Různé

Diskusia o všetkom ostatnom.
Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Neregistrovaný napísal: 22 Jan 2022, 09:05
Lída R. napísal: 22 Jan 2022, 08:02
Také nesouhlasím s jeho přednáškami a nešla bych na ně. Ale záležitost s autem není o přednáškách. Pro tento koníček nemělo pochopení ani německé ministerstvo. Avšak na okruhu, o kterém byla řeč, by tuto rychlost nedosáhl.
Tenhle názor jsem slyšel i na seznamu v nadpisku, ale v obsahu článku nebylo nic víc, než jen, obecná fráze ministerstva, že je proti jakémukoliv chování, které ohrožuje sebe či ostatní účastníky provozu.

Není tam zmínka, že by si mysleli, že R.P. ohrožoval. Tu senzaci z toho chtěli vyrobit novináři.

Já jsem ani nedokázal najít německý původní zdroj informace, kde bych mohl ověřit co vlastně to německé ministerstvo řeklo v kontextu.

Jako člověk, který za něco zodpovídá a (dálnice) když tam proběhne nějaká akce byť bezpečná a podle zákonů a já o ní nebudu vědět a potom se mne přijdou zeptat novináři, zda to není ohrožení bezpečnosti, tak také budu krýt především sebe a řeknu, že jsem proti všemu, co je proti bezpečnosti (byť nemám třeba více informací o tom co se tam stalo, nebo mi to osobně nevadí). Protože moje povinnost jako správce je především udržovat servis a služby obyvatelstvu v dobrém stavu.

Reakci NĚM ministerstva, kterou jsem četl v ČR (a že věřím, že jakoukoliv ostřejší by si naši novináři nenechali ujít aby mohli otisknout větší senzaci) nepovažuji za usvědčení ani odsouzení činu R.P.
Německý zdroj informace jsem rovněž nedohledala, ale netrávila jsem s tím nějak moc času.
Našla jsem jen toto:

https://www.focus.de/auto/auf-a2-zwisch ... 45712.html

Z české strany toto:
https://www.autosalon.tv/novinky/autop ... s-400-km-h

Německý článek uvádí, že jízda byla legální. Je tam i část citovaného stanoviska Ministerstva dopravy, které odmítá jakékoli chování, které by mohlo vést k riziku.
Dle českého článku ministr dopravy Wissing toto odmítl.

Obecné stanovisko se mi zdá spíše odmítavé a já ho chápu pro akci jako zamítavé. Např. mohlo dojít ke srážce se zvěří.

Jednou jsem se pokoušela vytáhnout na dálnici svou škodovku, co to půjde. Dostala jsem ji na rychlost 140 km/h. Byl to jen pokus a brzo jsem toho musela zanechat, protože by se auto rozletělo asi na kusy.
K pirátům silnic jsem jinak určitě nepatřila. Když ještě nezasahovalo do sportu ještě tolik jisté politické hnutí, občas jsem koukala i na F1.

Co se týče novinářů, tak tam je opatrnost na místě. Média určují veřejné mínění a předkládají to, čemu se má věřit. Adorují, nebo lynčují. Sem tam také objektivně informují - ale lepší zůstat opatrný.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 22 Jan 2022, 12:15 Jak kdo došel k bohatství, tak to mě ani nezajímá. Určitě nezačínal od nuly.
Neznám detailní život R. Passera a jeho bohatství neřeším.
Mnoho bohatých však od nuly začínalo. Cristiano Ronaldo zametal silnice ....
A takových lidí bylo velké množství.

Když člověk tráví více času v kolektivu, kde se jen brblá a nadává, tak já na stížnosti typu "A ten má tamto, no kde na to nahrabal" říkám toto: "Co jsi udělal pro to, abys to měl také?"
A je klid. Nebo si stěžuje někdo stále na jednu a též věc, např. jak se mu nedaří to nebo to, tak se zeptám, jestli zkoušel mé doporučení od minula. Je ticho, víc pro to nejde udělat.

Zde neřeším otázku bohatství versus chudoba. Ježíš bohatý nebyl, ale bohatstvím R. P. nehřeší. Ani vlastnictvím těch aut.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kristův odkaz kam uložit xxxxxxxxxx,
protože výměna brzdových destiček stojí pouze do 1,3 mil.
výměna turbodmychadel stojí pouze 570 000
Výměna oleje ani nemluvě, celé rozebrat....


Poslechněme Krista a zařiďme se podle toho a proto:
"Ukládejme si poklady do nejlepších aut na světě."

Rád bych vyslechl člověka s tímto smýšlením kázání na daný text Bible.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Já bych počkala na konečné zhodnocení samotným Kristem, jak, kdo s čím nakládal.

Také bych preferovala hledat smysl sdělení v příspěvcích.

Jen pro upřesnění informace:
Můj pokus se odehrál před mnoha lety se starou škodovkou.

Lída R

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R »

Dnes jsem začala sepisovat své rozloučení. Bude to delší, a proto bych se ráda dotázala pro inspiraci, zda je lepší jeden dlouhý komentář, když je rozlučkový, nebo to rozdělit do 2 - 3. částí. Neptám se proto, že bych potřebovala svolení. Ptám se, protože jsem se zatím nerozhodla. Pokud někdo odpoví, tak jen vážně, prosím. O odpovědi typu - běž někam - nestojím. Tyto jsou samozřejmě možné, ale to neberu jako radu, nýbrž jako již brzy vyslyšenou modlitbu od Pána :).
Ráda bych napsala o postojích k fóru, mému chápání této životní epizody, ale také o tom, kteří lidé zde mne ovlivnili nějakým způsobem a tak.

Tomáš Plechatýý

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Lída R napísal: 25 Jan 2022, 12:09 Dnes jsem začala sepisovat své rozloučení. Bude to delší, a proto bych se ráda dotázala pro inspiraci, zda je lepší jeden dlouhý komentář, když je rozlučkový, nebo to rozdělit do 2 - 3. částí. Neptám se proto, že bych potřebovala svolení. Ptám se, protože jsem se zatím nerozhodla. Pokud někdo odpoví, tak jen vážně, prosím. O odpovědi typu - běž někam - nestojím. Tyto jsou samozřejmě možné, ale to neberu jako radu, nýbrž jako již brzy vyslyšenou modlitbu od Pána :).
Ráda bych napsala o postojích k fóru, mému chápání této životní epizody, ale také o tom, kteří lidé zde mne ovlivnili nějakým způsobem a tak.
Já raději jeden dlouhý příspěvek, abych si to mohl přečíst pohromadě a šlo to pak snadněji dohledat.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Tomáš Plechatýý napísal: 25 Jan 2022, 14:14 Já raději jeden dlouhý příspěvek, abych si to mohl přečíst pohromadě a šlo to pak snadněji dohledat.
Dobře, děkuji.
Odkaz bude pak jednodušší a přehlednější.
Dala jsem do celku i Adventistickou zpověď.
I když je to na veřejném fóru, je to tvůrčí dílo a k publikování je třeba souhlas autora.
Psala jsem to ale hlavně kvůli internetovému kliku na odkaz.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Tomáš Plechatýý napísal: 25 Jan 2022, 14:14 Já raději jeden dlouhý příspěvek, abych si to mohl přečíst pohromadě a šlo to pak snadněji dohledat.
Má to cca 5 stran A4. Zvládneš to :) ?
Ještě nechám uležet a pošlu.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozloučení

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Milí adminové, návštěvníci fóra.

Když jsem před lety vstupovala na toto fórum, už tehdy jsem věděla, že je to dočasné. Říkal mi to jak vnitřní hlas, tak dynamika internetových projevů. Nyní přišel čas, kdy bych se chtěla rozloučit, poděkovat a nastínit svůj další vztah k tomuto webu.

Není úplně zvykem, aby se člověk v internetové diskusi loučil. Většinou je to tak, že se sbalí a prostě se přestane připojovat a účastnit se. Zaznamenala jsem, že se kdysi jeden uživatel loučil, ale po čase se zase začal ozývat. Je ale pravdou, že o sobě nedává vědět příliš často.

Mně osobně přijde hezké rozloučit se s lidmi, se kterými jsem strávila na internetu určitý čas, i když se to ve většině případů nedělá. Také mi nebylo jedno, když jsem přestala "potkávat" některé diskutéry, kteří z fóra odešli nebo se objevují jen málo. Na druhou stranu svět internetových diskusí je většinou anonymní a zrychlený. Hluboké myšlenky bývají přebíjeny "tapetováním", slovní agresí či posměchem některých uživatelů. Psalo mi několik lidí, že právě kvůli takovým věcem přestali toto fórum sledovat. Obecně je neefektivní a vyčerpávající vynakládat více energie na odrážení nejrůznějších "zaručených pravd" nebo útoků než psát věci, které mohou být pro čtenáře vzpruhou.

Nepokládám se za člověka, bez kterého by fórum nevydrželo, nejsem žádná celebrita. Ono začalo fungovat beze mě a po mém odchodu pojede nerušeně dál. Jsem ale ráda, že má činnost zde měla i pár praktických dopadů na čtenáře, které jsme řešili po mailech nebo při osobních schůzkách. Byly to někdy zkušenosti, kdy jsem mohla spolu s lidmi zažívat zázrak "znovuuvěření" po jejich odchodu z církve nebo jsem mohla povzbudit k osobní víře v Krista ty, kteří chtěli v církvi zůstat. Tyto zkušenosti mám sepsané, ale jsou osobní a týkají se druhých lidí, tak je zde nebudu detailně uvádět. Nepíšu to proto, abych se chválila, všechno pokládám za Boží milost, která mě jen přizvala ke spolupráci.

Je možné, že se z mých komentářů někdo cítil dotčen, i když jsem nikdy nepsala s úmyslem někoho urazit. Pokud se tak ale stalo a někde to nevyšlo tak, jak mělo, omlouvám se uživatelům, kteří to tak vnímali. V případě takového podezření jsem se snažila zasáhnout hned, ale v případě nespolupráce jsem to hodila za hlavu. Nemá smysl stresovat se tím, že kdokoli chce u druhého nápravu, ale není schopen mu říct, v čem by se měl změnit a jak. V takových případech je jasné, že o diskusi nejde. Tady se lze snad jen modlit jak za sebe, tak za druhé. Modlím se tedy, aby to, co jsem psala, nacházelo dále úrodnou půdu, a pokud jsem něco psala špatně, aby mi to bylo odpuštěno. Zajímavým zjištěním pro mě bylo, že na to, co se psalo na fóru, občas reagovali i jiní na svých webech. Několikrát jsem se potkala i s tím, že někdo reagoval přímo na mé názory, i když neuvedl, odkud to pochází. Z toho vyplývá, že to, co kde vyslovujeme a píšeme, vždycky najde ohlas a dopad našich činů a slov alespoň částečně uvidíme ještě v našem pozemském životě.

Toto fórum jsem považovala za takovou malou internetovou komunitu lidí, které něco (nes)spojuje, sdílejí se a potkávají se na společném prostoru. Ženy mají většinou tendenci vnímat věci a lidi kolem nich osobněji a jdou dál v té lidské rovině. Samozřejmě nechci říct, že to je jen specifikum žen. Na fóru jsem našla muže, pro které hluboce lidské postoje znamenají mnohem více než agresivní prosazování "pravdy". Teprve později jsem pochopila, že dynamika internetových diskusí tu "pravdu" spíše umlčuje. Na povrch se dostávají věci, které by si lidé v komunikaci z očí do očí často nedovolili říct. Internet ale poskytuje živnou půdu často anonymnímu (i když ne vždy) "pokřikování". Když jsem tuto dynamiku vzala na vědomí, neubránila jsem se dojmu, že diskuse nutně potřebují moderátory. Dále jsem se zaměřila na to, aby mnou psaná litera měla i ducha pro případné hledající, protože ti se mi čas od času na základě návštěv fóra ozývali. Časem jsem dospěla k názoru, že v internetových diskusích je více prostoru pro "mluvení do zdi" než pro vzájemné vyměňování si svých zkušeností a sdílení se. Toto obecně bez příkras potvrdila pandemická doba, kdy se mi křesťanské diskuse nezdály nijak lepší než ty ateistické. Adminové se rozhodli pro dobrý krok, že zakázali diskuse o Covidu. Rozhodnutí adminů jsem uvítala, protože se fórum stalo snad jediným internetovým prostorem, kde se lidé s tímto obtížným tématem nemuseli potkávat. Můj názor je, že všichni inklinujeme k hříchu, a proto si každý musí dávat pozor sám na sebe, aby nebyl stržen chapadly svého ega. Každý je zodpovědný za to, čím se sytí ve fyzické, duševní i duchovní oblasti a jakým vůdcům naslouchá.

Vím, že toto fórum bylo založeno hlavně pro adventisty. Občas se objevovala otázka, co zde dělají ti, kteří z CASD odešli. Otázku vnímám jako naprosto oprávněnou a nemám nic proti ní. Ovšem k úplnému pochopení mentality odchozího je potřeba ještě dalšího úsilí. Nemyslím, že by bylo potřeba se obhajovat, lepší je alespoň velmi nedokonale a zjednodušeně přiblížit myšlení toho, kdo podal "žádost o rozvod". Mně se osobně líbilo, že na fóru figurují lidé s podobnou zkušeností odchodu a bylo pro mě zajímavé číst, jak se s tím vyrovnali a kam v životě nyní směřují. Lidé po odchodu z CASD mívají tendenci se sdružovat, protože mají podobnou zkušenost. Dále mohou sdílet svou zkušenost s někým, kdo jí rozumí a nebude ji zpochybňovat. Možná mají svou rodinu v CASD a odchodem jedince to tedy neskončilo. Dalším důvodem může být sdílení nových poznatků, dělení se o to, co odchodem získali a co ztratili, varování. Někdy chtějí obhájit své postoje, protože se setkali s negováním své osobnosti, někdy si jen uvědomují, že jejich zkušenost není ojedinělá. Anebo mají jen rádi internetové diskuse. Není mým úkolem hodnotit motivaci konkrétních lidí, toto jsou jen obecné příklady. Většinu ex adventistů, kteří na fóru diskutovali, vnímám jako silné osobnosti. Jejich komentáře byly psány s časovým odstupem a nadhledem nastiňujícím, že odchodová zkušenost je v hlavách pisatelů velmi dobře zpracována. U mě osobně byla odchodová zkušenost způsobena do velké míry tím, že se celá adventistická nauka v lidové teologii vyzdvihovala jako čistě biblická a nebyl úplně obvyklý prostor pro vnímání, že některé věci jsou spíše záležitostí tradice.

Obecně důvodem sdružování se může být i negativní motivace, jako je např. snaha předělávat adventisty ke svému obrazu. Někdy si ex adventisté mohou namlouvat, že jsou chytřejší než adventisté, kterým "to ještě nedošlo". Důvody pozitivní i negativní motivace mohou být různé.

Založení fóra se ukázalo jako určité naplnění potřeb. Záhy bylo zaplněno diskutujícími osobami, které si vyměňovaly zkušenosti. Rozjezdu fóra jsem nebyla přítomna, přišla jsem později. Když jsem zpětně pročítala některé diskuse, objevovala se tam řada adventistů. Ty diskuse nemám zdaleka všechny pročteny, je jich velké množství. Fórum ale začalo fungovat ve dvou rovinách, tj. zajistilo naplnění potřeb adventistů s touhou po necenzurované diskusi, ale také i ex adventistů s potřebou nějakého způsobu sdružování. Adminové vytvořili dvojí prostor se vzájemnými třecími plochami. V současné době se spíše zdá, že web je doménou neadventistů, což může adventisty odrazovat od vkládání příspěvků. Dále nejrůznější internetové diskuse bývají obsazovány hlasateli nějaké nauky, kteří mezi sebou potom bojují se zaujetím geparda na lovu a likvidují vše, co jim přijde do cesty. Každopádně adminové však vyplnili "díru na trhu", což má také pozitivní dopady. Někteří lidé mi občas v dobrém smyslu slova vyprávěli o tom, co na fóru četli a co jim utkvělo v hlavě.

Na řadu přichází samotné poděkování účastníkům tohoto webu.

Adminové

V prvé řadě chci poděkovat adminům za založení tohoto fóra. Adminové v poslední době výborně spolupracovali, reagovali na podněty a bylo možné se na ně v jakékoli záležitosti obrátit. Na webu jsem strávila pět let a jsem za něj velmi vděčná. Fórum mi umožnilo

• seznámit se s ex adventisty, kteří nejsou z mého okolí
• dostat informace, co se děje v CASD v různých koutech ČR a SR
• vyměnit si zkušenosti s odchodem
• zvýšit odolnost vůči negativním projevům, ale zároveň se poučit z konstruktivní kritiky
• s některými lidmi si dopisovat nebo se osobně sejít
• inspirovat se životními náhledy lidí
• dostat zajímavé kontakty na lidi milující Pána
• získat odkazy inspirativních kázání
• povzbudit se nějakým životním moudrem
• umět rozlišit kritéria, komu se věnovat a komu ne
• objasnit, jak fungují internetové diskuse
• v internetovém projevu filtrovat věci důležité a nedůležité
• kultivovat psaný projev atd.

Adminům přeji, aby dosáhli toho, proč fórum zakládali a Boží vedení v životě. Dále jim přeji moudré diskutující a aby jich bylo více než těch, kteří druhé spíše odrazují. Zkrátka mé srdečné přání je, aby měli adminové s fórem více radostí než starostí. Také jim přeji, aby se nenechali odradit nepřejícími lidmi.

Nyní bych ráda konkrétně poděkovala jednotlivým osobnostem z fóra, jejichž komentáře mě nějakým způsobem obohatily. Zároveň děkuji všem Neregistrovaným, kteří psali slušně. Neregistrované do hodnocení nezahrnuji, neboť v tom je těžko se vyznat. Registruji jen Tomáše Plechatého, protože jméno nebo nick jsou snáze rozpoznatelné a identifikovatelné. Osobnosti fóra budu jmenovat abecedně. Hodnotím to, co mě pozitivním způsobem zaujalo, ale to nemusí znamenat můj automatický souhlas se vším, co kdy tito uživatelé napsali. Pokud by uživatelé s mým hodnocením nesouhlasili, mají možnost se proti němu ohradit ve svých dalších komentářích. Žádný z těchto uživatelů mě nežádal, abych o nich něco psala, je to jen má iniciativa, kterou dle mého soudu shrnuji to, co mě zaujalo. Mé názory jsou subjektivní a nezakládají si žádný nárok na to, aby mi tito uživatelé byli zavázáni vděčností či čímkoliv jiným nebo aby měli na mou osobu pozitivní náhled. Jsem si vědoma obecné skutečnosti, že internetová "přízeň lidu" může být vrtkavá.

Ambassador

Z dlouhodobého hlediska na mě působily Ambassadorovy komentáře jako snaha přiblížit lidem Krista. Z příspěvků vyplýval osobní vztah s Bohem, přemýšlivost, odvaha a životní moudrost. Ambassador je jedním z největších tahounů webu a domnívám se, že právě toto ještě udrželo fórum v určité křesťanské životaschopnosti. V komentářích byl zjevný pisatelův poetický talent. Myslím si, že pokud by uživatel spravoval vlastní webové stránky (pokud je již nemá, nevím), bylo by to ku prospěchu mnohým. Dále jsem z komentářů vnímala snahu podpořit a poskytnout radu těm, kteří měli nějaké otázky nebo se nějak trápili. Jako plodný pisatel fóra byl Ambassador často obětí trollingu. Uživatelova vytrvalost je inspirující a obdivuhodná. Velmi kladně hodnotím Ambassadorův přístup k vlastní církvi, ve které chce zůstat až do smrti a nějakým způsobem v ní slouží.

Jiří Kupka

Zaujaly mě především hluboké znalosti historie, které na fóru vynikaly. Jiřího komentáře dokážou vzbudit v lidech otázky, na které nejsou uživatelem poskytovány hloupé odpovědi. Komentáře dokážou podnítit k vlastnímu přemýšlení a některé byly velmi trefné. Příspěvky prokázaly schopnost pisatele fundovaně se podívat na věci z vícero úhlů pohledu. Pro mě je Jiří člověk, který má co říct.

Martin Lejsal

Jeho komentáře na mě působily jako zjevení v tom dobrém smyslu slova. Byly pro mě naprosto výjimečné svým duchem, ve kterém byly napsány. Z příspěvků se mi ukazovalo, že vzdělání nemusí být na překážku pokoře a zdravé bázni před Pánem. Velmi si také vážím Martinova času, který mi věnoval jako občasný poradce ve věcech katolických záležitostí před mou konverzí ke katolické víře.

Milan

Tyto příspěvky jsem ráda četla. Milanovy komentáře obsahovaly vědomosti a nadhled, lidskost a vyváženost. Uživatelovy příspěvky byly zralé a vyspělé. Domnívám se, že takoví sboroví činovníci přispívají ke zdravému duchovnímu růstu sboru. Doslechla jsem se také, že Milan měl před lety kázání, kde se veřejně zastal bývalých adventistů. Když jsem se to v té době dozvěděla, cítila jsem se zase jako člověk. Pro mě osobně byl Milanův přínos na tomto webu vysoký i kvůli názorům, u kterých bylo poznat, že nejsou odtrženy od praxe.

Tomáš Plechatý

Tady se mi líbila odvaha a čestnost uživatele, kterou projevoval mimo jiné i používáním svého jména. Pro mě byly Tomášovy komentáře svěží svou odvahou a otevřeností. Kromě toho také vykazovaly argumentační schopnosti, logiku i pochopení pro ty, kteří hledají. Nepřehlédnutelným prvkem také byla horlivost, s níž Tomáš někdy ve svých komentářích nešetřil. Správný typ horlivosti pokládám v životě za nezbytný prvek. Bylo zřejmé, že pisatelovy projevy nepodléhají žádným klišé, ale vybízejí lidi k tomu, aby se postavili ke svým obavám a strachům čelem. Oceňuji také Tomášovu schopnost se omluvit.

Děkuji těmto uživatelům, že jsem mohla nahlížet do jejich životů a názorů. Děkuji ale také všem ostatním, které jsem nezmínila a kteří se zde slušně sdíleli se svými otázkami, potřebami, názory.

Dnes jsem již členka katolické církve, ale statut "bývalého adventisty" nikdy nezmizí. S CASD jsou spjaty nejlepší léta mého života a odchod patří k silným prožitkům. Svůj vztah k církvi jsem popisovala zde: Adventistická zpověď - viewtopic.php?p=18135#p18135, takže to nebudu znovu rozvádět. Pouze připomenu, že čas v CASD nepovažuji za promarněný a jsem vděčná za duchovní základ, který mi tato církev dala a za lidi, kteří se mnou ušli kus cesty.

Dnes se adventismu aktivně nevěnuji. Může se stát, že přijde doba, kdy se situace z důvodu nutnosti a nejrůznějších příčin změní. Určitě neplánuji přemlouvat aktivní adventisty k tomu, aby z nějakého důvodu z CASD odcházeli, když sami nechtějí. Toto jsem také nikdy nedělala. Avšak určitě neodmítám ty, kteří si chtějí pohovořit o svých pochybách nebo prožitcích, protože jsem touto zkušeností prošla a zjistila jsem, že Pán si ji nějakým způsobem používá. Někdy slýchávám, že všude v církvích jsou problémy a ne všichni členové souhlasí s danou věroukou. Samozřejmě je to pravda, nijak to nevyvracím. Avšak zkušenost bývalých adventistů se nedá ze života člověka odebrat. Dá se z ní jak poučit, tak něco dobrého vytěžit i pro život v nové církvi. Dnes to vidím tak, že ač je odchod silné téma, nejdůležitější je směřovat k Pánu ve všech životních situacích. On může léčit jizvy a ovázat rány na obou stranách.

Nyní zde píšu rozloučení a dění na webu se nebudu již účastnit. Vnímám, že prostě přišel čas přeseknout poslední intenzivní spojnici s minulostí, neboť být jedním z nejaktivnějších členů adventistického fóra je pro člena jiné církve jistým krokem zpět. Rozhodně nechci říkat, že web je krok zpět, to určitě ne, je to naopak. Ten web měl pro můj život smysl a jsem za něj velmi vděčná. Ale člověk musí vědět, kdy odejít. V četnosti příspěvků jsem se sice neumístila v TOP 3, ale někde tak pod bramborovou medaili :).

Fóra se však nezříkám a budu s ním do budoucna v případě potřeby dále pracovat. Někdy hledám nějaké diskuse, časem ho můžu využít např. pro vkládání nějakých odkazů, o kterých se má dozvědět co nejvíce lidí a neodmítám ani pozdější své komentáře. Ty by však měly být spíše zřídkavé. Fórum už obsahuje velkou část materiálu, který může být přínosem pro další návštěvníky webu. Pokud by si chtěl někdo se mnou dopisovat, nechť se ozve adminům, kteří mu mohou poskytnout můj mail. Jsem také zvědavá, kterým směrem fórum půjde, jací uživatelé se zde sejdou a co budou prioritně řešit. Už to neuvidím, ale třeba mi to někdo v nějakém rozhovoru zase prozradí.

Svou katolickou konverzi jsem zde detailně nepopisovala. V rozhovorech nebo mailech o ní ale se zájemci mluvím a odpovídám na dotazy, které je zajímají. V současnosti jsem účastna tří katolických skupinek a mám z toho radost. Jedna brzy skončí, ale v ekumenických vztazích, které jsme navázali, bude většina z nás dále pokračovat.

Děkuji tedy Bohu za cestu, kterou mě vedl a tam patří i CASD. Dále velmi děkuji adminům, všem inspirativním komentátorům na webu. Nezapomínám s díky ani na čtenáře, kteří fóru věnovali pozornost. Adminové i někteří komentátoři mi budou chybět. Nechť vás Bůh vede na další cestě Vaším životem a třeba se někdy sejdeme. Bylo mi ctí. Bůh Vám všem žehnej.

Lída

Neregistrovaný

Re: Různé

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

"V současnosti jsem účastna tří katolických skupinek a mám z toho radost. Jedna brzy skončí, ale v ekumenických vztazích, které jsme navázali, bude většina z nás dále pokračovat"

Ja som z katolicizmu rýchlo vytriezvel. Tak nech Ti to nadšenie vydrží dlhšie, aby si o nejaký čas nepísala o ďalšej konverzii. ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 27 neregistrovaných