Katolická církev

Diskusia o vieroučných bodoch CASD.
Host

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Host »

Lída R. napísal: 02 Jan 2022, 10:16 Studuj zatím dokumenty 2VK, je to přínosné.
Ty kokos to je sila. Fakt si študovala Druhý Vatikánsky koncil ? Nechápem. Najprv chodíš ako kolportér a rozdávaš knihy Whiteovej a teraz vyzyvaš k čítaniu katolíckej literatúry.

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Milá sestro Lído v Kristu.
Rétoriku jsem nezměnil. Dokud jsem psal o našich omylech a zápasech, tak jsi mě podporovala.
Je otázkou kdo změnil postoj. Vlákno o katolické církvi jsi založila ty sama. Napsala jsi, že si to zaslouží samostatné vlákno. Čím jsi dala prostor pro reakce, zvlášť, když je očividné, že propaguješ katolicismu. Tak , jak jsi propagovala adventismus, tak propaguješ ve všech formách katolicismus
Rozhodla jsi se vstoupit do řkc - ok - respektuji to, ale já nepatřím do žádné bojově naladěné klubové církve.
Píši to co se mi "honí" hlavou, Zajímá mě společenství věřících i nevěřících.
Sice jsem částečně s adventní rodiny, ale v dlouhé rodové linii jsou obě naše větve katolické. Katolická církev
není tedy pro mě úplně neznámou. Prožil jsem dost času v katolickém prostředí, obklopen katolíky a komunisty.
Byla to pro mě dobrá škola.

Myslím si, že bych ti již neměl psát více otevřeněji, nemohu se vyjadřovat hlouběji a konkrétněji, Bylo by to na škodu přátelství.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Je již docela zjevné, že jsi katolička tělem i duší.
S jakou vervou jsi bojovala za adventismus, tak s větší odhodláním
bráníš katolicismus. Pravověrně se hájíš naukou své staronové církve.
Tak tu změnu rétoriky vidím třeba zde, kromě posílání citátů o naivitě - o tom jsem už psala a nijak jsi to nedementoval.

Je zjevné, že jsi katolička tělem i duší.... Z čeho tedy je to zjevné?
Z jedné citace oficiálního dokumentu?
Ty jsi na tu citaci nereagoval, napsal jsi akorát, že hájím nauku staronové církve, poslal hodnocení mého katolicismu, že "vám do adventismu nemáme co mluvit" - parafráze.
O čem se tedy chceš bavit?

Katolicismus příliš nebráním. Na řadu zdejších komentářů jsem neodpovídala, neměla jsem potřebu vyjadřovat se ke všemu.
Vyjadřuji se jen k něčemu a většinou u lidí, o kterých si myslím, že se s nimi dá ještě nějak mluvit.
Dokonce ani nemám potřebu se vždycky hájit.
Vyjadřovala jsem také, že o nějaké rozsáhlé diskuse nemám zájem, berou spoustu času.
Výkřik do tmy jsem jen opsal od tebe, vrátil jsem ho tady tam kde se zrodil.
No dobře, ale zatím jsi neodpověděl. Prosím tedy konkrétně - kde křičím do tmy?
Můžu vysvětlit, opravit.
Některá vyjádření ŘKC jsou spíše filozofická bez možnosti
prostého vyjádření, že v té či oné záležitosti jsme se mýlili.
To je příliš obecné. Omluvy papežů už zazněly, není ale jejich vina, že tomu někteří nevěří.
CASD vyjádřila, že její zrod stál na omylu? Odsoudila ten omyl?
Jako skupina odcházejících adventistů jste se vyjádřili k učení
církve (respektuji to). Já se zase vyjadřuji k učení řkc a nečekám, že ty
omyly někdo přizná. Prostě se vyjadřuji a kdo "ví" - třeba někomu poslouží
k rozhodnutí jít přednostně za Kristem.
Rovněž respektuji Tvé názory na ŘKC, nejsi sám a myslím, že na fóru máš řadu podporovatelů.
Taktéž doufám, že i z mých slov si občas někdo něco vezme dobrého. Teď už asi ne, když jsem ten katolík, ale třeba z minulosti.
Já od tebe nic neočekávám,
Na doporučení většinou nahlédnu a přemýšlím, ale obranu vytvořenou lidmi
pomoci podrobné nauky nemusím.
Teologové většinou nereagují na základě emocí.
Za sebe - nepovažuji adventistickou tradici závaznou pro všechny. To je o mě známé.
Já vím. Ani já nepovažuji řkc tradici za závaznou pro všechny. Nicméně oba jsme součástí výlučných systémů.

Kdyby vládli naši ultras, nebylo by to rozhodně dobré. Ale čím dál víc si kladu otázku, jak by to bylo s vašimi ultras.
Jestli nakonec nebudou lepší ti New Age :). Ne, že bych z toho rozhodnutí Neregistrovaného měla radost, ale ze zkušeností vím, že si s nimi někdy člověk popovídá lépe než s námi "církvaři".
Dnes jsem měla telefonický hovor, kde jsem oznamovala své členství v ŘKC.

Bylo mi řečeno, že je to velmi špatné.
Že jsem mimo.
Že jsem v šelmě.
Že pravé poznání jsem již dostala a všechno vím, jen to zavrhuji.

Navrhla jsem, že můžeme probrat mé důvody, protože byl dostatek času a bylo to osobní. Bylo mi odpovězeno, že v žádném případě.
Dále jsem navrhla, aby začali komunikovat s katolíky (komunikace neznamená vstup).
Na to mi bylo řečeno, že rozhodně, rozhodně ne, rozhodně ne.

Jako ale velmi dobré jsem viděla to, že hovor pokračoval dále (mimo oblast církve) a byl jinak velmi pěkný.
Byl to od dřívější doby velký pokrok. Nyní se budou asi modlit za můj návrat, ale mně to nevadí, každou modlitbu vítám :)
Velmi se z toho raduji, že tentokrát to nebude o "strhnutí mostů".
Protože je to diskuzní web, tak je tu možnost vstoupit se svou reakcí.
Někdy se dlouho zdráhám k něčemu vyjádřit, dokud necítím, že by to mohlo být vhodné.
Nejvíce mě brzdí ta lidská vztahovačnost na sebe, která nedovoluje přemýšlet nezaujatě.
Ano, samozřejmě. S lidskou vztahovačností je třeba počítat, lidé nejsou roboti.
A některé myšlenky je skutečně obtížné pochopit - to je obecné.
Myslím, že řkc církev toho již namluvila o jinak věřících docela dost a má z toho nesmírné bohatství.
Kdo nemá rád konfrontační způsob diskuze, ten by se měl zamyslet nad svým konfrontačním začátkem.
Ale jo, schizmatici, heretici, kacíři. V tom bych nějaké bohatství neviděla, ale vidím jiné bohatství z dlouholeté historie.
Protestantské církve se ale učí rychle...

I konfrontační diskuse jsou dobré, čerpala jsem z nich hlavně když jsem o něčem přemýšlela a diskuse byla jakž takž slušná.
To mi nevadí.
Ráda bych se nad sebou zamyslela, tak poprosím o odkaz, na základě kterého tak mám učinit.
Nejsem si ničeho vědoma.
Milá sestro Lído v Kristu.
Rétoriku jsem nezměnil. Dokud jsem psal o našich omylech a zápasech, tak jsi mě podporovala.
O té rétorice jsem Ti už psala.
Já jsem hlavně podporovala hluboké myšlenky, které se netýkaly vždy nějakého učení.
To se mi líbilo.
Sebe považuji za člověka k adventismu smířlivého, je mi někdy některými vyčítáno, že bych měla být tvrdší.
Já se ale nemůžu vyjadřovat tak, jak mi není přirozené.
Ty jsi mě také přece podporoval :)
Je otázkou kdo změnil postoj. Vlákno o katolické církvi jsi založila ty sama. Napsala jsi, že si to zaslouží samostatné vlákno. Čím jsi dala prostor pro reakce, zvlášť, když je očividné, že propaguješ katolicismu. Tak , jak jsi propagovala adventismus, tak propaguješ ve všech formách katolicismus
Rozhodla jsi se vstoupit do řkc - ok - respektuji to, ale já nepatřím do žádné bojově naladěné klubové církve.
Už jsem psala, proč jsem vlákno založila. Bylo to kvůli rušivosti komentářů v jiných vláknech.
S reakcemi jsem počítala, to je v pořádku.
Vnímám se jako člověk, který nemá růžové brýle a katolicismus si nemaluje v idealistických pózách.
Nevnímám se jako člověk, který by katolicismus zde do někoho "vtloukal".
Zeptám se ale - je špatné v katolickém vlákně "propagovat katolicismus", kdyby tak někdo činil?
Spíš bych ocenila, kdybys řekl, co konkrétně Ti na mých komentářích vadí.
Píši to co se mi "honí" hlavou, Zajímá mě společenství věřících i nevěřících.
Sice jsem částečně s adventní rodiny, ale v dlouhé rodové linii jsou obě naše větve katolické. Katolická církev
není tedy pro mě úplně neznámou. Prožil jsem dost času v katolickém prostředí, obklopen katolíky a komunisty.
Byla to pro mě dobrá škola.
Oba máme zkušenosti s "druhou stranou".
Myslím si, že bych ti již neměl psát více otevřeněji, nemohu se vyjadřovat hlouběji a konkrétněji, Bylo by to na škodu přátelství.
Otevřeně psát můžeš. Pokud ale někdo něco píše, může čekat, že možná budou třeba reakce.
Za neotevřeného člověka se nepovažuji.
Navíc už zde nebudu dlouho, pokud jsou mé minimální reakce problémem.
Bude volná cesta :-).

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 02 Jan 2022, 14:42 Myslím si, že bych ti již neměl psát více otevřeněji, nemohu se vyjadřovat hlouběji a konkrétněji, Bylo by to na škodu přátelství.
Milý Ambassadore.

Vzhledem k mému brzkému ukončení mých myšlenek v tomto vlákně se ještě ohledně Tvé osoby pokusím alespoň o porozumění v základních věcech přátelství.
Toto vlákno je už poslední k uzavření mých myšlenkových pochodů.
Píšeš o přátelství a že se nemůžeš vyjadřovat otevřeně a hlouběji. Pokud je to pravda, není to přátelství.
Z mé zkušenosti zatím žádnému přátelství nepomohlo mlčení - psala jsem Ti něco v kategorii Bludiště, neodpověděl jsi.
Zde jsem Tě žádala, abys mi kliknul na pasáže, kde se mám zamyslet "nad svým přístupem". Nestalo se tak.

Můj postoj k tomu přátelství je takový, že respektuji Tvé postoje ke katolické církvi. Zde se prostě v některých věcech neshodneme, ale to je ok.
Život je už takový.
Pokud by mělo přátelství skončit kvůli tomu, že jsem katolička, nebyl bys první ani poslední. Na to bych jen řekla OK, škoda, ale život jde dál.

Zkusím naposledy vysvětlit, že toto vlákno jsem nezaložila proto, abych se zde vypisovala. Bylo to kvůli tomu, že se v jiných vláknech objevovaly narážky na KC, které byly opravdu rušivé.
V první řadě jsem chtěla odklonit tyto narážky do samostatného vlákna, ať "nezavazejí".
To, že se v některých případech (zdaleka ne ve všech) vypisuji, není závada. Je to jen příležitost, možnost.
Vlákno jsem nezaložila k propagaci mého katolicismu, protože jsem prostě nebyla katolička.
Ale i kdybych se jaksi chtěla "propagovat", je tu na to vlákno, je to legitimní. Nemám to však v úmyslu a ani jsem neměla.

Toto vlákno obsahuje jak výkřiky do tmy (to jest výkřik hodnotící spíše pohnutky než danou věc nebo jev, nadbytečně paušalizuje atd.).
Dále obsahuje celkem rozumné výpovědi a nakonec inspirující výpovědi. Poměr těch věcí nehodnotím.

Z mé strany v tom přátelství nevidím problém, i když nerozumím Tvému hodnocení mého katolicismu jak souvisí s výrokem Katechismu.
Mé osobní prožívání katolicismu nemůžeš znát.
Ani mi nejde o nějaké dohady či nedohady, já bez tohoto vlákna umím existovat, nejsem na něj citově vázána.
No a když končím, tak musím existovat bez všech vláken :)

Takže jsme přátelé nebo nejsme?
Z mé strany ano. Jak je to u Tebe?

ambassador
Príspevky: 2689
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Lída R. napísal: 10 Jan 2022, 08:38
ambassador napísal: 02 Jan 2022, 14:42 Myslím si, že bych ti již neměl psát více otevřeněji, nemohu se vyjadřovat hlouběji a konkrétněji, Bylo by to na škodu přátelství.
Milý Ambassadore.

Vzhledem k mému brzkému ukončení mých myšlenek v tomto vlákně se ještě ohledně Tvé osoby pokusím alespoň o porozumění v základních věcech přátelství.
Toto vlákno je už poslední k uzavření mých myšlenkových pochodů.
Píšeš o přátelství a že se nemůžeš vyjadřovat otevřeně a hlouběji. Pokud je to pravda, není to přátelství.
Z mé zkušenosti zatím žádnému přátelství nepomohlo mlčení - psala jsem Ti něco v kategorii Bludiště, neodpověděl jsi.
Zde jsem Tě žádala, abys mi kliknul na pasáže, kde se mám zamyslet "nad svým přístupem". Nestalo se tak.

Můj postoj k tomu přátelství je takový, že respektuji Tvé postoje ke katolické církvi. Zde se prostě v některých věcech neshodneme, ale to je ok.
Život je už takový.
Pokud by mělo přátelství skončit kvůli tomu, že jsem katolička, nebyl bys první ani poslední. Na to bych jen řekla OK, škoda, ale život jde dál.

Zkusím naposledy vysvětlit, že toto vlákno jsem nezaložila proto, abych se zde vypisovala. Bylo to kvůli tomu, že se v jiných vláknech objevovaly narážky na KC, které byly opravdu rušivé.
V první řadě jsem chtěla odklonit tyto narážky do samostatného vlákna, ať "nezavazejí".
To, že se v některých případech (zdaleka ne ve všech) vypisuji, není závada. Je to jen příležitost, možnost.
Vlákno jsem nezaložila k propagaci mého katolicismu, protože jsem prostě nebyla katolička.
Ale i kdybych se jaksi chtěla "propagovat", je tu na to vlákno, je to legitimní. Nemám to však v úmyslu a ani jsem neměla.

Toto vlákno obsahuje jak výkřiky do tmy (to jest výkřik hodnotící spíše pohnutky než danou věc nebo jev, nadbytečně paušalizuje atd.).
Dále obsahuje celkem rozumné výpovědi a nakonec inspirující výpovědi. Poměr těch věcí nehodnotím.

Z mé strany v tom přátelství nevidím problém, i když nerozumím Tvému hodnocení mého katolicismu jak souvisí s výrokem Katechismu.
Mé osobní prožívání katolicismu nemůžeš znát.
Ani mi nejde o nějaké dohady či nedohady, já bez tohoto vlákna umím existovat, nejsem na něj citově vázána.
No a když končím, tak musím existovat bez všech vláken :)

Takže jsme přátelé nebo nejsme?
Z mé strany ano. Jak je to u Tebe?
Ani přátelé nemohou donekonečna diskutovat o některých věcech na něž mají rozdílný pohled.
Pro mě není tradice zásadní měřítko. Za mě je to druhořadé, ne-li podřadné.
Týká se to jak katolické tradice, tak i adventistické tradice.
Tím nechci říci, že se v tradici nenajdou i drobné diamanty.
Přátelství není založeno na shodě ve všem, je to vztah v něž je ta druhá strana pro mě přijatelná a někdy v něčem
s ní mohu i souznít.
Opravdový přítel není jen ozvěnou, ale i kopřivou.
"Elektronická" přátelství se přece jen liší od přátelství z očí do očí. Mezi námi je tedy jen přátelství na sociální síti.


Když tedy píšeš, že z tvé strany je přátelství, "tak až nás budete honit po horách a lesích, tak doufám, že můj úkryt neprozradíš", tam se pozná to přátelství! ::shhh::

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

ambassador napísal: 10 Jan 2022, 18:04 Ani přátelé nemohou donekonečna diskutovat o některých věcech na něž mají rozdílný pohled.
Pro mě není tradice zásadní měřítko. Za mě je to druhořadé, ne-li podřadné.
Týká se to jak katolické tradice, tak i adventistické tradice.
Tím nechci říci, že se v tradici nenajdou i drobné diamanty.
Přátelství není založeno na shodě ve všem, je to vztah v něž je ta druhá strana pro mě přijatelná a někdy v něčem
s ní mohu i souznít.
Opravdový přítel není jen ozvěnou, ale i kopřivou.
"Elektronická" přátelství se přece jen liší od přátelství z očí do očí. Mezi námi je tedy jen přátelství na sociální síti.

Když tedy píšeš, že z tvé strany je přátelství, "tak až nás budete honit po horách a lesích, tak doufám, že můj úkryt neprozradíš", tam se pozná to přátelství! ::shhh::
O přátelství jsi psal Ty, jen jsem navázala... Že "by to bylo na škodu přátelství", z toho jsem tedy vyvodila, že máš na mysli nějaký druh přátelství.
Písmo samo vzniklo v určité "tradici".
Diskutovat jsem nepotřebovala, potřebovala jsem jen ukázat texty, nad kterými jsem se měla zamyslet, právě proto, aby nějaká diskuse mohla být.
Já ji ale nevyvolávala...
Naléhat tedy nebudu, budiž.
Ano, "elektronické" přátelství je jen na síti, to je jasné.
Ta "přátelská kopřiva" se musí ale používat správně. Hodnocení osoby na věcný argument toho dle mého soudu nedosahuje.
Neboj se, nejsem uražená. Jen jsem potřebovala vyjasnit pozice, z mé strany se ohledně "přátelství" nic nemění.

S tím pronásledováním to nebude tak jednoduché. Nejprve je třeba spočítat, jak často se v předkostelových debatách používá slovo "adventista" nebo "CASD", je to indikátor zájmu :)

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Mám radost z naší první synodní skupinky. Samozřejmě nebudu psát interní výstupy, ale chci se podělit o atmosféru.

Je nás maximální počet 8 lidí. 3 katolíci a 5 protestantů. Skupinku vede jeden moudrý muž. Sešli jsme se na faře. Píšu to ne jako jakýsi triumf, jak by si třeba někdo mohl myslet, ale jako velkou radost z dialogu. Je to moudré, otevřené, smysluplné a povzbudivé. V otevřené atmosféře se dotýkáme bez obav toho, co máme na srdci a vyjadřujeme pravdivě a s respektem své myšlenky.

Chci povzbudit, že to ve skutečném životě jde.

Těším se na další skupinku. K této se pojí i zkušenost, že jsem se potkala s lidmi, za které jsem se modlila, abychom se někdy viděli. Nekladla jsem Pánu podmínky jak a kde. Ani jsem netrvala na tom, abychom se vůbec viděli - staň se Tvá vůle je lepší varianta. No a budeme se potkávat takhle. Je to fantastické.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

Před uzavřením svých myšlenek zde se nejdříve se vrátím k jedné starší záležitosti. Byl zde napaden jeden nejmenovaný protestant, který psal práci na téma očistce. Napadení různých lidí se zde projevovala pravidelně a nevnímám potřebu to nějak vzpomínat nebo se k tomu vracet. Ani já jsem se ve všech případech neobhajovala.
Toto vzpomínám pouze z toho důvodu, že jsem Neregistrovanému slíbila, že si zjistím jméno osoby, která tu práci psala. Covidové restrikce nám neumožňovaly návštěvy, tudíž se k tomu dostávám teď. Teprve před nějakým časem proběhla vzácná a zatím jediná návštěva našich přátel, kteří v době pandemické přiložili ruku k dílu... Nechala bych to už plavat, ale plním slib. Napsáno bylo toto:
zdá se, že pomýlených kazatelů je taky dost
...někteří poslouží nevědomky (viz. pomýlený evangelický farář pojednáním o očistci), ale vše skutečně směřuje k jednomu, jak předvídá bible.
Zde neřeším otázku učení, ale špatnou argumentaci ohledně osoby.
Jméno toho člověka neprozradím, i když mně je známo, nezaslouží si vláčení "médii".
Ten člověk není pomýlený a není to ani evangelický farář. Na evangelické faráře byla adresována nějaká obvinění v sekci Víra versus věda

viewtopic.php?p=15846#p15846

Domnívám se, že není dobré dělat závěry o lidech předem, aniž bychom věděli, o koho jde a co vlastně vůbec psali.
O učení se dá polemizovat do nekonečna, vždycky tu budou dvě strany a každá si bude hájit to svoje.
Zde jde však přímo o osobu člověka, která není evangelickým farářem. Je to evangelikální kazatel s poměrně velkým vlivem nejen ve své církvi.
Není ani pomýlený, protože to by ho jeho církev nenechala dělat sborové aktivity, které dělá.
Tento člověk už v životě něco dokázal na to, aby zde byl anonymně nazýván pomýleným evangelickým farářem.
K jeho písemné práci se vyjadřovat nebudu, nečetla jsem ji.

Takže tolik ke kamarádovi mého kamaráda, já ho osobně neznám :)
Je dobré vážit slova.
Naposledy upravil/-a Lída R. v 19 Jan 2022, 20:43, upravené celkom 1 krát.

Lída R.
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28 Nov 2021, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Lída R. »

A nyní k samotnému uzavření mých myšlenek v tomto vláknu.

Nebudu zde již popisovat, proč jsem vlákno založila. Toto bylo několikrát řešeno s Ambassadorem, a tudíž to není již třeba.
Pokládám to za dostačující.

Když jsem uzavírala některé myšlenky v některých vláknech, celá jsem je pročítala. Byla to asi 3 vlákna, která jsem celá pročítala.
Toto vlákno jsem zpětně nepročítala. To, co mě oslovilo, si pamatuji.

V tomto vláknu mě oslovily komentáře nyní absentujícího diskutéra Jiřího Kupky a velmi zřídkavého návštěvníka Martina Lejsala.
Na Jiřím se mi jako na historikovi líbilo, jak dokázal přemýšlet "oboustranně". Vzhledem k historickým znalostem si to mohl dovolit a bylo to zde osvěžujícím prvkem.
Na Martinovi mě zaujal jeho vlídný a laskavý tón, díky kterému jsem byla ochotna přemýšlet o tom, co píše.
V době, kdy jsem se začala zajímat o katolicismus, jsem se na Martina obrátila s občasnými dotazy a on nikdy neodmítl odpovědět.

Dostávám občas zvědavé otázky na moji konverzi. To mi vůbec nevadí. Jen připomínám, že svou konverzi jsem nikde detailně nepopisovala.
Mohl by z toho vzniknout podobný seriál jako např. "Adventistická zpověď", ale to by bylo detailnější a podrobnější a asi by mě už adminové zablokovali, když už to vlákno o mém přebývání v adventismu bylo "sáhodlouhé".
Ne, adminové, dělám si legraci, protože vy to pochopíte :). Vážím si vás a nechce se mi s vámi loučit jako i s některými dalšími pisateli.
Ale udělám to. Více k tomu napíšu v konečném rozloučení, tedy v mém posledním příspěvku zde v tomto čase.
Počkám, až budu mít na to náladu a čas a přijdu se rozloučit.
Vím, že to není třeba a že většina lidí se neloučí a prostě zmizí. A je to jedno.
Já však cítím nutnost všem poděkovat za krásný čas zde strávený.

Neregistrovaný

Re: Katolická církev

Neprečítaný príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Lída R. napísal: 19 Jan 2022, 19:30 A nyní k samotnému uzavření mých myšlenek v tomto vláknu.

Nebudu zde již popisovat, proč jsem vlákno založila. Toto bylo několikrát řešeno s Ambassadorem, a tudíž to není již třeba.
Pokládám to za dostačující.

Když jsem uzavírala některé myšlenky v některých vláknech, celá jsem je pročítala. Byla to asi 3 vlákna, která jsem celá pročítala.
Toto vlákno jsem zpětně nepročítala. To, co mě oslovilo, si pamatuji.

V tomto vláknu mě oslovily komentáře nyní absentujícího diskutéra Jiřího Kupky a velmi zřídkavého návštěvníka Martina Lejsala.
Na Jiřím se mi jako na historikovi líbilo, jak dokázal přemýšlet "oboustranně". Vzhledem k historickým znalostem si to mohl dovolit a bylo to zde osvěžujícím prvkem.
Na Martinovi mě zaujal jeho vlídný a laskavý tón, díky kterému jsem byla ochotna přemýšlet o tom, co píše.
V době, kdy jsem se začala zajímat o katolicismus, jsem se na Martina obrátila s občasnými dotazy a on nikdy neodmítl odpovědět.

Dostávám občas zvědavé otázky na moji konverzi. To mi vůbec nevadí. Jen připomínám, že svou konverzi jsem nikde detailně nepopisovala.
Mohl by z toho vzniknout podobný seriál jako např. "Adventistická zpověď", ale to by bylo detailnější a podrobnější a asi by mě už adminové zablokovali, když už to vlákno o mém přebývání v adventismu bylo "sáhodlouhé".
Ne, adminové, dělám si legraci, protože vy to pochopíte :). Vážím si vás a nechce se mi s vámi loučit jako i s některými dalšími pisateli.
Ale udělám to. Více k tomu napíšu v konečném rozloučení, tedy v mém posledním příspěvku zde v tomto čase.
Počkám, až budu mít na to náladu a čas a přijdu se rozloučit.
Vím, že to není třeba a že většina lidí se neloučí a prostě zmizí. A je to jedno.
Já však cítím nutnost všem poděkovat za krásný čas zde strávený.
A je to jedno.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných