Evangelium v moci?

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 10 Aug 2021, 10:27 Mikim

Akože sa nevie, kto to hovorí a o koho sa jedná. Anjel s ním hovoril a chcel sa mu klaňať. Následne sa Ján obrátil, aby videl hlas, ktorý s ním hovoril. No a koho uvidel? Je to Ježiš, kto položil na neho pravú ruku a povedal - "Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18 a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň."

Zj1 12 A obrátil som sa, aby som videl hlas, ktorý hovoril so mnou. A keď som sa obrátil, videl som sedem zlatých svietnikov 13 a v prostredku medzi siedmimi svietnikmi som videl podobného Synovi človeka, oblečeného v dlhom rúchu až po nohy a prepásaného na prsiach zlatým pásom. 14 A jeho hlava a jeho vlasy boly biele jako biela vlna, jako sneh, a jeho oči boly jako plameň ohňa, 15 a jeho nohy boly podobné mosadzi, jako rozžeravenej v peci, a jeho hlas bol ako hlas mnohých vôd. 16 A vo svojej pravej ruke mal sedem hviezd, a z jeho úst vychádzal ostrý dvojsečný meč, a jeho tvár bola jako slnko, keď svieti vo svojej moci. 17 A keď som ho uvidel, padol som k jeho nohám ako mŕtvy, a položil na mňa svoju pravú ruku a povedal mi: Neboj sa! Ja som prvý a posledný 18 a ten Živý. A bol som mŕtvy, ale hľa, som živý na veky vekov. Ameň. A mám kľúče pekla i smrti. 19 A tedy napíš, čo si videl a čo je a čo sa má diať po tomto. 20 Tajomstvo siedmich hviezd, ktoré si videl na mojej pravici, a sedem zlatých svietnikov je toto: Sedem hviezd sú anjeli siedmich sborov, a sedem svietnikov, ktoré si videl, je sedem sborov.

Teda presne vieme o koho sa jedná! Z jeho úst vychádza ostrý dvojsečný meč.

Zj2 12 A anjelovi sboru v Pergame napíš: Toto hovorí ten, ktorý má ten dvojsečný meč ostrý.

Vieme, že ak sa jednalo o anjela, tak hovorí Jánovi, aby sa mu neklaňal. No Ján odrazu vidí niekoho, kto má dvojsečný meč vo svojich ústach a vieme, že to nie je anjel. No a vieme, ze to On položil na neho pravú ruku.

Zj19 11 A videl som nebo otvorené a hľa, zjavil sa biely kôň, a ten, ktorý sedel na ňom, volal sa Verný a Pravdivý a v spravedlivosti súdi i bojuje. 12 A jeho oči boly jako plameň ohňa a na jeho hlave mnoho diadémov, a mal napísané meno, ktorého nikto nevie, iba on sám. 13 A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie. 14 A vojská, ktoré sú na nebi, išly za ním na bielych koňoch, odiati kmentom, bielym a čistým. 15 A z jeho úst vychádzal ostrý meč, aby ním bil národy. A on ich bude pásť železným prútom a on bude šliapať lis vína prchlivosti a hnevu všemohúceho Boha. 16 A na svojom rúchu a na svojich bedrách má napísané meno: Kráľ kráľov a Pán pánov.
Bavíme se o výkladu Zjevení 22 kapitoly a tam není úplně jasné kdo kdy mluví, potvrdí ti to každý kdo to studuje do hloubky.
Skákání do dalších kapitol Zjevení miš-maš je tak z Tvé strany naprosto zbytečné a k ničemu.
Zjevení 22.13 nedokazuje, že zde uvedený jedinec Alfa a Omega je Ježíš, ale ukazuje to na jediného pravého Boha. Ježíš být Alfou a Omegou ani nemůže, protože není Bůh, ale oslavený člověk, který má svůj počátek. Alfa a Omega nemá počátek ani konec.

Zjevení Janovo 21:4  A setřeť Bůh všelikou slzu s očí jejich, a smrti již více nebude, ani kvílení, ani křiku, ani bolesti nebude více; nebo první věci pominuly. 5  I řekl ten, kterýž seděl na trůnu: Aj, nové činím všecko. I řekl mi: Napiš to. Neboť jsou tato slova věrná a pravá. 6  I dí mi: Již se stalo. Jáť jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Jáť žíznivému dám z studnice vody živé darmo. 7  Kdož zvítězí, obdržíť dědičně všecko, a buduť jemu Bohem, a on mi bude synem.

Synové boží jsou synové Boha nikoliv synové Syna Ježíše. Ježíš Kristus je náš bratr a my jeho bratři.
Matouš 12:50  Neboť kdo činí vůli mého Otce v nebesích, to je můj bratr, má sestra i matka."

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Evangelium v moci?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

mikim napísal: 10 Aug 2021, 15:23 7  Kdož zvítězí, obdržíť dědičně všecko, a buduť jemu Bohem, a on mi bude synem.

Synové boží jsou synové Boha nikoliv synové Syna Ježíše. Ježíš Kristus je náš bratr a my jeho bratři.
Matouš 12:50  Neboť kdo činí vůli mého Otce v nebesích, to je můj bratr, má sestra i matka."
Aj deti, lebo aj Syn má život sám v sebe, lebo Otec je v Ježišovi. To je práve to, čo vôbec nechápeš.

Evanjelium podľa Jána 5:26 Lebo jako má Otec život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe.

A k tej vode života
mikim napísal: 10 Aug 2021, 15:23 Jáť jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Jáť žíznivému dám z studnice vody živé darmo.
O akej to vode Ježiš hovoril, že ju dáva, keď sa rozprával s tou ženou? No predsa o vode života.

Ján4 13 Ježiš odpovedal a riekol jej: Každý, kto pije z tejto vody, bude zase žízniť; 14 ale kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, ten nebude žízniť na veky; ale voda, ktorú mu dám, obráti sa v ňom na prameň vody, vyvierajúcej do večného života.

Ján7:37 Potom v posledný, v ten veliký deň sviatku stál Ježiš a volal: Ak niekto žízni, nech prijde ku mne a pije!

To je to Slovo Života - Božie Slovo - voda života - evanjelium Ježiša Krista.

Ten, kto sa napije z tej vody života, ktorú dáva Ježiš zadarmo je ten, kto uverí jeho Slovu života.

Kto žízni, je v tom istom zmysle, ako ten, kto má uši na to, aby počul, tak nech počuje. Ježišové slová sú duch a sú život.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných