Víra versus věda

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
studnet.

Re: Víra versus věda a meteorit

Neprečítaný príspevok od používateľa studnet. »

ambassador napísal: 14 Júl 2021, 18:36 Když jsme v tom vlákně v němž se střetává víra s vědou, tak
jeden zajímavý nález
Výborný odkaz ktorý si možem osahať.
Treba to položiť na kazatelnicu, držať v ruke a kázať o tom ako pred 6000 stvoril Boh nebesia a zem za 6 dní.

Obrázok

Alebo tam rovno položiť lebku šablozubého tigra.
Teraz beží YFJ, tak by som to dal do jedného stánku a vysvetloval ľuďom čo sme a čomu veríme.

host

Re: Víra versus věda a meteorit

Neprečítaný príspevok od používateľa host »

ambassador napísal: 14 Júl 2021, 18:36Alebo tam rovno položiť lebku šablozubého tigra.
Fakt jsem si myslel že v té pohádce ten tygr s těmi zuby je vymyšlený. A neni.

Obrázok



student.

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Sú to všetko zatial hypotézy ale veda sa vyvíja raketovým tempom. Zaujímavé že vedci stanovili aj približný vek vesmíru. https://sk.wikipedia.org/wiki/Vek_vesm%C3%ADru
Sú to miliardy rokov. Začiatok života na zemi je podstatne menšia, ale 6000 rokov tak ako to hovorí Biblia - Stará zmluva to určite neni. Tam niekde súdruhovia z NDR urobili chybu.

Šašo Jašo

Študentík mnohîí tvrdia

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Že sú všetky faktografické informácie z Biblie chybné a sù výmyslom nevzdelaných pisateľov ale že informácie o Bohu sú jediné neomylné. Je to názor ktorý aj ty zastávaš ?

student.

Re: Študentík mnohîí tvrdia

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Šašo Jašo napísal: 07 Aug 2021, 21:01 Že sú všetky faktografické informácie z Biblie chybné a sù výmyslom nevzdelaných pisateľov ale že informácie o Bohu sú jediné neomylné. Je to názor ktorý aj ty zastávaš ?
Nenazval by som to takto radikálne. Ked napíšeš že všetky faktografické informácie z Biblie chybné a sù výmyslom nevzdelaných pisateľov. odrežeš si priestor na debatu.
Pohlad na Bohov bol v tú dobu taký ako ju popísali ludia v starej zmluve. Nevzdelaný ??? to neviem aké mali vzdelanie ale vynára sa jedna závažná otázka. Prečo to takto zapisovali ? To že ten letopočet nesedí z vedeckým poznaním to už vidí aj malé 3 troj ročné dieťa ktoré sa hrá s dinosaurom. Samozrejme ked ho budeme každú sobotu preprogramovávať na náš obraz môže v dospelosti precitnúť a opustí cirkev úplne. Ale toto nikdo nechce. Ale ako to spraviť neviem.
Už tu padli aj také slová že "ak spochybníš letopočet môžeš spochybniť všetko" ale ja letopočet nechcem spochybňovať je len chcem aby sme ho prestali všímať a prestali počítať. Asi to nepôjde tak lahko.
Šašo Jašo napísal: 07 Aug 2021, 21:01ale že informácie o Bohu sú jediné neomylné
Môžu byť omylné, ale ako hovorí br. Duda je to prítomná pravda, je to pravda dnes a zajtra už nemusí. Sám hovorí prednášky ktoré som vám dal pred 30 rokmi zahodte, dnes sú iné odpovede.

Neregistrovaný

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

A o 100 rokov budú iné odpovede. Kecy adventistov ma už dávno nezaujímajú.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 07 Aug 2021, 23:30 A o 100 rokov budú iné odpovede. Kecy adventistov ma už dávno nezaujímajú.
Hm, tak proč sem chodíš? Poněkud divné, když tě ty ..... nezajímají.

student.

Re: Víra versus věda

Neprečítaný príspevok od používateľa student. »

Neregistrovaný napísal: 07 Aug 2021, 23:30 A o 100 rokov budú iné odpovede.
Postupným vývinom sa mení všetko. Pozri sa na medícínu ako sa lieči dnes a ako sa liečilo pred 50 rokmi ako sa liečilo pred 100 rokmi. Je tam progres ? No je.

Dnes ak máte úraz nikto by nechcel byť operovaný takýmto sposobom


Obrázok

Ale vtedajšia medicína iné nepripúšťala. Teraz je akútna medicína asi niekde inde, už nepoužíva éter ako anestetikum.
My Adventisti používame stále metódy (výklad) z 19 storočia.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných