Konzervativní sbor

Diskusia o cirkevnej organizácii.
Kapka.

Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Kapka. »

Ráda poslouchám přednášky vašich kazatelů, především pana prof. Veitha a s jeho názory se ztotožnuji. Nenavštěvuji žádné sbory a sbírám k tomu odvahu. Odrazuje mě ale, jak se někteří adventisté od učení své církve distancují. Někteří dokonce vybízí k modlitbám ke sjednocení církví. Přesto by adventisté svoji církev, podle pana profesora, neměli opouštět. Očekává i novou vlnu zájemců o cirkev. Zajímá mě, jak na tom jsou vaše sbory, vaši kazatelé. Vnímám i úbytek vašich členů, což není jen problém vaší církve. Přitom věřících mimo církev je opravdu dost. Nemůže to být hlavně tím, že už se většina církví neodvažuje hlásit Pánův příchod? Mnozí vědci dělají za ně jejich práci a ohlašují civilizační kolaps. Ten považuji za neodvratný. V tom se sice nemusíme shodnout, ale situace není lichotivá. Tím spíš bychom se měli my křesťané scházet a povzbuzovat. Přehodnocuji zda hledat společenství věřících, které má jasně vymezenou nauku a není v rozporu s mým přesvědčením a vychází mi z toho vaše církev. Jen si nejsem jista, jestli a jaký sbor navštěvovat. Nějak mám pocit, že se názory některých z vás rozchází se zaklady, které položila paní White. Dostala se ke mně kniha Velký spor věků před lety a oslovila mě. Nerada bych se ale zklamala a nevím, co očekávat. Být členem čehokoliv sebou nese závazky, které si nový člen na první pohled neuvědomí, dokud není na něho vyvíjen nátlak. Tím může být striktní dodržování soboty, desátků, vegetariánství nebo naopak úplné boření základů, na kterých stojí vaše církev. Vím, jak se k tomu postavit, ale nevím, jestli bych dokázala čelit tlaku, který by převládal a nebyl pro mě přijatelný. Nemyslím, že má smysl někoho přesvědčovat o tom, že je modlitba za sjednocení církví v rozporu s Biblí i vaší věroukou, informací máme všichni dostatek. Když k tomu vyzývá kazatel, je to pro mě překvapení. Tak tedy zajímá mě, jaký převládá ve sborech adventistů v současné době duch. Děkuji za případné odezvy.

user

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa user »

Od White k Veithovi. Z deště pod okap.

Laco.

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Laco. »

Kapka. napísal: 28 Sep 2020, 12:15 Ráda poslouchám přednášky vašich kazatelů, především pana prof. Veitha
Veith je oficiálny kazateľ CASD alebo laický ?

Neregistrovaný

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Nevím, jestli je laik. Nemáte se za co stydět, jestli máte takové laiky mezi sebou.

Neregistrovaný

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ráda poslouchám přednášky vašich kazatelů, především pana prof. Veitha a s jeho názory se ztotožnuji. Nenavštěvuji žádné sbory a sbírám k tomu odvahu. Odrazuje mě ale, jak se někteří adventisté od učení své církve distancují. Někteří dokonce vybízí k modlitbám ke sjednocení církví. Přesto by adventisté svoji církev, podle pana profesora, neměli opouštět. Očekává i novou vlnu zájemců o cirkev. Zajímá mě, jak na tom jsou vaše sbory, vaši kazatelé. Vnímám i úbytek vašich členů, což není jen problém vaší církve. Přitom věřících mimo církev je opravdu dost. Nemůže to být hlavně tím, že už se většina církví neodvažuje hlásit Pánův příchod? Mnozí vědci dělají za ně jejich práci a ohlašují civilizační kolaps. Ten považuji za neodvratný. V tom se sice nemusíme shodnout, ale situace není lichotivá. Tím spíš bychom se měli my křesťané scházet a povzbuzovat. Přehodnocuji zda hledat společenství věřících, které má jasně vymezenou nauku a není v rozporu s mým přesvědčením a vychází mi z toho vaše církev. Jen si nejsem jista, jestli a jaký sbor navštěvovat. Nějak mám pocit, že se názory některých z vás rozchází se zaklady, které položila paní White. Dostala se ke mně kniha Velký spor věků před lety a oslovila mě. Nerada bych se ale zklamala a nevím, co očekávat. Být členem čehokoliv sebou nese závazky, které si nový člen na první pohled neuvědomí, dokud není na něho vyvíjen nátlak. Tím může být striktní dodržování soboty, desátků, vegetariánství nebo naopak úplné boření základů, na kterých stojí vaše církev. Vím, jak se k tomu postavit, ale nevím, jestli bych dokázala čelit tlaku, který by převládal a nebyl pro mě přijatelný. Nemyslím, že má smysl někoho přesvědčovat o tom, že je modlitba za sjednocení církví v rozporu s Biblí i vaší věroukou, informací máme všichni dostatek. Když k tomu vyzývá kazatel, je to pro mě překvapení. Tak tedy zajímá mě, jaký převládá ve sborech adventistů v současné době duch. Děkuji za případné odezvy.
Asi víš, že jsi na webu, který z různých úhlů učení a praxi adventistů kritizuje. Pak ale nechápu, proč jsi dala příspěvek, vždyť stačilo napsat na některou z oficiálních adres církve, aby Ti odpověděli, jak vnímají situaci v církvi.Odpověď by mohla být velmi zajímavá. :D
Jak jsou na tom naše sboru a kazatelé? Nemohu hodnotit objektivně, to pouze Bůh zná pravý stav. Myslím, ale že jsme dětmi naší doby se vším dobrým i negativním, co to přináší. Zdá se mi, že výrazný rys křesťanů dneška obecně je bezradnost co dělat, jak oslovovat lidi v postmoderním světě. To se týká i kazatelů, jsou obětaví, ale i takoví, kteří jakoby žijí ve svém světě a odtržení od lidí i reality. Drtivá většina lidí v církvi je ale s přátelskými postoji, ochotná pomoci, pečující o své blízké, dobří pracovníci, členové nejsou ani lepší ani horší, než lidé v jiné církvi.
Mnohé sbory fungují dobře, jsou ale oblasti, kde převládá legalistický přístup k víře, typicky Slezsko, ale mění se to k lepšímu. Zde na fóru najdeš i jednotlivce s vyloženě protikřesťanskými postoji, provokatéry, zklamané, v teologii "ujeté", ale i s rozumnými postoji.
Role Whiteové byla zneužita a dodnes přináší napětí v církvi, odpovědnost z minulosti ale nesou vedoucí celosvětové církve. Její dílo by se mělo brát v dobovém kontextu a nepoužívat jako náhrada či rovnocenné bibli, s tím ale mají někteří problém.
Vždy si řekni, že základ víry je pouze a jenom bible, někteří lidé Tě mohou chtít svázat různými omezeními, ale nedej se. Ani vegetariánství či desátky nemají v Písmu takovou oporu, aby mohly být vynucovány. Modli se a měj otevřené oči.
Co se týče výběru sboru, asi nebudeš jezdit do sboru 300km, pokud si můžeš zvolit, pak spíše české sdružení a Prahu, kde je větší tolerance. Vyzkoušej více sborů, poznáš atmosféru, vycítíš, jaké mají vztahy. Rozhodně nespěchej, vždyť správné rozhodnutí může trvat i roky.Viděl jsem už hodně křtů a kdysi odhodlaných lidí následovat Ježíše a kde dnes jsou? Kdysi jsem řešil kam chodit, když jsem bydlel u Prahy, velké sbory mi nevyhovovaly, lidé ani kazatel se o nově příchozího moc nezajímali, nakonec jsem si našel menší sbor. Tím nechci říci, že jsou tam lidé špatní, ale je to takový typický rys velkoměstských sborů.
Sjednocení církví není v rozporu s věroukou adventistů, ba právě naopak, podle všeho vše k tomu směřuje a i spisy EW to uvádějí. Je třeba si ale uvědomit, že bude sjednocení pod Boží vládou a pod satanovou. Je docela možné, že mnoho sborů casd bude sjednoceno pod vládou zlého a naopak budou sbory, které budou cele Boží a to různých církví. Já osobně spíše sázím na osobní vztah a na malé skupiny v době zmatku a nějakého konce.
Na stránkách církve jsou adresy sborů, můžeš si něco vybrat, navštívit bohoslužbu nebo nějakou akci, kterou sbor pořádá.
Přeji Ti Boží požehnání v hledání.

Kapka.

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Kapka. »

Děkuji za obšírnou odpověď. Rozhodně nespěchám už pár let. Příliš jsem si web nelustrovala, tak nevím. Ale názorová pluralita řadových členů mi vyhovuje víc než oficiální vyjádření těch, co jsou v čele. Odráží skutečnost. Asi si všechny církve prochází nějakou krizí. Snad jen přechodnou. Ještě na tom nejsme tak zle, takže řešíme malichernosti. Dík.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Kapka. napísal: 28 Sep 2020, 12:15 ,,,,,,, Přehodnocuji zda hledat společenství věřících, které má jasně vymezenou nauku a není v rozporu s mým přesvědčením a vychází mi z toho vaše církev. Jen si nejsem jista, jestli a jaký sbor navštěvovat. ........
Je možné dle názvu chápat, že jde spíše o hledání konzervativního sboru?

Host rk

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Host rk »

Walter Veith je Adventista a uznávaný řečník který vytrvale odmítá všechny důkazy které věda předkládá a trvá na stvoření světa podle bible před cca 6000 lety. Některé jeho přednášky označili za konspirační i sami členové církve. V naší církvi se Veitha chytila hlavně "jistá malá skupina" která si dělá svou politiku.

Kapka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 09:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Kapka »

ambassador napísal: 29 Sep 2020, 06:46
Kapka. napísal: 28 Sep 2020, 12:15 ,,,,,,, Přehodnocuji zda hledat společenství věřících, které má jasně vymezenou nauku a není v rozporu s mým přesvědčením a vychází mi z toho vaše církev. Jen si nejsem jista, jestli a jaký sbor navštěvovat. ........
Je možné dle názvu chápat, že jde spíše o hledání konzervativního sboru?
Určitě ano. Věřím ve vytržení např., že mrtví spí a budou vzkříšení... že byla sobota zrušena až později...Teď jsme si doposlechli přednášky pana Pasera a také se nám líbily. Tak spíš až se zorientujeme.

Kapka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 09:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Konzervativní sbor

Neprečítaný príspevok od používateľa Kapka »

Host rk napísal: 29 Sep 2020, 11:47 Walter Veith je Adventista a uznávaný řečník který vytrvale odmítá všechny důkazy které věda předkládá a trvá na stvoření světa podle bible před cca 6000 lety. Některé jeho přednášky označili za konspirační i sami členové církve. V naší církvi se Veitha chytila hlavně "jistá malá skupina" která si dělá svou politiku.
Na tom nezáleží, jak je skupinka velká. Asi tedy patřím k ní. Zpochybňovat stvoření světa podle Bible jistě může z důvodu, že je sám vědec. Já nemám na čem stavět, proto se tímto tématem nezabývám a nepovažuji to za podstatné. Ani pana prof. nepovažuji za neomylného. Prostě se mi jeho přednášky líbí. Někde ale sám říká, že ho někdo v církvi nutil k tomu, aby přestal některé věci říkat. V tom případě se chci ujistit, jak tomu u nás v Čechách je. Žel některé církve se chtějí přiblížit k lidem ať už třeba koncerty nebo jinými akcemi, je to hezké, ale asi to moc dobře nefunguje. Vidím, jak se církve vylidňují. On reaguje na současnou dobu a já jsem přesvědčená, že správně. Není jediný, kdo mluví o krizi nebo civilizačním kolapsu. A hlavně o naději. Rozumíte mi? Od společenství věřících čili církví věřící očekává trochu něco jiného, než koncerty a opékání buřtů, i když nic proti tomu nemám. Hlavně pro děti a mládež to je důležité zpestření. A i tak děkuji za informace.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných