Víra versus věda

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
host

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

Obrázok

student.

Kludne to mohlo byť aj takto.

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Obrázok

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Adventisté versus věda:

https://www.youtube.com/watch?v=81YdXeKRosQ

Aby tato "diskuzní" přednáška mohla mít opravdu úroveň, pak by musela dát prostor i odlišnému názoru.

Musela by být opozice v diskuzi fyzicky přítomná!


Rastislav

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Medzi archeológmi, vedcami a biblickými učencami neexistuje zhoda, že Sodoma a Gomora vôbec existovali, je to večný spor.

https://www.interez.sk/mesta-sodoma-a-g ... a-hriechu/

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Medzi archeológmi, vedcami a biblickými učencami neexistuje zhoda, že Sodoma a Gomora vôbec existovali, je to večný spor.
Není to věčný spor, jednou bude skutečnost ukázána:
Neboť kdyby se byly v Sodomě udály takové mocné skutky jako u vás, stála by podnes. (Mat 11:23)
Bible je pravdivá a Ježíš potvrzuje skutečnost existence Sodomy.

user.

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa user. »

Vědci našli nejzachovalejší dinosauří embryo

https://tv.idnes.cz/zahranicni/vedci-na ... nestv_ande


Obrázok

Laco.

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Rastislav napísal: 22 Dec 2021, 07:46 Medzi archeológmi, vedcami a biblickými učencami neexistuje zhoda, že Sodoma a Gomora vôbec existovali, je to večný spor.
Z príbehu Sodoma a Gomora sa mi chce vždy grcať.

“muži z mesta sa zišli pri Lotovom dome a požadovali aby im Lot vydal mužov ktorých mal doma aby s nimi mohli súložiť. Lot vyšiel von a povedal nerobte také nemravné veci, mám dve dcéry ktoré ešte neboli s mužmi. Privediem vám ich a môžete si s nimi robiť čo chcete"

Neregistrovaný

Sodoma Gomora a Gibej

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Sodoma a Gomora je tím známá, ale Gibej (město Izrealského kmene Benjamín) tolik ne.
Soudcům 19

A hle, jeden stařík se večer vracel z práce na poli. Pocházel z Efraimských hor a v Gibeji bydlel jako přistěhovalec (místní totiž byli Benjamínci). 17Když se rozhlédl, uviděl na městském prostranství pocestného. „Kam jdeš a odkud přicházíš?“ zeptal se stařík.
18„Jsme na cestě z judského Betléma hluboko do Efraimských hor, odkud pocházím,“ odpověděl mu. „Šel jsem do judského Betléma a teď se vracím domů. Nikdo mě ale k sobě nepozval. 19Máme slámu i obrok pro své osly, mám i chléb a víno pro sebe, zde pro tvou služebnici i pro mládence, který tvého služebníka provází. Nic víc nepotřebujeme.“
20„Buď vítán,“ řekl mu stařík. „Postarám se o všechno, co potřebuješ. Jen prosím nenocuj tady venku.“ 21Vzal je k sobě domů, nasypal oslům, umyli si nohy a pak jedli a pili.
22A jak si tak hověli, náhle dům obstoupili místní ničemové. Začali tlouct do dveří a křičet na starého hospodáře: „Vyveď toho mužského, co přišel k tobě domů, ať si ho užijeme!“
23Hospodář k nim vyšel ven se slovy: „To ne, bratři! Nedělejte prosím nic zlého! Ten muž je přece mým hostem! Neprovádějte takovou hanebnost. 24Je tu má dcera, ještě panna, a také jeho družka. Hned je vyvedu! Zneuctěte je, udělejte s nimi, co se vám zlíbí. Jen ale neprovádějte žádnou hanebnost tomu muži!“
25Nemínili ho však poslouchat. Levita nakonec vzal svou družku a vystrčil ji k nim ven. Znásilňovali ji a týrali celou noc až do rána. Pustili ji, až když začalo svítat.

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Sodoma a Gomora je tím známá, ale Gibej (město Izrealského kmene Benjamín) tolik ne.
Soudcům 19

A hle, jeden stařík se večer vracel z práce na poli. Pocházel z Efraimských hor a v Gibeji bydlel jako přistěhovalec (místní totiž byli Benjamínci). 17Když se rozhlédl, uviděl na městském prostranství pocestného. „Kam jdeš a odkud přicházíš?“ zeptal se stařík.
18„Jsme na cestě z judského Betléma hluboko do Efraimských hor, odkud pocházím,“ odpověděl mu. „Šel jsem do judského Betléma a teď se vracím domů. Nikdo mě ale k sobě nepozval. 19Máme slámu i obrok pro své osly, mám i chléb a víno pro sebe, zde pro tvou služebnici i pro mládence, který tvého služebníka provází. Nic víc nepotřebujeme.“
20„Buď vítán,“ řekl mu stařík. „Postarám se o všechno, co potřebuješ. Jen prosím nenocuj tady venku.“ 21Vzal je k sobě domů, nasypal oslům, umyli si nohy a pak jedli a pili.
22A jak si tak hověli, náhle dům obstoupili místní ničemové. Začali tlouct do dveří a křičet na starého hospodáře: „Vyveď toho mužského, co přišel k tobě domů, ať si ho užijeme!“
23Hospodář k nim vyšel ven se slovy: „To ne, bratři! Nedělejte prosím nic zlého! Ten muž je přece mým hostem! Neprovádějte takovou hanebnost. 24Je tu má dcera, ještě panna, a také jeho družka. Hned je vyvedu! Zneuctěte je, udělejte s nimi, co se vám zlíbí. Jen ale neprovádějte žádnou hanebnost tomu muži!“
25Nemínili ho však poslouchat. Levita nakonec vzal svou družku a vystrčil ji k nim ven. Znásilňovali ji a týrali celou noc až do rána. Pustili ji, až když začalo svítat
A co jsi tímto příběhem z temných dějin Izraele chtěl říci?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných