomu své důvody, proč je v anonymitě a já si lidí vážím a respektuji jejich volbu.

3. To Ty sis Josefe přece svým příspěvkem přede všemi naběhl na vidle a nechci být zlý, ale vyber si přezdívku, kterou jsem pro Tebe vybral: Josef Pokrytec anebo Josef Plácal :D

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Jiří Kupka napísal:1. Tož jak se mohu přidat, když už tady pod svým jménem píši. "Kupka" sice možná vypadá jako přezdívka, ale je to mé příjmení, kupku hnoje za tím nehledej :D
Vlož "Jiří Kupka" do Googlu anebo na facebook a když zjistiš, kolik vás je, možná pochopíš, že jsi tady anonymně. Takže proto ta výzva. :)
Bylo to moc složité?
Jiří Kupka napísal:2. Že je admin v anonymitě mi vůbec nevadí, v podstatě jsem s ním ještě ani nediskutoval - až budu s ním v interakci, zeptám se jej v SZ a třeba si povíme víc, a bude-li chtít, představí se mi. Asi má k tomu své důvody, proč je v anonymitě a já si lidí vážím a respektuji jejich volbu.
Tvůj postoj respektuji. No a mně to vadí. Dokážeš to respektovat také? Nebo to už je problém?
Jiří Kupka napísal:3. To Ty sis Josefe přece svým příspěvkem přede všemi naběhl na vidle a nechci být zlý, ale vyber si přezdívku, kterou jsem pro Tebe vybral: Josef Pokrytec anebo Josef Plácal :D
Ježíš byl také pokrytec, když od farizejů chctěl odpověď ohledně Jana Křtitele, a přitom věděl, že ji tu samou informaci ohledně sebe neprozradí? Také jsi mu už dal přezdívku?
Anebo je to pro tebe moc složité na pochopení, že z principu nechci podporovat toto adminovo jednání?

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

No a ještě k tomu připočti, že se řídím heslem, že kdo je těžko dohledatelný na netu, tak je "in" :-)

Máš v tomto vláknu kromě mého jména ještě druhou indícii, tedy: v církvi jmenovce nemám ... . Je to moc složité?

Pakliže bys ale i měl pravdu, tak proč nenapíšeš své příjmení? Že jsem Tě o to nepožádal? Činím tak nyní: Prosím, můžeš mi napsat své příjmení, vždyť když je spolu se svým jménem vložíš do Googlu anebo na facebook, tak zjistiš, kolik vás je, a zůstaneš stále v anonymitě.

A tam s tím, co dále píšeš ... asi budeš Josef Plácal, protože to snad ani nemůžeš myslet vážně :D Reagoval jsem na Tvůj konkrétní výrok a dočkal jsem se takového bruslařského výkonu, za který by se ani Pljuščenko stydět nemusel.
Naposledy upravil/-a Jiří Kupka v 22 Feb 2017, 21:44, upravené celkom 1 krát.

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Jiří Kupka napísal:A tam s tím, co dále píšeš ... asi budeš Josef Plácal, protože to snad ani nemůžeš myslet vážně :D Reagoval jsem na Tvůj knkrétní výrok a dočkal jsem se takového bruslařského výkonu, za který by se ani Pluščenko stydět nemusel.
Myslel jsem si, že to bude složité. Anebo se nechce pochopit?
Btw.: děkuji za uznání. Nápodobně. :)

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

No, spíše je to na mně hodně složité, některé věci mi hold nedocházejí. Jsem jako ty vačice v "Době ledové".

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Diskuze se dostala do "kruhu". Jak se vystupuje z kruhu ven? Administrace = správa?
Administrace, jako slovo se v Bibli nevyskytuje. Tak tomu je s větším množství slov. Ani slovní výraz Bůh se v Bibli nevyskytuje, je to pouze překladová záležitost.
V příběhu Bible o pádu do hříchu je Bůh - "Správce" - "Administrátor" obviněn, je mu podsunuto "něco". Od té "doby" se to na nás lepí, jak žvýkačka, lepidlo, atp.
Jít k podstatě, neznamená, stavět na slovech, ale na významu myšlenky.
Je záměrem odhalit admina? K čemu by to bylo dobré?
Na jednom fóru byla zoufalá potřeba odhalit admina, zde tito stejní jedinci adminovi tleskali. Tím se mi podařilo trochu nahlédnout do jejich "hlavy".
Někteří jedinci mají nepsanou výhodu v jednání s pracovníky casd. Je to dáno jejich postavením ve společnosti. Byla doba, kdy bylo málo lidí vzděláním uznávaným i mimo církev. Právě tato skupina může být upřednostňována ve smyslu váhy jejich slov. I když někdy "vypotí" nesmysl.
Jednou jsem četl v ranním zamyšlení: "Bůh vedl Davida, aby ze sebe dělal blázna". Tito odborníci zvlášť, když mají vyšší vzděláni, mohou sklouznou k poplatnosti náboženského prosazování ideologie své církve.
Díky Bohu za ty co se k tomu nedají stáhnout a zůstanou na půdě vědy bez dokazování správnosti kteréhokoliv náboženského směru..
Pro mě admin není Bůh, nefandim mu. Jen využívám tento prostor. Správa webu je nedořešená. Není tu odpadkový "koš" nebo "černá díra", zařízení, kde by nenávratně časově zmizel nevhodný komentář.

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

ambassador napísal:Diskuze se dostala do "kruhu". Jak se vystupuje z kruhu ven? Administrace = správa?
Je záměrem odhalit admina? K čemu by to bylo dobré?...
Na jednom fóru byla zoufalá potřeba odhalit admina, zde tito stejní jedinci adminovi tleskali. Tím se mi podařilo trochu nahlédnout do jejich "hlavy"...
Pro mě admin není Bůh, nefandim mu. Jen využívám tento prostor. Správa webu je nedořešená. Není tu odpadkový "koš" nebo "černá díra", zařízení, kde by nenávratně časově zmizel nevhodný komentář...
Vystoupení admina z anonymity by bylo dobré k tomu, aby převzal osobně odpovědnost za svůj web.
Napsat: "admin nenese odpovědnost za názory diskutujících" a umožnit komukoliv anonymně napsat cokoliv ohledně konkrétní, neanonymní osoby (ano, byl jsem v tom "bahně" a prošel některé komentáře ke konkrétním kazatelům) je to samé, jako když si pilát umyl ruce a domníval se, že je bez viny.
Asi by se ani tobě nelíbilo, kdyby zde bylo tvoje celé jméno a další identifikační údaje a kdokoliv by mohl anonymně o tobě psát cokoliv. To je jako dát člověka do klece hanby a nechat na něj plivat. Ale to je středověk, pokud se nemýlím.
A že zde někteří adminovi fandí a jinde požadovali totéž, co já zde - to nebudu ani komentovat.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Diskutoval jsem na webech, kde správa byla také v anonymitě, ale propracovanost webu byla na úrovni. Napřed byl otevřený veřejnosti. Později uzavřeli pro širokou veřejnost. Důvod, nedalo se to ošetřit od vulgárnosti. Web uzavřeli nastavili přísná pravidla vstupu, napadání, osočování osob přesunovali do koše, kde dotyční mohli ještě popřemýšlet nad tím co vypotili. No a nenávratně to po stanovené lhůtě spadlo do černé díry. Ten kdo nerespektoval pravidla byl napomenut. To viselo veřejně u jeho niku a když to nepomohlo byl vyloučen na nějaký omezený čas. Když se vrátil a opakovalo se to dokola, byl vyloučen z webu. Každý nový diskutér musel mít někoho kdo se zaručí. Reakce administrace byla rychlá na dotazy i opravy, atd. Přesto všechno i oni tento web uzavřeli a definitivně končí. V klidu jsme se vzájemně po-loučili. Já jsem tam načerpal hodnotné zkušenosti, navázal nová přátelství. Administrátoři byli ochotni předat někomu starost o webové stránky. Nikdo neměl odvahu to vzít.
Souhlasím s tím, že správa webu nemá právo podporovat posuzování třetí nepřítomné osoby. Taktéž nemá dovolit aby v diskuzi byl kdokoliv shazován. Toto by měli napravit, dát do pořádku. Tady je správa webu uzavřený tým, není tomu v každém webu. Nespolupracuje s církví, stejně jako i jiné necírkevní webové stránky.
Už jsem se na delší dobu odtud vzdálil, vrátil jsem se z jednoho důležitého důvodu. Vzhledem k tomu, že nejsi přihlášen , nelze ti to sdělit.
Možná přijde čas, že to zabalím a nenávratně půjdu o dům dál. To záleží na vývoji ve správě webu.
Církev není růžová to si není možné namlouvat. Je potřeba žít v realitě, nohama na zemi, nemít strčenou hlavu v písku nebo v nebi.
Církev to jsem já a ty v množném čísle.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Anonymita se volí z různých důvodů. Někdy se říká, že anonymní dopis se hází do koše. To může být za určitých okolností pravda. Anonymní ohlášení bomby se nehází do koše, ale pečlivě se prověřuje místo kde ta bomba má být. To je dneska každému známe. Něco jiného je anonymní komentář. Brát ho vážně nebo ne? Jedná-li se o biblické záležitosti, třeba naši věrouku, pak je moudré krátce reagovat bez urážení a ponižování. Začíná-li však formou adresného ponížení kterékoliv osoby, pak následující výklad má zabarvení podle předporozumění pisatele a komentátor si maluje pravdivě svůj vlastní obraz, aniž si je toho vědom. Je-li např: z převážně konzervativního prostředí může být v předporozumění ve kterém vyrostl.
Na veřejně známe komentáře, články je moudré reagovat. Někdy to může být vážné jindy to může být jen touha skandalizovat. Nejenom v našem prostředí, ale všude kde vládne ortodoxie, konzervativnost je dost náročné podávat nové biblické studie. V okamžiku kdy otevřeně sdělíte ve vašem okruhu jiný úhel pohledu, můžete se stát nežádoucí a společenství vám to může dávat různě najevo. Nejhorší varianta je troušení různých krátkých poznámek na váš účet a největší procento ve vaši nepřítomnosti.
Tento "ledovec" je krajně nebezpečný, protože větší, podstatná část je pod "vodou,"
Jmenná transparentnost není lék na nezodpovězené otázky daného společenství.
Nezodpovězené otázky mohou být časovanou bombou odpálenou v nejméně vhodný čas.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných