Čerstvý větřík v casd.

Založte diskusiu o kázni, ktorú ste si vypočuli. (Bolo by dobre, ak by názov obsahoval meno kazateľa a názov kázne, príp. dátum a miesto, kde bola prednesená. Dôležité je, aby bol v príspevku uvedený aj odkaz, kde sa dá kázeň vypočuť - archív na zborových stránkach, youtube, vimeo, ...)
Neregistrovaný

Re: Čerstvý větřík v casd.

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

a čem ten svěží větřík vidíš?

ambassador
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Neregistrovaný napísal: 11 Sep 2021, 14:42 a čem ten svěží větřík vidíš?
Větřík, vánek nevidíme, většinou ho nějak cítíme. Vlákno jsem nazval čerství větřík ...Je to tak trochu univerzální, nedokonalé, ale stále lepší než ničivé tornádo.

Neregistrovaný

A v čem ten "větřík" vidíš ? podle mne je to celkem průměrné až podprůměrné kázání.

ambassador
Kontaktovať používateľa:

Neregistrovaný napísal: 26 Feb 2022, 21:03
A v čem ten "větřík" vidíš ? podle mne je to celkem průměrné až podprůměrné kázání.
Může to být tím, že ti tam nezaznívá naše adventistická klasika. Hodnoť si to jak chceš.

Neregistrovaný

Může to být tím, že ti tam nezaznívá naše adventistická klasika. Hodnoť si to jak chceš.
To není odpověď, kterou bych čekal. Můžeš uvést několik bodů v čem je kázání "jiné", než klasické?
Jaká je hlavní myšlenka kázání? Jaké je téma kázání? Já to nepostřehl, styl kázajícího mne nezaujal, ani jsem to nedokoukal.
Ale třeba Tě zaujalo něco, co jsem přeslechl, na každého působí věci trochu jinak.

ambassador
Kontaktovať používateľa:

Neregistrovaný napísal: 27 Feb 2022, 10:06
To není odpověď, kterou bych čekal. Můžeš uvést několik bodů v čem je kázání "jiné", než klasické?
Jaká je hlavní myšlenka kázání? Jaké je téma kázání? Já to nepostřehl, styl kázajícího mne nezaujal, ani jsem to nedokoukal.
Ale třeba Tě zaujalo něco, co jsem přeslechl, na každého působí věci trochu jinak.

Většinou naslouchám všem kázáním i těm konzervativním nebo také ultras. Celé kázání a nebo nic.
Teprve potom mám nějaký pohled na předložené téma a pak vnímám styl či záměr.
Posledně jsou naslouchal kázání jednoho wajtovce a obránce učení casd. Bylo to protkané milostí Krista a přesto, že to vypadalo svatě tak jsem byl zděšen. Vzhledem k tomu, že toho člověka znám tak jsem musel konstatovat, že je to horší než jsem očekával.
Jsem si vědom toho, že všechna ta kázání na tomto vlákně nemusí oslovit každého.
Kázání zřejmě není určeno pro tebe.
Prostý způsob, neskrývá své rozpaky v situaci, kterou asi nikdo nepředpokládal - válka na Ukrajině.
Ochota se s tím poprat - změnou. Čili nekázal jen proto, že měl něco připravené.
Chápu, že někteří očekávají hlubokou teologii.
Je to prostá homilie. Nebojí se dotknout nauky - poučky.
Příběhy Bible nejsou na to, aby jsme se naučili hotové odpovědi.
Víme známe a nebo vejít do nějaké role příběhu . nechat se oslovit.
Jen pár těchto postřehů.

Neregistrovaný

Čerstvý vetrík? Rýchlo zatvorte okná, nám je tu dobre v zatuchnutej budove.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní