Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Diskusia o všetkom ostatnom.
log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Lebo pýcha prináša so sebou skazu a veľký nepokoj. Záhaľka zasa biedu a nedostatok, lebo záhaľka je matkou hladu.

Zase vyborne rady, zase nie lahke. Zial ciastocne trpim na obidva neduhy, pychu i zahalku, ale uz sa mi podarilo ich zredukovat na zdravu mieru.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Dalej pracujem i na zredukovani alkoholu, tu som sa este uplne k zdravej miere nedostal.

Nepi nikdy víno do opitosti, aby sa ti opitosť nestala družkou života.

Tato druzka ma este par dni do tyzdna navstivi.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Tak pokracujem vo vyhladavani dobrych biblickych rad. Po tazkych veciach ako bol alkoholizmus, pycha, lenivost, chamtivost, som narazil na este dolezitejsiu ale este tazsiu vec. Ide o to, naucit sa vychadzat so vsetkymi. Umenie diplomacie je nepochybne klucom k lepsiemu zivotu. V sucasnosti sa snazim na tejto mojej slabine zapracovat. Myslim, ze klucom je i pokora vo vztahu k inym. Peter pise:

Veď kto chce milovať život a vidieť dobré dni, nech zdržiava svoj jazyk od zlého a svoje pery od reči úlisnej, nech sa vyhýba zlu a robí dobre, nech hľadá pokoj a usiluje sa oň.

Pavol ide este dalej, takpovediac az budhistickym smerom:

Akákoľvek zatrpknutosť, hnev, rozhorčenie, krik a rúhanie aj každá iná zloba nech sú ďaleko od vás

Ide teda o to, ako sa zbavit hnevu a nahradit ho pokojom. Hnev nas pomaly zoziera. Pokoj robi zivot lepsim.

Rastislav

Re: Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

......Ide o to, naucit sa vychadzat so vsetkymi. Umenie diplomacie je nepochybne klucom k lepsiemu zivotu.....

Poviem pravdu že neznášam diplomaciu. V mojom ponímaní je diplomacia hovoriť niečo a myslieť si niečo iné. Diplomat dokáže z danej situácie vydolovať maximum pre dosiahnutie svojho ciela. Obdivujem ľudí ktorí majú pokoj na tele, na duši, aj na jazyku v kazdej chvíli. Poznám jedného už má 90 rokov a dokázal zachovať chladnú hlavu aj pri rodinnom nešťastí.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake dobre rady pre dnesneho cloveka su v Biblii / cirkvi ?

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

log napísal: 06 Sep 2019, 20:01 Akákoľvek zatrpknutosť, hnev, rozhorčenie, krik a rúhanie aj každá iná zloba nech sú ďaleko od vás
be cool

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 32 neregistrovaných