Anonymita

Diskusia o všetkom ostatnom.
admin
Administrátor
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 23:53
Kontaktovať používateľa:

Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa admin »

V niektorých príspevkoch na tomto fóre je kritizovaný anonymný spôsob písania príspevkov, ako aj spravovania tejto stránky.
Fenomén anonymity je už dlho diskutovaný v laických aj odborných kruhoch (nielen cirkevného prostredia) ako veľmi kontroverzná téma.
Na jednej strane je anonymita chránená a obhajovaná – ľudia vďaka nej môžu (nielen v totalitných) krajinách poukazovať na zneužívanie moci, korupciu a iné škodlivé javy. Práve anonymita zaručuje oznamovateľovi ochranu pred prenasledovaním či trestným stíhaním.
Na druhej strane je anonymita často zneužívaná na zakrytie klamstiev, páchania trestných činov a podobne.
Mnohé inštitúcie využívajú anonymitu na to, aby sa dozvedeli skutočný názor respondentov. Vychádzajú z predpokladu, že neanonymný respondent nemusí byť ochotný odpovedať na otázku pravdivo, ak si myslí, že jeho odpoveď nie je v súlade s väčšinovým názorom, a preto sa obáva kritiky okolia. Väčšina prieskumov a dotazníkov, s ktorými sa aj v našej krajine môžete stretnúť, je práve preto anonymná. Používajú ich verejné inštitúcie (vládne organizácie, školy, zdravotnícke zariadenia) ako aj súkromné spoločnosti (poskytovatelia služieb, obchodné firmy). Nie je dôležité kto odpovedal, ale čo povedal. Pretože pre organizátora prieskumu je dôležitý práve ten názor. Samozrejme existuje určitá pravdepodobnosť, že aj anonymne získaný názor môže byť nepravdivý, ale to už je na spracovateľovi výsledkov, aby takéto odpovede vyselektoval a vylúčil.
Dokonca aj v našej cirkvi sa občas používajú anonymné dotazníky na zistenie názoru členov na konkrétnu tému. Na základe toho potom cirkev stanoví prípadné kroky vedúce k dosiahnutiu konkrétneho cieľa.
Ako sa teda pozerať na anonymitu fungovania tohto fóra? Bolo založené ako anonymné práve preto, aby prispievatelia mohli slobodne vyjadriť svoj názor a nemuseli sa zaoberať tým, čo si o nich pomyslia ostatní. Smerovanie, úroveň, ale aj dosah vložených príspevkov ukazuje, že takéto fórum má zmysel. Veríme tomu, že aj v budúcnosti budú prípadné negatívne prejavy anonymity výrazne prekonané tými pozitívnymi. Kým to tak bude, anonymné fórum tu bude pre všetkých, ktorí sa chcú vyjadriť k témam, ktoré sa dotýkajú všetkých nás.

salome

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa salome »

Admin, pokračuj ďalej... Potrebujeme ako cirkev takéto zrkadlo ako soľ. Už jeden príklad máme, že to pomohlo. Ďalšie budú nasledovať. Som rada, že sa nevzdávaš a prajem Ti pokojnú myseľ a múdrosť od Nášho Nebeského Pána.

Layman
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:48
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Layman »

Psi štekajú ::ireful:: , ale karavána (acostym) ide ďalej ::bye:: ... a nech zájde čo naďalej ... :dance2:

Thomas
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19 Apr 2015, 21:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Thomas »

Myslím si, že cirkevným predstaviteľom anonymita zas toľko neprekáža. Na blogu predsedu úniu je predsa celá rada anonymných príspevkov, ktoré prešli "schvalovacím procesom" (ja to volám cenzúra). Vyzerá to teda tak, že je jedno ako sa pod príspevok podpíšete, stačí, ak má niekto nad ním moc.

Tomáš Plechatý

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa Tomáš Plechatý »

Jsem rád, že toto fórum existuje - děkuji vám admini a tvůrci.

Jsem rád, že je tu i možnost zůstat v anonymitě (stejně by to šlo obejít, tím ,že si lidé budou dávát přezdívky falešná data narození, falešné kontaktní emaily atd.). Takto je tu možnost i pro lidi co se cítí ohroženě, ale rádi by řekli svůj názor.

Chci ale také říci, že anonymita má i nevýhodu.

Když někdo řekne pevné a jasné slovo a přizná se k němu, dává mu tím jakousi moc. Dává mu tím svou autoritu a integritu, tím že se za něj staví. Proti takové slovo si někdo nedovolí jen tak beztrestně zlehčovat, bezdůvodně ho napadat. Protože za tím výrokem stojí osoba, člověk z masa a kostí, často i Bratr/Sestra v Kristu. Mluví s ním i všechny jeho známé zkušenosti a moudrost kterou posbíral.

Kdyby tu něco napsal Ježíš ale nepodepsal se všimli bychom si?
Kdyby tu něco napsal Ježíš a přitom se podepsal jak bychom reagovali?

Chci tedy povzbudit všechny přispěvovatele: Pokud máte dobré slovo pro nás ostatní a stojíte si za ním. Nebojte se za něj postavit. Nebojte se dívat zpříma do očí když s někým mluvíte. Jestli vás za to budou potom pranýřovat sami uvidíte, jestli k vám budou stát čelem a hledět do očí. Sami poznáte s kým máte tu čest.

Je to samozřejmě dobrovolné a děkuji Bohu že všichni máme svobodu. Ale jednou nebude nic skrytého, co by nebylo vyjeveno.
Hezký večer přeji.

ambassador
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: 26 Jan 2016, 18:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ambassador »

Autoritou se člověk nestává automaticky. Z někoho to udělají lidé. Někdo se odrazí po zádech jiných. Ani proroci to neměli jednoduché. Někteří odmítají autoritu jen z toho důvodu, že to chtějí jinak. Někdo se stává autoritou žel až po smrti. Čas je dobrým testem upřimnosti.
Dost těch, kteří mi hleděli do očí......se zachovali v krizi podle. Zlo, které je v každém z nás se dovede usmívat a tvářit upřimě.

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

Myslím si, že sa veľmi pozitívne vyjadrujeme k niečomu, čo nie je ideálne. Malo by to byť len dočasné, nakoľko anonymita vedie niekedy k zbabelosti a nezodpovednosti. Je to problém horných aj dolných...
Keby sa mali všetci zúčastnení podpísať pod svoje príspevky, tak by sa radšej niečo nenapísalo z ich strany? Prečo?
Strach, to je to čo vedie ľudí k takejto forme. Strach z čoho?
M.L. King jun. čo robil anonymne - nič, vedel že on a jeho rodina môžu byť zavraždení. išiel do toho.
Ak anonymita dlho pretrvá, tak sa veľmi málo vecí posunie v pred, horšie je to že si na ňu navykneme a možno sa už nikdy verejne, osobne do ničoho nezapojíme, lebo nebudeme mať odvahu sa verejne priznať s iným názorom, pohľadom...

O.i. ľudia, ktorí vystupujú anonymne, môžu byť labilní, zranení, narušení / myslím toto všetko vážne a úprimne/ a na týchto stránkach budú manipulovať a ovládať iných / pretože sa nepoznáme/ aby si riešili svoje bolesti a zranenia.
A nie všetci účastníci si to dokážu selektovať a rozpoznávať, o dare rozoznávania duchov ani nehovoriac...a to čo vyčítajú vedeniu cirkvi, že manipulujú at´d sa stáva niekedy práve na týchto stránkach a to je ale v poriadku. Toto je dôsledok slepoty, ale aj tá je súčasťou života niektorých ľudí. je to realita. Žiaľ. ::reead::

SkiPo

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa SkiPo »

ngma, celkom pekný anonymný príspevok o nebezpečenstvách anonymity :D

ngma
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 03 Mar 2015, 19:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa ngma »

SkiPo napísal:ngma, celkom pekný anonymný príspevok o nebezpečenstvách anonymity :D


...vidím že si pochopil :D ::rofl::

John 3:16
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 28 Dec 2015, 18:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Anonymita

Neprečítaný príspevok od používateľa John 3:16 »

Milí priatelia, chcem poďakovať administrátorom za toto fórum aj diskutujúcim, ale v poslednej dobe sa tu objavujú diskutujúci, ktorí svojimi príspevkami neodpovedajú na danú tému, ale snažia sa osobnými otázkami (až dovolím si povedať útokmi) dostať do "úzkych" diskutujúcich a odkláňať diskusiu od témy, a pasujú sa do role moderátorov. Len by som im chcel pripomenúť (vieme o koho ide, oni sa tu nájdu), pokiaľ majú osobné otázky k osobám tu diskutujúcim že je tu možnosť posielania súkromných správ.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní