příliš vysoká laťka Soboty

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:Ještě se vrátím k jak jsem správně uvedl k těžkým břemenům, které popisuje Písmo, co v sobotu neměli nosit přes bránu v Jeruzalémě a bylo to počítáno jako hřích:
[KB1613] Neh 13:15 V těch dnech viděl jsem v Judstvu, ani tlačí presem v sobotu, a přinášejí snopy, kteréž nakládali na osly, též víno, hrozny, fíky i všeliká břemena, a snášejí v den sobotní do Jeruzaléma. I domlouval jsem jim v ten den, když prodávali potravu.
[KB1613] Neh 13:16 Tyrští také, kteříž bydlili v něm, nosili ryby i všelijaké koupě, a prodávali v sobotu synům Juda, a to v Jeruzalémě.
[KB1613] Neh 13:17 Protož jsem domlouval starším Judským, a řekl jsem jim: Jaká jest to nepravost, kterouž činíte, poškvrňujíce dne sobotního?
Čo je bremeno a čo nie je bremeno? Aká hmotnosť je bremeno a aká hmotnosť nie je bremeno?
mikim napísal:Bůh poslal Židy do babylonského zajetí, mimo jiné i pro znesvěcování soboty!
[KB1613] Neh 13:18 Zdaliž jsou tak nečinili otcové vaši? Pročež Bůh náš přivedl na nás všecko toto zlé, i na toto město, a vy přidáváte hněvivosti na Izraele, poškvrňujíce soboty.
[KB1613] Neh 13:19 Když tedy byly v stínu brány Jeruzalémské před sobotou, rozkázal jsem zavříti brány, a rozkázal jsem, aby jich neotvírali až po sobotě. K tomu i z služebníků svých některé postavil jsem v bráně, aby náklad nebyl vezen do města v sobotu.
Nehemjáš 13:20  Protož zůstali kupci a prodavači všelijakých věcí prodajných vně před Jeruzalémem, jednou i podruhé.
[KB1613] Neh 13:21 I osvědčil jsem se jim, řka jim: Proč zůstáváte přes noc naproti zdi? Učiníte-li to více, vztáhnu ruku na vás. Od té chvíle nepřicházeli v sobotu.
[KB1613] Neh 13:22 Rozkázal jsem pak Levítům, aby se očistili, a přijdouce, ostříhali bran, a světili den sobotní. Také i v tom pamatuj na mne, Bože můj, a buď mi milostiv podlé množství milosrdenství svého.
Takže jsem měl pravdu, že to byly tak či tak těžká břemena...
Čo sú to "ťažké bremená"?
Šabat mali zachovávať židia ako znamenie zmluvy s Bohom. Čo bolo znesvätenie šabatu? Ak si žid, potom si si podľa tradície preniesol šabat asi na dnešnú sobotu a mal by si vedieť pre seba, čo je znesvätenie soboty. Môžeš sa o svoj názor podeliť s ostatnými v téme, ktorú som založil: Definícia zachovania/dodržania šabatu

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:Navíc zachovávání soboty souvisí podle Písma se spasením.
Ako toto, mikim, funguje?
Desatoro, podľa svojho sľubu, Boh vpísal do sŕdc ako svoju Novú zmluvu? Prečo by to Boh robil, keď všetci Izraelci Desatoro poznali? Aby už nemuselo byť pisármi opisované a aby sa ušetril pergamen? Tým, že Pán Ježiš prišiel a zomrel sa nič vlastne nestalo? Ježiš len zrušil prikázania o obetovaní, takže zachovávač Desatora už nemusí obetovať? Nič iné sa nestalo? Ježiš prišiel len preto, aby zachránil zvieratá určené k obetiam?

Ku spaseniu je potrebné dodržiavať Desatoro? Ak dodržíš Desatoro na 100% potrebuješ ešte milosť? Ak dodržíš Desatoro na 85%, čo potom? Potom zvyšných 15% nahradí milosť a bude ti v Pánovi Ježišovi odpustené a budeš spasený?

Ak dnes ťa Pán odvolá z tohto sveta a ty umrieš, si spasený?

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:Bible není ateistická příručka, kde je vše popsáno jak např. evoluce pro blbečky, Bible se musí studovat a vírou přijímat.
S tým súhlasím. Biblia sa musí študovať a až potom vierou prijímať, inak sa nedá vyhnúť nebiblickým učeniam a rozlíšiť názory ľudí, hnutí a organizácií od Pravdy. Lebo čo je v Biblii to tam je a čo tam nie je to tam nie je. Vierou prijímať niečo, čo v nej nie je, je nebezpečné. Je to dôvera v slovo vykladača, prispôsobovača a prekrúcača slov Biblie a nie viera v jej Tvorcu.

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:Těžko mohu soudit br. Barkóciho, protože ho neznám a dokonce jsem od něj ještě nic ani neslyšel. Pokud ale nemá v srdci a v mysli zapsaný zákon královský - zákon Desatera Božích přikázání a neřídí se jimi a ví, že má se jimi řídit, pak je to zcela jistě falešný učitel. A těžko se na něm může projevovat Boží moc, pokud zapírá svým životem Boží základ. Klidně to může být i moc satana, který také dělá např. skrze B. Hinna zázraky, které po několika dnech, týdnech či měsících vyprchají a ti uzdravení jsou opět nemocní jak byli dříve.
Pokud nebude zachovávat 4. přikázání a zemře, pak neplnil vůli Boží a nebyl mu poslušný a milost, kterou obdržel ztratí platnost a podle Písma nebude spasen. Ale konečné slovo má Bůh ne já.
mikim napísal:Jestliže ti nějakých "duch" neukazuje, že máš dodržovat celé Desatero přikázání a nevede tě k tomu co je správné a co vede k životu (což Desatero právě dělá, ukazuje na hřích), pak to zcela jistě není duch Boží, kterého posloucháš, ale spíše duch satanův, který ti namlouvá co chce a co není v souladu s Písmem, které jasně u Jakuba říká, "provinil jsi se proti jednomu přikázání, provinil jsi se proti všem"!
Uvažoval som nad týmto tvojim myslením a učením adventistov ale nenašiel som v Biblii nejaký kľúč na posudzovanie Duchov podľa toho, či duch vedie k dodržovaniu Desatora alebo nie a tak isto ani posudzovanie falošných učiteľov podľa dodržiavania desiatich prikázaní.

Ako je to s ochranou zdravia človeka? Prečo Desatoro chráni iba život človeka ale nechráni už zdravie človeka? Prečo v Desatore nie je prikázanie, neudrieš blížneho svojho tupým predmetom po hlave? Ale čo ak veriaci túži niekoho zavraždiť, čo keď ho len nenávidí na smrť, že mu je až zle, keď ho niekto spomenie alebo keď sa má s ním stretnúť, má alergiu na svojho blížneho? Z hľadiska Desatora nemá problém, ku žiadnemu prestúpeniu prikázania nedošlo. Veriaci je ok a pripravený do neba. Dodržal 10 prikázaní.

Laco
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 25 Jan 2017, 19:35
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco »

mikim napísal: To je dnešní satanova taktika 95% pravdy a 5% totálních lží.
John 3:16 napísal:Mám tomu rozumieť tak, že keď má kazateľ v knižnici uvedené knihy, že už sú "kóšer"?
Veľa predstáv v našej cirkvi je vykonštruovaných a nezodpovedajú realite. Áno vo filme Harry Potter sa čaruje a celý film má aj takú ponurú atmosféru a scény sú tmavšie a hudba je prispôsobené aby dotvárala tiesnivú atmosféru. Ale čaruje sa aj V princeznej ze mléjna a dokonca aj v Shrekovi. Prečo nikto neoznačí tieto rozprávky za Satanove ? Preto že Shrek je milá postavička ktorú malé dieťa miluje a princezná je predsa princezná. Rozprávka si Vás okamžite získa lebo škaredá Fiona si zoberie škaredého Shreka a bývajú v bažine. Práve by som povedal že tieto milé krásne rozprávky zapadajú do tvojho vzorca 95 % pravdy a 5% lož. Ale to už by sme nemohli sledovať vôbec nič.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Laco napísal:
mikim napísal: To je dnešní satanova taktika 95% pravdy a 5% totálních lží.
John 3:16 napísal:Mám tomu rozumieť tak, že keď má kazateľ v knižnici uvedené knihy, že už sú "kóšer"?
Veľa predstáv v našej cirkvi je vykonštruovaných a nezodpovedajú realite. Áno vo filme Harry Potter sa čaruje a celý film má aj takú ponurú atmosféru a scény sú tmavšie a hudba je prispôsobené aby dotvárala tiesnivú atmosféru. Ale čaruje sa aj V princeznej ze mléjna a dokonca aj v Shrekovi. Prečo nikto neoznačí tieto rozprávky za Satanove ? Preto že Shrek je milá postavička ktorú malé dieťa miluje a princezná je predsa princezná. Rozprávka si Vás okamžite získa lebo škaredá Fiona si zoberie škaredého Shreka a bývajú v bažine. Práve by som povedal že tieto milé krásne rozprávky zapadajú do tvojho vzorca 95 % pravdy a 5% lož. Ale to už by sme nemohli sledovať vôbec nič.
Těch 95% pravdy a 5% lží se samozřejmě netýká H. Pottera a jim podobných ptákovin, tam je to 100% lež. Takto spíše hlásá satan dneska pravdu s cca 95% skrze běžné křesťanské církve mimo adventisty a jim podobné, a do toho 5% lží o zachovávaní neděle, o uctívání Marie a její nanebevzetí a to, že se stala prostřednicí, další lži o posmrtném životě, lži o přeměně oplatky v Ježíšovo tělo atd. atd. atd.
Jinak na pohádky, kde jsou např. čerti se nedívám a okamžitě přepínám vč. Princezny ze mlejna, což je další ptákovina. Naštěstí existuje dost pohádek bez čertů a sem tam nějaké kouzlo, kterému nevěnuji pozornost mi nevadí.

Tomáš Plechatý

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Těch 95% pravdy a 5% lží se samozřejmě netýká H. Pottera a jim podobných ptákovin, tam je to 100% lež. Takto spíše hlásá satan dneska pravdu s cca 95% skrze běžné křesťanské církve mimo adventisty a jim podobné, a do toho 5% lží o zachovávaní neděle, o uctívání Marie a její nanebevzetí a to, že se stala prostřednicí, další lži o posmrtném životě, lži o přeměně oplatky v Ježíšovo tělo atd. atd. atd.
Jinak na pohádky, kde jsou např. čerti se nedívám a okamžitě přepínám vč. Princezny ze mlejna, což je další ptákovina. Naštěstí existuje dost pohádek bez čertů a sem tam nějaké kouzlo, kterému nevěnuji pozornost mi nevadí.
Takže ve tvém případě ohledně pohádek je schůdné řekněme 99,5% pravdy a těch 0,5% lží - kouzel to už je v pohodě :D :D

Normálně by mi to bylo jedno, ale, že si to byl ty sám, kdo o pár příspěvků výše poukázal na tu Satanovu taktiku, tak mi to přišlo vtipné.
Ještě že u tebe je to obráceně, než v tom podobenství o trámu a třísce.

Ty totiž ostatním církvím vytýkáš ten trám - 5% lží, zatímco sám tam máš jen tu třísku - 0,5%
Usíná se ti dobře? :)

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Member napísal:
mikim napísal:Ještě se vrátím k jak jsem správně uvedl k těžkým břemenům, které popisuje Písmo, co v sobotu neměli nosit přes bránu v Jeruzalémě a bylo to počítáno jako hřích:
[KB1613] Neh 13:15 V těch dnech viděl jsem v Judstvu, ani tlačí presem v sobotu, a přinášejí snopy, kteréž nakládali na osly, též víno, hrozny, fíky i všeliká břemena, a snášejí v den sobotní do Jeruzaléma. I domlouval jsem jim v ten den, když prodávali potravu.
[KB1613] Neh 13:16 Tyrští také, kteříž bydlili v něm, nosili ryby i všelijaké koupě, a prodávali v sobotu synům Juda, a to v Jeruzalémě.
[KB1613] Neh 13:17 Protož jsem domlouval starším Judským, a řekl jsem jim: Jaká jest to nepravost, kterouž činíte, poškvrňujíce dne sobotního?
Čo je bremeno a čo nie je bremeno? Aká hmotnosť je bremeno a aká hmotnosť nie je bremeno?
mikim napísal:Bůh poslal Židy do babylonského zajetí, mimo jiné i pro znesvěcování soboty!
[KB1613] Neh 13:18 Zdaliž jsou tak nečinili otcové vaši? Pročež Bůh náš přivedl na nás všecko toto zlé, i na toto město, a vy přidáváte hněvivosti na Izraele, poškvrňujíce soboty.
[KB1613] Neh 13:19 Když tedy byly v stínu brány Jeruzalémské před sobotou, rozkázal jsem zavříti brány, a rozkázal jsem, aby jich neotvírali až po sobotě. K tomu i z služebníků svých některé postavil jsem v bráně, aby náklad nebyl vezen do města v sobotu.
Nehemjáš 13:20  Protož zůstali kupci a prodavači všelijakých věcí prodajných vně před Jeruzalémem, jednou i podruhé.
[KB1613] Neh 13:21 I osvědčil jsem se jim, řka jim: Proč zůstáváte přes noc naproti zdi? Učiníte-li to více, vztáhnu ruku na vás. Od té chvíle nepřicházeli v sobotu.
[KB1613] Neh 13:22 Rozkázal jsem pak Levítům, aby se očistili, a přijdouce, ostříhali bran, a světili den sobotní. Také i v tom pamatuj na mne, Bože můj, a buď mi milostiv podlé množství milosrdenství svého.
Takže jsem měl pravdu, že to byly tak či tak těžká břemena...
Čo sú to "ťažké bremená"?
Šabat mali zachovávať židia ako znamenie zmluvy s Bohom. Čo bolo znesvätenie šabatu? Ak si žid, potom si si podľa tradície preniesol šabat asi na dnešnú sobotu a mal by si vedieť pre seba, čo je znesvätenie soboty. Môžeš sa o svoj názor podeliť s ostatnými v téme, ktorú som založil: Definícia zachovania/dodržania šabatu

...Čo je bremeno a čo nie je bremeno? Aká hmotnosť je bremeno a aká hmotnosť nie je bremeno?

Všechno co nosili v sobotu přes bránu a netýkalo se to odpočinku v sobotu bylo břemeno, vyjmenovaná je tam máš u Nehemiáše nebo jsi to nečetl? Nebo neumíš číst? Pokud někdo něco musí tlačit nebo to veze na oslu, je jasné, že to byly těžké břemena. To umí pochopit každý "blb" a nedává takové stupidní otázky.

...Šabat mali zachovávať židia ako znamenie zmluvy s Bohom.

Sobota byla stvořena pro člověka, nikoliv jen pro žida, a v ráji žádní židé ani smlouva rozhodně nebyli, když Bůh tento den požehnal a posvětil.

[KB1613] Gn 2:3 I požehnal Bůh dni sedmému a posvětil ho; nebo v něm odpočinul Bůh ode všeho díla svého, kteréž byl stvořil, aby učiněno bylo.

...Čo bolo znesvätenie šabatu? Ak si žid, potom si si podľa tradície preniesol šabat asi na dnešnú sobotu a mal by si vedieť pre seba, čo je znesvätenie soboty.

Nejsem žid a nejsem ani pohan, ale v Ježíši Kristu jsem Boží dítě - Duchovní Izrael.

http://www.slovo-pravdy.cz/2017/01/11/k ... za-izrael/

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Tomáš Plechatý napísal:
Těch 95% pravdy a 5% lží se samozřejmě netýká H. Pottera a jim podobných ptákovin, tam je to 100% lež. Takto spíše hlásá satan dneska pravdu s cca 95% skrze běžné křesťanské církve mimo adventisty a jim podobné, a do toho 5% lží o zachovávaní neděle, o uctívání Marie a její nanebevzetí a to, že se stala prostřednicí, další lži o posmrtném životě, lži o přeměně oplatky v Ježíšovo tělo atd. atd. atd.
Jinak na pohádky, kde jsou např. čerti se nedívám a okamžitě přepínám vč. Princezny ze mlejna, což je další ptákovina. Naštěstí existuje dost pohádek bez čertů a sem tam nějaké kouzlo, kterému nevěnuji pozornost mi nevadí.
Takže ve tvém případě ohledně pohádek je schůdné řekněme 99,5% pravdy a těch 0,5% lží - kouzel to už je v pohodě :D :D

Normálně by mi to bylo jedno, ale, že si to byl ty sám, kdo o pár příspěvků výše poukázal na tu Satanovu taktiku, tak mi to přišlo vtipné.
Ještě že u tebe je to obráceně, než v tom podobenství o trámu a třísce.

Ty totiž ostatním církvím vytýkáš ten trám - 5% lží, zatímco sám tam máš jen tu třísku - 0,5%
Usíná se ti dobře? :)
Zas ta Tvoje matematika...nebyl jsi náhodou na škole na matematické olympiádě? Jinak se mi usíná dobře... ::bye::

Member
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 27 Sep 2016, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: příliš vysoká laťka Soboty

Neprečítaný príspevok od používateľa Member »

mikim napísal:Všechno co nosili v sobotu přes bránu a netýkalo se to odpočinku v sobotu bylo břemeno, vyjmenovaná je tam máš u Nehemiáše nebo jsi to nečetl? Nebo neumíš číst? Pokud někdo něco musí tlačit nebo to veze na oslu, je jasné, že to byly těžké břemena. To umí pochopit každý "blb" a nedává takové stupidní otázky.
Čo mohli nosiť cez bránu a týkalo sa to odpočinku? Mali odpočívať. Prečo niečo v odpočinok nosili cez bránu a nebolo to bremeno?
V dnešnej dobe je čo bremenom, čo sa netýka odpočinku?
mikim napísal:Sobota byla stvořena pro člověka, nikoliv jen pro žida, a v ráji žádní židé ani smlouva rozhodně nebyli, když Bůh tento den požehnal a posvětil.

Ježiš nepovedal, že sobota bola stvorená pre človeka. Povedal, že odpočinok šabat, bol pre človeka, lebo človek má mať odpočinok a hovoril to židom. A židia mali odpočinok po šiestich dňoch práce.
mikim napísal:[KB1613] Gn 2:3 I požehnal Bůh dni sedmému a posvětil ho; nebo v něm odpočinul Bůh ode všeho díla svého, kteréž byl stvořil, aby učiněno bylo.
Siedmy deň od stvorenia sveta, prvý deň po dokončení stvorenia Boh požehnal a posvätil ho, pretože v ňom odpočinul od toho všetkého, čo robil predchádzajúcich šesť dní.
mikim napísal:Nejsem žid a nejsem ani pohan, ale v Ježíši Kristu jsem Boží dítě - Duchovní Izrael.
To je z Biblie?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných