Ako si sa stal adventistom ?

Diskusia o všetkom ostatnom.
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Bol by som rad, keby ste sa, kludne anonymne, podelili s ostatnymi o to, preco ste sa v urcitej zivotnej faze rozhodli stat adventistom a co vas presvedcilo ?

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Pokial moja pamat siaha, vzdy som chodil do zboru. Povedal by som, ze som sa adventistom narodil a nikdy som si nevedel predstavit nieco ine.
Nenarodil som sa vsak do uplne adventistickej rodiny, bol to iba jeden clen rodiny, ktory mal na mna a postupne i na ostatnych presvedcivy vplyv a ktory ma kazdu sobotu bral do zboru.
Niektori clenovia rodiny boli ineho vyznania ci ateisti, ale nikdy ma nepresviedcali a nikdy so mnou nediskutovali svoj svetonazor, vlastne som sa nikdy priamo nedozvedel, comu veria.
Misijnu rolu hral cely cas jediny clen rodiny, s nim som vyrastal od utleho veku ako jasny adventista a nikto z mojej rodinyt to nikdy nespochybnoval.
Boh bol faktom, do ktoreho som sa narodil a az do mozno 20 rokov som nikdy o nicom nepochyboval.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Nepatrí to do tohto vlákna, ale mňa by skôr zaujímalo prečo si tieto stránky obľúbili najmä bývalí adventisti. Je to ako keď po rozvode vyhľadávate svoju ex a chcete s ňou komunikovať.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

John 3:16 napísal: 03 Jan 2019, 21:45 Nepatrí to do tohto vlákna, ale mňa by skôr zaujímalo prečo si tieto stránky obľúbili najmä bývalí adventisti. Je to ako keď po rozvode vyhľadávate svoju ex a chcete s ňou komunikovať.
Mozno mas pravdu, ale nebol som rozvedeny, neviem porovnat.

Pripadne to moze byt podobne ako “klub anonymnych alkoholikov“ kde sa vzajomne uistujeme a podporujeme, ze sme o nic neprisli a cinime spravne, ked sme “cisti“. Toto prirovnanie je mi, ako alkoholikovi, blizsie.

Ja si myslim, ze stranky su oblubene aj u normalnych adventistov, akurat neprispievaju prispevkami z obavy aby nieco “ zle nevylozili“.
Naposledy upravil/-a log v 03 Jan 2019, 23:11, upravené celkom 1 krát.

Rastislav

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

log napísal: 03 Jan 2019, 19:23......od utleho veku ako jasny adventista a nikto z mojej rodiny to nikdy nespochybnoval. Boh bol faktom, do ktoreho som sa narodil a az do mozno 20 rokov som nikdy o nicom nepochyboval.
Prepáč ale mohol by si pokračovať, to že si velký skeptik to sme si všimli. Ako sa z kresťana stane skeptik?

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Rastislav napísal: 03 Jan 2019, 22:12 Prepáč ale mohol by si pokračovať, to že si velký skeptik to sme si všimli. Ako sa z kresťana stane skeptik?
Postupne som zistil, ze viera v Boha je prijemna vec pre dieta, ktore zije v bezpeci rodiny a veri v rozpravky a dobro, ale situacia sa dramaticky meni, ked clovek dospeje a musi sa stat samostatny. Zatial co Biblia popisovala, ako problemy kazdeho z prorokov ci patriarchov vyriesil za nich Boh, uvedomoval som si cim dalej, ze z mojich problemov nevyriesil nic. Nadobudol som pocit, ze som Bohu vela obetoval, zriekol sa mnohych veci ale v skutocnosti za to nikdy nic nedostal. Modlitba nefungovala a nemohol som dalej cakat na pomoc zo strany, z ktorej neprichadzala a nikdy neprisla. Uvedomil som si, ze musim zacat riesit veci po svojom a vypovedal som pakt s Bohom. Ak on nedodrzal svoje zaslubenia, potom ani ja nebudem platit svoju cast zavazku. Moj skepticizmus nebol intelektualny, ale pragmaticky, materialny. Ked sa na to pozeram spatne, moj biologicky clovek a jeho tuzba po zivote a zivotnych potrebach akosi porazil nefunkcnu nauku-vierouku, stratu viery som videl ako prirodnu nutnost. Az omnoho neskor som sa mohol pozriet na krestanstvo intelektualne, nezaujato, ako na jednu z mnohych teorii. Po odklone od adventizmu som ani na okamih neuvazoval nad inou krestanskou cirkvou. Adventisticka vierouka mi pripadala prepracovana a “nevyvratitelna“, teologia inych cirkvi bola taka slaba, ze nepredstavovala ziadnu alternativu.

Neregistrovaný

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Prepáč ale mohol by si pokračovať, to že si velký skeptik to sme si všimli. Ako sa z kresťana stane skeptik?
Spíš si myslím, že Log je ateista a nechal si ukrást víru kvůli zklamání z církve (lidí, učení). Jeho poznámky jsou nejen proti adventismu, ale proti křesťanství a víře obecně. Křesťan, v principu, by neměl být skeptik.

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Čo sa týka "prepracovanosti" teológie casd, s tým nemôžem súhlasiť. Doporučujem stránky adventismus. cz
Problém adventistov vo všeobecnosti je ten, že majú vysoké nároky na seba aj na druhých. Kto je úspešný v živote, tomu boh žehná (podľa ich starozákonnej logiky). Zámerne som napísal s malým "b", lebo mnohí veriaci a zboroví funkcionári vrátane kazateľov nemajú s Bohom nič spoločné.

Rastislav

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

John 3:16 napísal: 04 Jan 2019, 08:39Čo sa týka "prepracovanosti" teológie casd, s tým nemôžem súhlasiť. Doporučujem stránky adventismus. cz
A myslím že je to aj"softvérová záležitosť" Cirkev ťa naučí rozmýšlať podla svojej náuky. Áno učenie CASD má určitú logiku a ak príjmeš a dodržíš myšlienkový konštrukt ktorý nemá velké medzery budeš šťastný že si našiel Boha. Pochopiteľne nesmieš mať kritické myslenie a nešpekulovať lebo TAKTO TO JE.
Podobne to chodí v každej denominácii. Ked prídeš na bohoslužbu ako čistý papier, s tým že ideš nasávať nové poznatky, stačí ti 10 návštev modlitebne a ak nie si úplný blbec vieš zhruba o čo kráča. Postupne ten papier zapíšeš a už len celý život opakuješ ako papagáj. Tak to chodí v každej denominácii.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si sa stal adventistom ?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Log

Ty si ani nikdy skutočným veriacim v Krista nebol, takže si ani nemal čo stratiť. Si ako ten Judáš, ktorý nestratil vieru, lebo ju ani nemal. Od počiatku bol falošný.

Boh si vždy naženie zblúdilu ovcu do svojho ovčinca. No ty si nebol jeho ovca, keď ťa nechal tak.

Kto ti povedal, že ak je niekto veriaci, tak bude zdravý, bohatý a úspešný?

Predsa ide o duchovný život v Kristu - pokoj a radosť v Kristu a nie materiálny blahobyt.

Túžba po mamone napovedá, že bohom je mamon. Boh sa predsa nestará o svoje deti tak, že im dá bohatstvo. Absurdné! Boh svoje deti karhá, napomína, tresce aj švihá, aby nezahynulo ani jedno z nich. Tu je vidieť opateru Otca na nebesiach o svoje deti. Ako iste vieš, tak nemôžeme slúžiť dvom pánom. Buď jedného budeme milovať a druhého nenávidieť. Nemôžeme slúžiť súčasne Bohu aj mamonu. Tak prečo by Boh chcel, aby sme boli úspešní a bohatí?

Ako bohatý človek vojde do kráľovstva pokoja a radosti, ak má plnú hlavu starosti a nepokoja o svoje bohatstvo a každý jeho úspech živí v človeku pýchu? Ako povedal Ježiš, to skôr prejde ťava uchom ihly, ako bohatý do kráľovstva Božieho - kráľovstva pokoja a radosti.

Boh sa o nás už dávno postaral a to tým, že poslal svojho syna, aby spasil to, čo bolo zahynulo.

Je totiž rozdiel čo chceme a čo naozaj potrebujeme. Boh vie, čo skutočne potrebujeme a to je pokrm srdca – Slovo Božie. Všetko ostatné, čo sa týka tela nám bude dodané v rozumnej miere Boha.

Zapretie samého seba neznamená honbu za úspechom a mamonom, že. No mnohí kazatelia, ktorí kážu evanjelium prosperity, tak to zakrývajú tým, že je to požehnanie od Boha, lebo vraj uverili a sú znovuzrodení. Takto mnohí s vidinou úspechu, zdravia a bohatstva napĺňajú spoločenstvá. Kazatelia sa chvália miliónmi znovuzrodených, no aká je realita a aký motív týchto takzv. veriacich? Takto ľudí vedu k milovaniu mamonu, k pokryteckému pozitívnemu mysleniu, honbou za úspechom, zábavou, zážitkami a tak dovliekli zábavu do zhromaždení, aby prilákali mladých ľudí, ktorí nič iné, ako túžbu po zábave ani nevidia.

Akosi nechceš vidieť čo sa píše v Písmu:

Rim8 35Kto nás odlúči od lásky Kristovej? Či súženie alebo úzkosť alebo prenasledovanie alebo hlad alebo nahota alebo nebezpečenstvo alebo meč? 36Ako je napísané: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie. 37Ale v tom vo všetkom statne víťazíme skrze toho, ktorý nás zamiloval. 38Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život ani anjeli ani vrchnosti ani moci ani prítomné ani budúce veci 39ani vysokosť ani hlbokosť ani niktoré iné stvorenie nebude môcť odlúčiť nás od lásky Božej, ktorá je v Kristu Ježišovi, našom Pánovi
Naposledy upravil/-a Viktorrealita v 05 Jan 2019, 08:33, upravené celkom 4 krát.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných