Evangelium v moci?

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Evangelium bez souladu Lidství a Božství Ježíše Krista se stává jen lacinou náhražkou nepřítele záchrany lidstva.
Jedinec je veden k enormnímu úsilí ve vlastní síle dosáhnout spasení a Kristus se pak stává jen jakýmsi příkladem
podle kterého lze dosáhnout do nebe.
To jsou ti co vsadili jen na jednu "část" Ježíše Krista - Lidskou K poznání Krista patří i ta druhá "tvář" - Božská.
Tak je jejich polemika o Kristu jen plochým podstavcem jejich vidění Boha, proti Bohu představeného v trojici. Bez Božství Krista leží podstavec na pohyblivém písku lidské logiky.

Šašo Jašo

Ambîku dovoľ aby som Ti zvestoval že Ťa niekto uviedol vo falošné evanjelium. Pravé evanjelium je

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

Že Kristus nežil dokonalý život vo vlastnej sile ale v sile od Boha. Tým nám dal príklad aby sme i my usilovali o nebo nie vo vlastnej sile, alebo v sile od našeho Boha.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Šašo vystihl jsi to naprosto přesně. Ježíš musel ve všem spoléhat na svého Boha Otce, sám od sebe nemohl vlastní silou dělat jako člověk vůbec nic a tím nám byl příkladem, abychom se i my ve všem spoléhali jen na našeho jediného Boha Otce JHVH ve jméno Ježíše Krista.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 07 Aug 2021, 21:10 Šašo vystihl jsi to naprosto přesně. Ježíš musel ve všem spoléhat na svého Boha Otce, sám od sebe nemohl vlastní silou dělat jako člověk vůbec nic a tím nám byl příkladem, abychom se i my ve všem spoléhali jen na našeho jediného Boha Otce JHVH ve jméno Ježíše Krista.
Mikim

Kto sa v Písme identifikuje, ako prvý i posledný, čo je vo význame Alfa a Omega, počiatok i koniec? Určite povieš, že jedine Boh.

V Starom Zákone sa Boh identifikuje, ako prvý i posledný, čo je vo význame – Alfou a Omegou, počiatkom a koncom. Kniha proroka Izaiáša 44:6 Takto hovorí Hospodin, Kráľ Izraelov, a jeho vykupiteľ, Hospodin Zástupov: Ja som prvý a ja som i posledný, a krome mňa niet Boha

Ako to, že v Novom Zákone sa jasne identifikuje Kristus, že je Alfa a Omega, počiatkom a koncom, prvým a posledným?

ZJ1 17A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti. 19A tedy napíš, čo si videl a čo je a čo sa má diať po tomto.

Mikim, koľko je potom prvých a posledných, koľko je tých, ktorý sú Alfou a Omegou – počiatkom a koncom? Iba jeden, jediný – Boh. Preto Ježiš Kristus je pre nás, tým istým - Silným Bohom.

Práve ten, ktorý to má meno - Slovo Božie a je Pán pánov a Kráľ kráľov, Verný a Pravdivý a je Alfou a Omegou, čo je to isté vo význame, ako prvý a posledný, počiatkom a koncom, tak práve on pasie národy železným prútom a je to Ježiš Kristus.

Boh posiela svojho anjela

ZJ 226A riekol mi: Tieto slová sú verné a pravdivé. A Pán Bôh svätých (duchov) a prorokov poslal svojho anjela, aby ukázal svojim sluhom, čo sa musí stať naskore. 7A hľa, prijdem skoro!

Takže Boh poslal svojho anjela. No a tu sa identifikuje v 16 verši: ZJ 16Ja, Ježiš, som poslal svojho anjela, aby vám toto svedčil po sboroch.

A zase sa identifikuje ZJ2 8A anjelovi smyrnenského sboru napíš: Toto hovorí ten prvý a posledný, ktorý bol mŕtvy a ožil

Alfa a Omega, počiatok i koniec, prvý a posledný, ten ktorý je a ktorý bol, jediný, ktorý príde, je jeden a ten istý Boh sediaci na tróne a Baránok - Ježiš Kristus.

Zj5 12ktorí hovorili veľkým hlasom: Hoden je Baránok, ten zabitý, vziať moc a bohatstvo a múdrosť a vládu a česť a slávu a dobrorečenie. 13A každé stvorenie, ktoré je na nebi a na zemi a pod zemou a na mori, a všetko, čo je v nich, počul som hovoriť: Sediacemu na tróne a Baránkovi dobrorečenie a česť a sláva a sila na veky vekov. 14A štyri živé bytosti vravely: Ameň. A dvadsiati štyria starci padli a klaňali sa živému na veky vekov.

A tu padli pred kým: Zjavenie apoštola Jána 5:8 A keď ju vzal, štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých,

13 A všetko tvorstvo na nebi, na zemi, pod zemou i na mori a všetko, čo je v nich, počul som volať: „Sediacemu na tróne a Baránkovi dobrorečenie a česť, sláva a moc na veky vekov.“ 14 A štyri bytosti volali: „Amen.“ A starci padli a klaňali sa.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Ako to, že v Novom Zákone sa jasne identifikuje Kristus, že je Alfa a Omega, počiatkom a koncom, prvým a posledným?

Ako to, že sa o tom nikte v Novom Zákoně nepíše, že je Kristus Alfou a Omegou?

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 09 Aug 2021, 11:49 ...Ako to, že v Novom Zákone sa jasne identifikuje Kristus, že je Alfa a Omega, počiatkom a koncom, prvým a posledným?

Ako to, že sa o tom nikte v Novom Zákoně nepíše, že je Kristus Alfou a Omegou?
Kto to hovorí, ak nie Ježiš Kristus: "Ja som prvý a posledný 18a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. "

ZJ1 17A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti. 19A tedy napíš, čo si videl a čo je a čo sa má diať po tomto.

Izaiáša 44:6 Takto hovorí Hospodin, Kráľ Izraelov, a jeho vykupiteľ, Hospodin Zástupov: Ja som prvý a ja som i posledný, a krome mňa niet Boha

Zjv 22, 13 Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný. 14 Blahoslavení, ktorí (perú svoje rúcha a) činia jeho prikázania, aby mali právo k drevu života a aby vošli bránami do mesta. 15 A vonku budú psi a čarodejníci a smilníci a vrahovia a modlári a každý, kto má rád a činí lož. 16 Ja, Ježiš, som poslal svojho anjela, aby vám toto svedčil po sboroch. Ja som koreň a rod Dávidov, hviezda, jasná a ranná.

Šašo Jašo

Viktorko, to sú veľmi zaujímavé a krásne slová Ježišove

Neprečítaný príspevok od používateľa Šašo Jašo »

No o kom hovorí keď hovorí jeho prikázania ?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 09 Aug 2021, 16:12
mikim napísal: 09 Aug 2021, 11:49 ...Ako to, že v Novom Zákone sa jasne identifikuje Kristus, že je Alfa a Omega, počiatkom a koncom, prvým a posledným?

Ako to, že sa o tom nikte v Novom Zákoně nepíše, že je Kristus Alfou a Omegou?
Kto to hovorí, ak nie Ježiš Kristus: "Ja som prvý a posledný 18a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. "

ZJ1 17A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti. 19A tedy napíš, čo si videl a čo je a čo sa má diať po tomto.

Izaiáša 44:6 Takto hovorí Hospodin, Kráľ Izraelov, a jeho vykupiteľ, Hospodin Zástupov: Ja som prvý a ja som i posledný, a krome mňa niet Boha

Zjv 22, 13 Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, prvý i posledný. 14 Blahoslavení, ktorí (perú svoje rúcha a) činia jeho prikázania, aby mali právo k drevu života a aby vošli bránami do mesta. 15 A vonku budú psi a čarodejníci a smilníci a vrahovia a modlári a každý, kto má rád a činí lož. 16 Ja, Ježiš, som poslal svojho anjela, aby vám toto svedčil po sboroch. Ja som koreň a rod Dávidov, hviezda, jasná a ranná.
Trocha zopakování, které jsem si vypůjčil od SJ:
Proč Jehova (JHVH) sám sebe nazývá „Alfa a Omega“?
Alfa a omega jsou první a poslední písmena řecké abecedy. Řecky byla napsána část Bible, které se běžně říká Nový zákon a která obsahuje i knihu Zjevení. Umístění těchto písmen v řecké abecedě ukazuje, že jedině Jehova je začátek a konec. (Zjevení 21:6) Všemohoucím Bohem vždycky byl a navždy bude. Jedině on je „od neurčitého času na neurčitý čas“. (Žalm 90:2)

Kdo je „ten první a ten poslední“?
Tento výraz se v Bibli vztahuje jak na Boha Jehovu, tak na jeho Syna Ježíše, ale v každém z těchto případů má jiný význam. Uveďme si dva příklady.

V Izajášovi 44:6 Jehova říká: „Jsem první a jsem poslední a mimo mne není žádný Bůh.“ Jehova zde zdůrazňuje, že je věčný pravý Bůh a kromě něj není žádný jiný. (5. Mojžíšova 4:35, 39) V tomto případě má tedy výraz „ten první a ten poslední“ stejný význam jako „Alfa a Omega“.

Kromě toho se výraz „ten První [protos, ne alfa] a ten Poslední [eskhatos, ne omega]“ objevuje ve Zjevení 1:17, 18 a 2:8. Kontext ukazuje, že se v těchto verších mluví o někom, kdo zemřel a později ožil. Tyto verše se tedy nemůžou vztahovat na Boha, protože ten nikdy neumřel. (Habakuk 1:12) Nicméně Ježíš zemřel a byl vzkříšen. (Skutky 3:13–15) Byl prvním člověkem, který byl vzkříšený k nesmrtelnému životu v nebi, kde teď žije a bude žít „po celou věčnost“. (Zjevení 1:18; Kolosanům 1:18) Právě prostřednictvím Ježíše došlo ke všem dalším vzkříšením. (Jan 6:40, 44). Byl tedy posledním, koho vzkřísil přímo Jehova. (Skutky 10:40) V tomto smyslu je správné, že je nazván „ten První a ten Poslední“.

Dokazuje Zjevení 22:13, že „Alfa a Omega“ je Ježíš?
Ne. V tomto verši není jasně řečeno, kdo mluví, a ve 22. kapitole Zjevení je mluvčích víc. Profesor William Barclay komentoval tuto část knihy Zjevení slovy: „Věci jsou napsány bez zřejmého pořadí ... a často je velmi obtížné s jistotou říct, kdo je právě mluvčí.“ (The Revelation of John, svazek 2, revidované vydání, strana 223) A tak můžeme dojít k závěru, že „Alfa a Omega“ ve Zjevení 22:13 je totožná s osobou, která nese tento titul na ostatních místech ve Zjevení – s Bohem Jehovou.

Zde Ve Zj. 22.13 na první pohled nelze poznat kdo to říká, ale vzhledem k tomu, že celé Zjevení je od Boha Otce JHVH k Pánu Ježíši Kristu a od Pána Ježíše Krista sdělené skrze anděla ap. Janovi, pak by i zde Alfou a Omegou měl být Bůh Otec JHVH. Zjevení Janovo 22:12  A aj, přijduť brzo, a odplata má se mnou, abych odplatil jednomu každému podle skutků jeho. 13  Jáť jsem Alfa i Omega, počátek i konec, první i poslední. 14  Blahoslavení, kteříž zachovávají přikázání jeho, aby měli právo k dřevu života a aby branami vešli do města. 15  Vně pak budou psi a čarodějníci, a smilníci, a vražedlníci, a modláři, i každý, kdož miluje a činí lež. 16  Já Ježíš poslal jsem anděla svého, aby vám svědčil o těchto věcech v církvích. Já jsem kořen a rod Davidův, a hvězda jasná a jitřní. Jinak se dá souhlasit i se SJ, kteří to vidí podobně jako já.

Je to jednoduché přikázání jsou od Boha Otce.

A všimni si anděl neřekl Janovi poklekni před Ježíšem a uctívej ho!
Zjevení Janovo 22:9  Ale on mi řekl: "Střez se toho! Jsem jen služebník jako ty a tvoji bratří proroci a ti, kdo se drží slov této knihy. Před Bohem poklekni!"

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Tajemství Ježíše z Nazareta

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Série 17 přednášek:
Tajemství Ježíše z Nazareta
https://www.youtube.com/watch?v=Ih6FcQOTi7g

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Mikim

Akože sa nevie, kto to hovorí a o koho sa jedná. Anjel s ním hovoril a chcel sa mu klaňať. Následne sa Ján obrátil, aby videl hlas, ktorý s ním hovoril. No a koho uvidel? Je to Ježiš, kto položil na neho pravú ruku a povedal - "Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18 a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň."

Zj1 12 A obrátil som sa, aby som videl hlas, ktorý hovoril so mnou. A keď som sa obrátil, videl som sedem zlatých svietnikov 13 a v prostredku medzi siedmimi svietnikmi som videl podobného Synovi človeka, oblečeného v dlhom rúchu až po nohy a prepásaného na prsiach zlatým pásom. 14 A jeho hlava a jeho vlasy boly biele jako biela vlna, jako sneh, a jeho oči boly jako plameň ohňa, 15 a jeho nohy boly podobné mosadzi, jako rozžeravenej v peci, a jeho hlas bol ako hlas mnohých vôd. 16 A vo svojej pravej ruke mal sedem hviezd, a z jeho úst vychádzal ostrý dvojsečný meč, a jeho tvár bola jako slnko, keď svieti vo svojej moci. 17 A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18 a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti. 19 A tedy napíš, čo si videl a čo je a čo sa má diať po tomto. 20 Tajomstvo siedmich hviezd, ktoré si videl na mojej pravici, a sedem zlatých svietnikov je toto: Sedem hviezd sú anjeli siedmich sborov, a sedem svietnikov, ktoré si videl, je sedem sborov.

Teda presne vieme o koho sa jedná! Z jeho úst vychádza ostrý dvojsečný meč.

Zj2 12 A anjelovi sboru v Pergame napíš: Toto hovorí ten, ktorý má ten dvojsečný meč ostrý.

Vieme, že ak sa jednalo o anjela, tak hovorí Jánovi, aby sa mu neklaňal. No Ján odrazu vidí niekoho, kto má dvojsečný meč vo svojich ústach a vieme, že to nie je anjel. No a vieme, ze to On položil na neho pravú ruku.

Zj19 11 A videl som nebo otvorené a hľa, zjavil sa biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, volal sa Verný a Pravdivý a v spravedlivosti súdi i bojuje. 12 A jeho oči boly jako plameň ohňa a na jeho hlave mnoho diadémov, a mal napísané meno, ktorého nikto nevie, iba on sám. 13 A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie. 14 A vojská, ktoré sú na nebi, išly za ním na bielych koňoch, odiati kmentom, bielym a čistým. 15 A z jeho úst vychádzal ostrý meč, aby ním bil národy. A on ich bude pásť železným prútom a on bude šliapať lis vína prchlivosti a hnevu všemohúceho Boha. 16 A na svojom rúchu a na svojich bedrách má napísané meno: Kráľ kráľov a Pán pánov.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných