Našla som 50 centov, Pán mi žehná

Diskusia o všetkom ostatnom.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

To může být i tak, že vývojová teorie lehko poplete hlavu a pak se míchá
poctivost s kříšením mrtvých.
Teorie poctivého nálezce "platí" jen od určité částky a proto je možné
dělat takový mix? Úmyslně jsem ty dvě neporovnatelné částky dal vedle sebe - 50 centů a 50 euro .
Bůh "zavadil" o peněženku jednoho člověka, aby obohatil druhého, který dává desátek a nemusí ho dávat. Žel chce ho dávat, protože někdo nás učil, že ho musíme dávat za všech okolností, protože je svatý.
Nemělo to být tak, že místní společenství finančně podpoří vzpomínanou sestru, ale proč by ji podpořil, když je schopna odevzdat ještě "poctivý" desátek?
Poznám jednotlivce, kteří dávají desátek i ze sociální dávky. Sociální dávku vyplácí stát a takové finance mají plynout
do pokladny casd? Přece jsme pro přísnou odluku od státu, ale když ty finance přetečou třeba i přes ty v nouzi, pak je to v pořádku?
Stát vyhodnotí kdo potřebuje v daných situacích vyplácet nějaké "jiné" dávky a proč by měli být předmětem desátků?
Vysvětlí to někdo těm starším členům?
Může to být v myšlení i tak, že čím větší množství financí v církvi, tím větší Boží požehnání má církev.
Ono je to dáno ještě tím, že tam někde v hlavě máme uloženou informaci, že věčný život si je potřeba zasloužit a desátek je "jeden z bodů". Kde jsou ty další body, aby jsme tam mohli být?
I kdyby se dal příjem a výdaj vedle sebe u těch kteří dostávají omezenou částku financi, zřejmě nedojde k pochopení. Sytý hladovému nevěří a hladový...možná se stydí říci, že je v nouzi, protože pak musí přiznat že nemá Boží požehnání.

Zapoměl jsem peněženku u pokladny na pomocné přihrádce pod pultem. Poctivý nálezce ji přes policii vrátil. Byla však chudší o ten obnos co jsem tam měl. Bylo to v době kdy nám zaměstnavatel přestal vyplácet plnou mzdu. Dostávali jsme poměrně malou částku, s kterou bylo nutno vyžít. (To zaměstnanci církve neznají, že by jim církev začala vyplácet menší částku...)
Také si mohl "poctivý" nálezce říci Bůh mi požehnal. Bylo to méně než 1000 Kč, žel
v takové situaci to bylo pro mou rodinu celé jmění......

Princip - to je to jádro, jak člověk přemýšlí a je jedno jestli je věřící či ateista.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 12 Sep 2019, 05:09 To může být i tak, že vývojová teorie lehko poplete hlavu a pak se míchá
poctivost s kříšením mrtvých.
Teorie poctivého nálezce "platí" jen od určité částky a proto je možné
dělat takový mix? Úmyslně jsem ty dvě neporovnatelné částky dal vedle sebe - 50 centů a 50 euro .
Bůh "zavadil" o peněženku jednoho člověka, aby obohatil druhého, který dává desátek a nemusí ho dávat.
Len som vyjadril pocudovanie nad tym, ze veris, ze Boh moze kriesit odumrete tela organizmov, ale uz si nedokazes predstavit akoby dokazal vyrobit 50 centov ci 50 eur bez toho aby ich niekomu zobral. Nie je jednoduchsie vyrazit mincu nez ozivit odumrete telo?

Tomáš Plechatýý

Re: Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

log napísal: 12 Sep 2019, 09:52
ambassador napísal: 12 Sep 2019, 05:09 To může být i tak, že vývojová teorie lehko poplete hlavu a pak se míchá
poctivost s kříšením mrtvých.
Teorie poctivého nálezce "platí" jen od určité částky a proto je možné
dělat takový mix? Úmyslně jsem ty dvě neporovnatelné částky dal vedle sebe - 50 centů a 50 euro .
Bůh "zavadil" o peněženku jednoho člověka, aby obohatil druhého, který dává desátek a nemusí ho dávat.
Len som vyjadril pocudovanie nad tym, ze veris, ze Boh moze kriesit odumrete tela organizmov, ale uz si nedokazes predstavit akoby dokazal vyrobit 50 centov ci 50 eur bez toho aby ich niekomu zobral. Nie je jednoduchsie vyrazit mincu nez ozivit odumrete telo?
Tak to paradoxně musím přiznat, že pro mne je asi snazší představit si že bůh vzkřísil, mrtvého než že vytvořil 50 centů z ničeho.

Sice znám kouzelníky s triky, kterým se někde najednou objeví a zmizí mince, ale mně jde o něco jiného.

Když organismus včetně člověka zemře, tak vteřinu před tím a vteřinu potom, neumím já a myslím že dodnes ani věda změřit nebo zvážit, či jinak popsat, co se to v něm vlastně změnilo. Ty buňky pořád ještě jsou živé, tělo je teplé, mozek pracuje ještě několik vteřin až minut.

Zkrátka nevím přesně co je život - nějaký elektrický impulz v buňkách - duch? Těžko si to představit, ale je pro mne snazší si představit, že pro mne neviditelný Bůh zasáhne v pro mne neviditelné oblasti do organismu a zapne tam zpět ten život.

Ale v tom druhem případě bych musel pochopit jak se ODNIKUD zhmotní fyzická mince 50 centů až po molekulární úroveň včetně všech souvislostí, že totiž v ten stejný okamžik vytlačí z toho místa vzduch, nebo co tam bylo, že přibude najednou nové gravitační pole s dosahem síly na celý zbytek hmotného vesmíru, že se to celé nějak spočítá a zapadne do už existujícího světa a jeho zákonitostí.

Stvoření z ničeho je pro mne nejnepředstavitelnější. Hlavně v představě ,,na počátku stvořil Bůh nebe a zemi"

Někdo tomu říká trochu jinak velký třesk.

Ale v obou případech nebylo nic, nebo něco nekonečně malého a najednou VZUUUUUM. všechno co vidíme (co do prostoru)

Co bylo jako před tím, jak mohl být vesmír nekonečně malý z jakého pohledu? zvenku? a co bylo okolo toho vesmíru?
Co bylo, když nebylo ani ,,nebe"? A kde byl Bůh, když nebylo ,,nebe"?

Proti tomu je pro mne snazší uvěřit ve vzkříšeného či si to představit.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

log napísal: 12 Sep 2019, 09:52 Len som vyjadril pocudovanie nad tym, ze veris, ze Boh moze kriesit odumrete tela organizmov, ale uz si nedokazes predstavit akoby dokazal vyrobit 50 centov ci 50 eur bez toho aby ich niekomu zobral. Nie je jednoduchsie vyrazit mincu nez ozivit odumrete telo?
Představa se může stát falešnou ikonou uctívání.
Nepsal jsem nic o tom, že si nedokážu představit, spíše věřit, že Bůh by mohl vyrobit 50 centů/50 euro.
Tímto směrem se mé myšlení nepohybuje. Diskuze je ve skutečnosti o chápání požehnání.
Bůh zřejmě nepoužívá metody pohozeného peníze na zem. Lidská bytost
není pes, aby se "něco" házelo na zem - to není požehnání od Boha, to je špatné
představení Boha od těch, kteří mají být vykladači Božího požehnání.
Většinu zázraků chce "dnes" uskutečňovat přes své uctívače. To jsou zázraky
které vycházejí z proměněných srdcí, empatické citlivé k pomoci potřebným..
Změněný "skrblík", tak to je skutečný zázrak.
.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

ambassador napísal: 13 Sep 2019, 05:19 Diskuze je ve skutečnosti o chápání požehnání.
Bůh zřejmě nepoužívá metody pohozeného peníze na zem. Lidská bytost
není pes, aby se "něco" házelo na zem - to není požehnání od Boha, to je špatné
představení Boha od těch, kteří mají být vykladači Božího požehnání.

Zrejme máš dar vykladať ľuďom, čo je požehnanie a čo iba omyl.
ambassador napísal: 13 Sep 2019, 05:19 Většinu zázraků chce "dnes" uskutečňovat přes své uctívače. To jsou zázraky
které vycházejí z proměněných srdcí, empatické citlivé k pomoci potřebným..
Změněný "skrblík", tak to je skutečný zázrak.
.

Vidis a ja zase myslim ze rozpoctova politika a charitativna cinnost su ludske institucie nezavisle na krestanstve, funguju v mnohych statoch a mnohych nabozenstvach. Nic nadprirodzene v tom nevidim.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Inu, když uniká sociální cítění, pak se začnou dít věci......

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Tomáš Plechatýý napísal: 12 Sep 2019, 21:05
log napísal: 12 Sep 2019, 09:52
ambassador napísal: 12 Sep 2019, 05:09 To může být i tak, že vývojová teorie lehko poplete hlavu a pak se míchá
poctivost s kříšením mrtvých.
Teorie poctivého nálezce "platí" jen od určité částky a proto je možné
dělat takový mix? Úmyslně jsem ty dvě neporovnatelné částky dal vedle sebe - 50 centů a 50 euro .
Bůh "zavadil" o peněženku jednoho člověka, aby obohatil druhého, který dává desátek a nemusí ho dávat.
Len som vyjadril pocudovanie nad tym, ze veris, ze Boh moze kriesit odumrete tela organizmov, ale uz si nedokazes predstavit akoby dokazal vyrobit 50 centov ci 50 eur bez toho aby ich niekomu zobral. Nie je jednoduchsie vyrazit mincu nez ozivit odumrete telo?
Tak to paradoxně musím přiznat, že pro mne je asi snazší představit si že bůh vzkřísil, mrtvého než že vytvořil 50 centů z ničeho.

...

Ale v tom druhem případě bych musel pochopit jak se ODNIKUD zhmotní fyzická mince 50 centů až po molekulární úroveň včetně všech souvislostí, že totiž v ten stejný okamžik vytlačí z toho místa vzduch, nebo co tam bylo, že přibude najednou nové gravitační pole s dosahem síly na celý zbytek hmotného vesmíru, že se to celé nějak spočítá a zapadne do už existujícího světa a jeho zákonitostí.
Samozrejme mate obidvaja pravdu. Boh ziadne nove mince nevytvara. Len ked putuju z penazeniek neveriacich do penazeniek veriacich, nazyvame to pozehnanim. Inak to ani nie je mozne.

post9818.html#p9790

ine-f8/nasla-som-50-centov-pan-mi-zehna ... tml#p12740

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Našla som 50 centov, Pán mi žehná

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Bůh nedělá rozpočtovou politiku a ani nezakládá charitu či adru.
Působí bezhraničně napříč lidskou rasou, nenásilně "působí" na lidská srdce (myšlení) a to je ta cesta.
ON pracuje s jednotlivci a ne s "masou". Masy jsou dobré tak
akorát pro demagogy.
Nesnaž se odvést pozornost od tématu.
I v Bibli jsou příběhy, kdy jednotlivec dozrál k pochopení, že jmění není jádro
Božího požehnání, ani v podobě 50 centů.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 25 neregistrovaných