Sobotní škola

Rozsiahlejšie články s diskusiou.
mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 09 Mar 2020, 06:10 Nám adventistům se stává, že se v těch počtech nedostaneme k Hospodinu, který je Počátkem všeho. Začátek naplnění prorockých výpočtů dáváme do rukou lidského panovníka. Kdykoliv se znovu a znovu probírá tématika proroctví v sobotní škole, tak vždy je tam velmi malý, ne-li žádný důraz na Hospodinovo slovo. Dost často se ještě stává, že se zeptáte: Kdo rozhodl o návratu Židů a stavbě Jeruzaléma? Téměř vždy, až na nějaké výjimky je slyšet trvalá a stálá odpověď: "No přece to je jasné , přece ten panovník říše v tom roce..... vyniká v tom důrazu na lidský výnos. Přesto, že sám Daniel pročítal Jeremiášův svitek o Hospodinově výroku v souvislosti sedmdesáti let. Hospodin dopředu určuje za jak dlouho se to stane, až si země "také" odpočine.
Tak kdo vlastně rozhodl o návratu Židů, samozřejmě vám potom namítnou: "To je přece jasné, že to bylo prorokováno,"
Důraz tedy dáváme na lidské rozhodnutí a výnosy. Ceněny jsou tedy lidské činy. Kdo za to může?
Ambassador nenávidí Biblickou pravdu, počty apod.
Přísloví 26:11  Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Hospodine odpusť mu, protože neví co píše. Je to z nevědomosti, zaslouží si odpuštění.

Neregistrovaný

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ambassador nenávidí Biblickou pravdu, počty apod.
Přísloví 26:11 Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.
Mikime, to jsi už přehnal. Jen si vzpomeň na sebe a svoje tapetování, neodpovídání na otázky, sprostotu nejen na tomto webu. Já si myslím, že Ty nenávidíš vlastně všechny, kteří věří jinak, než Ty, katolíky počínaje a adventisty konče. Je mi Tě líto, podle mne jsi ztracen, založil jsi totiž podle mne svoji spásu na "vědomostech", "přesném poznání", podobně jako Svědci. Navíc velmi ujíždíš...
Snad se někdy dokážeš vymanit z bludného kruhu, budu se za Tebe dnes modlit.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Hosť napísal: 09 Mar 2020, 21:24
Ambassador nenávidí Biblickou pravdu, počty apod.
Přísloví 26:11 Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.
Mikime, to jsi už přehnal. Jen si vzpomeň na sebe a svoje tapetování, neodpovídání na otázky, sprostotu nejen na tomto webu. Já si myslím, že Ty nenávidíš vlastně všechny, kteří věří jinak, než Ty, katolíky počínaje a adventisty konče. Je mi Tě líto, podle mne jsi ztracen, založil jsi totiž podle mne svoji spásu na "vědomostech", "přesném poznání", podobně jako Svědci. Navíc velmi ujíždíš...
Snad se někdy dokážeš vymanit z bludného kruhu, budu se za Tebe dnes modlit.
Hele Hoste nebuď zas chytrý a nepomlouvej mně, že někoho nenávidím, když to není vůbec pravda, dát verš z Bible na někoh neznamená nenávist, ale označení pravého stavu dotyčného, Ambassador popírá a vysmívá se prorockému slovu Daniele i Zjevení a výpočtům s nimi souvísejícím, a každému kdo se jimi poctivě zabývá a na kterých stojí církev adventistů. Takový člověk je označen v Písmu jako tupec (díky Šaškovi Flekovi a jeho podobným výrazům v jeho Bibli 21):
Přísloví 1:22  "Kdy omezenců láska k malosti už skončí, kdy drzounů záliba v drzosti, kdy tupců nenávist ke všemu vědění?
Já:
Přísloví 8:7  Má ústa mluví pouze pravdu, mým rtům se darebáctví oškliví.

Ambassador a jeho "nenávist" k prorokům "přinášející počty pro budoucnosst", jako by chtěl říct:
Izajáš 30:10  Říkají vidoucím: "Nemějte vidění!" a prorokům: "Neprorokujte nám pravdu. Říkejte nám jen lichotky a prorokujte lži!
Pro Ambassadora platí, že:
Jeremjáš 9:4  Jeden druhého podvádějí, pravdu už vůbec nemluví; svůj jazyk naučili mluvit lži, pro zvrácenost by se ztrhali.
Římanům 1:18  Z nebe se zjevuje Boží hněv proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svévolně potlačují pravdu.
Římanům 2:8  těm, kdo ve svém sobectví odmítají pravdu a řídí se nepravostí, však odplatí zuřivým hněvem.

...Je mi Tě líto, podle mne jsi ztracen, založil jsi totiž podle mne svoji spásu na "vědomostech", "přesném poznání", podobně jako Svědci.
Co nám všem radí Bible?
Zacharjáš 8:16  Toto dělejte: Mluvte mezi sebou pravdu a ve svých branách vynášejte soud pravdy a pokoje.
Jan 8:32  Poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí."
2 Korintským 4:2  Odmítáme hanebné tajnůstkaření, vychytralé praktiky a překrucování Božího slova. Místo toho jasně říkáme pravdu před Bohem a každý, kdo má svědomí, to může sám uznat.
2 Tesalonickým 2:13  Za vás, bratři milovaní Pánem, však musíme stále děkovat Bohu. Ten vás od počátku vyvolil, abyste skrze posvěcení Duchem a víru v pravdu byli spaseni.
Přísloví 1:7  Klíčem k poznání je úcta k Hospodinu; moudrostí a poučením jen hlupák pohrdá.
Přísloví 12:1  Milovník poznání miluje poučení, jen tupý mezek si nedá domluvit. (začínám milovat Šášu Fleka a jeho výrazy:))
Přísloví 14:6  Drzoun se po moudrosti nadarmo pídí, rozumnému je poznání snadno přístupné.
Přísloví 15:2  Jazyk moudrých zpříjemňuje poznání, tupci z úst chrlí samé nesmysly.

Daniel 12:4  Ty Danieli, však ta slova zachovej v tajnosti a zapečeť tu knihu pro poslední čas. Mnozí budou procházet sem a tam a poznání se rozroste."

Římanům 15:14  Mám o vás jistotu, bratři moji, že jste plni dobroty, máte hojnost veškerého poznání a sami se dokážete napomínat navzájem.

1 Korintským 14:6  Co kdybych k vám, bratři, přišel a mluvil v jazycích? K čemu vám budu, pokud vám neřeknu nějaké zjevení, poznání, proroctví či učení?

1 Timoteovi 2:4  který chce, aby všichni lidé byli spaseni a došli k poznání pravdy.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Převracíš moje myšlenky. O nenávisti píšeš ty, v podstatě mi podsouváš nenávist vůči biblické pravdě.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

mikim napísal: 10 Mar 2020, 15:33
Hosť napísal: 09 Mar 2020, 21:24
Ambassador nenávidí Biblickou pravdu, počty apod.
Přísloví 26:11 Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.
Mikime, to jsi už přehnal. Jen si vzpomeň na sebe a svoje tapetování, neodpovídání na otázky, sprostotu nejen na tomto webu. Já si myslím, že Ty nenávidíš vlastně všechny, kteří věří jinak, než Ty, katolíky počínaje a adventisty konče. Je mi Tě líto, podle mne jsi ztracen, založil jsi totiž podle mne svoji spásu na "vědomostech", "přesném poznání", podobně jako Svědci. Navíc velmi ujíždíš...
Snad se někdy dokážeš vymanit z bludného kruhu, budu se za Tebe dnes modlit.
Hele Hoste nebuď zas chytrý a nepomlouvej mně, že někoho nenávidím, když to není vůbec pravda, dát verš z Bible na někoh neznamená nenávist, ale označení pravého stavu dotyčného, Ambassador popírá a vysmívá se prorockému slovu Daniele i Zjevení a výpočtům s nimi souvísejícím, a každému kdo se jimi poctivě zabývá a na kterých stojí církev adventistů. Takový člověk je označen v Písmu jako tupec (díky Šaškovi Flekovi a jeho podobným výrazům v jeho Bibli 21):
Přísloví 1:22  "Kdy omezenců láska k malosti už skončí, kdy drzounů záliba v drzosti, kdy tupců nenávist ke všemu vědění?
Já:
Přísloví 8:7  Má ústa mluví pouze pravdu, mým rtům se darebáctví oškliví.

Ambassador a jeho "nenávist" k prorokům "přinášející počty pro budoucnosst", jako by chtěl říct:
Izajáš 30:10  Říkají vidoucím: "Nemějte vidění!" a prorokům: "Neprorokujte nám pravdu. Říkejte nám jen lichotky a prorokujte lži!
Pro Ambassadora platí, že:
Jeremjáš 9:4  Jeden druhého podvádějí, pravdu už vůbec nemluví; svůj jazyk naučili mluvit lži, pro zvrácenost by se ztrhali.
Římanům 1:18  Z nebe se zjevuje Boží hněv proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svévolně potlačují pravdu.
Římanům 2:8  těm, kdo ve svém sobectví odmítají pravdu a řídí se nepravostí, však odplatí zuřivým hněvem.
Skor si myslim, ze za ambassadorovymi komentarmi nestoji ani tak planovity vysmech z vedenia ci proroctiev, ale len obycajna zaluba v trollingu. Podla mna iba testuje co vsetko este moze Pismu pripisat na vrub alebo z neho vymazat a ake reakcie to u nas vyvola.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Známý příběh o třech satrapech židovského původu. V Babyloně před zlatou sochou postavenou na rozkaz babylonského krále se ukázal vnitřní postoj a vztah k Bohu. Jak může být pošetilé přidat se k většině a ještě ukazovat prstem.

Komu se chceš zalíbit?
Prílohy
img.obrazky.jpg
img.obrazky.jpg (28.29 KiB) 8711 zobrazení

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Situace s koronavirem (i když je to nepříjemný stav) by nám jednotlivcům (vlastně všem) mohla pomoci k přechodu od chrámové bohoslužby k hlubšímu osobnímu setkávání s Bohem.
Vzhledem k tomu co studujeme v sobotní škole, je to k zamyšlení. Židům skončil chrám a Babylon byl pro ně novou výzvou k hledání, jak prožívat nové, ještě hlubší setkávání s Bohem.
Takové zastavení společných bohoslužeb (je to nepříjemné) může být uzdravující v odpoutání se od přílišného zahledění do výukové společné bohoslužby k návratu nového osobního hledání Hospodina.
Tak jako byl pohled Židů upřen na spásnost chrámových obětí, tak může být život křesťanů směřován k něčemu co není cílem, ale jen pomůckou. Možná to další čtvrtletí umožní některým prozřít vsunutím myšlenek o správném čtení Bible.
Od více peněz, více majetku, více práce, většího hromadění k odpočinutí a vejití do jednoduché skromnosti a tím k bohatšímu vztahu se svým Stvořitelem, Spasitelem a Bohem. Tím by mohlo dojít k uzdravení i vztahů ve společenstvích a také mezi různými křesťany, pochopením toho, jak málo stačí, aby se ta naše lidská jistota narušila nebo rozpadla.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

log napísal: 11 Mar 2020, 21:31
mikim napísal: 10 Mar 2020, 15:33
Hosť napísal: 09 Mar 2020, 21:24
Ambassador nenávidí Biblickou pravdu, počty apod.
Přísloví 26:11 Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.
Mikime, to jsi už přehnal. Jen si vzpomeň na sebe a svoje tapetování, neodpovídání na otázky, sprostotu nejen na tomto webu. Já si myslím, že Ty nenávidíš vlastně všechny, kteří věří jinak, než Ty, katolíky počínaje a adventisty konče. Je mi Tě líto, podle mne jsi ztracen, založil jsi totiž podle mne svoji spásu na "vědomostech", "přesném poznání", podobně jako Svědci. Navíc velmi ujíždíš...
Snad se někdy dokážeš vymanit z bludného kruhu, budu se za Tebe dnes modlit.
Hele Hoste nebuď zas chytrý a nepomlouvej mně, že někoho nenávidím, když to není vůbec pravda, dát verš z Bible na někoh neznamená nenávist, ale označení pravého stavu dotyčného, Ambassador popírá a vysmívá se prorockému slovu Daniele i Zjevení a výpočtům s nimi souvísejícím, a každému kdo se jimi poctivě zabývá a na kterých stojí církev adventistů. Takový člověk je označen v Písmu jako tupec (díky Šaškovi Flekovi a jeho podobným výrazům v jeho Bibli 21):
Přísloví 1:22  "Kdy omezenců láska k malosti už skončí, kdy drzounů záliba v drzosti, kdy tupců nenávist ke všemu vědění?
Já:
Přísloví 8:7  Má ústa mluví pouze pravdu, mým rtům se darebáctví oškliví.

Ambassador a jeho "nenávist" k prorokům "přinášející počty pro budoucnosst", jako by chtěl říct:
Izajáš 30:10  Říkají vidoucím: "Nemějte vidění!" a prorokům: "Neprorokujte nám pravdu. Říkejte nám jen lichotky a prorokujte lži!
Pro Ambassadora platí, že:
Jeremjáš 9:4  Jeden druhého podvádějí, pravdu už vůbec nemluví; svůj jazyk naučili mluvit lži, pro zvrácenost by se ztrhali.
Římanům 1:18  Z nebe se zjevuje Boží hněv proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svévolně potlačují pravdu.
Římanům 2:8  těm, kdo ve svém sobectví odmítají pravdu a řídí se nepravostí, však odplatí zuřivým hněvem.
Skor si myslim, ze za ambassadorovymi komentarmi nestoji ani tak planovity vysmech z vedenia ci proroctiev, ale len obycajna zaluba v trollingu. Podla mna iba testuje co vsetko este moze Pismu pripisat na vrub alebo z neho vymazat a ake reakcie to u nas vyvola.
Než se Ambassador stane trollem, dříve budou zničena nebesa a země ohněm.

log
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: 06 Nov 2017, 06:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Sobotní škola

Neprečítaný príspevok od používateľa log »

Lída Rohalová napísal: 14 Mar 2020, 12:28 Než se Ambassador stane trollem, dříve budou zničena nebesa a země ohněm.
No ale teraz uz aj Ty trollujes poriadne :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných