Jehovovi svedkovia

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Trvám na vysvetlení, že planéta Zem nebude zničená.
země, dokud nebudou zničena ohněm; Bůh je ponechal jen do dne soudu a záhuby bezbožných lidí. 2.Pe 3:7
Země bude zničena.
Peter porovnáva "nebesia a zem dávnej minulosti", ktoré boli zničené vodou, s TERAJŠÍMI nebesami a zemou, ktoré budú zničené ohňom. V oboch prípadoch musí byť jasné, že "nebesia" sú vládne zložky ľudskej spoločnosti, ktoré boli zničené v potope a zase budú zničené, "nebesia zaniknú v plameňoch"
Nebesa že jsou vládní složky lidské společnosti? A jak jsi na to přišel?
dávná nebesa i země byly vyvolány slovem Božím z vody a před vodou chráněny 2.Pe 3:5
Zjevně jde o stvoření nebes a země, ne o vládní složky lidské společnosti-tak to popisuje Písmo
Ty jsi učinil nebesa i zemi. 2.Kr 19:15
Nebesa byla učiněna Hospodinovým slovem Ž 33:6
V bibli je několik desítek veršů o nebesích a všechny ukazují na skutečná nebesa, která byla stvořena Bohem. Bůh přece nestvořil na počátku lidské vládní složky...
"Videl som nové nebo a novú zem, lebo predošlé nebo a predošlá zem sa pominuli a nebolo už ani more."
To, že ide o obrazné pomenovania, svedčí aj "more", ktoré v Zjavení obrazne vystihuje masu vody nepokojnej, rozbúrenej ľudskej spoločnosti /Iz 57:20, Zj 17:15/.
Nebe-země-moře co má asi pisatel na mysli? No to, co tato slova znamenají, tedy
skutečné
nové nebe,
skutečnou
novou zemi a moře už na nové zemi nebude! O čem je kontext 2.Pe 3 ? O stvoření nebes a země Bohem a o tom, že toto stvoření bude zničeno a uděláno nové. Nic jiného.
Na tejto planéte Božie kráľovstvo obnoví rájske podmienky o ktoré nás pripravili naši neposlušní prarodičia. "Toto evanjelium" sa teraz zvestuje "po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom, a potom príde koniec"/Matúš 24:14/. Ako využijete tieto informácie?
Evangelium je o
spáse v Ježíši Kristu
(Řím 1:1-3 je to 3x uvedeno), pokud SJ zvěstují to, že se na zemi obnoví Boží království, když bible říká, že spasení budou vzkříšeni a vzati vzhůru vstříc Pánu, tak zvěstují nějaké jiné evangelium. Informace určitě využijeme na to, abychom lidem řekli, že tudy cesta nevede.

mikim
Príspevky: 2262
Dátum registrácie: 06 Júl 2016, 22:44
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa mikim »

charlie766 napísal: 11 Jún 2021, 12:52 "Zjevení Janovo 5:10 A učinil jsi nás Bohu našemu krále a kněží, a budeme kralovati na zemi.
je tam επι či ἐπί/ na zemi, tak to překládá překladač na prvním místě, v řečtině je to pořád stejné slůvko...
Důvod, proč by to měl někdo překládat zrovna zde jako "nad", když takto se to téměř nikde v Písmu nepřekládá a překládá se "na", neznám. Proto dávám přednost "na" jako spousta Biblických překladů."

Toto je pre mňa prekvapujúca novinka. Nikdy som si to nevšimol. Za túto pripomienku ti zvlášť ďakujem Mikim. Za takmer 30 rokov služby a čítania rôznych prekladov Biblie som si to naozaj nevšimol. Budem ohľadom tohto ďalej pátrať. Fakt zaujímavý detail.
Nebeské Boží království

Kristus "spoluvládne" s Otcem v nebi, a stále je veleknězem před Božím trůnem kde se přimlouvá.

Židům 7:26  To je ten velekněz, jakého jsme potřebovali: svatý, nevinný, neposkvrněný, oddělený od hříšníků a vyvýšený nad nebesa,

Římanům 8:34  Kdo je odsoudí? Vždyť Kristus Ježíš, který zemřel a který byl vzkříšen, je na pravici Boží a přimlouvá se za nás!
Není tedy ještě králem, jeho kralování nastane až skončí jeho velekněžská služba ve svatyni svatých, teprve poté si oblékne královské roucho a přijde na zem pro svaté, které vzkřísí či promění a kteří spolu s ním budou kralovat po 1000 let v nebi - ano toto bude krásná budoucnost na kterou se můžeme již nyní těšit.
To, že je boží království mezi námi ještě neznamená, že už s Kristem vládneme fyzicky, boží království je mezi námi zatím jen duchovně a jen o něm zatím mluvíme, ale po 2PJK v něm budeme plně fyzicky vládnout s Kristem a bude to společné království Boží a Kristovo a po 1000 letech pak Kristus předá své kralování svému Bohu Otci a tak bude Bůh všechno ve všem.

Matouš 6:33  Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno.
Vcházet budeme do království nebeského za podmínek, které musíme splnit již zde a být spravedliví na zemi, kdo je nesplní nemá nárok na spasení. Kdo hlásá pozemské království s Kristem je jednoznačně lhář a falešný učitel.

Matouš 7:21  Ne každý, kdo mi říká `Pane, Pane´, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.

Matouš 8:11  Pravím vám, že mnozí od východu i západu přijdou a budou stolovat s Abrahamem, Izákem a Jákobem v království nebeském;

Matouš 10:7  Jděte a kažte, že se přiblížilo království nebeské.

Matouš 11:11  Amen, pravím vám, mezi těmi, kdo se narodili z ženy, nevystoupil nikdo větší, než Jan Křtitel; avšak i ten nejmenší v království nebeském je větší nežli on.

Matouš 13:11  On jim odpověděl: "Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno.

Matouš 13:43  Tehdy spravedliví zazáří jako slunce v království svého Otce. Kdo má uši, slyš!"

Matouš 13:44  "Království nebeské je jako poklad ukrytý v poli, který někdo najde a skryje; z radosti nad tím jde, prodá všecko, co má, a koupí to pole.

Matouš 16:19  Dám ti klíče království nebeského, a co odmítneš na zemi, bude odmítnuto v nebi, a co přijmeš na zemi, bude přijato v nebi."

Matouš 18:1  V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: "Kdo je vlastně největší v království nebeském?"
2  Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed
3  a řekl: "Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského.
Matouš 18:4  Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší v království nebeském.

Matouš 19:12  Někteří nežijí v manželství, protože jsou k tomu od narození nezpůsobilí; jiní nežijí v manželství, protože je nezpůsobilými učinili lidé; a někteří nežijí v manželství, protože se ho zřekli pro království nebeské. Kdo to může pochopit, pochop.

Matouš 19:14  Ježíš však řekl: "Nechte děti a nebraňte jim jít ke mně; neboť takovým patří království nebeské."
Matouš 19:23  Ježíš řekl svým učedníkům: "Amen, pravím vám, že bohatý těžko vejde do království nebeského.
Matouš 19:24  Znovu vám říkám, snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božího království."

Matouš 23:13  Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Zavíráte lidem království nebeské, sami nevcházíte a zabraňujete těm, kdo chtějí vejít.

Kdy začneme kralovat s Kristem?
Matouš 25:31  Až přijde Syn člověka ve své slávě a všichni andělé s ním, posadí se na trůnu své slávy;
32  a budou před něho shromážděny všechny národy. I oddělí jeden od druhých, jako pastýř odděluje ovce od kozlů,
33  ovce postaví po pravici a kozly po levici.
34  Tehdy řekne král těm po pravici: `Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa.

Matouš 26:29  Pravím vám, že již nebudu pít z tohoto plodu vinné révy až do toho dne, kdy budu s vámi pít kalich nový v království svého Otce."

Lukáš 9:27  Říkám vám po pravdě: Někteří z těch, kdo tu stojí, neokusí smrti, dokud nespatří království Boží."

Lukáš 16:15  Řekl jim: "Vy před lidmi vystupujete jako spravedliví, ale Bůh zná vaše srdce: neboť co lidé cení vysoko, je před Bohem ohavnost.
16  Zákon a proroci až do Jana; od té chvíle se zvěstuje království Boží a každý si do něho vynucuje vstup.
17  Spíše pomine nebe a země, než aby padla jediná čárka Zákona.
18  Každý, kdo propouští svou manželku a vezme si jinou, cizoloží; kdo se ožení s tou, kterou muž pustil, cizoloží.

Lukáš 21:10  Tehdy jim řekl: "POvstane národ proti národu a království proti království,
Lukáš 21:31  Tak i vy, až uvidíte, že se toto děje, vězte, že je blízko království Boží.

Jan 3:5  Ježíš odpověděl: "Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího.

Jan 18:36  Ježíš řekl: "Moje království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům; mé království však není odtud."

Skutky apoštolské 14:22  Všude tam posilovali učedníky a povzbuzovali je, aby vytrvali ve víře; říkali jim: "Musíme projít mnohým utrpením, než vejdeme do Božího království."

1 Korintským 6:9  Což nevíte, že nespravedliví nebudou mít účast v Božím království? Nemylte se: Ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani nemravní, ani zvrácení,
1 Korintským 6:10  ani zloději, ani lakomci, opilci, utrhači, lupiči nebudou mít účast v Božím království.

1 Korintským 15:24  Tu nastane konec, až Kristus zruší vládu všech mocností a sil a odevzdá království Bohu a Otci.

Galatským 5:21  závist, opilství, nestřídmost a podobné věci. Řekl jsem už dříve a říkám znovu, že ti, kteří takové věci dělají, nebudou mít podíl na království Božím.

Efezským 5:5  Dobře si pamatujte, že žádný smilník, prostopášník ani lakomec, jehož bohem jsou peníze, nemá podíl v království Kristovu a Božím.

2 Tesalonickým 1:3  Musíme za vás, bratří, stále Bohu děkovat, jak se sluší, protože vaše víra mocně roste a vzájemná láska všech vás je stále větší.
4  Proto jsme na vás hrdi v církvích Božích, neboť vaše víra je vytrvalá v každém pronásledování a útisku, které snášíte:
5  to je předzvěst spravedlivého soudu Božího. Tak se stanete hodnými Božího království, pro něž trpíte.
6  A je spravedlivé, že Bůh všem, kteří vás utiskují, odplatí útiskem,
7  a vás utiskované spolu s námi vysvobodí, až se zjeví Pán Ježíš z nebe se svými mocnými anděly,
8  aby v plameni ohně vykonal trest na těch, kteří neznají Boha, a na těch, kteří odpírají poslušnost evangeliu našeho Pána Ježíše.
9  Jejich trestem bude věčná záhuba `daleko od Pána a slávy jeho moci´,
10  až v onen den přijde, aby byl oslaven svým lidem a veleben těmi, kdo uvěřili; také vy jste uvěřili našemu svědectví.

2 Timoteovi 4:18  Pán mě vysvobodí ze všeho zlého a zachová pro své nebeské království. Jemu patří sláva na věky věků, amen.

2 Petrův 1:10  Proto se, bratří, tím více snažte upevňovat své povolání a vyvolení. Budete-li to činit, nikdy neklopýtnete.
11  Tak se vám široce otevře přístup do věčného království našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista.

Momentálně kraluje v nebi Bůh Otec JHVH a spolu s ním vládne Ježíš jako velekněz do doby než bude vládnout jako navždy velekněz-král.
Zjevení Janovo 12:8  Drak i jeho andělé bojovali, ale nezvítězili, a nebylo již pro ně místa v nebi.
9  A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.
10  A slyšel jsem mocný hlas v nebi: "Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí.¨
KB1613: Zjevení Janovo 12:10 A uslyšel jsem hlas veliký, řkoucí na nebi: Nyní stalo se spasení, a moc, i království Boha našeho, a moc Krista jeho; nebo svržen jest žalobník bratří našich, kterýž žaloval na ně před obličejem Boha našeho dnem i nocí.

[GENT+] Revelation 12:10 και And ηκουσα I heard φωνην voice μεγαλην a loud λεγουσαν saying εν in τω the ουρανω heaven αρτι Now εγενετο is come η the σωτηρια salvation και and η the δυναμις strength και and ηβασιλεια kingdom του θεου God ημων of our και and η εξουσια power του χριστου Christ αυτου them οτι for κατεβληθη is cast down ο κατηγορος accuser των αδελφων brethren ημων of our ο κατηγορων which accused αυτων ενωπιον before του θεου God ημων our ημερας day και and νυκτος night.

Židům 5:8  Ačkoli to byl Boží Syn, naučil se poslušnosti z utrpení, jímž prošel,
9  tak dosáhl dokonalosti a všem, kteří ho poslouchají, stal se původcem věčné spásy,
10  když ho Bůh prohlásil veleknězem podle řádu Melchisedechova.

charlie766

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie766 »

Obe teórie: vaša aj moja majú určité slabiny. Neodvažujem sa ale vyhlasovať v tomto smere, že druhá strana hlása nejaké falošné učenie. Práve veci ohľadom budúcnosti sú nesmierne zložité /Veľký Babylon, Kráľ severu a juhu, armageddon, divé zvieratá zo Zjavenia/. Naše názory sú postavené na úlomkoch roztrúsených po Písmach. Môj názor sa v tomto ohľade môže zmeniť, nechcem byť dogmatik.
Snažil som sa čo najviac zjednodušiť vysvetlenie a vyhadzoval som zbytočné slová. Za týmito informáciami stojím, aj ohľadom Veľkej vojny, aj ohľadom toho, že knihy Izaiáš a Jeremiáš boli určené odpadlickým Izraelitom, aj ohľadom neviditeľného Kristovho príchodu /Mat 24:37-39/.

K vašim pripomienkam sa ešte vrátim, napríklad nie som schopný dočítať príspevok Mikima, proste nie som schopný! - som unavený z toho kilometrového textu! Žiadal som vás, aby ste mi odporúčili literatúru, odpíšte mi prosím.

Poviem to takto: ak by teraz prišiel za mnou niekto, kto by mi z Biblie ukázal ako to všetko bude - bez slabín v texte - ešte stále to nič neznamená. Teraz ide o Boží ľud ku ktorému patrím. Každý pozná Jehovových svedkov - dobré posolstvo o Božom kráľovstve sa hlása po celej zemi! Iné posolstvo sa jednoducho nehlása, iné posolstvo o kráľovstve neexistuje! Keď k nám nastúpili dve kolegynky do práce, oznámili, že sú adventistky a že nebudú pracovať v sobotu. Ľudia v práci to pochopili tak, že kolegynky ZREJME patria k nejakému náboženstvu. Prichádzali za mnou a pýtali sa, kto sú to. Niektorí ani neboli schopní vysloviť "Cirkev adventistov siedného dňa". Inými slovami, väčšina ľudí ani netuší, že existujete, netušia kto ste a čo hlásate. Prosím, neberte moje slová ako kritiku alebo výsmech, nemôžete za to.

Boh "nechce, aby bol niekto zničený, ale chce, aby všetci dospeli k pokániu." /1. Petra 3:9/

Rimanom 10:14, 15 "Ale ako ho budú vzývať, ak v neho neuverili? Ako uveria v toho, o kom nepočuli? Ako budú počuť, ak nebude nikto zvestovať? A ako budú zvestovať, ak neboli poslaní?"

Skutky 1:8 "...dostanete moc a budete mi svedkami v Jeruzaleme, v celej Judei a Samárii a až v najvzdialenejších končinách zeme."

Prijali sme Božieho ducha a zvestujeme. Robíme to ako dobrovoľníci /dúfam, že nejaký Neregistrovaný nebude tvrdiť opak/, je to tá najcharitatívnejšia činnosť pod slnkom - zachraňujeme ľudí. Veríme, že je táto činnosť riadená Pánom Ježišom a anjelmi. Niektorí nás nenávidia, niektorí naopak reagujú pozitívne. Ak sú nejaké medzeri v poznaní, časom porozumieme. Dôležité je, že uctieváme Jakobovho Boha a že si vážime obeť Krista, ktorého poslal na zem Boh.

Micheáš 4:1, 2 "V konečnej časti dní bude vrch, na ktorom stojí Jehovov dom, pevne stáť nad vrcholkami vrchov. Bude vyvýšený nad pahorky a budú k nemu prúdiť národy. Mnohé národy pôjdu a povedia: „Poďte, vystúpme na Jehovov vrch, k domu Jakobovho Boha. On nás bude učiť o svojich cestách a budeme chodiť po jeho chodníkoch.“"

charlie766

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie766 »

Láskavé nabádanie pre Neregistrovaného

Niekoľkokrát som si všimol nevhodnú argumentáciu, uvediem dva príklady:

1./ V jednom zo svojich príspevkov uvádzam text 1. Petra 3:21 na podporu myšlienky o dôležitosti krstu. Peter tu prirovnáva krst ku korábu z Noemových čias, a píše o krste: "ktorý vás teraz zachraňuje". Vnímam to ako snahu "zotrieť ma", keď odporuješ tejto myšlienke s poukázaním na Záchrancu Ježiša Krista. Tieto dve informácie sa vôbec nevylúčujú.

2./ Podobné je to v druhom prípade. Píšem o zvestovaní dobrého evanjelia. Matúš 24:14 hovorí, že toto evanjelium je "o Kráľovstve". Námietka je úplne zbytočná, že je to evanjelium o Kristovi. Kristus je Kráľom Božieho Kráľovstva, preto pri hlásaní evanjelia je samozrejmosťou hovoriť o Kristovi.

V oboch prípadoch bolo snahou zaútočiť na mňa. Mne útoky nevadia. Od mladosti som vystavený útokom, v 16. rokoch som mal doma oddelenú misku a lyžicu, akoby som mal lepru. Bol som mlátený kvôli tomu, že som chcel slúžiť pravému Bohu. Teším sa, ak môžem trpieť pre Jehovu a pre Krista. No tieto dva prípady, ktoré som uviedol, sú útokmi proti samotnej Biblii. K Písmam musíme pristupovať s úctou, citlivo, necitujeme zákonník práce alebo vyhlášku autoškoly. Porozmýšľaj o tom a príjmi prosím, toto moje láskavé nabádanie o zmenu tvojho prístupu v tomto smere. Ďakujem.

Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Píšem o zvestovaní dobrého evanjelia. Matúš 24:14 hovorí, že toto evanjelium je "o Kráľovstve". Námietka je úplne zbytočná, že je to evanjelium o Kristovi. Kristus je Kráľom Božieho Kráľovstva, preto pri hlásaní evanjelia je samozrejmosťou hovoriť o Kristovi.
První verš (1.Pe 3:21) jsem nekomentoval, ale tento ano a to protože jsi takto text uvedl:
Na tejto planéte Božie kráľovstvo obnoví rájske podmienky o ktoré nás pripravili naši neposlušní prarodičia. "Toto evanjelium" sa teraz zvestuje "po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom, a potom príde koniec"/Matúš 24:14/. Ako využijete tieto informácie?
Takže jsem to komentoval takto:
(Řím 1:1-3 je to 3x uvedeno), pokud SJ zvěstují to, že se na zemi obnoví Boží království, když bible říká, že spasení budou vzkříšeni a vzati vzhůru vstříc Pánu, tak zvěstují nějaké jiné evangelium. Informace určitě využijeme na to, abychom lidem řekli, že tudy cesta nevede.
Protože Svědkové vlastně nezvěstují dobrou zprávu v tom smyslu, že Ježíš a vztah k němu je to klíčové pro spasení (Sk 4:12)- (pro SJ je důležité "mít správné poznání, správně vyslovovat jméno Boha, být v správné organizaci, zvěstovat apod.) a ještě tvrdí, že Boží království bude na zemi, tak podle mne zvěstují "jiné" evangelium. To není nic, co by nebylo známo, na prvním místě, když se setkáte s SJ není Kristus, ale učení organizace. Myslím, že to není nevhodná argumentace, je to pouze konstatování.
V oboch prípadoch bolo snahou zaútočiť na mňa. Mne útoky nevadia. Od mladosti som vystavený útokom, v 16. rokoch som mal doma oddelenú misku a lyžicu, akoby som mal lepru. Bol som mlátený kvôli tomu, že som chcel slúžiť pravému Bohu. Teším sa, ak môžem trpieť pre Jehovu a pre Krista. No tieto dva prípady, ktoré som uviedol, sú útokmi proti samotnej Biblii. K Písmam musíme pristupovať s úctou, citlivo, necitujeme zákonník práce alebo vyhlášku autoškoly. Porozmýšľaj o tom a príjmi prosím, toto moje láskavé nabádanie o zmenu tvojho prístupu v tomto smere. Ďakujem.
Tak to Charlie766 není, alespoň z mé strany. Není to žádný útok na Tebe, ale apologie k učení SJ. Daleko více se ale mýlíš v tom, že je to útok proti bibli-Mikim Tě převálcoval verši o 2.příchodu a Božím království (podle mne je méně často více), neodpověděl jsi. Výklady SJ nerespektují pravidla exegeze, biblické a systematické teologie, je to vidět v Tvých příspěvcích.
Určitě je Ti známo, že SJ si udělali vlastní překlad bible tak, aby vyhovoval jejich naukám, i když jsem se setkal s mnoha SJ, nikdo z nich biblické jazyky neuměl a ani nikoho ze společnosti neznal, kdo by je znal. Malé církve mají mezi členy desítky a stovky lidí schopné přečíst a přeložit bibli z původních jazyků. Takže nesouhlas s učením SJ se nerovná nesouhlas s biblí, ale naopak, bibli si vážím a vždy porovnávám učení (v tomto případě SJ) s biblí.
To, že jsi prožíval v rodině těžké chvíle kvůli víře, je mi líto, já k tomu určitě nebudu nic přidávat, SJ jsou lidé jako každý jiný.

charlie766

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie766 »

Odpadlíci Jehovových svedkov a ich materiály

Neubránil som sa zvedavosti a dal som sa do písania si s odpadlíkmi na kanáloch youtube. Od začiatku sa ma snažili presvedčiť, že mi "organizácia niečo tají", že mi "organizácia nepovie celú pravdu". Keďže som vyvracal ich klamstvá, nazvali ma "zaslepeným", "obeťou manipulácie" a "málo pokorným". Cieľom propagandy je na základe kombinácie pravdy, polopravdy a klamstva vyvolať nedôveru vo vedenie Jehovových svedkov.

Ukážme si to na príklade. Na youtube nájdete napr. aj toto video:
C. T. Russell vs. W. H. Conley, kdo byl první prezident Společnosti Strážná věž?
https://www.youtube.com/watch?v=0jrPg3ViGvk

Vo videu sa opäť dozviete, že je utajovanou informáciou, že prvým prezidentom spoločnosti Strážna veža nebol Russell, ale brat Conley. Pre dôveryhodnosť sú uvedené aj citované materiály. Pustil som sa do hľadania, aby som si ujasnil veci. Pátranie dnešnými prostriedkami bolo veľmi veľmi rýchle. A výsledok?

Kto bol prvým prezidentom spoločnosti Strážna veža?
Pre jednoznačnú odpoveď sa musíme opýtať: "Myslíte pred registráciou spoločnosti alebo až po registrácii v roku 1884?"
- Áno, pred registráciou to bol W. H. Conley. Avšak po registrácii nájdete v záznamoch registrácie spoločnosti iba meno Ch. T. Russell.
Aké rýchle a jednoduché vysvetlenie. Autori videa pôsobia na diváka, akoby Jehovovi svedkovia podliehali nejakému kultu osobnosti. Pravda je taká, že Russellovo meno sa spomenie na zhromáždeniach Jehovových svedkov tak raz za 2-3 roky. Ako takéto informácie pôsobia na bežných ľudí? Samozrejme, pre bežných ľudí sme potom nebezpečnou sektou. Títo ľudia nemajú šancu a ani snahu dohľadať si nejaké odpovede.
"Až doteraz nás považujú za odpad sveta, za úplnú spodinu." /1. Korinťanom 4:13/

Preto vás prosím, nepovažujte materiály odpadlikov za bernú mincu. Veď koho by zaujímal názor členov Mikulášovej sekty na pravých kresťanov v prvom storočí?

Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Kto bol prvým prezidentom spoločnosti Strážna veža?
Přiznám se, že jsem nikdy jméno Conley nezaznamenal. Wikipedie uvádí toto:
https://en.wikipedia.org/wiki/William_Henry_Conley
Tam je uvedeno, že v letech 1881-4 byl prezidentem Conley, bylo to před registrací 15.12.1884, nic tedy nedohledatelného.
Autori videa pôsobia na diváka, akoby Jehovovi svedkovia podliehali nejakému kultu osobnosti. Pravda je taká, že Russellovo meno sa spomenie na zhromáždeniach Jehovových svedkov tak raz za 2-3 roky.
Videa jsem se nedíval a ani to nemám v plánu. Samozřejmě ale kult osobnosti Russel a Rutherford byli, to je nepochybné.
Russel ovládal vše a psal prakticky všechny články do Strážných věží, napsal taky mnoho knih s falešnými předpověďmi, které se dnes už nepoužívají (Studie Písem), byl skutečně kultem, ale hnutí bylo teprve na začátku.
Když přišel Rutherford, prohlásil ty, kteří se drželi knih Russela za "třídu rozvratníka" a nahradil jeho knihy svými, také s falešnými předpověďmi (např. Miliony dnes žijících nikdy nezemřou), byl skutečně silnou osobností a kultem, sám se prohlásil za "soudce". Dal postavit i Beth-sarim, kde měli bydlet patriarchové a do jejich příjezdu jezdil drahými auty za peníze SJ...
Po těchto "zkušenostech" došlo k přehodnocení a namísto silných prezidentů začal mít hlavní slovo "vedoucí sbor". Sice ještě nějaké dozvuky silných osobností byly (Knorr, Franz), ale organizace se poučila.
Preto vás prosím, nepovažujte materiály odpadlikov za bernú mincu.
Na netu jsou všechny publikace SJ d založení, jsou tam svědectví od lidí, kteří organizací prošli, skvělá je kniha R.Franze, který byl členem vedoucího sboru s bohatými dokumenty, které dosvědčují, jak organizace funguje, jak v ní vedoucí přemýšlí.
Učení SJ to není nic tajného, samozřejmě je možné očekávat, že některé věci ještě budou měnit a to je bedlivě apologety sledováno. Takže Charlie, materiály "odpadlíků" jsou často velmi dobré a po prověření jsou cenným zdrojem. Většinou jde o lidi, kteří odešli z organizace a stali se následovníky Krista, nejsou tedy odpadlíky v biblickém slova smyslu, ale organizace je za odpadlíky považuje.
Viz. např. případ Janči:
http://www.straznavez.cz/PrVybory/jj.htm

Neregistrovaný

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

charlie766 napísal: 13 Jún 2021, 19:02 Odpadlíci Jehovových svedkov a ich materiály

.................

Preto vás prosím, nepovažujte materiály odpadlikov za bernú mincu. Veď koho by zaujímal názor členov Mikulášovej sekty na pravých kresťanov v prvom storočí?
Každý vidí u druhých chyby a omyly snadno zatímco u sebe těžko a nepřizná si je.
U ostatních jsou odpadlíci jejich církve potvrzením jejich bludů, zatímco odpadlíci od vlastní církve jsou jen rozvraceči, kteří klamou a chtějí jen zahořkle pošpiňovat.

Mozek se těžko smiřuje s fakty, která narušují jeho dosavadní světonázor a má tendenci je zlehčovat, popírat i vymazávat z paměti. Je to snazší, než rozbourat celou dosavadní neuronovou síť názorů, přesvědčení a víry.

Někteří tedy raději od určité doby a věku ,,si zvyknou" a už raději chtějí žít dále v (iluzi) přesvědčení, které již mají a nechtějí již hledat pravdu nebo informace, které by mohly vést k něčemu novému a jinému.

Je otázka, jestli je to jen jejich volba, nebo je to vysloveně biologický předpoklad, že člověk tak jako ostatní organismy či buňky se časem vytvaruje a vyprofiluje a již zůstává neměnným.

A je otázka, jestli jsou šťastnější nebo morálnější ti, co celý život objevují a ,,hledají".

Nevím. Každý čeká od života něco jiného.

Jen je pokrytecké, když vás zve k hledání (a nalezení) té jejich pravdy někdo, kdo sám už nic nehledá a jen se utvrzuje a nepochybuje.

Proč chcete po druhých aby, mysleli pochybovali a vylézali ze své komfortní zóny, když to sami už dělat nechcete?

Protože vaše pravda je lepší než ta jejich? A kdo o tom rozhodl? Vy.

Když se potkají dva lidé různého přesvědčení ale stejné mentality, tak to potom vypadá jako zde na fóru, kde se často nediskutuje, ale probíhá souboj v tapetování bez naslouchání druhé straně, bez předpokladu, že by ta druhá strana mohla říci něco co já ještě nevím.

V bibli je zmínka, že slepý vede slepého.

Já bych navrhl podobenství, že se hádají dva jinak barvoslepí o výsledné barvě duhy - každému něco uniká ale je přesvědčený, že on vidí pravdu o duze nejlépe.

Lída Rohalová
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 10:40
Kontaktovať používateľa:

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída Rohalová »

Ráda bych zde zmínila jedno zajímavé zjištění.

Se SJ se setkávám téměř každý den. S jejich učením nesouzním, ale ráda bych zmínila něco jiného.

Jeden SJ měl nemocnou manželku. Bylo to dlouhé, vleklé, nevyléčitelné onemocnění. Ta manželka musela ukončit práci.
Posléze dal ten člověk také výpověď, aby se mohl o manželku starat. Staral se o ni obětavě a s velkou láskou.
Mluvili o tom všichni, kdo ten pár znali.

Nikdo, vůbec nikdo, nemluvil o tom, že by ten člověk špatně věřil, a nikdo neřešil učení SJ.
Ale všichni mluvili o tom, že se ten člověk choval úplně úžasně.
Tohle lidem utkvělo nejvíce v paměti.

A tohle se teď povídá a tenhle odkaz dotyčného SJ žije dál.
A když se někdo zmíní o učení SJ, tak v souvislosti s tímto člověkem mají lidé velmi umírněné reakce.

Učení je jistě důležité, to já vyznávám. Ale lidé si nepamatují naše učení, ale to, jak se chováme a jaký signál k nim vysíláme.

charlie766

Re: Jehovovi svedkovia

Neprečítaný príspevok od používateľa charlie766 »

Lída Rohalová napísal: 14 Jún 2021, 15:28 Učení je jistě důležité, to já vyznávám. Ale lidé si nepamatují naše učení, ale to, jak se chováme a jaký signál k nim vysíláme.
Ďakujem za nádherný príspevok, ktorý ma podnietil zamyslieť sa nad vlastným životom.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných