Různé

Diskusia o všetkom ostatnom.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Vzhledem k tomu, že vlákna začínají být zavalena nesouvisejícími příspěvky s tématem, můžete dávat "neurčité" příspěvky třeba sem nebo si založte vlastní konkrétní vlákno. Já to zakládám proto, že mne oslovil jeden komentář, který s tématem souvisel, ale chci reagovat na něco jiného, a ve vláknu by to rozptylovalo.
Gabo napísal: 20 Jan 2019, 11:17 ...Pred chvíľou vystúpil z našeho kupé mladík ktorý vášnivo rozpraval svojmu priatelovi o bohu. Vlasy mi dupkom stavali keď som počul pre mňa tie nepochopitelné obrazy. Vychovavany v krestanskom duchu som len krutil hlavou. Bol to zvláštny boh, ani som nepochopil z akej cirkvi môže byť...
Vždy ráda slyším, že někdo ve vlaku vypravuje o Bohu. Mám kamarádku, která při cestování lidem svědčí a vypravuje jim, z čeho všeho ji Pán Ježíš vysvobodil a co v jejím životě změnil. Jednou takto vypravovala mladíkovi, který jí řekl, že je to zvláštní, ale ona je už třetím člověkem, který mu tento týden vypravuje to samé...

Když mi to kamarádka říkala, měla jsem velkou radost, že mladí lidé chtějí svědčit a nestydí se za své přesvědčení. Měla jsem radost, že mají touhu v srdci přinášet lidem evangelium.

Když jsem se vracela ze sborového tábora, byla jsem zvědavá, co mi Pán připraví, koho mi pošle do cesty. Vždy se za to na cestách modlím. Zpravidla jsem to dělala tak, že jsem si nejprve "otestovala", jak ten člověk reaguje na zmínku o Bohu nebo s tím souvisejících věcech, abych věděla, jaký tón mluvy a "odstín mozaiky" mám zvolit.

Přisedl si ke mně mladý člověk a dal mi kufr nahoru. Vypadal velice přátelsky. Ptal se mě, odkud jedu, tak jsem odpověděla, že jsem byla s baptisty na táboře. Velice hezky se usmál, a tak jsem věděla, v jakém tónu pokračovat. Na dotaz jsem mu odpověděla, že Pán nám to tam požehnal, načež jsem se dozvěděla, že on je také věřící. Byl to sportovní trenér zaangažovaný v jisté křesťanské organizaci. Vypravoval mi, jakým způsobem zvěstuje evangelium mezi mladými kluky na tréninku, i doma. Je to nenásilné, ale ta touha sdílet se s něčím a někým, kdo nás přesahuje, tam byla. V něčem mne isnpiroval. Oba dva jsme měli stejný cíl - říci tomu druhému o Bohu :). Bylo to velmi příjemné, nádherná krásná tečka od Pána za táborem. Děkuji za každého (nejen) mladého člověka, jemuž druzí nejsou lhostejní.

V neděli jsem odjížděla z Bratislavy. Jako vždy jsem se modlila, aby mi Pán někoho poslal, kdo potřebuje slyšet evangelium. Byla jsem zvědavá, co Pán připraví. Když už jsem si říkala, že tentokrát asi nic nebude, šla jsem si sednout do čekárny. Ovšem před tím, než jsem si tam šla sednout, mne požádal pán o 20 centů. Obvykle lidem říkám, že pokud chtějí, půjdeme spolu do obchodu a koupím jim jídlo nebo tak. Tentokrát jsem se na nic neptala, vnímala jsem, že mu to mám dát.

S tím pánem jsme se potkali pak v čekárně. Byl to bývalý bezdomovec nějakou dobu žijící v Praze. Povídal mi o svém životě. A najednou jsem vnímala, že mám udělat "bláznivou" věc. Zeptala jsem se, zda se za něj můžu modlit. Odpověděl, že ano. Položila jsem mu ruku na hlavu, krátce jsem se za něj modlila. Měla jsem zavřené oči, ale cítila jsem, jak se zpočátku pán otáčel, zda po nás koukají lidi (koukali). Modlila jsem se za jeho zdraví, za něj a aby mu Pán ukázal, jak moc ho miluje. Bylo vidět, že ta modlitba pána oslovila. To se nechválím, já chválím Pána, protože bez něj nemůžeme činit nic. Chválím Ho, jak zasahuje lidská srdce svým Duchem.

Pro takovéto příležitosti jsem s sebou začala vozit knížky. Jednu jsem dostala na evangelizační akci v Elementu (Apoštolská církev H.K.), tak jsem ji hned "přeposlala" dál. Byla to kniha o dobrém Bohu. Asi s sebou začnu vozit i kontakty na místní lidi nebo společenství. Dnes už se zakládají i takové "kostely", které nejsou tradičními kostely nebo modlitebnami, ale jsou určeny pro nevěřící nebo lidi v něco věřící, zkrátka takové, jací by nikdy práh modlitebny nepřekročili.

Pán se jmenuje Tibor. Kdo chcete, můžete se za něj také modlit, aby dostal Boží odpověď v pravý čas. Předem děkuji.

Zjišťuji jednu věc. Čím více člověk vydává svědectví, tím ho "život v Kristu" více naplňuje. Člověk se podvědomě bojí odmítnutí, nejsem výjimkou, ale křesťan je určen k tomu, aby se mu lidé smáli. Na druhou stranu i naše slova "zachovají". Stále se modlím za to, aby Boží oheň nezhasínal, ale rozmnožoval se, byl větší a větší. Věřím, že Pán naše modlitby slyší a rád nás zbaví "strachu".

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Lidstvo se potřebuje naučit vzájemným smysluplným rozhovorům a my adventisté to potřebujeme dvojnásobně.
K tomu by mohl posloužit i tento web. Je velkou škodou, že se zde nachází tak málo těch co jsou ochotni
přijít se svou vlastní "kůži" na trh. Velkou škodou je i to, že zde nevstupují i kazatelé naši církve. Čím to asi je? Může to být dáno tím, že si vlastníci pravdy nepotřebují vyměňovat pohledy na ten či onen jev v církvi a ve společnosti. Vlastníci pravdu přicházejí do společnosti jen učit, jak je správné věřit, jak je správné se stravovat, jak je správné................ Je to jednostranný vstup do společnosti. Jednostrannost je nebezpečná a zavádějící, může vést k tvorbě novodobých farizeů-spravedlivých.
Prílohy
img.obrazky.jpg
img.obrazky.jpg (14.87 KiB) 8759 zobrazení

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

ambassador napísal:Lidstvo se potřebuje naučit vzájemným smysluplným rozhovorům a my adventisté to potřebujeme dvojnásobně.
K tomu by mohl posloužit i tento web. Je velkou škodou, že se zde nachází tak málo těch co jsou ochotni
přijít se svou vlastní "kůži" na trh.
Tento web má obrovský, obrovský potenciál. Vidím to čím dál častěji, reaguje na něj povícero webů, i někteří kazatelé v kázáních, i když neuvádějí zdroje, na co reagují. To může být dáno tím, že je tento web (asi) většinově vnímán něco jako "odboj" proti autoritám nebo "konspirační web".

Přivítala bych také, kdyby zde bylo více lidí, kteří by vstupovali se svou kůží na trh. Problém je v tom, že pokud chtějí být tito lidé anonymní, čím víc by vstupovali se svou kůží na trh, tím více by umožňovali své "odhalení". Já bych uvítala, kdyby měl tento web svůj "vnitřní kruh", kde by vstupovali jen lidé se svým vlastním jménem. Ráda čtu i některé anonymní komentáře, s některými souzním, ale není každý uvědomělý, aby držel emoce na uzdě; pod značkou anonymity se objevují častěji "hejty". Mou zásadou je, abych to, co tu píšu, mohla kdykoli před kýmkoli osobně zopakovat a abych se za to nestyděla. Toto si ale, prosím, neber osobně, to píšu všeobecně k těm "hejtům".
ambassador napísal:Velkou škodou je i to, že zde nevstupují i kazatelé naši církve. Čím to asi je? Může to být dáno tím, že si vlastníci pravdy nepotřebují vyměňovat pohledy na ten či onen jev v církvi a ve společnosti. Vlastníci pravdu přicházejí do společnosti jen učit, jak je správné věřit, jak je správné se stravovat, jak je správné................ Je to jednostranný vstup do společnosti. Jednostrannost je nebezpečná a zavádějící, může vést k tvorbě novodobých farizeů-spravedlivých.
Ta situace ohledně kazatelů se může časem změnit. Jedna věc je, zda mají nějaké nařízení nebo doporučení, jak se ohledně toho webu chovat, další věc je osobní soukromý postoj kazatele. Někdo to považuje za ztrátu času, někdo možná píše anonymně, někdo to jen sleduje a myslí si o tom své, a někdo věnuje čas jiným činnostem.

Zahlédla jsem někde na adventistických stránkách, že tam byla zdůrazněna možnost, že v CASD probíhá otevřená diskuse, ale už nevím, kde to bylo a nechce se mi to hledat. Takže se zřejmě počítá s tím, že každý, kdo chce o něčem diskutovat, může tak učinit oficiální cestou ve sboru nebo v soukromí s kazatelem. Možná má Teologický institut nějaké stránky s diskusí, nevím, nesleduji to. Myslím, že něco takového měli v plánu.

Další věcí je, že diskuse zabere dost času a ne každý to chce provozovat na anonymním webu. Pořád si myslím, že je tento web považován za fórum "ztroskotanců". Úplně si nemyslím, že by církev jako celek příliš stála o pohledy bývalých členů - adventistů je tu minimálně, ale dobře, že jsou a že píšou. Ale vím jistě, že je bráno v potaz to, co se zde děje, ať už v dobrém, nebo ve zlém. Některé příspěvky zde lze přirovnat ke kameni, na který někdo vyryl rydlem nápis, a ten tam už zůstane.

Vlastník pravdy? To existuje? :)

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Vstoupit do diskuze je osvobozující, ale současně nebezpečné. Může to být dáno tím, že může dojít k nahlodání tomu čemu věřím. Bojovníci za církevní pravdu budou stále bojovat proti jakékoliv odlišnosti, protože každá odlišnost je nebezpečná, znejišťuje pozici jejich církve a současně jeho samého. Stále je dost věřících, kteří jsou více podřízení pouze učení své církve než Bohu.
Naslouchat pravidelně stále stejně formulované věroučné pravdy je uspávající, ale vstoupit do příběhů Bible je vzrušující a probouzející z církevního polospánku. Pokud máte možnost nahlédnout do jiných internetových diskuzích, tak postupně zjistíte, že jsou členové hájící učení své církve za cenu pokřivení veršů. Ty verše se opakují stále dokola i když hlubší souvislost je odlišná
Důvod tak malé účasti na diskuzi spočívá v tom, že účastníci tohoto webu nejsou považováni za vhodné partnery k diskuzi. A také je to už dlouho po revoluci a lidé už tolik netouží po diskuzi, zamrzají opět do letargického stereotypu.
Kdo jenom naslouchá, nebo jen čte, stane se mrtvým mořem.
Jen ten kdo oživuje, bývá také oživen.

Neregistrovaný

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Je tu někdo, kdo má bližší informace o této konferenci.
Jestli bude přímý přenos a nebo jestli bude k dispozici
celý záznam.

http://www.casd.sk/teologicka-konferenc ... ni-vierou/

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Log napsal ve vlákně církev:
"Sorry, ale Ty si tiez riadne ohrana platna. Stale pises “Nekteri“, “nektere“, “neco“, “nekdy“ a “nekde“'. Uz sa konecne vyjadri konkretne, co vlastne pozadujes ! Popisal si tymito vseobecnymi floskulami stovky stran a stale nikto nevie, co presne vlastne chces. Si ako terorista co nevie sformulovat svoje poziadavky. Na vsetkych mieris kanonom floskuli ale nik nevie, co pozadujes alebo co navrhujes ? Povolit alkohol, bravcove, homosexualne sobase, svatenie nedele, hovorenie v jazykoch, obetovanie zvierat, zrusenie vieroucneho kreda, odbozstenie Krista, vegetarianstvo ? Kedy budes spokojny ?"





Logu, pokud bych přistoupil na tvou ohranou hru, konkretizovat všechno paušálně, zřejmě by to byl politický boj.
Stále ti nedochází, že se pohybujeme na půdě víry, kde je dobré uznat dobré a odmítnout chybné.
Politici po uchopení moci "většinou" zruší všechno předchozí.
Miluješ házení do jednoho pytle, v oblasti víry v Boha. Zavrhl jsi Boha, protože jsi ho nebyl schopen uchopit.
Neumíš se vyjádřit ke konkrétní myšlence, protože ti hoří půda pod nohama.
Máš rád černobílé rozlišení, jsi barvoslepý, může to být dědičné a nebo po "úrazu" oka. Nejsi jediný. I já se potýkám s barevnou slepotou, kterou jsem v "nějaké" době onemocněl, proto se nechávám léčit u odborníka na duchovní barevné vnímání.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 13 Mar 2019, 05:20 Log napsal ve vlákně církev:
"Sorry, ale Ty si tiez riadne ohrana platna. Stale pises “Nekteri“, “nektere“, “neco“, “nekdy“ a “nekde“'. Uz sa konecne vyjadri konkretne, co vlastne pozadujes ! Popisal si tymito vseobecnymi floskulami stovky stran a stale nikto nevie, co presne vlastne chces. Si ako terorista co nevie sformulovat svoje poziadavky. Na vsetkych mieris kanonom floskuli ale nik nevie, co pozadujes alebo co navrhujes ? Povolit alkohol, bravcove, homosexualne sobase, svatenie nedele, hovorenie v jazykoch, obetovanie zvierat, zrusenie vieroucneho kreda, odbozstenie Krista, vegetarianstvo ? Kedy budes spokojny ?"





Logu, pokud bych přistoupil na tvou ohranou hru, konkretizovat všechno paušálně, zřejmě by to byl politický boj.
Stále ti nedochází, že se pohybujeme na půdě víry, kde je dobré uznat dobré a odmítnout chybné.
Politici po uchopení moci "většinou" zruší všechno předchozí.
Miluješ házení do jednoho pytle, v oblasti víry v Boha. Zavrhl jsi Boha, protože jsi ho nebyl schopen uchopit.
Neumíš se vyjádřit ke konkrétní myšlence, protože ti hoří půda pod nohama.
Máš rád černobílé rozlišení, jsi barvoslepý, může to být dědičné a nebo po "úrazu" oka. Nejsi jediný. I já se potýkám s barevnou slepotou, kterou jsem v "nějaké" době onemocněl, proto se nechávám léčit u odborníka na duchovní barevné vnímání.
... I já se potýkám s barevnou slepotou, kterou jsem v "nějaké" době onemocněl, proto se nechávám léčit u odborníka na duchovní barevné vnímání.

Zkus to raději u psychiatra, tam budeš mít jistě lepší výsledky léčby :)

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlubina versus povrchnost

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristus - Bůh je jediný odborník na naši duchovnost očí, uší a srdce.
Máme oči a nevidíme, máme uši a neslyšíme, máme srdce (myšlení), ale je tvrdé, bezcitné a drzé.
Bez toho, aniž by ON vstoupil do "vnitřku" můžeme citovat z Bible kolik chceme veršů, nic nám to nepomůže. Máme plná ústa textů Bible, ale srdce máme z kamene. Můžeme sami sebe přesvědčovat, jak jsme dobří. Je to k ničemu.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Hlubina versus povrchnost

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 16 Mar 2019, 03:48 Kristus - Bůh je jediný odborník na naši duchovnost očí, uší a srdce.
Máme oči a nevidíme, máme uši a neslyšíme, máme srdce (myšlení), ale je tvrdé, bezcitné a drzé.
Bez toho, aniž by ON vstoupil do "vnitřku" můžeme citovat z Bible kolik chceme veršů, nic nám to nepomůže. Máme plná ústa textů Bible, ale srdce máme z kamene. Můžeme sami sebe přesvědčovat, jak jsme dobří. Je to k ničemu.
...Kristus - Bůh
No tak buď Kristus nebo Bůh, obojí neplatí a je snad už i rouháním říkat Kristus=Bůh. Pro Tebe zcela neznalého kdo je kdo doporučuji začít studovat do hloubky:

Jediný Bůh – Otec
http://files.1buh.cz/200000026-e0442e13 ... čně%29.pdf

Věřím
http://files.1buh.cz/200000030-0198c02929/Věřím....pdf

Kdo je Ježíš
http://www.focusonthekingdom.org/Who_Is_Jesus-cz.pdf

Bohu buď Sláva! (zde jen nesouhlasím jen s 1000-letým královstvím na zemi, což je nesmysl)
http://files.1buh.webnode.cz/200000053- ... 0Sláva.pdf

Doktrína o trojici: (z dílny Unitářů, jejich učení ostatní nepřijímám, co se týče jediného ptravého Boha ano)
http://focusonthekingdom.org/Czech.pdf

ClaudeTresmontant-HebrejskyKristus-Scan+Text.pdf
https://www.uloz.to/!qThEQd6o/claudetre ... n-text-pdf

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Lidé stále věří klamu hada (vykladačů Božích výroků) Budete jako bohové. Jen Bůh zná své tajemství existence a možností vtělit se pro záchranu člověka. Můžeme hloubat, surfovat na internetu kolik chceme a hledat spřízněné myšlenky na podporu svých postojů. Bůh je neuchopitelný lidskou snahou Nikdy nevstoupíme do hlubin Boha, ale můžeme se tímto nás převyšujícím Bohem nechat uchopit. ON nás může uchopit - pojmenovat - vlastnit. My HO nemůžeme pojmenovat - uchopit - vlastnit. Všechna jména v Bibli ve vztahu k Bohu nejsou synonymem lidských současných jmen. Božská Hlubina je pro nás nedostižná, přijměme s pokorou jen to co sám o sobě sdělil, také prostřednictvím významových biblických hebrejských jmen.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 25 neregistrovaných