Spolupráce nebo spolu prát se?

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

mikim napísal: Přes ně tak a tak na všechny stránky http://www.adventismus.cz působí, jako propagace vlastní pravdy.
Mikime, působí to na mě jako bys mluvil za všechny lidi světa... A protože se do toho výrazu "všechny" cítím být taky zatažená, tak Ti odpovídám, že na mě tak Tomášovy stránky nepůsobí. Jako propagace vlastní pravdy na mě působí spíše styl Tvého vyjadřování. Příště si dej pozor, prosím, na generalizaci. Tvoje názory nemusí sdílet všichni lidé světa a také je nesdílejí.

Krásný den.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Lída Rohalová napísal:
mikim napísal: Přes ně tak a tak na všechny stránky http://www.adventismus.cz působí, jako propagace vlastní pravdy.
Mikime, působí to na mě jako bys mluvil za všechny lidi světa... A protože se do toho výrazu "všechny" cítím být taky zatažená, tak Ti odpovídám, že na mě tak Tomášovy stránky nepůsobí. Jako propagace vlastní pravdy na mě působí spíše styl Tvého vyjadřování. Příště si dej pozor, prosím, na generalizaci. Tvoje názory nemusí sdílet všichni lidé světa a také je nesdílejí.

Krásný den.
Rozhodně nemluvím za všechny lidi světa, to sis pěkně na mně vymyslela :)
Já na rozdíl od TP svoji pravdu a výklad o sobotě zákonu apod. nikde na rozdíl od něj nepropaguji a nikde se nevysmívám adventistům jako on ve svých článcích. Moje názory nemusí sdílet všichni, stačí, když je budou sdílet adventisté, mé názory nejsou totiž mé vlastní, ale jsou hlavně biblické. Zatím jsem si tady nevšiml, že by se mnou v oblasti Desatera a soboty někdo z adventistů nesouhlasil. Jediní kdo nesouhlasí jsou bývalí adventisté, kteří se nechali zmanipulovat jinými křesťany či bývalými adventisty špatnými výklady.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatý napísal:
mikim píše:
A co ty popisuješ jako ,,špatné ovoce adventistického učení" mi je opravdu úplně ukradené, protože vím, že nepíšeš pravdu, resp. tlačíš je tu svoji pravdu jako jedinou pravdivou a nikdo ti na ni nesmí odpovídat, protože nepřipouštíš u těch svých bajek na svých stránkách diskusi. A už to o něčem svědčí.
Pro ostatní čtenáře, zrovna za poslední 4 dny jsem si vyměnil 5 emailů na kontaktní adrese webu. Adresu kontroluji v 90% denně a to několikrát. Odpovědi a reakce vítám. Samozřejmě není v silách jednoho člověka odpovídat např. 100 lidem najednou, zatím ale nemám žádné fronty.

Mikime, ty sám nemáš na svých stránkách to, co po mě požaduješ.

Mé stránky jsou informující a pro komunikaci slouží kontaktní email. To zatím nehodlám měnit.
Smysluplné diskusi se nebráním. Ale je potřeba myslím nějaká vzájemná úcta. Já rozumím situaci ve které se nacházejí adventisté, kteří si mé stránky přečtou a bourá jim to dosavadní víru - rozumím tomu, protože jsem si tím sám prošel a byl jsem jedním z nich. Ty ale nebereš v úvahu, že tvé námitky znám, že jsem byl podobným jako ty - horlivým, bible znalým CASD obhajujícím, co má na všechno odpověď.

Mluvíš se mnou neustále jako s nedospělým člověkem, který toho moc nezná, pomátli mu hlavu a můžeš si na něj otvírat pusu jak se ti zachce.

A jinak ti píšu doufám naposledy, abych ti to vyjasnil. Podle toho jak se chováš, jak píšeš, jak se opakuješ neodpovídáš na jasné námitky a sám vyjadřuješ, že tě názory a výklady ostatních vlastně nezajímají, tak já jsem ztratil ochotu s tebou nadále komunikovat. Budu se za tebe modlit, to má smysl. Do teď jsem na tebe reagoval, odpovídal ti, jak na emaily, tak i na tomto fóru. A to i přesto, že tvoje otázky znovu vyjadřovaly, že jsi nevnímal, že jsem ti na to už dříve odpovídal.

Pro mne jsi smýšlením sektář, kterého mám napomenout jednou nebo 2x a pak se tě zříci (Tt 3,10), nebo podle Matouše jsem tě měl napomenout mezi čtyřma očima, pak se svědky (což elektronicky mohu pouze stěží zde na veřejném fóru) pak to oznámit církvi - ale nad tebou nemá žádná církev autoritu, kterou bys respektoval, takže jsi mi jako pohan, nebo celník - nebudu na tebe reagovat.

Jestli to chceš změnit, tak jdi do sebe a zkus začít komunikovat jiným stylem. Možná když to probereš s Bohem na modlitbě, tak ti on sám ukáže, jestli je chyba ve mě, nebo jinde.

ale Tomášek se nám naštval... ::fie::

...Pro ostatní čtenáře, zrovna za poslední 4 dny jsem si vyměnil 5 emailů na kontaktní adrese webu. Adresu kontroluji v 90% denně a to několikrát. Odpovědi a reakce vítám. Samozřejmě není v silách jednoho člověka odpovídat např. 100 lidem najednou, zatím ale nemám žádné fronty.

Řekni k čemu nám tady bude od Tebe informace, že jsi si za poslední 4 dny vyměnil s kýmkoliv 5 emailů? K čemu nám tady bude, že vítáš odpovědi a reakce, když si je nikdo nemůže přečíst? ::dash::

...Ty ale nebereš v úvahu, že tvé námitky znám, že jsem byl podobným jako ty - horlivým, bible znalým CASD obhajujícím, co má na všechno odpověď.

Když mé námitky znáš z Písma, proč je nezapracuješ do svých úvah? Proč nenapíšeš ke Genesis, že sobota byla stvořena pro člověka, když se tomu píše jinde v Písmu? Proč jsi mi na ty verše, které znovu uvádím, a které mluví o sobotě, kterou dal Bůh člověku neodpověděl, když tyto říkají úplně něco jiného než ty ve svých úvahách, kde sobotu připisuješ pouze židům?

[KB1613] Ex 16:29 Viztež, žeť Hospodin vám dal sobotu….

[KB1613] Iz 56:2 Blahoslavený člověk, kterýž činí to, a syn člověka, kterýž se přídrží toho, ostříhaje soboty, aby jí nepoškvrňoval, a ostříhaje ruky své, aby nic zlého neučinila.

[KB1613] Mk 2:27 I pravil jim: Sobota pro člověka učiněna jest, a ne člověk pro sobotu.

...Mluvíš se mnou neustále jako s nedospělým člověkem, který toho moc nezná, pomátli mu hlavu a můžeš si na něj otvírat pusu jak se ti zachce.

Pokud jsem tě nasral, tak se omlouvám, ale rozhodně ani ty ani já nevíme ještě úplně všechno a musíme to studovat. Ve svých úvahách vystupuješ jako ten kdo má tu správnou pravdu a všichni okolo se mýlí a vysmíváš se adventistům a EGW a to mi stačí, abych ti odepisoval otevřeně a veřejně na cokoliv a otvíral si u toho klidně i pusu... ::rtfm::

...A jinak ti píšu doufám naposledy, abych ti to vyjasnil. Podle toho jak se chováš, jak píšeš, jak se opakuješ neodpovídáš na jasné námitky a sám vyjadřuješ, že tě názory a výklady ostatních vlastně nezajímají, tak já jsem ztratil ochotu s tebou nadále komunikovat. Budu se za tebe modlit, to má smysl.

Jo to nevydržíš a odepíšeš, protože já ti na tvé plky budu neustále reagovat... ::ireful::
Jinak máš pravdu, pokud napíšeš nebiblické voloviny, pak mě takové názory opravdu nezajímají a budu upozorňovat ostatní křesťany na jejich možný závadný obsah. Jó a modlit se za mne můžeš, každá modlitba za mne je určitě vítaná. Tomu se nebráním.

...Do teď jsem na tebe reagoval, odpovídal ti, jak na emaily, tak i na tomto fóru. A to i přesto, že tvoje otázky znovu vyjadřovaly, že jsi nevnímal, že jsem ti na to už dříve odpovídal.

Na některé mé emaily jsi vůbec neodpověděl už loni a stejně tak na mé protiargumenty o platnosti soboty. Sám už ani nevíš co jsi všechno a kde napsal, protože toho bylo hodně.

...Pro mne jsi smýšlením sektář, kterého mám napomenout jednou nebo 2x a pak se tě zříci (Tt 3,10), nebo podle Matouše jsem tě měl napomenout mezi čtyřma očima, pak se svědky (což elektronicky mohu pouze stěží zde na veřejném fóru) pak to oznámit církvi - ale nad tebou nemá žádná církev autoritu, kterou bys respektoval, takže jsi mi jako pohan, nebo celník - nebudu na tebe reagovat.

Já tě napomínat nebudu, jinak bych se opičil, a ty jsi pro mně zase nevěřící Tomáš, který byl kdysi věřící a musím se za Tebe také modlit, aby jsi opustil všechny bludy, které jako bývalý adventista hlásáš a vrátil se nazpět k Boží biblické pravdě. Víc se asi dělat už nedá. Co na to celá Tvá adventistická rodina, máma, brácha, děda, babička, jim nevadí jak jsi se začal stavět proti adventistickému učení a církvi?
Uvidíme, jak dlouho vydržíš nereagovat.

...Jestli to chceš změnit, tak jdi do sebe a zkus začít komunikovat jiným stylem. Možná když to probereš s Bohem na modlitbě, tak ti on sám ukáže, jestli je chyba ve mě, nebo jinde.[/quote]

Tome jiný styl nic nezmění, Boží pravda je jen jedna a styl, kterým je sdělena je jen styl. Každý máme jiný styl uvažování a projevu.

Neregistrovaný

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

mikim napísal:Rozhodně nemluvím za všechny lidi světa, to sis pěkně na mně vymyslela :)
Odpověď:
mikim napísal:Přes ně tak a tak na všechny stránky http://www.adventismus.cz působí, jako propagace vlastní pravdy.
Prosím Tě, abys nemluvil i za mne. To už pak není jen generalizace, ale lež.
mikim napísal:Já na rozdíl od TP svoji pravdu a výklad o sobotě zákonu apod. nikde na rozdíl od něj nepropaguji a nikde se nevysmívám adventistům jako on ve svých článcích.
Bavíme se spolu už přes měsíc. Fórum A čo s tým znamená nikde?

Do adventisty ses tady taky pěkně opíral jenom za to, že Ti poukázal, že si Tvé odpovědi vzájemně odporují. A měl jsi pro něj i slova, že nebude v Božím království. To se mi zdá příliš sebevědomé. Jednou se budeme divit, kdo v Božím království bude, o kom bychom si to ani nemysleli.

Web o adventismu se nikomu nevysmívá. Už jsem Ti kopírovala, o co autorovi jde, nebudu se opakovat. Neslyšíš. Mně jsi taky neodpověděl na otázku, kterou jsem Ti dávala 2x, zda chceš na chvíli opustit představu, že je vše jasné a studovat.

A vysmívání se neadventistům je už v pořádku?
mikim napísal:Ty jsi blb... ::rofl::
mikim napísal:Moje názory nemusí sdílet všichni, stačí, když je budou sdílet adventisté, mé názory nejsou totiž mé vlastní, ale jsou hlavně biblické. Zatím jsem si tady nevšiml, že by se mnou v oblasti Desatera a soboty někdo z adventistů nesouhlasil. Jediní kdo nesouhlasí jsou bývalí adventisté, kteří se nechali zmanipulovat jinými křesťany či bývalými adventisty špatnými výklady.
Počet lidí s Tebou souznících není odpovědí na to, proč píšeš, že na všechny působí ten web tak a tak.

Jak víš, že jsou nějaké výklady špatné, když se s nimi ani nemáš chuť seznámit?

Modlím se za Tebe, jak jsem Ti slíbila dřív a budu v tom pokračovat. Jednou třeba pochopíš, že záleží i na stylu, jakým komunikuješ. Místo aby ses zamyslel, co Ti ten druhý říká, začneš provokovat slovy: Uvidíme, jak dlouho vydržíš nereagovat.

Člověče, jak Ty si vlastně představuješ spolupráci?

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

To nepsal Host, ale já. Nepřihlásila jsem se.

Guy
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 28 Jan 2016, 17:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa Guy »

Mikim píše:
Já na rozdíl od TP svoji pravdu a výklad o sobotě zákonu apod. nikde na rozdíl od něj nepropaguji a nikde se nevysmívám adventistům jako on ve svých článcích. Moje názory nemusí sdílet všichni, stačí, když je budou sdílet adventisté, mé názory nejsou totiž mé vlastní, ale jsou hlavně biblické. Zatím jsem si tady nevšiml, že by se mnou v oblasti Desatera a soboty někdo z adventistů nesouhlasil. Jediní kdo nesouhlasí jsou bývalí adventisté, kteří se nechali zmanipulovat jinými křesťany či bývalými adventisty špatnými výklady.
Mikime, myslím, že články Tomáše jsou pečlivým studiem, podložené biblickými texty. Sleduji tuto konfrontaci a stále více se domnívám, že je blíže v některých bodech pravdě Písma, než výklad CASD.
Není pravda, že jediný, kdo s Tebou nesouhlasí, jsou bývalí členové. Já člen jsem a mám stále právo zkoumat a porovnávat. K některým nesrovnalostem jsem došel už dříve bez tohoto fóra. Nikdo mne nemanipuloval, s jinými křesťany se vlastně ani nestýkám.
Pokud chceš opravdu dobře diskutovat, tak podlož své názory Písmem, vyvracej výklady oponentů - a to vše s láskou.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal:
mikim napísal:Rozhodně nemluvím za všechny lidi světa, to sis pěkně na mně vymyslela :)
Odpověď:
mikim napísal:Přes ně tak a tak na všechny stránky http://www.adventismus.cz působí, jako propagace vlastní pravdy.
Prosím Tě, abys nemluvil i za mne. To už pak není jen generalizace, ale lež.
mikim napísal:Já na rozdíl od TP svoji pravdu a výklad o sobotě zákonu apod. nikde na rozdíl od něj nepropaguji a nikde se nevysmívám adventistům jako on ve svých článcích.
Bavíme se spolu už přes měsíc. Fórum A čo s tým znamená nikde?

Do adventisty ses tady taky pěkně opíral jenom za to, že Ti poukázal, že si Tvé odpovědi vzájemně odporují. A měl jsi pro něj i slova, že nebude v Božím království. To se mi zdá příliš sebevědomé. Jednou se budeme divit, kdo v Božím království bude, o kom bychom si to ani nemysleli.

Web o adventismu se nikomu nevysmívá. Už jsem Ti kopírovala, o co autorovi jde, nebudu se opakovat. Neslyšíš. Mně jsi taky neodpověděl na otázku, kterou jsem Ti dávala 2x, zda chceš na chvíli opustit představu, že je vše jasné a studovat.

A vysmívání se neadventistům je už v pořádku?
mikim napísal:Ty jsi blb... ::rofl::
mikim napísal:Moje názory nemusí sdílet všichni, stačí, když je budou sdílet adventisté, mé názory nejsou totiž mé vlastní, ale jsou hlavně biblické. Zatím jsem si tady nevšiml, že by se mnou v oblasti Desatera a soboty někdo z adventistů nesouhlasil. Jediní kdo nesouhlasí jsou bývalí adventisté, kteří se nechali zmanipulovat jinými křesťany či bývalými adventisty špatnými výklady.
Počet lidí s Tebou souznících není odpovědí na to, proč píšeš, že na všechny působí ten web tak a tak.

Jak víš, že jsou nějaké výklady špatné, když se s nimi ani nemáš chuť seznámit?

Modlím se za Tebe, jak jsem Ti slíbila dřív a budu v tom pokračovat. Jednou třeba pochopíš, že záleží i na stylu, jakým komunikuješ. Místo aby ses zamyslel, co Ti ten druhý říká, začneš provokovat slovy: Uvidíme, jak dlouho vydržíš nereagovat.

Člověče, jak Ty si vlastně představuješ spolupráci?
...Prosím Tě, abys nemluvil i za mne. To už pak není jen generalizace, ale lež.
No to by mne ani nenapadlo...

...Do adventisty ses tady taky pěkně opíral jenom za to, že Ti poukázal, že si Tvé odpovědi vzájemně odporují. A měl jsi pro něj i slova, že nebude v Božím království. To se mi zdá příliš sebevědomé. Jednou se budeme divit, kdo v Božím království bude, o kom bychom si to ani nemysleli.

Jo a do jakého? Myslíš snad Ambassadora? Toho nepovažuji za adventistu, a do teď mi na nic v čem si odporuji vůbec nepoukázal, poslal mi jen jakési cosi obarvené červeně, vytrhnuté z různých diskusí, ale to je tak vše...

Jinak ty si ale věříš, že budeš v Božím království a že uvidíš kdo tam bude a kdo ne. To bych si nikdy netroufl říct dopředu. Dopředu si troufnu říct jen to, že ten kdo nechce dodržovat přikázání Boží - Desatero v království Božím nebude. Kdo v nebi by tam chtěl takového hříšníka viď?

...Web o adventismu se nikomu nevysmívá.


Učení o Trojandělském poselství:

14. kapitola Zjevení se ovšem bez adventistů zcela obejde a andělé jsou schopni letět středem nebeské klenby vcelku obstojně. Vlastně si neumím představit adventisty jak létají středem nebeské klenby :-)

I kdybychom např. urputně hlásali doslovně to co Ježíš, nebylo by správné o sobě tvrdit, že jsme Ježíš. Již mnoho takových lidí skončilo v jistých zařízeních s diagnózou ,,spasitelský komplex“.

Pokud adventismus chce vykládat slovo ,,anděl“ jako nějakou církev nebo hnutí, tak má přepokládat tři rozdílná po sobě jdoucí hnutí, nebo tři církve, které přijdou po sobě a z nichž každá zvěstuje jedno poselství. Vztáhnout všechno na sebe na jednu církev je tendenční výklad a také je to egoistické.

Kam se na adventisty hrabe Noe s kázáním o potopě, nebo Mojžíš se zprávou o vyvedení z Egypta, nebo dokonce apoštolové s evangeliem o Ježíši Kristu. To nejlepší – píše EGW – a přišlo až nyní v poselství adventismu.

EGW vůbec nešetří superlativy:
Největší bohatství
nejvznešenější
nejvážnější
nejslavnější důležitosti
žádné dílo není důležitější
nejslavnostnější

Kdo to bere vážně, tak by si z toho úžasem málem sedl na zadek.

Můj závěr tedy je, že toto poselství není super vyjímečné. A opěvování tohoto poselství jako nejúžasnějšího, co kdy bylo smrtelníkovi sděleno, je naprosto nesmyslné.

Ani ve vyjímečnosti své organizace, ani ve vyjímečnosti samotného poselství nemají adventisté pravdu.

Dochází mi slušná slova a naplňují mě naopak myšlenky a pocity šoku a pohoršení.

Zde EGW obviňuje Boha z hlásání falešného proroctví!
,,Bůh to tak naplánoval, že Jeho lid má prožít zklamání.„(EW 126)
,,Viděla jsem, že Bůh ve své moudrosti vyzkoušel svůj lid a provedl jej důkladnou zkouškou, aby byli odhaleni ti, kteří by se v hodině pokušení zalekli a vrátili zpět.“(EW 127)
Milí čtenáři z takového popisu Boha se mi dělá špatně.

,,Zkouška“, která nabádá k víře ve falešné proroctví, které se nesplní, je pokoušení ke zlému!
Uvádění falešného data o svém příchodu, je vydávání křivého svědectví neboli klamání, nebo lhaní.

No jeho vyjádřování na úkor adventistů je přímo hnus, celý článek je jedna velká lež za druhou, v podstatě jako v každém jím napsaném článku. Stydím se za něj.

...A vysmívání se neadventistům je už v pořádku?
mikim napísal:Ty jsi blb... ::rofl::
V jeho případě je to naprosto v pořádku, pokud by sis přečetla ten blábol na který jsem reagoval a slovo blb=ten kdo blábolí.

...Jak víš, že jsou nějaké výklady špatné, když se s nimi ani nemáš chuť seznámit?

Já jsem je četl všechny a vidím tam všude chaos a nesmysly a rozhodně s nimi nesouhlasím jako většina adventistů, kteří je četli. Takže jaképak copak. :D

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Guy napísal:Mikim píše:
Já na rozdíl od TP svoji pravdu a výklad o sobotě zákonu apod. nikde na rozdíl od něj nepropaguji a nikde se nevysmívám adventistům jako on ve svých článcích. Moje názory nemusí sdílet všichni, stačí, když je budou sdílet adventisté, mé názory nejsou totiž mé vlastní, ale jsou hlavně biblické. Zatím jsem si tady nevšiml, že by se mnou v oblasti Desatera a soboty někdo z adventistů nesouhlasil. Jediní kdo nesouhlasí jsou bývalí adventisté, kteří se nechali zmanipulovat jinými křesťany či bývalými adventisty špatnými výklady.
Mikime, myslím, že články Tomáše jsou pečlivým studiem, podložené biblickými texty. Sleduji tuto konfrontaci a stále více se domnívám, že je blíže v některých bodech pravdě Písma, než výklad CASD.
Není pravda, že jediný, kdo s Tebou nesouhlasí, jsou bývalí členové. Já člen jsem a mám stále právo zkoumat a porovnávat. K některým nesrovnalostem jsem došel už dříve bez tohoto fóra. Nikdo mne nemanipuloval, s jinými křesťany se vlastně ani nestýkám.
Pokud chceš opravdu dobře diskutovat, tak podlož své názory Písmem, vyvracej výklady oponentů - a to vše s láskou.
Pokud se mnou nesouhlasíš v tom, že máme zachovávat Desatero vč. soboty, pak jak se můžeš vůbec považovat za adventistu? A pokud v něčem se mnou nesouhlasíš a dáváš přednost neadventistickým výkladům, proč to nenapíšeš konkrétně?
Jinak všechny své názory dokládám Písmem na rozdíl od jiných a vyvracím výklady jak jen to jde. Zatím naopak nepoužívám vůbec výroky EGW tak jako je používá TP v každém ze svých článků.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Lída Rohalová napísal:Prosím Tě, abys nemluvil i za mne. To už pak není jen generalizace, ale lež.
mikim napísal:No to by mne ani nenapadlo...
Stále postrádám vysvětlení slova "všechny"...Jak to myslíš?
Lída Rohalová napísal:Do adventisty ses tady taky pěkně opíral jenom za to, že Ti poukázal, že si Tvé odpovědi vzájemně odporují. A měl jsi pro něj i slova, že nebude v Božím království. To se mi zdá příliš sebevědomé. Jednou se budeme divit, kdo v Božím království bude, o kom bychom si to ani nemysleli.
mikim napísal:Jo a do jakého? Myslíš snad Ambassadora? Toho nepovažuji za adventistu, a do teď mi na nic v čem si odporuji vůbec nepoukázal, poslal mi jen jakési cosi obarvené červeně, vytrhnuté z různých diskusí, ale to je tak vše...
No pokud Ti na to podle Tvých slov nepoukázal, nač ta Tvá slova:
mikim napísal:Jo a v čem chytrolíne? Když napíšeš A napiš i B, jinak se jen ztrapňuješ.

100% přijatá milost je podmíněna nikoliv 50% poslušností a 50% činěním Boí vůle , ale 100% poslušností a 100% činěním Boží vůle, pokud to nepochopíš nebudeš v Božím království.

To jsem napsal TP ne Tobě, tak se toho nemíchej, když nevíš o čem je řeč, to slovo bylo zcela na místě na to co napsal, a jinak blb se v Písmu nevyskytuje ani 1x, tak mne nepoučuj.
Jen pro zajímavost: Sám říkáš lidem, že by měli dělat pokání, a když Tobě někdo na něco poukáže, tak odpovíš tímto posledním skvostem :)

Jen pár dalších postřehů z různých míst:
mikim napísal:Tebe ambassadore už dávno jako správný vzor adventisty, ze kterého bych si mohl vzít příklad neberu, protože to co tady někdy píšeš nestojí ani za zlámanou grešli (a nejen mne ale i jiným).

Vy dva s Ambassadorem j jak slepci, kteří jeden vede druhého a oba skončí v jámě..., komu není rady tomu není pomoci...

Member co to zase meleš za nesmysly, jasně jsem dal všechny verše - viz výše, které Písmo uvádí co Bůh přikazuje nedělat v sobotu mimo Desatero Izraelitům.

Zase ty Tvoje kecy, jaké přikázání adventisté ruší a nezneplatňují?

Opravdu dobrý nesmysl, větší blbost jsem od Tebe ještě nečetl, nezačíná ti už trochu hrabat? ::dash::

Ty jsi ale troll, děláš si srandu? Nezabiješ a nesesmilníš není snad 6. a 7. přikázání Desatera? Kde je u Jakuba přirovnání Královského zákona k přikázáním Leviticusu, když slovo královský se poprvé vyskytuje až u Soudců nebo 1. Samuelové?
To je jen pár vět, vše jsem nekopírovala. Vidíš, jakým stylem komunikuješ? Cítíš se být lepší než Tomáš?

A pozor! Na Ambassadora taháš proslovy, že "nejen mne, ale i jiným". Mně do toho nepočítej. Ambassador je zde ten, kdo se snaží ostřit zrak lidí zde na Ježíše Krista a zakládá budující témata. Sledovanost ukazuje, co je v popředí zájmu na tomto fóru, a proto zde vítám Ambassadorův přínos!
mikim napísal:Jinak ty si ale věříš, že budeš v Božím království a že uvidíš kdo tam bude a kdo ne. To bych si nikdy netroufl říct dopředu. Dopředu si troufnu říct jen to, že ten kdo nechce dodržovat přikázání Boží - Desatero v království Božím nebude. Kdo v nebi by tam chtěl takového hříšníka viď?
Kdybych věřila jen sobě, tak jsem dnes na tom takto: Budu se bát, že spasena nebudu, protože moje skutky nebudou stačit, nebudou dost dobré. Takže, chvála Pánu, sobě nevěřím. Věřím Bohu, který dal svého Syna Ježíše Krista, aby každý, kdo v něho uvěří, spasen byl. Věřím Božím slibům na 100 %. Takže nemám jistotu v sobě, ale v Bohu. A Ty ji můžeš taky mít. Bůh miluje i Tebe bez podmínek. Uvědomění si této věci přináší hlubokou vděčnost, radost a následné konání dobrých skutků. Zakazování myslet si, že jsem spasen, přináší nejistotu, strach, nevíru, a pochybnosti, jestli jsem dost dobrý. A to je rozdíl. Zažila jsem oboje, a díky, to druhé už nechci prožívat.

Tvůj úryvek z webu adventismus.cz dávám do citace, aby to bylo přehlednější.
Učení o Trojandělském poselství:

14. kapitola Zjevení se ovšem bez adventistů zcela obejde a andělé jsou schopni letět středem nebeské klenby vcelku obstojně. Vlastně si neumím představit adventisty jak létají středem nebeské klenby :-)

I kdybychom např. urputně hlásali doslovně to co Ježíš, nebylo by správné o sobě tvrdit, že jsme Ježíš. Již mnoho takových lidí skončilo v jistých zařízeních s diagnózou ,,spasitelský komplex“.

Pokud adventismus chce vykládat slovo ,,anděl“ jako nějakou církev nebo hnutí, tak má přepokládat tři rozdílná po sobě jdoucí hnutí, nebo tři církve, které přijdou po sobě a z nichž každá zvěstuje jedno poselství. Vztáhnout všechno na sebe na jednu církev je tendenční výklad a také je to egoistické.

Kam se na adventisty hrabe Noe s kázáním o potopě, nebo Mojžíš se zprávou o vyvedení z Egypta, nebo dokonce apoštolové s evangeliem o Ježíši Kristu. To nejlepší – píše EGW – a přišlo až nyní v poselství adventismu.

EGW vůbec nešetří superlativy:
Největší bohatství
nejvznešenější
nejvážnější
nejslavnější důležitosti
žádné dílo není důležitější
nejslavnostnější

Kdo to bere vážně, tak by si z toho úžasem málem sedl na zadek.

Můj závěr tedy je, že toto poselství není super vyjímečné. A opěvování tohoto poselství jako nejúžasnějšího, co kdy bylo smrtelníkovi sděleno, je naprosto nesmyslné.

Ani ve vyjímečnosti své organizace, ani ve vyjímečnosti samotného poselství nemají adventisté pravdu.

Dochází mi slušná slova a naplňují mě naopak myšlenky a pocity šoku a pohoršení.

Zde EGW obviňuje Boha z hlásání falešného proroctví!
,,Bůh to tak naplánoval, že Jeho lid má prožít zklamání.„(EW 126)
,,Viděla jsem, že Bůh ve své moudrosti vyzkoušel svůj lid a provedl jej důkladnou zkouškou, aby byli odhaleni ti, kteří by se v hodině pokušení zalekli a vrátili zpět.“(EW 127)
Milí čtenáři z takového popisu Boha se mi dělá špatně.

,,Zkouška“, která nabádá k víře ve falešné proroctví, které se nesplní, je pokoušení ke zlému!
Uvádění falešného data o svém příchodu, je vydávání křivého svědectví neboli klamání, nebo lhaní.
mikim napísal:No jeho vyjádřování na úkor adventistů je přímo hnus, celý článek je jedna velká lež za druhou, v podstatě jako v každém jím napsaném článku. Stydím se za něj.
Ty "lži" v článcích máš možnost vyvracet, varuj si před nimi, koho chceš. Zjistila jsem, že i zde na fóru jsou lidé, kteří myslí svou vlastní hlavou a dokáží prozkoumat, zda je to učení pravdivé, nebo není. A mám na mysli i adventisty, Mikime.

Chápu Tě v tom, že články na Tebe působí, jak píšeš. Chápu taky Tomáše, který vidí důsledky závadného učení, protože je sám zažil. A nejen on. Já osobně s Tomášem souhlasím ve všech bodech. Touto diskusí jsi mě přivedl na myšlenku zabývat se učením adventismu detailněji na svých stránkách. Ne jak to dělá Tomáš, protože je zbytečné psát znova, co on už velmi dobře a srozumitelně sepsal, ale nějak jinak a o něčem jiném. Ještě o tom popřemýšlím. Díky.

Vidím, že ten web Ti leží v žaludku. Chybí Ti možnost číst Tomášovy odpovědi lidem, kteří mu píšou. My bychom si třeba taky chtěli přečíst, co Ty píšeš lidem, kteří chodí na Tvůj web.

Jinak Ti děkuji za propagaci Tomášova webu. Myslím tím i Tvé negativní hodnocení. Zjistila jsem, že nejvíce zájmu v lidech vyvolává - konfrontace, když se někdo vůči něčemu nebo někomu vymezuje. Takže aniž by to Tomáš chtěl, i Tvoje kritika bude zvedat sledovanost. A o to více lidí se dozví, co je potřeba.
Lída Rohalová napísal:A vysmívání se neadventistům je už v pořádku?
mikim napísal:V jeho případě je to naprosto v pořádku, pokud by sis přečetla ten blábol na který jsem reagoval a slovo blb=ten kdo blábolí.
Dvojí metr? Jiní musí mluvit tak, jak Ty si představuješ, a Ty nemusíš? Ty jim to můžeš pálit?

A ještě na závěr to nejdůležitější: Vysvětli mi, jak Ty si představuješ spolupráci.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolupráce nebo spolu prát se?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

...Stále postrádám vysvětlení slova "všechny"...Jak to myslíš?

myslíš všechny články TP?

...Jen pro zajímavost: Sám říkáš lidem, že by měli dělat pokání, a když Tobě někdo na něco poukáže, tak odpovíš tímto posledním skvostem :)

už to nerozebírej, když píšu záleží na mnoha okolnostech i okolo mne... :)

...To je jen pár vět, vše jsem nekopírovala. Vidíš, jakým stylem komunikuješ? Cítíš se být lepší než Tomáš?

A pozor! Na Ambassadora taháš proslovy, že "nejen mne, ale i jiným". Mně do toho nepočítej. Ambassador je zde ten, kdo se snaží ostřit zrak lidí zde na Ježíše Krista a zakládá budující témata. Sledovanost ukazuje, co je v popředí zájmu na tomto fóru, a proto zde vítám Ambassadorův přínos!

No vidíš zase vytrhuje moje jednotlivé věty různým lidem a skládáš z toho nevím co, zatím co jsem napsal si stojím a nevidím na tom nic špatného ani sprostého.
K Ambassadorovi se raději nebudu vyjadřovat. Jeho články ke mne nepromlouvají a jak je vidět ani reakce na ně od jiných žádná pomalu ani není a ani se nedivím.

...Bůh miluje i Tebe bez podmínek. Uvědomění si této věci přináší hlubokou vděčnost, radost a následné konání dobrých skutků. Zakazování myslet si, že jsem spasen, přináší nejistotu, strach, nevíru, a pochybnosti, jestli jsem dost dobrý. A to je rozdíl. Zažila jsem oboje, a díky, to druhé už nechci prožívat.

Mýlíš se:

[KB1613] Zj 14:12 Tuť jest trpělivost svatých, tu jsou ti, kteříž ostříhají přikázaní Božích a víry Ježíšovy.

[KB1613] 1 J 2:5 Ale kdožť ostříhá slova jeho, v pravděť láska Boží v tom jest dokonalá. Po tomť známe, že jsme v něm.

[KB1613] 1 J 2:3 A po tomť známe, že jsme jej poznali, jestliže přikázaní jeho ostříháme.

[NBK] 1J 2:4 Kdo říká: "Znám ho," a nezachovává jeho přikázání, je lhář a není v něm pravda. (…aj entolaj commandments ...)

[KB1613] 2 P 2:21 Lépe by zajisté jim bylo nepoznávati cesty spravedlnosti, nežli po nabytí známosti odvrátiti se od vydaného jim svatého přikázaní.

[KB1613] Jk 2:12 Tak mluvte, a tak čiňte, jako ti, kteříž podlé zákona svobody souzeni býti máte.

[KB1613] Jk 1:25 Ale kdož by se vzhlédl v dokonalý zákon svobody, a zůstával by v něm, ten nejsa posluchač zapominatelný, ale činitel skutku, blahoslavený bude v skutku svém.

[KB1613] Jk 1:22 Buďtež pak činitelé slova, a ne posluchači toliko, oklamávajíce sami sebe.

[NBK] Žd 10:26 Jestliže totiž poté, co jsme poznali pravdu, dobrovolně hřešíme, nezůstává již žádná oběť za hříchy,

[NBK] 2 Tm 2:5 Také když někdo závodí, nezíská věnec, pokud nezávodil podle pravidel.

[KB1613] 1 J 5:2 Po tomť poznáváme, že milujeme syny Boží, když Boha milujeme, a přikázaní jeho ostříháme.

Buď budeš hřešit přestoupení jakéhokoliv z Desatera přikázání, oběť za hříchy se ti nebude počítat a pak i zapomeň na milost.
Pouze ten kdo koná, činí, poslouchá, miluje, zachovává přikázání (neboli koná Boží vůli) tak pouze ten zvítězí a bude věrný až na smrt obdrží věnec života a bude spasen!

Zjevení Janovo 2:10  Neboj se toho, co máš vytrpět. Hle, ďábel má některé z vás uvrhnout do vězení, abyste prošli zkouškou, a budete mít soužení po deset dní. Buď věrný až na smrt, a dám ti vítězný věnec života.

...A ještě na závěr to nejdůležitější: Vysvětli mi, jak Ty si představuješ spolupráci.

Já si určitě žádnou spolupráci s bývalými adventisty nepředstavuji. O spolupráci nemůže být žádná řeč, maximálně si můžeme vyměňovat názory a upozorňovat na to, když někdo píše bludy a propaguje je veřejně na svých stránkách bez možnosti reakce. Ale pokud se TP bojí tak žádná veřejná reakce nebude. Pokud se nebojí ať založí ke každému svému článku zde vlákno kde bude možnost ke každému článku diskuze s odkazem u každého jeho článku na toto vlákno s diskuzí jinde (zde). Pokud to neudělá je to jen propagace jedné strany. Na mých stránkách příliš diskuze neprobíhá, protože není v celku co diskutovat, když píšu pravdu, která je dostupná všude na internetu, nicméně na několik emailů jsem už samozřejmě odepsal.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných