Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Jde o to za jakým účelem jsou napsána podobenství ve 25 Kapitole.
Židé se vesměs soustředili striktně na zachovávání Zákona, přesto dokázali být
tvrdí, nemilosrdní, atp. Je málo příběhů v evangeliích o jejich postojích, slovního
vyvyšování se, pohrdání a odsuzování jinověřících?
Hledat spravedlivé z vlastních zásluh je nepochopení Boží milosti
a stavba postavená na pouhém slůvku "spravedlivý".
V posledním podobenství není řeč o spravedlnosti ze zákona, ale o životním laskavém a soucitném přístupu k potřebným, který se projevil v praxi (ten postoj se může nalézat i u pohana).
Tam nebyla řeč o tlachání co musí a nesmí věřící dělat, aby.......
V tom podobenství jim není řečeno: "A proto, že jste zachovávali Desatero, tak vás musím vzít do nebe".
Je tam vyjádřena myšlenka: "Vy jste nezištně pomáhali potřebným a já vás chci mít ve svém království".
Výběr není dán Zákonem nebo Desaterem, ale Božím milosrdným rozhodnutím.
Abrahám udělal za svého života nějaké ty kopance a přesto je mu počteno
za spravedlnost to, že Bohu uvěřil. Navzdory tomu, že spal se služkou, aby měl potomka.
Spoléhat se na zachovávání Zákona svou silou je berlička, která se opírá o zem a nikoliv o Spasitele.
Moje myšlenky necílí k tomu, že Zákon je špatný, ale k naši celoživotní hříšnosti, která nemůže konkurovat požadavkům Zákona.
Jestli to má někdo tak, že je dodržovatelem Zákona nebo Desatera, tak ať se dál spoléhá na Desatero. Já mu v tom nebudu bránit.
Setkání s Bohem odhalí skutečnost. V daném podobenství se obě skupiny stejně diví, ale je tam rozdíl, který udělal Pán.
Lidé mohou zdánlivě zachovávat Desatero a přitom nenávidět a pohrdat jinověřícími.
Na co to však psát, když Desateristé "budou" zachránění vlastní zachovavatelskou snahou - oni si to tak myslí.
Je mi jich líto, ale já jim nemohu pomoci, mohu s nimi jen diskutovat.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Mt. 25.31-46 není podobenství, ale Ježíšem učený fakt o soudu jak informuje v Bibli i nadpis a o těch, kteří budou na soudu díky své vlastní spravedlnosti a skutků milosrdenství odměněni zatímco ti, kteří tyto skutky neučiní budou navěky zatraceni. O milosti Ježíš Kristus neučil nikdy nikoho vůbec nic.
Naposledy upravil/-a mikim v 05 Jún 2021, 21:38, upravené celkom 1 krát.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Již je k dispozici 7 díl o sobotě.
7. Odpočinek od naší práce
https://youtu.be/TyEwxvPRJKg

...až na tu bajku o Ježíši jako Stvořiteli Adama a Evy...

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Luk.4,22 Všichni mu přisvědčovali a divili se těm slovům milosti, vycházejícím z jeho úst, a říkali: „Není tento syn Josefův?“

J 1:14: A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy.

J 1:16: Z jeho plnosti jsme my všichni vzali, milost za milostí.

J 1:17: Neboť Zákon byl dán skrze Mojžíše, milost a pravda se stala skrze Ježíše Krista.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Luk.4.22 v KB1613 se nepíše o milosti...,

Ale sám Ježíš neřekl ani jednou slovo milost či že nám přišel sdělit o milosti svého Otce apod., jak o tom píše samozvaný ap. Pavel hlásající bludy které se min. 24x protiřečí s Ježíšem.

Stejně tak v Mt. 25.31-46 nemluví o milosti Ježíš vůbec nic.
To, že jeho slovo bylo plné milosti neznamená, že by někdy učil spásu jen z milosti.

Neregistrovaný

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Ale sám Ježíš neřekl ani jednou slovo milost či že nám přišel sdělit o milosti svého Otce apod., jak o tom píše samozvaný ap. Pavel hlásající bludy které se min. 24x protiřečí s Ježíšem.
Mikime, Ty jsi divný. Uznáváš EGW ale ne její výroky o desátcích, neuznáváš většinu NZ, kde je autor Pavel, neuznáváš Trojici, věříš v to, že člověk může dojít spasení tak, že přestane hřešit..a stále se počítáš mezi adventisty a to dokonce mezi ty nejsprávnější. Protože jsi jiné nevyjmenoval, nejsprávnější asd jsi podle sebe zřejmě Ty sám. Nikdo totiž Tvoje myšlenky nepodporuje, nebo jsi v diskuzích našel někoho, kdo by s Tebou souhlasil?
Neuznáváš vedení církve, prakticky všichni kazatelé jsou podle Tebe mimo..
Víš co, zkus si založit svou církev jako kdysi Markion, jsi mu podobný. Taky chtěl z bible odstranit listy, které se mu nelíbily.
Navrhuji, aby jsi přijal novou přezdívku-Markion.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 06 Jún 2021, 08:24 Luk.4.22 v KB1613 se nepíše o milosti...,
Určitě bych měl co odpovědět, ale ve tvém případě to nemá smysl.
Nejsem zvyklý dohadovat se s kýmkoliv do roztrhání těla,
když někdo staví na jednom překladu, jednom verši a jiné přehlíží,
zvlášť když uniká celkový význam Boží Milosti.
V takovém případě je diskuze bezvýznamná.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

ambassador napísal: 06 Jún 2021, 20:14
mikim napísal: 06 Jún 2021, 08:24 Luk.4.22 v KB1613 se nepíše o milosti...,
Určitě bych měl co odpovědět, ale ve tvém případě to nemá smysl.
Nejsem zvyklý dohadovat se s kýmkoliv do roztrhání těla,
když někdo staví na jednom překladu, jednom verši a jiné přehlíží,
zvlášť když uniká celkový význam Boží Milosti.
V takovém případě je diskuze bezvýznamná.
Určitě nemáš co odpovědět, proto jsi ani nic konkrétního k Ježíšovým slovům nenapsal a dohadovat se o čemkoliv podstatném jsem tě ještě na Ačostým nikdy nezaregistroval, takže to jsou jen Tvé obvyklé plané řeči o ničem a výmluvy.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

mikim napísal: 06 Jún 2021, 20:25
ambassador napísal: 06 Jún 2021, 20:14
mikim napísal: 06 Jún 2021, 08:24 Luk.4.22 v KB1613 se nepíše o milosti...,
Určitě bych měl co odpovědět, ale ve tvém případě to nemá smysl.
Nejsem zvyklý dohadovat se s kýmkoliv do roztrhání těla,
když někdo staví na jednom překladu, jednom verši a jiné přehlíží,
zvlášť když uniká celkový význam Boží Milosti.
V takovém případě je diskuze bezvýznamná.
Určitě nemáš co odpovědět, proto jsi ani nic konkrétního k Ježíšovým slovům nenapsal a dohadovat se o čemkoliv podstatném jsem tě ještě na Ačostým nikdy nezaregistroval, takže to jsou jen Tvé obvyklé plané řeči o ničem a výmluvy.
Když myslíš ....tak si to myslí dál. Bylo by to utrácení času. Děkuji za tvé hodnocení., mě neurazíš.

Jan 15, 20 Pamatujte na slovo, které jsem vám řekl: ‚Otrok není větší než jeho pán.‘ Jestliže pronásledovali mne, i vás budou pronásledovat; jestliže zachovali mé slovo, i vaše zachovají. 21Ale to všechno vám učiní kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal.

Mt 5:11: Když vás budou tupit a pronásledovat a mluvit proti vám lživě všecko zlé kvůli mně, jste blahoslavení.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Zjevení pro dnešek - přednášky D. Batchelor

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

Neregistrovaný napísal: 06 Jún 2021, 17:00
Ale sám Ježíš neřekl ani jednou slovo milost či že nám přišel sdělit o milosti svého Otce apod., jak o tom píše samozvaný ap. Pavel hlásající bludy které se min. 24x protiřečí s Ježíšem.
Mikime, Ty jsi divný. Uznáváš EGW ale ne její výroky o desátcích, neuznáváš většinu NZ, kde je autor Pavel, neuznáváš Trojici, věříš v to, že člověk může dojít spasení tak, že přestane hřešit..a stále se počítáš mezi adventisty a to dokonce mezi ty nejsprávnější. Protože jsi jiné nevyjmenoval, nejsprávnější asd jsi podle sebe zřejmě Ty sám. Nikdo totiž Tvoje myšlenky nepodporuje, nebo jsi v diskuzích našel někoho, kdo by s Tebou souhlasil?
Neuznáváš vedení církve, prakticky všichni kazatelé jsou podle Tebe mimo..
Víš co, zkus si založit svou církev jako kdysi Markion, jsi mu podobný. Taky chtěl z bible odstranit listy, které se mu nelíbily.
Navrhuji, aby jsi přijal novou přezdívku-Markion.
Proč bych měl uznávat EGW ve všem co napsala či opsala? Nikdo mně k tomu nenutí. V 80% s ní souhlasím, s desátky, bajce o satanovi jak se chtěl dostat na místo postavení Ježíše v nebi nebo bajce o 3 osobě Boha duchu svatém určitě nesouhlasím a možná by se našly další věci.
Ap. Pavel určitě není autorem většiny NZ. V tom v čem si odporuje s Ježíšem 100% nesouhlasím, stačí si zadat Jesus vs. Paul na Youtube a najedou ti desítky videí na toto téma.

Nebiblickou trojici samozřejmě neuznávám a takových adventistů i jiných křesťanů je čím dál víc co věří jen j v jednoho Boha v jedné osobě.

Samozřejmě, že ten kdo nepřestane vědomě hřešit nebude nikdy spasený včetně těch kdo ojedinělé zhřeší a nečiní pokání, jinak by o tom Ježíš a apoštolové nemluvili.

Já se nepočítám mezi adventisty, ale s většinou jejich učení až na výše vyjmenované souhlasím a objajuji je.

V diskusích jinde jsem našel křesťany, kteří věří podobně nebo stejně jako já v jednoho Boha Otce JHVH a v toho kterého poslal v člověka Pána Ježíše Krista atd.

Vedení církve asd neuznávám, protože se ve výše uvedených bodech odchýlilo od Biblické pravdy.

Proč bych zakládal svou církev? Mě stačí pistupně se učit věřit co nejlépe podle Bible a sdělit to ostatním a je na každém kdo si co z toho vezme, ale pokud někdo bude šířit bludy jako Iný pohlad apod.,tak se zadarmo ozvu se svým názorem. Kazatelé asd se zadarmo v duskuzích neozvou, jedině, asi když jim někdo zaplatí, a to o nich o něčem svědčí.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných