Víra versus věda

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
Rastislav

Ukradnutá zodpovednosť

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Neregistrovaný napísal: 29 Jún 2022, 16:59 Ano, to "doplnění" je dědictví uznání inspirovaných spisů sestry Bílé. Mnoho lidí pak znají výklad Písma pouze s jejím výkladem. Podle mne, kdyby žila dodnes, třeba by uznala, že některé věci, kterým věřila byly pouze dědictvím výkladu té doby. Sama neměla teologické vzdělání, neznala biblické jazyky, její výklad byl ovlivněn jejími viděními, ať už je bereme jako pravé nebo jako výsledek její nemoci.
Někdy jsou lidé rozčarováni, když zjistí, že bible je daleko více strohá, než si myslí a nemohou svůj výklad opřít pouze o bibli. Nakonec-má asi 1000 stran, zatímco sestra Bílá napsala nejméně 100000 stran svých zápisů, z kterých jsou dnes knihy.
To že mnoho ludí pozná výklad Písma len s jej výkladom značí čo? že boli zvedený ? oklamaný ? alebo skôr že im bola ukradnutá zodpovednosť. Nie zodpovednosť ti nemôže nikto ukradnúť môžeš ju len dobrovoľne odovzdať. Je to pohodlné a velmi radi to robíme. Lenže za pohodlie sa platí daň a tú cirkev bude ešte dlho platiť, možno naveky.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Rostlinám, které jsou přes 40 let uzavřené v demižonu, se daří stále skvěle
Krása přírody nezná mezí. Budiž příkladem příběh 80letého Davida Latimera, který v roce 1960 zasadil semínka podeňky do skleněného demižonu, který následně zazátkoval.
Prílohy
290689451_1636450810054155_8199244716792151365_n.jpg

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A co jsi tím chtěl říci?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 01 Júl 2022, 11:53 Rostlinám, které jsou přes 40 let uzavřené v demižonu, se daří stále skvěle
Krása přírody nezná mezí. Budiž příkladem příběh 80letého Davida Latimera, který v roce 1960 zasadil semínka podeňky do skleněného demižonu, který následně zazátkoval.
Tak pěkná pohádka, bez vody a vzduchu nic neroste, musel bych být naprostý cvok, abych takovému nesmyslu věřil :).

Rastislav

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

ambassador napísal: 01 Júl 2022, 11:53 Rostlinám, které jsou přes 40 let uzavřené v demižonu, se daří stále skvěle
Krása přírody nezná mezí. Budiž příkladem příběh 80letého Davida Latimera, který v roce 1960 zasadil semínka podeňky do skleněného demižonu, který následně zazátkoval.
Hľadal som na sieti viac info ale asi to bude konštrukcia p. Latimera a túžba zviditelnenia .

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Rastislav napísal: 01 Júl 2022, 17:41
ambassador napísal: 01 Júl 2022, 11:53 Rostlinám, které jsou přes 40 let uzavřené v demižonu, se daří stále skvěle
Krása přírody nezná mezí. Budiž příkladem příběh 80letého Davida Latimera, který v roce 1960 zasadil semínka podeňky do skleněného demižonu, který následně zazátkoval.
Hľadal som na sieti viac info ale asi to bude konštrukcia p. Latimera a túžba zviditelnenia .
https://procproto.cz/priroda-2/rostlina ... le-skvele/

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Hľadal som na sieti viac info ale asi to bude konštrukcia p. Latimera a túžba zviditelnenia .
Přidávám se a přidávám diskuzi k tomuto tématu:
https://skeptics.stackexchange.com/ques ... r-50-years

Ambassador nám zatím nenapsal, proč ten příspěvek sem dal? Že by z důvodu, jak se to "samo" vyvíjí a hezky roste?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 01 Júl 2022, 20:20
Hľadal som na sieti viac info ale asi to bude konštrukcia p. Latimera a túžba zviditelnenia .
Přidávám se a přidávám diskuzi k tomuto tématu:
https://skeptics.stackexchange.com/ques ... r-50-years

Ambassador nám zatím nenapsal, proč ten příspěvek sem dal? Že by z důvodu, jak se to "samo" vyvíjí a hezky roste?
Příspěvek se většinou dává, aby mohl někdo reagovat, případně oponovat nebo dát nějaký odkaz.

Rastislav

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Zadám si do googlu David Latimer fotografie a ukážu sa mi 3 druhy fotografií jedna kde ja ako pán David Latimer objíma demižón z rastlinami tých 90% a potom dalšie dve kde je demižón v detaile a žiadne iné neexistujú čo ti musí byť podozrivé.
Dalšia nadmieru podozrivá vec je že správa o tom že mám niekto doma uzavretý ekosystém od roku 1972 sa dozvieme až v roku 2021 ??? To 50 rokov p. Latimer nikomu nepovedal že má doma ekosystém perpetummobile a zrazu po 50 rokoch sa objavia 3 fotografie na pochybných serveroch. Veď si len pozri názvy domén ktoré to zverejnili a obsahovú náplň týchto domény a neverím im.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Rastislav napísal: 02 Júl 2022, 21:19 Zadám si do googlu David Latimer fotografie a ukážu sa mi 3 druhy fotografií jedna kde ja ako pán David Latimer objíma demižón z rastlinami tých 90% a potom dalšie dve kde je demižón v detaile a žiadne iné neexistujú čo ti musí byť podozrivé.
Dalšia nadmieru podozrivá vec je že správa o tom že mám niekto doma uzavretý ekosystém od roku 1972 sa dozvieme až v roku 2021 ??? To 50 rokov p. Latimer nikomu nepovedal že má doma ekosystém perpetummobile a zrazu po 50 rokoch sa objavia 3 fotografie na pochybných serveroch. Veď si len pozri názvy domén ktoré to zverejnili a obsahovú náplň týchto domény a neverím im.
Zadal jsem do googlu a nevěřil jsem svým očím kolik obrázků a pojednání na mě vyskočilo o daném tématu. Na fyzikální téma Perpetuum mobile jsem opatrný. V rostlinné říši jsem laik.


U pěstování rostlin musíme dodržet základní podmínky mezi které patří:

správná teplota
oxid uhličitý (CO2) a světlo
voda

jinde se píše: světlo - teplo - vzduch. Voda se nezmiňuje.

Je možné, aby se v uzavřené skleněné nádobě na slunci kondenzovala voda??

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných