Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

V poslednej dobe a teda v čase liberálneho pohľadu na kresťanstvo, je často počuť názor, že je spasiteľné, ak niekto nie z vlastnej viny nikdy nepočul o Kristu.

Takéto zmýšľanie preniká dokonca aj do reformovaných cirkví a zborov.

Ak mi niekto položí neplatnú otázku – bude spasený nevinný človek napr. niekde v pralese, ktorý nie z vlastnej viny nepočul o Kristu?

Nevinný človek, by naozaj išiel do neba, aj keby nepočul o Kristu. Nepotrebuje počuť evanjelium a veriť v evanjelium! No je tu veľký problém a to ten, že niet takého človeka na zemi, ktorý by neučinil hriechu a teda bol vo Svätých Božích očiach nevinný. Každý stojí pred Bohom vinný! Potom je to neplatná otázka, lebo vychádza z nebiblického predpokladu, že pred Svätým Bohom sú niektorí aj nevinní. Ak niekto, kto šíri takéto niečo o tom vie, tak vyvstáva otázka, za akým účelom, takéto niečo šíri. Duch antikrista, chce zabrániť v šírení evanjelia a naznačuje, že aj bez Krista je možná spása a stačí nikdy nepočuť o Kristu.

Ak by bolo niekomu spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu, tak by sme ho zvestovaním evanjelia odsúdili do pekla, lebo vraj bol predtým nevinný a teraz počul o Kristu a neprijal evanjelium, tak je už vinný. Je to zvrátené, lebo každý je vinný pred Bohom a to či už počul, alebo nepočul o Kristu. To je ten správny Biblický predpoklad, z ktorého treba vychádzať. Keďže každý je v Božích očiach vinný a tak niet výhovorky.

Predstava, že ak niekto a to nie z vlastnej viny nikdy nepočuli evanjelium, tak potom by Boh nedovolil, aby bol takýto človek odsúdený, je nebiblická. Keďže vraj nikdy nepočuli o Kristu a tak na základe toho nemôže mať zodpovednosť a byť odsúdený. Takéto zmýšľanie ide priamo proti Kristu. Ak by nikdy nepočuť o Kristu, bolo nejakou vstupenkou do neba a ak by to bola pravda, čo samozrejme nie je, a ak by mali garanciu, že budú spasení, tak potom tú najhoršiu vec, ktorú by sme pre nich urobili, je zvestovať im evanjelium Ježiša Krista. Vidíme tú absurditu?

Je to podkopávanie evanjelizácie.

Tomáš Plechatýý

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Viktorrealita napísal: 27 Jan 2021, 09:24 V poslednej dobe a teda v čase liberálneho pohľadu na kresťanstvo, je často počuť názor, že je spasiteľné, ak niekto nie z vlastnej viny nikdy nepočul o Kristu.

Takéto zmýšľanie preniká dokonca aj do reformovaných cirkví a zborov.

Ak mi niekto položí neplatnú otázku – bude spasený nevinný človek napr. niekde v pralese, ktorý nie z vlastnej viny nepočul o Kristu?

Nevinný človek, by naozaj išiel do neba, aj keby nepočul o Kristu. Nepotrebuje počuť evanjelium a veriť v evanjelium! No je tu veľký problém a to ten, že niet takého človeka na zemi, ktorý by neučinil hriechu a teda bol vo Svätých Božích očiach nevinný. Každý stojí pred Bohom vinný! Potom je to neplatná otázka, lebo vychádza z nebiblického predpokladu, že pred Svätým Bohom sú niektorí aj nevinní. Ak niekto, kto šíri takéto niečo o tom vie, tak vyvstáva otázka, za akým účelom, takéto niečo šíri. Duch antikrista, chce zabrániť v šírení evanjelia a naznačuje, že aj bez Krista je možná spása a stačí nikdy nepočuť o Kristu.

Ak by bolo niekomu spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu, tak by sme ho zvestovaním evanjelia odsúdili do pekla, lebo vraj bol predtým nevinný a teraz počul o Kristu a neprijal evanjelium, tak je už vinný. Je to zvrátené, lebo každý je vinný pred Bohom a to či už počul, alebo nepočul o Kristu. To je ten správny Biblický predpoklad, z ktorého treba vychádzať. Keďže každý je v Božích očiach vinný a tak niet výhovorky.

Predstava, že ak niekto a to nie z vlastnej viny nikdy nepočuli evanjelium, tak potom by Boh nedovolil, aby bol takýto človek odsúdený, je nebiblická. Keďže vraj nikdy nepočuli o Kristu a tak na základe toho nemôže mať zodpovednosť a byť odsúdený. Takéto zmýšľanie ide priamo proti Kristu. Ak by nikdy nepočuť o Kristu, bolo nejakou vstupenkou do neba a ak by to bola pravda, čo samozrejme nie je, a ak by mali garanciu, že budú spasení, tak potom tú najhoršiu vec, ktorú by sme pre nich urobili, je im zvestovať im evanjelium Ježiša Krista. Vidíme tú absurditu?

Je to podkopávanie evanjelizácie.
No jasně kdyby mohli být spaseni lidé, kteří o Kristu nikdy neslyšeli, jak by k tomu přišla evangelizace , vždyť by jí to úplně podkopalo!!!! ::noo::
Evangelizaci si rozvracet nenecháme!!!
Je to zvrácené.
To už je lepší učit, že jsou všichni před Bohem vinni a neříkat nahlas ten důsledek, že vlastně všichni co neslyšeli o Kristu jdou do pekla.
Všechny malé děti co zemřeli při porodu byly potraceny nebo zemřeli po pár měsících jdou také do pekla a vlastně všichni co se narodili před Ježíšem mimo pár znalců bible.
Ti všichni jdou do věčného pekla a je to tak správně a k Boží slávě a v souladu s jeho vůlí..

Hlavně si nenechme rozložit naše správné učení nějakou zvrácenou naukou o lásce milosti a přikrývání hříchů. Je to laciný svod a blud, který podkopává pravou zásadovou a přísnou povahu našeho Pána.

Tak pojďme všem jako Jonáš zvěstovat, jak jsou hříšní a všichni skončí v pekle. Už chybí si jen předplatit nějaké to vyvýšené místo, abychom při posledních ranách nebo na soudu mohli mít dobrý výhled na ohnivé jezero.
To se pokocháme tou spravedlností a sírou.

Snad si to Bůh nerozmyslí jako tenkrát Ninive a nezkazí nám tu podívanou že.
::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash:: ::dash::

Tomáš Plechatýý

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

A ještě vyhoďte z Nebe Henocha, Abraháma, Eliáše a Mojžíše
Ti svůdci neslyšeli o Kristu a pletou hlavy čtenářům bible, že snad mohou být v nebi!!!!!!!!!!!!!!

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Tomáš

Miešaš hrušky s jablkami.

Čakal som, že tu príjde niekto s proti atgumentom o dieťatkách. Potom je otázka, prečo niekto argumentuje dieťatkami, ak vie:

Evanjelium podľa Lukáša 18:16 Ale Ježiš privolajúc si deti povedal: Nechajte dieťatká ísť ku mne a nebráňte im, lebo takých je kráľovstvo Božie.

Ukáž mi, ktorý človek je v Božích očiach nevinný. No a potom argumentuj.

Predsa nepíšem o dieťatkách, tak prečo to tu podsúvaš?

Tomáš Plechatýý

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatýý »

Viktorrealita napísal: 27 Jan 2021, 10:11 Tomáš

Miešaš hrušky s jablkami.

Čakal som, že tu príjde niekto s proti atgumentom o dieťatkách. Potom je otázka, prečo niekto argumentuje dieťatkami, ak vie:

Evanjelium podľa Lukáša 18:16 Ale Ježiš privolajúc si deti povedal: Nechajte dieťatká ísť ku mne a nebráňte im, lebo takých je kráľovstvo Božie.

Ukáž mi, ktorý človek je v Božích očiach nevinný. No a potom argumentuj.

Predsa nepíšem o dieťatkách, tak prečo to tu podsúvaš?
Viktor

Neodpovídáš na otázky přímo ano ano - ne ne, někdy se jim úplně vyhneš, neřekneš nikdy nevím.
Vykrucuješ se když někdo poukáže na důsledky toho co píšeš. Jen říkáš, o čem jsi nepsal, ale nenapíšeš jak tomu tedy věříš, jen něco o podsouvání.
Naopak se neustále ve svých odpovědích navážíš do ostatních diskutujích, jakoby podle tebe bibli nerespektovali a Boha také ne, přitom toto fórum navštěvují lidé kteří byli nebo stále jsou věřící křesťané.
Cituješ spoustu částí bible a píšeš k ní výklady, které mají vypadat logicky, ale jsou plné zmatených zamlčených předpokladů a argumentačních klamů a sebeklamů.

Neznám tě v životě takže nevím jaké neseš ,,ovoce" nebo ,,vůni" řečeno biblicky.
Ale zde na fóru mám z tebe pocit, který mne nevede k touze následovat tě a změnit svůj život a následování Boha tak abych vypadal a mluvil víc jako ty.

Mnoho tvých teologických tezí mi je silně proti mysli, protože u mne nevyhnutelně přivádí k naprosto nemorálním a nelaskavým závěrům o Bohu, nebo o tom jak se chovat k lidem a co si o nich myslet.

Nerozumím ti, ani tomu proč tak věříš, ani co ti to do života dává.

Párkrát jsem v reakci na tebe přestřelil a musel sem se ti za příliš tvrdé a unáhlené tvrzení omluvit.
Párkrát mi přišlo že v něčem mám podobný názor. Třeba ve víře v neviditelnou církev, nebo že se mi nelíbí tvrzení o jediné správné církvi v KC nebo CASD.
Ovšem nelíbí se mi způsob jakým zde píšeš a jednáš s lidmi.

Nevzpomínám si, že bys se zde někdy projevoval lidsky.
Připomínáš mi jiné diskutéry, kteří také horlili za nějakou pravdu.
Nemyslím si, že jsi si z tohoto fóra odnesl změnu nějakého názoru, nebo přijal nový pohled na něco.
Neznám tě jako člověka s chybami omluvami vrcholy a pády.

Proč to píšu?
Abys pochopil, proč nemám zájem s tebou dále diskutovat.

Začal jsem litovat času, který jsem zde strávil čtením příspěvků jako jsou ty tvé a reagováním na ně. Mám pocit marnosti a mrhání svým časem.
Tak mi nezbývá než se rozloučit, popřát ti vše co nejlepší a dokázat uvnitř sebe se na tebe za cokoliv zlobit a zkusit tě mít rád jaký jsi.
S úctou
Tomáš

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Tomáš

Ja sa neriadím pocitmi, ale Písmom. Taktiež sa nesnažím zaľúbiť ľuďom. No a nikdy neľutujem toho, že som s niekým strávil čas diskúsiou o Bohu a o evanjeliu Ježiša Krista. Takže tak.

No čo už, maj sa a hľadaj. Ak ti Boh otvorí srdce, tak pochopíš.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Viktorrealita napísal: 27 Jan 2021, 12:11 Tomáš

Ja sa neriadím pocitmi, ale Písmom. Taktiež sa nesnažím zaľúbiť ľuďom. No a nikdy neľutujem toho, že som s niekým strávil čas diskúsiou o Bohu a o evanjeliu Ježiša Krista. Takže tak.

No čo už, maj sa a hľadaj. Ak ti Boh otvorí srdce, tak pochopíš.
Viktor hladaj, ale najprv ať i Tebe Bůh otvorí predevším mozok :)

Rastislav

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Rastislav »

Viktorrealita napísal: 27 Jan 2021, 09:24 V poslednej dobe a teda v čase liberálneho pohľadu na kresťanstvo
Liberálnejší pohlad na krestanstvo nezačal včera. Ten začal v čase priemyselnej revolúcie a industrializacie pred cca 200 rokmi, keď nové vedecké poznatky, zmena spôsobu života ludí, zmena spôsobu práce, prinútili ludí revidovať aj svoj spirituálny život. A takto si náboženstvo prispôsobujeme už niekolko tisíc rokov.

Viktorrealita
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 30 Sep 2018, 10:46
Kontaktovať používateľa:

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa Viktorrealita »

Rastislav napísal: 27 Jan 2021, 14:15
Áno, mnohí si pripôsobujú náboženstvo, to je pravda. No Ježiš nezaložil žiadné náboženstvo, ale svojú cirkev, ktorá je zbudovaná na skale, ktorou je Kristus, zjavený Otcom na nebesiach v oživených srdciach. No a tí všetci, tvoria jeho cirkev. Títo si neprispôsobujú Božie Slovo, ale ho následujú.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Slyšeli jsem znovu a opakovaně nebiblickou lež, že Pán Ježíš Kristus je skálou našeho spasení!!!

Pán Ježíš Kristus není v Písmu žádnou skálou spasení, ale je cestou, pravdou a životem k jedinému Bohu Otci, jedinou skálou našeho spasení je Bůh Otec JHVH a nikdo jiný, protože jen On nám dává spasení, je to jeho dar, sám Bůh Otec JHVH o žádné jiné skále neví, ale ty jsi zřejmě chytřejší než samotný Bůh:

2 Samuelova 22:3 Bůh skála má, doufati budu v něho; štít můj a roh spasení mého, vyvýšení mé a útočiště mé, spasitel můj, kterýž od násilí vysvobozuje mne.

2 Samuelova 22:47 Živť jest Hospodin, a požehnaná skála má; protož ať jest vyvyšován Bůh, skála spasení mého,

Žalmy 89:27 On volaje ke mně, dí: Ty jsi otec můj, Bůh silný můj a skála spasení mého.

Izajáš 26:4 Doufejtež v Hospodina až na věky; nebo v Hospodinu, v Hospodinu jest skála věčná.

Izajáš 44:8 Nebojtež se, ani lekejte. Zdali hned zdávna nepověděl jsem tobě a neoznámil, čehož vy sami mně svědkové jste? Zdaliž jest Bůh kromě mne? Neníť jistě žádné skály, jáť o žádné nevím.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných