příliš vysoká laťka Soboty

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Vážení i menej vážení frekventanti ACOSTYM!

Skúste trošku na tomto fóre dodržiavať poriadok.

Ak neviete rozlíšiť čo patrí do vlákna "PRÍLIŠ VYSOKÁ LAŤKA SOBOTY"
používajte radšej základné vlákno o sobote
"Sobota - Šabat"
kde sa dá pokračovať od strany 37 ďalej.
http://acos.tym.sk/vierouka-f4/sobota-sabat-t149.html

Vlákno "LUNÁRNE SOBOTY" je určené na diskusiu
ohľadne závadného stanovovania dňa soboty podľa mesačných cyklov.
Tak tam láskavo prestaňte implantovať svoje základné averzné trenice
ohľadne soboty.

A mám za to, že by bolo potrebné ešte jedno vlákno
napríklad s názvom PENA Z PUSY
kde by sa mohli vyzúriť všetci tí, ktorí nechcú o sobote diskutovať,
ktorí chcú len chŕkať na sobotu svoje pľuvance...

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

Že by sa štvrté prikázanie, čo žiari aurou okolo seba na doskách zmluvy v priebehu 30 rokov menilo a jeho žiara slabla?

Žiadna žiara aurou neexistuje. Chápem, aj v našom zbore sú starší členovia cirkvi ktorý majú "podobnú žiaru" ale tiež postupne poľavujú a zdobia vianočný stromček aby mali vnúčence radosť. Určite si všetci pamätáte ako sa v zboroch preberalo okultné nebezpečenstvo kníh Harry Potter. Teraz po 15 rokoch keď to utíchlo a prišiel k nám nový kazateľ, išli sme časť zboru asi 15 členov k nemu na návštevu. Všimli sme si v knižnici 5 dielov Harry Potter a len sme sa nad tým pousmiali aký sme boli vtedy rýchly sudcovia, a na 100% boli presvedčený že máme pravdu. ::dash::

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

Dušan Seberíni napísal:A mám za to, že by bolo potrebné ešte jedno vlákno
napríklad s názvom PENA Z PUSY
kde by sa mohli vyzúriť všetci tí, ktorí nechcú o sobote diskutovať,
ktorí chcú len chŕkať na sobotu svoje pľuvance...
Dušan, Dušan, začínaš reagovať spôsobom nášho premiéra Roberta Fica. Keď mu novinári kládli nepríjemné témy okamžite ich označil ako prostitútky. (press-titútky) Boh miluje každého, aj Moslima ktorý sa modlí v piatok, aj žida ktorý sa modlí v sobotu, aj Jehovistu ktorý sa modlí v nedeľu, a dokonca miluje aj moju susedu a tá sa modlí vo štvrtok ruženec svetla.

Dušan Seberíni
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 18 Apr 2016, 22:35
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Dušan Seberíni »

Vážení frekventanti ACOSTYM-u!

Skúste trošku na tomto fóre dodržiavať poriadok.

Ak neviete rozlíšiť čo patrí do vlákna "PRÍLIŠ VYSOKÁ LAŤKA SOBOTY"
používajte radšej základné vlákno o sobote
"Sobota - Šabat"
kde sa dá pokračovať od strany 37 ďalej.
http://acos.tym.sk/vierouka-f4/sobota-s ... 9-360.html

Vlákno "LUNÁRNE SOBOTY" je určené na diskusiu
ohľadne závadného stanovovania dňa soboty podľa mesačných cyklov.
Tak tam láskavo vkladajte len to, čo sa otázky stanovovania soboty
podľa fáz mesiaca.
Všetko ostatné, čo sa týka soboty, patrí do vlákna
"Sobota - Šabat"
http://acos.tym.sk/vierouka-f4/sobota-s ... 9-360.html

Laco napísal:Dušan, Dušan, začínaš reagovať spôsobom...
Už je to lepšie?

John 3:16
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Laco napísal:Že by sa štvrté prikázanie, čo žiari aurou okolo seba na doskách zmluvy v priebehu 30 rokov menilo a jeho žiara slabla?

Žiadna žiara aurou neexistuje. Chápem, aj v našom zbore sú starší členovia cirkvi ktorý majú "podobnú žiaru" ale tiež postupne poľavujú a zdobia vianočný stromček aby mali vnúčence radosť. Určite si všetci pamätáte ako sa v zboroch preberalo okultné nebezpečenstvo kníh Harry Potter. Teraz po 15 rokoch keď to utíchlo a prišiel k nám nový kazateľ, išli sme časť zboru asi 15 členov k nemu na návštevu. Všimli sme si v knižnici 5 dielov Harry Potter a len sme sa nad tým pousmiali aký sme boli vtedy rýchly sudcovia, a na 100% boli presvedčený že máme pravdu. ::dash::
Mám tomu rozumieť tak, že keď má kazateľ v knižnici uvedené knihy, že už sú "kóšer"?

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Member napísal:
mikim napísal:Písmo neuvádí co je a co není břemeno a kolik toho můžeš nést, Písmo píše přece jen toto:
[KB1613] Jr 17:24 Stane se zajisté, jestliže s ochotností mne uposlechnete, dí Hospodin, abyste nenosili břemen skrze brány města tohoto v den sobotní, ale světili den sobotní, nedělajíce v něm žádného díla,
Ale keď Písmo neuvádza čo je a čo nie je bremeno, odkiaľ vieš, že uhlie je bremeno?
Keď Písmo neuvádza čo je a čo nie je bremeno, čo je a čo nie je bremeno?
Odkiaľ vieš, čo je a čo nie je bremeno?
mikim napísal:Ani jedno není nejmenší ani to o sobotě, které se snažíš Member pořád rušit a zneplatnit:
[KB1613] Mt 5:19 Protož zrušil-li by kdo jedno z přikázaní těchto nejmenších, a učil by tak lidi, nejmenší slouti bude v království nebeském. Kdož by pak koli činil i učil, ten veliký slouti bude v království nebeském.
[CEP2001] Jk 2:10 Kdo by totiž zachoval celý zákon, a jen v jednom přikázání klopýtl, provinil se proti všem. (
To je ale tvoj omyl, keď si to myslíš. Neruším a nezneplatňujem žiadne prikázanie, na rozdiel od adventistov. Už vôbec nie prikázanie o šabate, ktoré malo svoje miesto v starej zmluve s Izraelom. Adventisti sú totiž tí, ktorí z celého zákona o ktorom Pán Ježiš hovorí si zrušili niektoré prikázania, pokladajúc ich za malé či najmenšie a tak učia ľudí.

Ještě se vrátím k jak jsem správně uvedl k těžkým břemenům, které popisuje Písmo, co v sobotu neměli nosit přes bránu v Jeruzalémě a bylo to počítáno jako hřích:

[KB1613] Neh 13:15 V těch dnech viděl jsem v Judstvu, ani tlačí presem v sobotu, a přinášejí snopy, kteréž nakládali na osly, též víno, hrozny, fíky i všeliká břemena, a snášejí v den sobotní do Jeruzaléma. I domlouval jsem jim v ten den, když prodávali potravu.

[KB1613] Neh 13:16 Tyrští také, kteříž bydlili v něm, nosili ryby i všelijaké koupě, a prodávali v sobotu synům Juda, a to v Jeruzalémě.

[KB1613] Neh 13:17 Protož jsem domlouval starším Judským, a řekl jsem jim: Jaká jest to nepravost, kterouž činíte, poškvrňujíce dne sobotního?

Bůh poslal Židy do babylonského zajetí, mimo jiné i pro znesvěcování soboty!

[KB1613] Neh 13:18 Zdaliž jsou tak nečinili otcové vaši? Pročež Bůh náš přivedl na nás všecko toto zlé, i na toto město, a vy přidáváte hněvivosti na Izraele, poškvrňujíce soboty.


[KB1613] Neh 13:19 Když tedy byly v stínu brány Jeruzalémské před sobotou, rozkázal jsem zavříti brány, a rozkázal jsem, aby jich neotvírali až po sobotě. K tomu i z služebníků svých některé postavil jsem v bráně, aby náklad nebyl vezen do města v sobotu.

Nehemjáš 13:20  Protož zůstali kupci a prodavači všelijakých věcí prodajných vně před Jeruzalémem, jednou i podruhé.

[KB1613] Neh 13:21 I osvědčil jsem se jim, řka jim: Proč zůstáváte přes noc naproti zdi? Učiníte-li to více, vztáhnu ruku na vás. Od té chvíle nepřicházeli v sobotu.

[KB1613] Neh 13:22 Rozkázal jsem pak Levítům, aby se očistili, a přijdouce, ostříhali bran, a světili den sobotní. Také i v tom pamatuj na mne, Bože můj, a buď mi milostiv podlé množství milosrdenství svého.

Takže jsem měl pravdu, že to byly tak či tak těžká břemena...

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Laco napísal:Že by sa štvrté prikázanie, čo žiari aurou okolo seba na doskách zmluvy v priebehu 30 rokov menilo a jeho žiara slabla?

Žiadna žiara aurou neexistuje. Chápem, aj v našom zbore sú starší členovia cirkvi ktorý majú "podobnú žiaru" ale tiež postupne poľavujú a zdobia vianočný stromček aby mali vnúčence radosť. Určite si všetci pamätáte ako sa v zboroch preberalo okultné nebezpečenstvo kníh Harry Potter. Teraz po 15 rokoch keď to utíchlo a prišiel k nám nový kazateľ, išli sme časť zboru asi 15 členov k nemu na návštevu. Všimli sme si v knižnici 5 dielov Harry Potter a len sme sa nad tým pousmiali aký sme boli vtedy rýchly sudcovia, a na 100% boli presvedčený že máme pravdu. ::dash::
Co to máte za kazatele, který má v knihovničce satanské knihy plné kouzel a čárů H. Pottera? To snad nemyslíš vážně!?! Tomu kazateli ode mne vzkaž, že je má ihned vzít dát na hromadu a spálit a činit pokání. Jestli to nepomůže tak doporučuji okamžitě exkomunikovat, jinak Vás postupně svede na zcestí. To je dnešní satanova taktika 95% pravdy a 5% totálních lží. ::ireful:: Jestli ten kazatel vyrostl na takovém satanském braku pak raději "Bůh buď s Vámi" (s Vašim sborem) :) Smutné je, že dnešní mládež tyto knihy doma má a vůbec je četla, že jim to rodiče vůbec dovolili koupit a číst. Vždyť jedna knížka stála navíc okolo 500Kč. Tady je na prvním místě jasné selhání adventistických rodičů. Lidé, kteří se mají dobře si dnes dělají co chtějí a Boha asi už vlastně vůbec nepotřebují a neberou ho vážně do sboru chodí jen poklábosit o čemkoliv a jinak hrají divadlo před všemi jím podobnými.

Neregistrovaný

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Smutné je, že dnešní mládež tyto knihy doma má a vůbec je četla, že jim to rodiče vůbec dovolili koupit a číst. Vždyť jedna knížka stála navíc okolo 500Kč. Tady je na prvním místě jasné selhání adventistických rodičů.
Mám vlastní zážitek, když knihy Harry Potter koupila svým dětem jedna sestra k Vánocům s tím, že by se jim stejně dostaly do rukou...
Anebo oblíbenost některých počítačových her s okultními motivy mezi dětmi v asd rodinách, včetně kazatelské.
Těžko ale soudit, i když zde vlivy byly, tyto bývalé děti jsou dnes členy církve a okultismu se zřejmě nevěnují :)

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

mikim napísal:Navíc zachovávání soboty souvisí podle Písma se spasením.
V jakém okamžiku lze prohlásit, že je sobota správně zachována? Jak vysoko ta laťka je?

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:4. Pamatuj na sobotní den, abys ho posvětil. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, 10ale sedmý den je sobota patřící Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci ty ani tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá otrokyně, tvé zvíře ani tvůj příchozí, který je ve tvých branách, protože šest dní Hospodin dělal nebesa a zemi, moře a všechno, co je v nich, a sedmý den odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil ho.

Desatero zcela jasně a nezpochybitelně říká, že Sedmý den je sobota, a že nebudeš dělat (pracovat), a že nebudeš dělat žádnou práci. Výjimky zde nejsou uvedeny.
Desatoro celkom jasne a nezpochybniteľne hovorí o tom, že po šiestich pracovných dňoch mali mať Izraeliti šabat. Nič viacej. Desatoro nehovorí, že siedmy deň je sobota, už len preto, že Desatoro jednoducho nehovorí o tom, ktorý je siedmy deň. Žiadny kľúč na výpočet siedmeho dňa v ňom nie je a nie je ani v Písme. 6 dní pracovať a jeden deň nepracovať = odpočívať. Teda všetci Izraelci, bez výnimky, nikto nesmel počas šabatu pracovať, pretože Boh vyviedol Izrael z Egypta.
Pamätaj, že si bol otrokom v Egypte a že ťa Hospodin, tvoj Boh, odtiaľ vyviedol mocnou rukou a vystretým ramenom. Preto ti Hospodin, tvoj Boh, prikázal zachovávať deň sobotného odpočinku.
mikim napísal:Přikázání Desatera byly už před zákonem na Sinaji a jsou Pravda, protože veškeré Boží Slovo je pravda. Bible není ateistická příručka, kde je vše popsáno jak např. evoluce pro blbečky, Bible se musí studovat a vírou přijímat.
Nebiblické = adventistické učenie
mikim napísal:Ano, konečně jsi to pochopil,adventisté žijí sobotou, protože to je pro ně jediný den odpočinku, který Bůh požehnal a posvětil a vždy se na něj těší a proto o ni i mluví. Navíc zachovávání soboty souvisí podle Písma se spasením.
Nebiblické = adventistické učenie. Dodržiavanie čohokoľvek pre spasenie je zákoníctvo a strach z nespasenia.
mikim napísal:Sobota je jen jedno z témat, a tady jsi na adventistickém webu, tak s tím počítej, že to je jedno z nejprobíranějších témat. Pokud se ti to nelíbí, tak nediskutuj, nikdo tě nenutí, pokud ale budeš psát neustále ty svoje "bludy", budeme se ozývat a vyvracet ti je v rámci možností. Nikdo nejsme neomylní.
Neprekvapuje ma to, je to vizitka spoločenstva kultu soboty. Ešte si mi žiadny blud nevyvrátil, pokojne sa ozývaj aj ďalej, mne to nevadí, otvára to oči.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných