Strava v náboženstve

Rozsiahlejšie články s diskusiou.

Neregistrovaný

Re: Strava v náboženstve

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Církev sojových bobů sedmého dne.

Neregistrovaný

Re: Strava v náboženstve

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný napísal: 24 Jan 2022, 17:32 Církev sojových bobů sedmého dne.
To mi připomnělo Gilmorova děvčata série 3 epizoda 9 - díkuvzdání (scéna cca od 16minuty)

Kde Rodina Kim - korejci a adventisté mají na díkuvzdání tofucana. ::rofl::

Neregistrovaný

Re: Strava v náboženstve

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Soja?
Ale Ambassadore, jako by jsi vytáhnul něco z devadesátých let. To byla v církvi doba sojových karbošů, pak začala komerční výroba tofu a výrobků ze soji. Do té doby jsme znali tak akorát sojový suk. Za komančů byl na soju pouze asi podnik v Kolíně.
Nic se nemá přehánět, ani soja, navíc, někteří lidé na ní mají alergii a dobře ji netráví, máme to v rodině. Soja je dobrá pro svoje bílkoviny a dá se z ní dělat mnoho věcí. Na druhou stranu je často GMO, to dnes ale skoro nikdo neřeší.
Přece jen doba pokročila a dnes je nabídka zdravé stravy vyváženější.
Jídlo je jen část životního stylu, žel, v církvi přeceňovaná, střídmost, fyzická aktivita, dostatek spánku, pitný režim...je to prostě celek.
O soje jsem v církvi neslyšel už desetiletí, někteří jedou ve starých kolejích a omezili maso, mladší a informovanější se spíše vyhýbají lepku.
Vegetariánství se už moc nenosí a nevím o nikom, kdo by se svou stravou nějak vyvyšoval. Mne se líbí aktivní lidi, kteří si hlídají hmotnost, mají pohybové aktivity, pečují o své zdraví, nepoužívají, pokud možno chemické léky, pečují o pleť, zuby a vůbec svou duši. Je to volba každého, vně i uvnitř církve.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Strava v náboženstve

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Nesdílel jsem to k vůli výsměchu, ale pouze proto, aby jsme neustále porovnávali stále nově se objevující poznatky. To se může týkat všech poznatků na poli vědy. Že někdo napíše vtipnou poznámku? Co na tom, život jde dál.


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný