Štúdium úlohy sobotnej školy

Ankety na rôzne cirkevné otázky.

Študujete úlohy sobotnej školy?

Môžete označiť 1 možnosť

 
 
Zobraziť výsledky

Peter

Re: Štúdium úlohy sobotnej školy

Neprečítaný príspevok od používateľa Peter »

Biblické úlohy sú veľmi dôležité,niekedy sú dôležitejšie ako kázanie...len tým,ktorým sa nechce zapajať do študovania,si myslia,že už majú všetku múdrosť,preto si môžu pospať a prísť len na kázanie...mýlia sa,pochopia to keď bude asi neskoro.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Štúdium úlohy sobotnej školy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Laymane, promiň, Tvůj text z jiného vlákna dávám sem, protože má souvislost se sobotní školou, na kterou se chci zaměřit.
Layman napísal:Ako cirkev sme už aj tak dosť vyhranení voči iným kresťanským cirkvám. My svätíme sobotu a oni nie, my nejeme bravčové a oni áno, my nepijeme alkohol a oni áno, my sme za zdravotnú reformu a oni nie, my uznávame EGW a oni nie, a takto by som mohol pokračovať.
Jako na "jinověrce" se na mě vztahuje to "oni nie" a "oni áno". Úkoly sobotní školy nestuduji ani se na ně nedívám, ale občas se stane, že to musím udělat, abych mohla odpovědět na dotaz nějaké osoby. A tak jsem dnes otevřela téma "Změna zákona" z úterý 8. května 2018:

"Jako adventisté sedmého dne jsme často konfrontováni s tvrzeními křesťanů z jiných církví, že platnost zákona skončila nebo že nejsme pod zákonem, ale pod milostí. Ve skutečnosti jim však velmi často jde jen o to, aby se nějakým způsobem zbavili čtvrtého přikázání. Mnozí jen tvrdí, že sedmý den, sobotu, nahradil první den (nebo dokonce „osmý den“), tedy neděle, na počest Ježíšova vzkříšení."

Zde nejde o to, že by adventisté nemohli obhajovat sobotu nebo s jinak věřícími křesťany o své víře diskutovat. Zde jde o to, že se tu píše v oficiální příručce sobotní školy černé na bílém, že jinověrcům jde o to, aby se 4. přikázání zbavili! To už podsouvá myšlenku, že jinak věřícím křesťanům nejde o poslušnost Bohu, a že si chtějí dělat, co chtějí.

Nejsem odborníkem na jiné církve, ale už se jich nebojím. S některými jsem strávila dost času na to, abych mohla posoudit, že to není všude stejné, jak se často proklamuje. Každé společenství má své problémy a své radosti. Některá společenství jsou velmi blízko prvotní církvi, kde vedle sebe může žít "více myšlenkových proudů" bez toho, aniž by byla ohrožena "pravověrnost" jiného proudu.

Některá společenství se s velkým respektem vyjadřují o adventistech a vysoce hodnotí některé jejich aktivity. Někteří s nimi jezdí na dovolené. Někteří představitelé CASD jsou jinými křesťany vysoce ceněni za přátelské vztahy, dobrý přístup k lidem a nenásilné hovory o víře.

Doufám, že se tato oficiální příručka sobotní školy stane mementem pro ty, kteří chtějí být přitahováni k Ježíši, nikoli k dogmatům. Nenechte se strhnout k pohrdání jinověrci.

A Tobě, Laymane, děkuji, že nás považuješ za hodné úcty. Děkuji.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Štúdium úlohy sobotnej školy

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Dnes jsem namátkově objevila, že na facebooku existuje skupina Sobotní škola.
Předpokládám, že většina lidí o tom ví; kdo ještě ne, tak zde:

https://www.facebook.com/groups/396152050484710/

Jednou z kvalitních knih o Zjevení je např. od Jiřího Mrázka - Zjevení Janovo. Kniha je na trhu už delší dobu.
Doporučila jsem ji několika lidem, většina si ji koupila. Momentálně jsem ji někomu půjčila.
http://www.ekalich.cz/produkt/1019-Zjev ... even%C3%AD

Do skupiny se registrovat nebudu, ani pročítat to nebudu. Dnes mi to facebook nabídnul, už mi s těmi nabídkami leze na nervy. Ze zvědavosti jsem nahlídla, o co jde. Ale myslím, že pro adventisty by to mohlo být přínosem, nekteří do sobotní školy nechodí, tak se můžou sdílet aspoň na facebooku. Prolítla jsem narychlo jen jednu sekci, a objevila jsem tam od některých lidí podnětné myšlenky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných