Anonymita

Diskusia o všetkom ostatnom.
John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Pokiaľ sa nemýlim, tak neanonymne tu prispievajú iba nečlenovia casd. Aj to o niečom svedčí. A najmä mi tu chýbajú príspevky kompetentných, teda kazateľov a členov Slov.združenia, samozrejme neanonymných!

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Jiří Kupka napísal:Josefe, no jo, ale co teď? Teď bys měl uvést i Ty své příjemení, jinak jsi pokrytec :D Tak šup, sem s ním ... . :-)
Anebo nemáš slovo pro nás ostatní, nestojíš si za svým?
Jiří, díky. :)
Už jsem tady na to někomu odpověděl parafrází na Ježíšovo jednání: Dokud se admin bude zatajovat, ani já vám neřeknu, kdo jsem. A dodávám: Pokud admin a jeho tým věrohodně zveřejní svoji totožnost, udělám totéž.
Přidáš se? :)

Tomáš Plechatý

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Pro Josef:

parafráze na Ježíšovo jednání není úplně košer.

Za Ježíšem přišli jako první ti, kteří chtěli vědět a zkoušet ho, jakou mocí to činí. Ježíš jako protiotázku odpověděl, kým byl poslán Jan křtitel - od Boha, nebo od lidí. Oni se báli, tak neodpověděli a proto ani on neodpověděl. On to nepotřeboval vědět, ale oni ano, proto oni byli ti, kdo měl první odpovědět.

Ty Josef jsi přišel sem na fórum a ty chceš vědět po adminovi, jak se jmenuje a proč se skrývá. Admin nemá potřebu to zjevovat.
A když se tu někdo zpetá tebe, jestli půjdeš příkladem aby to nebylo pokrytecké, tak odpovídáš parafrází Ježíšova příkladu - nejprve admin a až pak já.

Ale ta parafráze pokulhává, protože ty jsi ten kdo přišel první s žádostí, zatímco Ježíš byl ten koho se přišli jako první vyptávat. V tom přirovnání bys měl být ty spíš ten, kdo přišel Ježíše pokoušet, jakou mocí to činí, protože ten tam také přišel jako první.

A naopak admin by měl právo odpovědět podle toho příběhu tobě, že see máš představit nejprve ty jinak ti ani on neřekne jak se jmenuje.

:) Hezký den Josefe

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

josefe a čo sa zmení, keď sa tu všetci budeme podpisovať celým menom? pripadáš mi ako provokatér, ktorému nejde o vecnú diskusiu. A komu tu bude záležať na Tvojom skutočnom mene alebo adminovom? Aj keby si sa podpísal napr. ako Josef Nový, tak bude to skutočne tvoje pravé meno?

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Tomáš Plechatý napísal:Pro Josef:
parafráze na Ježíšovo jednání není úplně košer...
Tomáši, "každý příměr poněkud pokulhává". :) Možná jsem nepoužil správné slovo (parafráze), ale určitě jsem neměl na mysli alegorii, spíš podobenství.
Btw.: Ježíš jim neodpověděl ne proto, že měli odpovědět oni jako první (snad by Ježíš nebyl tak úzkoprsý), ale proto, že jim to nechtěl povědět. Protože jednali nečestně. Že admin vystupuje anonymně, že dělá to, co dělá a že umožňuje to, co umožňuje (psal jsem jinde, nebudu zde rozebírat), pokládám za nečestné. To je všecho.
Takže trochu ses, podle mého, nestrefil. :)

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

John 3:16 napísal:josefe a čo sa zmení, keď sa tu všetci budeme podpisovať celým menom? pripadáš mi ako provokatér, ktorému nejde o vecnú diskusiu. A komu tu bude záležať na Tvojom skutočnom mene alebo adminovom? Aj keby si sa podpísal napr. ako Josef Nový, tak bude to skutočne tvoje pravé meno?
"Johne 3:16", kde jsem psal, že by se všichni měli podepisovat celým jménem? Nikde. Tak proč mi to podsouváš? Mám si snad myslet já o tobě, že provokuješ?
Admin zde v jednom vláknu rozsáhle ukazoval, jak hloupě se jej pokusili vypátrat. (Já souhlasím, že to bylo hloupé.) V reakcích mnozí admina podpořili v anonymitě. Ptal jsem se proč a dostal jsem odpovědi typu: určitě by mu "něco" hrozilo. Ptal jsem se co a dostal jsem několik nekonkrétních odpovědí a jenom jednu konkrétní: asi vyloučení.
Shrnu to: tento web (v této věci) vytváří falešný dojem, že církev pronásleduje svoje oponenty a proto se musí skrývat. To je LEŽ. A admin to ví. Dokonce někteří to srovnávali s Lutherem, Husem, Valdenskými - ? Opravdu si myslíš, že adminovi hrozí pronásledování za to, co dělá? Ale ten dojem se tu vytváří, podpořuje a mnozí zde tomu i věří. A s tím nemohu souhlasit.
Proto jsem psal, že by admin měl vystupovat veřejně. Aby neživil lži o tom, že se musí skrývat. A aby tím dokázal, že za tím co dělá si stojí a je přesvědčen o správnosti svého jednání. Nemá se čeho bát, nikdo jej nebude pronásledovat. Navzdory tomu svým jednáním tyto lži vědomě podporuje a dokonce sám šíří, jak je patrno níže. Nebo si snad mám myslet, že je zbabělec? Anebo se stydí za to, co dělá?

Pokusím se níže uvést další důvody, proč s konáním admina nelze souhlasit:

1. lež:
Tvrdil, že kazatelé "svojim členom neodporúčali (až zakazovali fórum navštevovať) a prispievať doň". Zakazovali!? Tomu opravdu věříš? Který kazatel by si vůbec dovolil něco členům zakazovat!? Zakazovat!

2. manipulace:
KB a FV píšu, že ten, kto stojí za týmito stránkami „vážnym spôsobom poškodzuje našu cirkev“.
Tomuto celkom nerozumieme. Ako je uvedené v záhlaví fóra, cieľom je poskytnúť priestor na slobodnú a otvorenú diskusiu.

Takže pokud si do "záhlaví fora" admin něco napíše, tak to už musí být pravda a nic jiného pravda být nemůže? To je manipulativní zavádění.

3. lež:
Povedať, že možnosť slobodne diskutovať poškodzuje cirkev, pripomína skôr rétoriku sektárskych spoločenstiev než modernej cirkvi otvorenej súčasnému človeku.
Kde v tom dopise je napsáno, že "možnosť slobodne diskutovať poškodzuje cirkev"? Kde? Je to bohapustá lež! A následně za lží hodí špínu "sektářské rétoriky".

V dopise je naproti tomu napsáno, že web "Šíri informácie, organizuje ankety, ktoré sú založené na polopravdách, neúplných informáciách alebo lži. Napr. na stránke je vytvorené fórum kde sa "admin" aj prispievatelia vyjadrujú nevhodným až urážajúcim spôsobom o vedení cirkvi, kazateľoch aj zásadách a učení cirkvi."
Hodnocení kazatelů a vedoucích jsem nečetl (do toho bahna se mi opravdu nechce). Ale že na tomto webu jsou šířeny informace nepravdivé a lživé a že je zde vytvářen nepravdivý obraz o církvi, to jsem ukázal dostatečně.

4. Admin píše: "Cieľom ankety všeobecne nie je „byť založená na pravde“, ale zistiť názor diskutujúcich na danú tému."
Pro všechny, kteří mne přesvědčovali, že tento web slouží k hlenání pravdy, nebo snad dokonce Pravdy: zde máte adminem potvrzeno, že zdaleka ne vždycky tomu tak je.

5. Další citace z dopisu a komentáře admina:
„prispievatelia vyjadrujú nevhodným až urážajúcim spôsobom o vedení cirkvi, kazateľoch aj zásadách a učení cirkvi“ Admin nezodpovedá za obsah príspevkov jednotlivých prispievateľov, korigujeme len príspevky porušujúce pravidlá fóra, aj na základe podnetov ostatných návštevníkov.
Admin si zkrátka umyje ruce jako Pilát a vše je v pořádku.
Pro zajímavost, zde si můžete přečíst, že i "sekulární" společnost vnímá, že provozovatel fora má odpovědnost za jeho obsah:
http://pravopropodnikatele.cz/maji-prov ... znim-foru/
Naproti tomu křesťan, který se "jal narovnat pokřivené", to nevidí a neřeší. A, bohužel, není zde v tom sám.

„Mnoho veriacich cirkvi je pohoršených takýmto konaním“ Naozaj sú tieto stránky tým najhorším, s čím sa môžu veriaci stretnúť? Nebolo by lepšie v tom prípade stránky jednoducho nenavštevovať?
Takže pokud nejsou "tým najhorším", všechno je v pořádku. Zase manipulace.
Dle názoru admina: "Pokud na vás někdo hází špínu, neměli jste kolem něj chodit. Příště choďte jinudy."
Opravdu s tím souhlasíte a řídíte se tím ve vašem životě?

A tento jeden příspěvek admina dostal 13 poděkování. Více jsem zatím u žádného příspěvku nenašel.
Jak křesťanské!

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

To je zajímavé hodnocení: "Hodnocení kazatelů a vedoucích jsem nečetl (do toho bahna se mi opravdu nechce)."

Odsouzení dopředu už z principu. Jaké to může být hledání podstaty věci?

Pročítal jsem sekci hodnocení. Nic jsem tam nenašel tak obludného. U větší části kazatelů není žádný komentář.

http://pravopropodnikatele.cz/maji-prov ... znim-foru/
Tento web jsem pročítal už na samém vstupu do tohoto webu a zjistil jsem, že je nepoužitelný. Hledal jsem dál, účastnil jsem se různých diskuzí na různých webech a zjistil jsem, že je to všechno jinak. Ptal jsem se některých administrátorů a vzdal jsem to. Nedopátral jsem se výsledku jednoznačně proti administrátorům jakýchkoliv webů.

Měl jsem pár poznámek k vedení webu i soukromou správou. Nebylo to k ničemu. Protože vedení tohoto vebu upřednostňovalo určité komentátory, tím dávali najevo, že v té době nebyli nestranní. Vzdal jsem to a diskutoval dál. Dnes již do toho nevstupují téměř vůbec, což je také špatně.
Jediná možnost je řádný soudní proces a pak jde o to, kdo by vyhrál a kdo by odešel s ostudou.

Guy
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 28 Jan 2016, 17:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Guy »

Josefe, pročetl jsem Tvé některé příspěvky. Podle mne jsi nepřišel na fórum s nepředpojatou myslí, ale naopak od začátku se snažíš vnést rozruch. Kritizuješ anonymitu, napadáš pohnutky admina, obviňuješ ze lži. Nenašel jsem ani v jednom příspěvku, že by jsi citoval Písmo nebo se pustil jinak do teologické diskuse nad učením a praxí církve. Nejvíce útoků jde zřejmě na admina a na anonymitu.
Začni u sebe-odhal svou anonymitu! Pokud jsi jist svými postoji a správnou věcí, můžeš být příkladem pro pochybující. Církev je malá, lidi se většinou znají, určitě o Tobě vědí. Dokonce se můžeš s někým, kdo chodí na fórum setkat.
Taky prodlužuješ délku svých příspěvků, už se začínají podobat výtvorům br. D.L., který tapetoval diskusi na webu církve. Méně je někdy více.
Je to únavné číst reakce na reakci, slovíčkaření, vysvětlování, že tak to někdo nemyslel a myslel to jinak a naopak chytá druhého za slovo.
S adminem nemám nic společného, vítám prostor, kdy je možné diskutovat a vyměňovat si názory a zkušenosti a to je tento web.
Pokud bude otevřen i jinde, třeba od církve (údajně se něco chystá), určitě se podívám i tam.
Jak říká D.Duda :kdyby někteří raději věnovali svou energii něčemu užitečnému, třeba obrácení lidí ze světa, než plýtvat časem nad zbytečnými diskusemi, které nekončí a snažit se uargumentovat protivníka (bratra v Kristu).

josef

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa josef »

Guy napísal:Podle mne jsi nepřišel na fórum s nepředpojatou myslí, ale naopak od začátku se snažíš vnést rozruch.
Napadáš moje pohnutky
Guy napísal:Kritizuješ anonymitu, napadáš pohnutky admina, obviňuješ ze lži.
Ano, ne, ne. Neobviňuji, ukazuji, že lže. To je rozdíl.
Guy napísal:Nenašel jsem ani v jednom příspěvku, že by jsi citoval Písmo
Špatně jsi hledal.
Guy napísal:Nejvíce útoků jde zřejmě na admina a na anonymitu.
Pokud je oprávněná kritika útok, pak podlě tebe i Ježíš útočil na farizeje. Jak myslíš.
Guy napísal:Začni u sebe-odhal svou anonymitu! Pokud jsi jist svými postoji a správnou věcí, můžeš být příkladem pro pochybující. Církev je malá, lidi se většinou znají, určitě o Tobě vědí. Dokonce se můžeš s někým, kdo chodí na fórum setkat.
Na to nemohu reagovat, protože budu obviněn, že opakuji pořád totéž. A vy to tady proč pořád opakujete? :)
Guy napísal:Taky prodlužuješ délku svých příspěvků, už se začínají podobat výtvorům br. D.L., který tapetoval diskusi na webu církve. Méně je někdy více.
Právě se o to snažím, je to takto lepší?
Guy napísal:Je to únavné číst reakce na reakci, slovíčkaření, vysvětlování, že tak to někdo nemyslel a myslel to jinak a naopak chytá druhého za slovo.
Ano, chytají mne zde za slovo, podsouvají mi, co jsem nikdy nenapsal a já se jenom poctivě snažím vysvětlit, že to není pravda. Protože chci diskutovat férově. Můžeš být konkrétní, kde jsem udělal něco z toho, čo píšeš?
Guy napísal:S adminem nemám nic společného, vítám prostor, kdy je možné diskutovat a vyměňovat si názory a zkušenosti a to je tento web.
Vždyť i já diskutuji a tobě to vadí.
Guy napísal:Jak říká D.Duda :kdyby někteří raději věnovali svou energii něčemu užitečnému, třeba obrácení lidí ze světa, než plýtvat časem nad zbytečnými diskusemi, které nekončí a snažit se uargumentovat protivníka (bratra v Kristu).
Škoda, že jsi to neporadil i adminovi. Anebo na něj máš jiný metr? :)

Guy, a teď se, prosím, podívej, jak dlouhý byl tvůj příspěvek a jak dlouhý je tento můj. A spočítej si, kolik slov jsi napsal ty a kolik já. Tady máš odpověď na délku příspěvků. Pokud ti délka vadí, tak napiš jenom 1-2 věty a budeme stručnější.
Jedna věc je, jak to připadá tobě a druhá věc jsou fakta. A na ty se snažím ukazovat.

Jiří Kupka
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24 Sep 2016, 21:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Jiří Kupka »

John 3:16 napísal:Pokiaľ sa nemýlim, tak neanonymne tu prispievajú iba nečlenovia casd. Aj to o niečom svedčí. A najmä mi tu chýbajú príspevky kompetentných, teda kazateľov a členov Slov.združenia, samozrejme neanonymných!
No tak, Johne, mýlíš se! Nežijeme přeci na konci 17. století na Velkolosinském panství. Jsem členem naší církve a nikdo mne nechce upálit, nebojím se psát pod svým jménem a stojím si za svým. Stále považuji naši církev za transparentní, řada kazatelů jsou mými blízkými známými či kamarády, mohu se s nimi bavit otevřeně o čemkoliv. Nemám iluze, že je vše dokonalé - není, tak to už hold na světě chodí ... .

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 27 neregistrovaných