Víra versus věda

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ty pyramidy tam dal satan - nebo to datování. Tak určitě ::jew:: ::jew:: ::jew:: ::jew:: ::jew::

Karel
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 19:46
Zbor: kdysi Havirov Sucha
Kontaktovať používateľa:

Vědci poprvé přečetli geny pravěkého člověka

Neprečítaný príspevok od používateľa Karel »

Věda opět udělala krůček a přečetla geny pračlověka z denisovské jeskyně, aniž by potřebovala pozůstatky tohoto člověka.

Obrázok

Pro naše téma je zde zajímavé zejména to, že byla existence pravěkých lidí potvrzena novou metodou. Pomocí DNA ve šperku (zubu jelena), který pračlověk nosil. Je to podobné jako když pračlověk namaloval něco na stěnu jeskyně. Zanechal tak po sobě stopu, která dokazuje že existoval.

I zbytek článku ovšem stojí za přečtení.

Je to další trhlinka pro teorii mladé Země a posílení teorie mnohem starší Země.

Le-rak

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Le-rak »

A to jako v čem byla ta Denisa pra? Jakože Miloš Zeman je třeba pra-prezident? Vždyť se ta chuděra Knedlíku možná nedočkala ani knedlíčků, tedy pravnoučat, to pak asi teda nebyla vůbec pra…???

A co je to za trhlinku? Jak je velká? Dá se změřit? Když je to trhlinka - tak zatím o nic nejde, jak na Ti-k-ta-k-niku. A stejně, trhlin je všude plno… .

Článek je přínosný v tom, že věda je skutečně vše-ne-mocná.

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Le-rak napísal: 15 Máj 2023, 18:06 A to jako v čem byla ta Denisa pra? Jakože Miloš Zeman je třeba pra-prezident? Vždyť se ta chuděra Knedlíku možná nedočkala ani knedlíčků, tedy pravnoučat, to pak asi teda nebyla vůbec pra…???

A co je to za trhlinku? Jak je velká? Dá se změřit? Když je to trhlinka - tak zatím o nic nejde, jak na Ti-k-ta-k-niku. A stejně, trhlin je všude plno… .

Článek je přínosný v tom, že věda je skutečně vše-ne-mocná.
Připomněl jsi mi dobu kdy jsem si jako malý zkusil zacpat uši bzučet a zavřít oči a myslel si ž sem neviditelnej a svět okolo v tu chvíli neexistuje.

Taky to fungovalo - dokud jsem si zacpával ty uši a zavíral oči.

Takže jasně máš pravdu.

eL-rak

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa eL-rak »

To si pyš, že mám plavdu.
Deniska z ďoury byla jistě ne-jen v-nad-ná, ale byla bez-po-chyby ynteligentnější než Ty, když jsi byl schopen tro-pit v dětství takové hlouposti, jak pyšeš - pre-fix “pra” je možný, ale může být i zavád-dějící. Ale asi to děláš furt, což?
Až si pročistíš zvuko-vody a zrako-vody, pro-slechneš a pro-zřeš, že je spou-sta možných pří-běhů o pů-vodu, každý je legitimní a každý má trh-hliny.
Věda o původu je tak ne-mocná, jak lidé, kteří ji pěst-ují, tam tráva - tam houbička a je na světě mýtochondriální Žíva a chromý-a-ozomální Zemounek.
Buď zdráv neregistrovaný příteli a díky, že jsi u-znal, že já pravdu dím.
eL-rak

hust

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa hust »

eL-rak napísal: 15 Máj 2023, 22:59 To si pyš, že mám plavdu.
Deniska z ďoury byla jistě ne-jen v-nad-ná, ale byla bez-po-chyby ynteligentnější než Ty, když jsi byl schopen tro-pit v dětství takové hlouposti, jak pyšeš - pre-fix “pra” je možný, ale může být i zavád-dějící. Ale asi to děláš furt, což?
Až si pročistíš zvuko-vody a zrako-vody, pro-slechneš a pro-zřeš, že je spou-sta možných pří-běhů o pů-vodu, každý je legitimní a každý má trh-hliny.
Věda o původu je tak ne-mocná, jak lidé, kteří ji pěst-ují, tam tráva - tam houbička a je na světě mýtochondriální Žíva a chromý-a-ozomální Zemounek.
Buď zdráv neregistrovaný příteli a díky, že jsi u-znal, že já pravdu dím.
eL-rak
Poněkud nápadný styl podobny "ala Mikim".


Gugo Čugo

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Gugo Čugo »

ambassador napísal: 14 Júl 2022, 05:59 Máme celkem novou členku, která věří v doslovnou plochou zem "podle" Bible. Zatím se nenašel nikdo, kdo by ji to vysvětlil........No a musíme se nebo chceme se snášet.
To ma udivuje, že sa ešte o plochej zemi hovorí.
Mám odkaz pre tú novú členku: Sadni si do hociktorého novšieho auta a zapni si GPS. Čo myslíš, čo to je? Nuž je to len malý počítač, ktorý spracúva údaje z nebíčka. Tie údaje sú posielané z družíc, ktoré oblietajú DOOKOLA zeme. Stačia údaje z troch družíc, aby vznikol priestorový bod. Je to jednoduché. Prečítaj si niečo o GPS a pochopíš, že fáma o plochej zemi je len pre zaháňanie dlhej chvíle.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Gugo Čugo napísal: 21 Aug 2023, 12:14
ambassador napísal: 14 Júl 2022, 05:59 Máme celkem novou členku, která věří v doslovnou plochou zem "podle" Bible. Zatím se nenašel nikdo, kdo by ji to vysvětlil........No a musíme se nebo chceme se snášet.
To ma udivuje, že sa ešte o plochej zemi hovorí.
Mám odkaz pre tú novú členku: Sadni si do hociktorého novšieho auta a zapni si GPS. Čo myslíš, čo to je? Nuž je to len malý počítač, ktorý spracúva údaje z nebíčka. Tie údaje sú posielané z družíc, ktoré oblietajú DOOKOLA zeme. Stačia údaje z troch družíc, aby vznikol priestorový bod. Je to jednoduché. Prečítaj si niečo o GPS a pochopíš, že fáma o plochej zemi je len pre zaháňanie dlhej chvíle.
Jen vzdáleně pozoruji dění na ačostým a někdy jen kroutím hlavou.
Překvapuje mě, že se najdou lidé, kteří nemohou pochopit ty, co ještě věří v plochou Zem a další slova v Bibli. Vysvětlit to nejde, protože to vysvětlení vědy nepřijímají, Bible má pro ně status dominantní pravdy ve všem i nad vědou. Možná, že i ty věříš něčemu jinému.

Sasko Jasko

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Sasko Jasko »

ambassador napísal: 21 Aug 2023, 15:39 Překvapuje mě, že se najdou lidé, kteří nemohou pochopit ty, co ještě věří v plochou Zem a další slova v Bibli. Vysvětlit to nejde, protože to vysvětlení vědy nepřijímají, Bible má pro ně status dominantní pravdy ve všem i nad vědou.
To je fakt. Každý deň sa objavujú nové a nové vedecké objavy, ktoré nepodporujú biblický verziu. Či už je to fyzika, archeológia, história alebo v posledných desaťročiach objavené nové evanjelia, to všetko nasvedčuje tomu, že biblia v mnohých veciach jednoducho nemala pravdu. My sme jej uverili pretože sme uverili jej jednoznačnému tonu. Biblia je napísaná tónom - bolo to tak a tak. Pritom v skutočnosti si jej autori mysleli, že to tak byť mohlo. Vtedy sa však písalo štýlom akoby to bola istota. V skutočnosti to bola iba predstava. Nepochopili sme jej literárny žáner.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných